Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Medrol, Metotrexat iz boleči zobje

Medrol, Metotrexat iz boleči zobje

Pozdravljeni

Postavljeno imam diagnozo AS, HLA B27 pozitiven. Jemljem Medrol, Methotrexat, Olfen, Retafer, Ortanol, Alpfa D3, Kytril, Folacin, Kalcij – tista klasičan kombinacija.
Moje edino vprašanje je, ker imam strašne težave, ali Medrol vpliva na zobe? Imo kdo s tem kakšne izkušnje. Zdravijo mi zobje in ni in ni bolje. Bolečine se stopnjujejo, boli vse v uho in v oko. Prišlo je že tako daleč, da mi je zobar rekel, da bo dal spuliti zobe.
Zanima me kakšne so vaše izkušnje, ste imeli podobne težave, kaj svetovati ker so bolečine res neznosne?
Ali naj pustim, da mi spulijo zobe, kako dolgo se bo to dogajalo – vse dokler bom jemala ta zdravila, kaj priporočate, poznate kakšnega resnično dobrega zobarja ki se spozna na te zadeve in je dober in resnično zna pomagat. Moj zobar ni samo nesposoben, nima niti posluha za pacienta in me prej odpravi iz ordinacije kot da bi rekel keks.
Ker sem mnenja da mi pri 29 letih še res ne rabijo pulit zob, bi prosila za nasvet. V najslabšem primeru če res ne bo šlo drugače bom jih dala spulit samo vseeno vsaka pomoč je več kot dobrodošla.

Lp Molly

Moly, da lahko -pri nekaterih zelo. Imam osebne izkušnje na zobeh, a še malce drugačne kot ti.

Po prejemanju Metotraksata in Medrola dve leti v razmaku, ko so se pojavili zagoni revmatičnih bolezni, so moji zobje postali izjemno krhki, lomljivi. na koncih prosojni. Zelo žalostno, ker sem imela izjemno lepe zobe. In tudi jaz sem lani ostala brez dveh zob.

Metotreksat spada med zravila za zdravljenje rakavih obolenj, za njih je značilen tudi negativen vpliv na zobe i njihovo stanje.

Na tujih forumih je kar precej napisanega tudi na to tematiko. O bolečinah, izpadanju, krhkosti zob – in to hitro, v letu, dveh….Tovrstna zdravila povzročajo tudi demineralizacijo zob, ne samo kosti….Predlagano je sočasno dodatno jemanje kalcija in magnezija.

Mene je najbolj užalostilo in zjezilo to, ker je moja zobozdravnica pričela sumiti, da imam anoreksijo – torej da bruham in želodčna kislina uničuje moje zobe. Tovrstna zdravila za zdravljenje revmatoidnih obolenj tudi izjemno znižajo pH sline, ki 24 ur na dan obliva zobe.

Pogovori se z revmatologom in predlagaj namesto Metotrexata raje Sulfasalazin, če je ustrezen za tvojo obliko revmatoidnega obolenja. Prosi ga, da ti na izvid napiše tudi težave z zobmi, da je to posledica jemanja zdravil, pa boš imela tudi manj težav pri razumevanju stanja zobozdravnika, da bo razumel pravilen vzrok, zakaj imaš take težave z zobmi.

Srečno!

New Report

Close