Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Arcoxia – ajemlje kdo to zdravilo?

Arcoxia – ajemlje kdo to zdravilo?

Pozdravljeni,

ker nikjer nisem zasledila, da bi pri diagnozi RA kdo jemal to zdravilo, me daje radovednost? A je kdo, ki jemlje to zdravilo? Zanimajo me kakšne so iskušnje ?

lp

V skoraj dveh letih nihče ni odgovoril na ariino vprašanje… meni so ga predpisali včeraj in danes sem zaužila prvo tableto. Kakršnekoli izkušnje s tem zdravilom so dobrodošle.

lp, nova

Zdravo vidla sem da sprašuješ za zdravilo arcoxia jaz sem jih jemala proti bolečinah pa mi niso pomagale in še vedno vzamem proti bolečinam olfen te mi pomagajo.
Septembra pa sem bila na terapijah in so mi pomagale tako da sem brez bolečin v sklepih.
Lep pozdrav. IRENA

nova
Uredništvo priporoča

Ojla IrenaD,
jemljem jih peti dan, bolečina ni več tako huda, vendar so mravlinci in odrevenela noga enako pogosti kot prej; meni diagnozo še postavljajo, upam lahko le, da se sum ne izkaže za resničnost:)
Na kakšne terapije pa si hodila? lp,nova

Zdravo imela sem terapije za zapestje ter za gležne.Na rokah sem imela tens,greli so mi z toplimi oblogami ter tudi neka naprava laserska da daje neko toploto enako pa sem imela tudi za gležne.To pa je bilo izmenično en dan gretje noge drugi dan pa roke,potem endan tens na rokah in na gležnih laser.
LEP POZDRAV IRENAD

Pozdravljene, glede na to, da sem sama postavila vprašanje, sedaj lahko delim tudi izkušnje :D. Acroxia,mi odlično učinkuje proti bolečinam in proti vnetju sklepov, ter prav nobenih posebnih stranskih učinkov nisem opazila. Sicer sem jo jemala zraven MTX, in sem jo kaj kmalu opustila, ker je temeljno zdravillo zčelo učinkovati, če ima kdo kako vprašanje pa kar, z veseljem odgovorim.

lp

Zdravo zasledila sem da si zraven Acroxia jedla še druga zdravila jaz jem enkrat na dan Arava 20 mg ter enkrat na teden 8 Methotrexat ter nasledni dan 2 Folacin.Ali imaš kakšno posebno dieto ali ješ vse povrsti jaz se izogibam govedine pa tudi pšenične moke, sladkarije?
LEP POZDRAV IRENAD

@IRENA D

Pozdravljena! Praviš, da jemlješ Aravo 20 mg dnevno..kako prenašaš zdravilo, imaš kakšne stranske učinke?

Hvala.

Lp

Zdravo ta zdravila jem od maja lani 2010 in zaenkrat je vse vredo .Hodim redno na pregled krvi od začetka vsak mesec zdaj pa na tri mesece.
LEP POZDRAV!

Glede na vprasanje o Arcoxii-

gre za zdravilo, ki spada v COX 2 inhibitorje ali po domace so to protibolečinska, protivnetna, protivrocinska zdravila – podobno kor naklofen, nalgesin, ketonal, olfen, elderin, brufen,..samo z eno veliko razliko – da naj bi zascitila oz. ne skodovala zelodcu. V prvi vrsti se uporablja za ljudi, ki jim skodujejo navadna protibolecinska zdravila oz. imajo npr. zelodcni ulkus; in za ljudi starejse vec kot 65let.

Zdravo!
Imam vprašanje ali vi tudi jemljete ta zdravila in kakšen je kaj vaš imunski sistem moj je slap zato pa še zraven revme še dobim druge bolezni kod so naprimer prehladi ta trenutek sem imela probleme z zobom.
Po navadi dobim vse od sina ki je star 6 let ko je bolan.
LEP POZDRAV IRENA”.

Arkoksijo mi je doktor revmatolog predpisal enkrat lani za zdravljenje skupaj z drugimi zdravili, za lajšanje bolečin sklepov in preprečevanja napredovanja bolezni artritisa. Moje izkušnje pri tem so dobre. Najprej sem jemal arkosija 90 en teden nato pa arkoksija 60 nadaljni mecec. Bolečine v sklepih so minile, sem pa opazil pri meni da uplivajo dejansko na to, da sem bil bolj zaspan. Potem sem prenehal jemat te tabletekar precej časa. Sem jih pa v zadnjem času vzel dvalrat po tri dni, ker so se mi pojavile močnejše bolečine v kolenu, je pač zima in artritis, najbolj napreduje v tem letnem času. Trenutno jih ne jemljem ko sem jih potreboval pa so mi pomagale.
ŽIVLJENJE BREZ BOLEČIN JE LEPŠE, ČEPRAV JE MOGOČE KRAJŠE!!!!!!!!
To je moj moto in moje razmišljanje.

Pozdravjeni meni pa Arcxia ni pomagala proti bolečinam in še zmeraj jemljem Olfen 100mg čeprav skoraj traja 6 ur ko ti bolečine popostijo.
Se stinjam z vami ko pravite da brez bolečin je življenje lepše!
LEP POZDRAV!

Nisem prepričana če je meni namenjeno, pa vendar…

Jemljem Aravo 20mg, in sem že drugič v enem mesecu zbolela…sprva za angino, sedaj me spet grlo boli in občasno imam vročino…poskusila bom z Lekadolom 3×dnevno, kakšnim sirupom za grlo…če to ne bo pomagalo, spet dobim antibiotik…:(

Zraven Arave imam še Medrol, po potrebi vzamem tudi Nalgesin…


@tema

Sprva sem jemala Arcoxia 60 mg, nato 90…ni mi pomagala, kvečjemu je blo nekaj stranskih učinkov (zmanjšan apetit…).
Drugače pa mislim, da pomaga pri manjših težavah..ko je diagnoza že potrjena se mi zdi skoraj nesmiselno dajat to zdravilo (isto kot Movalis)…

Pozdravljene,

rada bi samo pojasnila, vprašanje sem takrat zastavila (2 leti) nazaj, ker sem se šele začela zdraviti in se ni dalo zaslediti kakih informacij o zdravilu :). Arcoxio sem vedno imela predpisano kot dodatek k terapiji nikoli kot samostojno, kar se tiče bolečin in otekanj meni je zelo pomagala, ampak kot vse zadeve pri RA in drugih revmatskih obolenjih, so različne od pacienta do pacienta :).

Srečno pri zdravljenju in čim manj bolečin in drugih težav.
lp

Pozdravjena ko pišeš da kar naprej zbolevaš mi je to jasno tako je z mano vse pa je povezano z imunskem sistemo mi ga imamo zelo slabega to so delno tudi kriva naša zdravila.Jas sem začela s spremembo veliko sadja,zelenjavo in z vitamini sestra ki prodaja za NAHRIN to je švicarsko ki naj bi bilo naravno.To so sirupi,praški,začimbe in tako naprej morda ti je to znano jaz sem začela to uživati sirup čebelji ter zraven so žitarice in se ti povem bolje počutim imam energijo.To je le nekaj od tega so še druge stvari če tezanima ti še napišem.
LEP POZDRAV!

Vidim da je dolgo od kar ste nazadnje tukaj pisali ampak bom vseeno poskusil. Arcoxia sem dobil vendar mi zdravnik ni povedal da je to tudi protivnetno zdravilo. Vzel sem ga 2x in bolečina ni popustila zato ga nisem več jemal ker kot rečeno sem mislil da je samo protibolečinski. Če je tudi protivnetni ga moram verjetno dalj časa jemati in bo morda čutiti izboljšanje ( zmanjšanje vnetja, itd. ) ? Pa še ena dobra stvar – želodc. Ali to pomeni da manj škoduje želodcu kot npr. ketonal ? Posledično se zdravilo lahko jemlje tudi dalj časa ( npr. 2 meseca skupaj ? ).

Zdravo
Imam artrozo kolena,kako težko je to izreči ,če jih imaš komaj štirideset.Bolečine z arcoxio so
popustile , pojavlja se pa jutranja otrdelost sklepov,kar me zelo moti.
Pozdrav vsem sotrpinom.
Vesna

Pozdravljeni.
Meni so predpisali arcoxio avgusta in naj bi jo jemala redno vsak dan po eno tableto (kot začetna terapija). že po prvi tableti so leto dni trajajoče bolečine v kolku popolnoma izginile. še en dan prej nisem mogla prav hodit, tri ure po zaužitju tablete pa sem že lahko pretekla skupaj 6 km. Zame je to veliko veselje, saj sem stara 27 let in so mi pred kratkim odkrili gen HLA-27B (psoriatični artritis), ki je že hudo načel sklepe na nogah. žal pa sem dobila občutek napihjenosti, matrala me je utrujenost, pomanjkanje energije in apetita. ker so bolečine izginile, sem tablete po dveh tednih opustila. mesec dni kasneje sem imela krvne preiskave, ki pa so pokazale zelo slabo sliko jeter. Edina tableta ki mi je do sedaj pomagala (pa verjemite da sem poskusila od a do ž skoraj vse), mi hudo kvari jetra…

Morda pa še kdo sledi tejle temi. Jaz jemljem arcoxsio že kaki dve leti. Prenašam jo veliko bolje, kot sem ketonal in podobne tablete. Torej 2 leti z manjšimi prekinitvami, kadar so mi injektirali steroide direktno v boleči sklep. Deluje predvsem protivnetno, kar pomeni, da je za na daljše proge, ne za akutna stanja.

Tudi, ko so mi diagnosticirali RA, je revmatolog obdržal doziranje arcoxie ob metotraxatu, ki ga zdaj prejemam v različici metrojecta (inekcija). Dodal pa mi je še arechin, z njim pa nimam izkušenj(vesela bom kakšnega mnenja).
Vendar pa je tako: bolečine so. Nikoli povsem ne ponehajo, čeprav je mnenje zdravnika, da je RA v zmernem stanju. Še več, očitno RA prehaja tudi na drugo roko, kljub zdravljenju. Trenutno pa čakam na operacijo karpalnega kanala in artroskopijo zapestja.Očitno je res, da ni nekega skupnega imenovalca in tretmaja za vse. Pri bolečinah … kaj naj rečem, še vedno nisem povsem pogruntala. Zaldiar mi pomaga zvečer, zaradi vkleščenega živca npr. In danes sem odšla k splošnemu zdravniku po inekcijo ketonala. Pomaga, vendar je to zelo začasna rešitev.

Vesela sem, ko sem prebrala, da so tudi ljudje, ki dejansko premagujejo bolezen, oz. bolečine. Upanje vedno umre zadnje:)

New Report

Close