Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma mrzle roke-prsti

mrzle roke-prsti

zanima me ali ima kdo ki ima revmo te probleme kot jaz
prsti na roki mi zmrzujejo ne zmeraj vendar včasih parkrat na dan v stanovanju v toplem prostoru namrazu pa še huje,da me od mraza bolijo roke in zapšestja pa me zanima ali ima še gdo take probleme in kako dijagnozo ima pri meni se dogajajo čudne stvari ampak je preveč za pisat ta me trenutno najbolj moti pa ne vem kako naj si pomagam
zahvaljujem se za vsak odgovor

Živijo Marjana!

Ne vem če imam isto kot ti; ne samo da me zelo zebe v prste in da mi zmrzujejo, moji ratajo tud čisto plavi oz. kar vijolčasti – skor gre včasih že na črno – samo ko me zebe – sedaj je pa itak tak čas za to! Temu se pravi Raynaudov sindrom oz. fenomen. Kako si pomagat? Tako da si čim bolj na toplem, toplo oblečena, rokavice,..Če imaš še kakšno vprašanje piši!

Lp

pozdravljeni,

s težavami, povezanimi z revmo (reumatoidnim artritisom), se uspešno spopadamo v Hiperbaričnem centru OKSI v Ljubljani. Za vse potrebne informacije smo vam na voljo na tel 041/690-391.

lep pozdrav

Tomaž Porenta
HC Oksi

*** Tomaž Porenta
nova
Uredništvo priporoča

Raynaudov sindrom je prisoten lahko tudi v sklopu sistemskega lupusa, ki ga imam jaz. Imam tudi občasno težave z mrzlimi okončinami. Znano je, da so prisotne težave z mikrocirkulacijo zato je za noge najboljša topla voda ali masaža za pospešitev krvnega obtoka. Dolgoročneg zdravila za to, ne poznam. To pride z boleznijo pač.

New Report

Close