Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma ankilozantni spondilitis

ankilozantni spondilitis

Pozdavljeni!

Imam diagnozo AS in čezdalje hujše bolečine kljub zdravilom. Bolečine so se mi iz hrbtenice razširile tudi na stopala, kolena, ramena, komolce in vrat.

Zanima me, če ima kdo to diagnozo in če je veliko v bolniški. Sama delam 8 ur na dan, 3 ure pa sem na vožnji.

Razmišljla sem, če je možno da bi bila 4 ure na dan v bolniški. Zaradi bolečin sem tudi zelo utrujena, velikokrat ne zdržim do konca tedna.
Kdo predlaga bolniško za 4 ure osebni zdravnik ali revmatolog?

A nihče nič ne ve?

Prosim za izkušnje.

Sicer nimam AS, vendar sem ugotovila, da nisi nič pogledala po že obstoječih temah. Takoj pod tvojo temo se trenutno nahaja tema z Ankilozirajočim spondilitisom, kjer so že pisali izkušnje o tem. Preglej si!

nova
Uredništvo priporoča

Sama ti ne znam odgovorit- me pa čudi, da te še niso dali v invalidsko…Evo- ko si enkrat v službi- ne moreš v invalidsko, ko pa si bolan, pa iščeš službo, pa ne dobiš zdravniškega ….Po moje mora revmatolog dat zadostno zdravniško spričevalo in te potem osebni predlaga za 4 urni delovnik…Pa tri ure vožnje na dan?? Uboga….
Sin ima ankilozirajoči spondilo artritis, pa je rekel revmatolog: ne sedečega dela, ne stoječega, ne težkega…Saj ne vem, če bo sploh našel kaj primernega…Nekaj dinamičnega bi verjetno bilo OK…Kdor ima ideje za tako službo, naj prosim, sporoči.

Lep pozdrav AS.

Reci zdravilom ne!

Star sem 39 let, imel sem zdravstvene težave od svojega 20 leta starosti. Po preteku cca. 13 let dobim diagnozo AS HLA-B 27pozitiven.
Na podlagi bolečin, okorelosti ter povišane sendimentacije v krvi dobim biološka zdravila ENBREL 50. Zasledim dokumentarno oddajo Rick Simpson, Beg pred resnico. Izhod.com
Sprejel njegovo mišljenje ter dočakal v 8h dneh solze sreče.
Bolečin ni več prisotnih. Živim brez zdravil, poškodbe pa uspešno saniram.

Kaj je že to AS ! !

Pozdrav,
enako diagnozo ima moj mož.
Prosim, če lahko iz lastnih izkušenj kaj več poveste o zdravljenju. Ste uživali konopljino olje? Kje ste ga kupili, da je bilo tisto pravo?

lep pozdrav, B

brainwash pozdravljena!

Jaz sem si ravno naročilo konopljino olje preko slovenske spletne trgovine. Izbire je kar nekaj. Priporočam pa tudi obisk osteopatinje. Jaz jo obiskujem v Lj (Depal). Meni osebno mi je v zelo veliko pomoč, saj mi je zbila bolečine za 80%. Da mi nimamo bolečin ni dobro samo za naše počutje, vendar tudi vpliva na razvoj te bolezni, saj več-krat ko imaš bolečine večja vnetja in razjede nastajajo. Načeloma je osteopatija namenjena vsem, vendar če je ta bolezen že v zelo visokem razvoju in starost osebe višja, je vprašljivost zdravljena. Moj oče ima isto ankilozni spondilitis in mu osteopatinja ni morala pomagati. Njegova starost obiska je bila 50 let. Že meni pri 28 let starosti ne more pomagati 100%, saj zdravljene pri njej je najbolj učinkovito, ko se oseba razvija (otrok).

Ne delam reklame, da nekdo več služi, ker mi jo tudi predhodniki niso brez pomena. Sem zelo nezaupljiva glede alternativ, ker vem da obstajajo ”na….”…osebno pa lahko rečem, da to ni vržen denar. Če vas zanima več informacij mi sporočite. Drugače pa tudi je meni osebno pomagalo, ko sem se odrekla mesu.

lp

New Report

Close