Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma laži o revmi

laži o revmi

Spoštovani,

moja sedemletna hči je pred nedavnim zbolela za artritisom, pa sem se začela prek interneta izobraževati o tej zagonetni bolezni, za katero zdravniki trdijo, da ji ne poznajo vzroka in jo zato tudi ne znajo zdraviti, znajo le lajšati oziroma zakrivati njene simptome. Sama se s tako diagnozo, predvsem pa zdravili (Medrol, methotreksat) niti slučajno nisem hotela sprijazniti in brskala sem, dokler nisem našla zelo zanimivih stvari, ki bi lahko rešile mariskaterega revmatika , ne le otrok, temveč tudi tiste, ki imajo revmatoidni artritis, psoriatični artritis, lupus in druge hude bolezni. Vzroka za t. i. avtoimune revmatske bolezni sta dva; infekcija ali preobčutljivost za določeno hrano. Mislim, da je tistih, ki imajo v telesu neke vrste infekcijo, več kot tistih, ki so preobčutljivi na hrano. Znanstveniki so namreč ugotovili, da ima kar osemdeset odstotkov revmatičnih bolnikov v sklepih majhen mikrob po imenu mikoplazma. Je bakterija, čeprav ima tudi značilnosti virusa. Zdravljenje, ki prežene mikoplazme, je večmesečno ali celo večletno jemanje antibiotikov. Uspešno je pri 60 do 70 odstotkih bolnikov. Pri tem je treba vedeti, da pridejo bolniki iz zelo visokega revmatskega faktorja na faktor nič in popolnoma ozdravijo.

Zelo uspešno je tudi zdravljenje z borom. Bor je mikroelement, ki je prisoten v naši prehrani tako kot kalcij, magnezij, cink ali kaj drugega, vendar običajno v premajhni količini. Dodatek treh miligramov bora na dan pozdravi okoli 50 odstotkov revmatičnih bolnikov. Ugotovitve o koristi bora si lahko prebere na internetnih straneh dr. Rexa Newhama. Ugotovil je denimo, da imajo v Izraelu, kjer je zemlja in posledično hrana zelo bogata z borom, pod enim odstotkov revme med prebivastvom, na Jamajki, kjer je zemlja revna z borom, pa ima revmo 70 odstkov ljudi. Obstajajo pa tudi ozemlja, kjer revme med prebivalstvom sploh ni. Njegov orginalni preparat z borom in drugimi koristnimi snovmi se imenuje Osteotrace in ga lahko naročite v mnogih spletnih prodajalnah, najbolje v britanskih, da ne boste plačevali carine.

Zelo uspešna v zdravljenju različnih oblik revme in tudi številnih drugih bolezni je tudi magnetna resonanca. Mi uporabljamo napravo Vita-Life, ki sicer ni bila poceni, vendar pa je zdravstveni dom za celo družino. Pulzirajoče magnetno polje zelo pospeši prekrvavitev tkiv, kar ima za posledico, da se hitreje odstranjujejo škodljive snovi iz telesa, v celice pa gre veliko več kisika. Poškodovana tkiva se hitreje regenerirajo, človek ima tudi zelo veliko energije in se dobro počuti. Če koga zanima kontakt gospe, ki prodaja te naprave, ga lahko posredujem.

Dieta; neskončno veliko poročil je na internetu o ljudeh, ki so ozdravili tako, da so spremenili prehrano. Vendar pa mislim, da bi moral vsak zase ugotovili, katera hrana mu škodi, in sicer z izključevalno dieto, ki gre približno takole: najprej en teden samo sadje, zelenjava in ribe, nato pa vsake tri dni uvajamo novo živilo. Ko se pojavijo težave, vemo, kaj nam jih povzroča. Sicer pa velja, da naj bi revmatiki jedli čim več presne hrane in čim manj predelane hrane ter seveda čim manj mleka, mesa, jajc, bele moke … Težave največkrat povzročajo gluten in hrana živalskega izvora.

In za konec še ekstrakt grenivkinih pečk. Gre za naravni antibiotik in antimikotik, ki zelo uspešno odpravlja candido in ostale infekcije prebavnega trakta. Infekcije v prebavnem traktu pogosto povzročajo revmo.

Upam, da sem komu pomagala in da bo namesto dragih in zelo škodljivih zdravil rajši poskusil kaj od tega. Zdravniki namreč lažejo, ko pravijo, da je revma neozdravljiva bolezen in da je vse kar zmorejo, lajšati bolečine. Zelo veliko ljudi je ozdravilo, vendar samo tako, da so si pomagali sami.

Pišite, kaj menite o teh zadevah in če ste kaj od tega že preizkusili.

Lep pozdrav,

JUlija

Torej je vaša hči ozdravljena? Nima več revme….
moj zdravnik se resnično trudi, da mi lajša bolečine, pa žvim v FR.
A v Slo pa nimajo borovega zdravila?

Vse ste lepo našteli, smao niste nič opisali akko vaša hči na vse to reagira…lp

Moja hči je trenutno zelo dobro. Po dveh mesecih “mojih” terapij ima samo še nizko dozo kortikostreoidov, pa še to jih ima samo zato, ker se tega zdravila ne moreš rešiti kar čez noč, temveč je potrebno počasi zmanjševati dozo. Mislim, da bova čez kaka dva tedna brez vsakršnih zdravil. Nima nobenih bolečin in oteklin ter veselo skače in teče. Sicer pa je bila njena diagnoza poliartritis.

Bora kot mineralnega dodatka, primernega za uživanje, se pri nas ne dobi. Ali ste ga vi že preizkusili?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

zelo dobro razmišljate. Dejansko medicina tava v temi pri avtoimunskih boleznih in iskanju vzrokov. Tukaj je sicer veliko faktorjev zakaj, vsekakor pa imata pri tem tudi veliko vlogo farmacija in zavarovalnice. Skratka dnar.

Meni že kar nekaj časa postavljajo diagnozo. Imam velike probleme, a ne najdejo vzroka. Veliko stvari sem že poskusila. Probam se čimbolj zdravo prehranjevat… Jem tudi prehranske dodatke, po možnosti brez umetnih dodatkov, čeprav je to tko tko…. Tudi sama mislim, da gre pri meni za infekcijo, vendar me zdravnik noče poslati k infektologu. Zaenkrat čakam na pregled pri revmatologu s sumom na sistemsko bolezen tkiva.

Jaz upam, da bo vaša punčka ozdravela. Lahko malo več poveste o napravi Vita-Life?

Mi lahko prosim napišete kaj več o Vita-Life? Kako dolgo ga uporabljate, zakaj vse se uporablja, kontakt ter ceno. Lahko na [email protected]

Hvala.

Vesela sem, da vam je hči boljše. V Fr je malček drugače in nekatere stvari priznajo, vendar meni niso pomagale. Všeč mi je tens, masaža mi pa stvar samo poslabša, isto velja za gretje. Konec meseca feb. grem v kliniko proti bolečinam in tam so vsi strokovnjaki, kjer dobiš tretma, ki ti odgovarja….Valda da bi raje naravno kot umetno a če mi umetno pomaga umiliti težave, mi je potem vseeno kaj bo….

Jaz se opravičujem če sem bila nesramna a mislila sem da samo nekaj reklamirate….sem že toliko alternative dala skozi, da težko verjamem v človeka, ki bo rekel misli samo pozitivno (kljub temu da mislim, kaj naj drugega, naj obupam – to pa ne) in boš ozdravljen….ali pa da te napolni s poz. energijo, potem pa kot akomulator hodiš na vsake toliko po to energijo, ker drugače ne gre…..ljudje morajo se znati sami pozdraviti, pozdraviti najprej dušo….in ne obupati od prvi oviri..spet preveč pišem….

Če bi meni pomagali, ko sem bila stara 14 let….takrat se prvič pokazala znake nečesa….in če bi mi takrat verjeli in pomagali, mogoče ne bi s 17 imela operirano hrbtenico, potem še enkrat….vse sem že poskusisla…rožice, čaje, razne zdravilne trave……kreme, zelje na obolelo mesto…krompir….med in žganje…potem veste kako mi je…

Bodite sigurni kaj dajete otroku, vsekakor pa sem naravno zdravilo, če se da….nikar pa ne bodite tako korajžni, da ne obiskujete zdravnika…za vsak slučaj.
Srečno….iskreno upam, da ne bo punčko nikoli zabolelo…

lep pozdrav vsem…

že pred časom sem občasno prebirala forum, sedaj pa me je pisanje “revme” spodbudilo, da še sama povem kaj iz svoje dolgoletne izkušnje s to boleznijo….

začelo se je pred več kot dvajsetimi leti z bolečinami v ramenih, za mano je ena operacija, številni obiski vsemogočih zdravnikov, pregledov, preiskav…iskanje informacij, nasveti prijateljev in znancev in to od polaganja divjega kostanja k vznožju postelje, obkladkov iz divjih kopriv, gline, raznorazne terapije, tudi bioenergetik je bil vmes….pa spet terapije in seveda agresivne metode zdravljenja, ki so pomagale en čas…

ampak bolezen je nepredvidljiva….lahko dolgo miruje in potem spet izbruhne na plan…in tako ne moreš zanesljivo vedeti, koliko kaj pomaga….bolečine pa od zmernih, na katere se pač navadiš in živiš z nijmi, kot da jih ni, do tistih, ki so že na meji neznosnega….ko se ti zdi, da ti odznotraj vleče vse skupaj kot , da imaš prekratke kite, žile in te bolečina trže tako, da se ti zdi, da boš znorel od tega….

dolgo sem sledila zdravniškim napotkom…pravzaprav je trajalo skoraj deset let, da so končno potrdili diagnozo….vmes se ni dogajalo nič, razen protibolečinske terapije….in ko je končno padla diagnoza, se je začelo zdravljenje…ampak preveč je bilo zamujenega….zapestja zdeformirana, prav tako tudi členki na prstih obeh rok….pristala sem tudi na terapijo z metatrexatom, ampak jo po približno dveh letih prekinila, ker je bilo preveč stranskih učinkov…ponujeno mi je bilo drugo, po mojem mnenju še agresivnejše zdravilo, ki pa sem ga zavrnila…..tako sem sedaj nekako samo na protibolečinskih zdravilih…

no, nekako dolg uvod je bil, čeprav bi se dalo še marsikaj na to temo povedat….
kar me je spodbudilo k pisanju pa je vsekakor to, kar je napisala “revma”.
ne bom trdila, da velja za vse enako….prehrana pa zagotovo ima nek vpliv, pa četudi to ni znanstveno dokazano….sama sem se odpovedala sladkim jedem …se pravi sladkor, med, čokolada in sploh vse , kar je sladkega….pa tudi mlečne izdelke uživam v najmanjši možni meri….
ampak, kot rečeno….to so moja opažanja in ni nujno, da velja za vse….
jaz samo vem, da nimam več tako pogostih bolečin kot leta nazaj.

in potem pa seveda še ena zadeva…kateri se ne moremo izogniti vedno…
stres naš vsakdanji….ki je strup za telo in dušo….in je potrebno najdet neko ravnovesje, pozabit na vlogo žrtve in znat sebe postavit na prvo mesto, čeprav je to marsikateri mami in ženi tuje.

tako se v bistvu absolutno strinjam…potrebno se je spremljati-če lahko tako rečem-in iskati načine , kako si lahko sam pomagaš. prevsem pa ne zanemariti telesne aktivnosti, pa če zmoremo samo hojo, naj bo to hoja.

kar se tiče ozdravljenja revme…nikogar ne poznam, pri katerem bi to uspeli ozdraviti v taki meri, da bi lahko trdil, da je nima več. pravzaprav osebno ne poznam nobenega, ki bi imel take težave, kot jih imam sama, da bi lahko izmenjala mnenja in izkušnje. prav zato je ta forum več kot dobrodošel.

Sončna7 to kar si napisala je to kar sem jaz želela povedati in nisam znala. Ni pri vsakemur isto in sigurno bi to zg. navedeno kakšen zdravnik do sedaj že pogruntal. Tudi samsa sem dalad marsikaj skozi, tako da mi lahko pišeš…..operirala sem hrbtenico, sedaj imam pa znake artritisa, vendar dokler oni to potrdijo se bo men zmešalo od bolečin v sklepih, išiasih itd. Tudi jaz sem že eno 10x napisalas in pisalas osebi a nekako ni odgovora, mislim da samo Mici da bi se pogovarjala, ostali imajo že diagnozo in samo o načinu terapije pišejo. Mene zanima kako so ti končno potrdili diagnozo, kaj si čutila…bila bi ti hvaležna da mi pišeš, lahko tudi privat, če vam je nerodno tukaj….nekako se mi zdi da imava podobno življ. zgodbo…..

jaz sem za zg. omenjeno osebo ” revma ” mislila da samo reklamira izdelke…lahko pa da se motim… srečno

Spoštovani!

Ničesar ne reklamiram, samo moralno dolžnost čutim, da povem, kaj sem se o revmi naučila zadnje čase in s tem komu pomagam. Žal mi je, da je moje pisanje izpadlo kot reklamiranje česarkoli, to ni bil moj namen. Zato tudi ne bom posredovala nobenih kontaktov. Sama tako ali tako nič ne prodajam in tudi ne bom. Upam, da je kdo v Google vtipkal “boron” in “arthritis” ter našel strani gospoda, ki je odkril, kako mineral bor pomaga pri revmi. Odpravi jo v 70 odstotkih primerov. Nekaj tako preprostega in poceni, pa reši tako veliko ljudi! Meni se je vsekakor zdelo vredno poskusiti. Po moje bor deluje zato, ker je eden od alkalnih mineralov, v telesu ustvarja bazično situacijo, v bazičnem okolju pa mikroorganizmi ne uspevajo. Med drugim poveča včrpavanje kalcija za 40 ostotkov in s tem tudi poveča zdravje kosti in sklepov.
Sama zelo verjamem v infekcijski izvir revme in sorodnih bolezni. Vtipkajte v Amazon naslov knjige Rheumatoid Arthritis: The Infection Connection in izvedeli boste, da revmo povzročajo mikoplazme, majhen mikroorganizem, ki je po izvoru bakterija. Če boste še malo brskali po spletu, boste ugotovili, da se revmo da zelo uspešno zdraviti tudi z dolgotrajnimi kurami antibiotkov. Zopet je uspeh 70 odstoten. Vendar pa verjetno zaradi pritiska farmacevtske industrije, ki proizvaja vedno nova čudovita biološka zdravila, ki jih mora tudi prodati, zdravniki po svetu in seveda pri nas določenih stvari o revmi nočejo vedeti.

Lp, Julija

Julija, se opravičujem, a se mi zdelo tako da reklamirate. vrjemite mi, da sem bolana in da bi rada ozdravela, in vsekakor bodo prav prišle vaše informacije, ker so sigurno v dobrem namenu posredovane tu an forumu. Oglasijo se tudi takšni, ki reklamirajo izdelke in ljudje nasedajo…Sama živim v Franciji in bi bila vesela če bi mi napisali ime tega borovega izdelka. Jaz še nimam dokazanega artritisa, imam samo bolečine, pred tem sem imela non stop urinarne infekcije (streptokoki), in sem zdravljenje malo ignorirala. Uporabljam sonde, katetre za uriniranje, da se mi mehur do konca izprazni….(nisem priklenjena na kateter, samo 1x dnevno to izvedem) in očitno sem zaradi infekcije nekaj fasala….ker je tudi povsod omenjeno, da revmo dobiš zaradi ingekcije. kri mi je tako – tako.Sem anemična, imam nizko železo, nimam pa revma faktorja zaenkrat….Zapleteno je to pri meni……če lako mi napišite ime izdelka in bom jaz zdravnika v petek vprašala o tem….tu so dovoljene nekatere stvari, ki pri nas niso….Imam tudi hudo kronično vnetje nerov….kronične išiase, in imam za to zdravila…Se opravičujem če sem bila napadalna a upam da me razumete, ker sem resnično veliko preizkusila….kako ne bi..mami me je povsod vozila, stara sem 32 let. Upam da je punčka zdrava.

Sem že napisala, da uporabljam originalni izdelek gospoda Rexa Newnhama po imenu Osteotrace. V Sloveniji bora ne prodajajo, bog vedi zakaj ne, zato ga za svojo hčer kupujem v spletnih prodajalnih prehranskih dodatkov (torej sem tudi jaz kupec in ne prodajalec). Mislim, da bi bil enako uporaben tudi kak drug preparat z borom, na internetu jih prodajajo neskončno veliko, v Franciji pa se jih zagotovo dobi v trgovini. Prilagam tudi nekaj linkov, o pomenu bora in njegovem zdravilnem učinku na revmo.
http://www.upnaway.com.au/~poliowa/Away%20with%20Arthritis.htmlhttp://www.arthritistrust.org/Articles/Boron%20and%20Arthritis.pdfhttp://www.glucosamine-arthritis.org/glucosamine/boron-arthritis.htmlhttp://www.newmediaexplorer.org/chris/2003/07/24/how_to_cheaply_obtain_use_boron_for_arthritis.htm
Ne priporočam vam, da zdravnika karkoli sprašujete, ker zdravniki ne priznajo ničesar razen svojih “zdravil”, ki ničesar ne zdravijo, temveč le blažijo simptome, zraven pa imajo še veliko hudih stranskih učinkov. Verjetno je vaše stanje slabo, ker preveč zaupate zdravnikom, namesto da bi stvari vzeli v svoje roke in se pozdravili. Začnite brskati po spetu, v google denimo vtipkajte stavek I cured my arthritis in dobili boste veliko osebnih izpovedi ljudi, ki so premagali artritis. Nekdo celo trdi: artritis je najlažja bolezen za jo ozdraviti.
Enako priporočam tudi magnetno resonanco, ki deluje tako, da poveča prekrvavitev telesa ter pomaga, da gre v telesne celice več kisika, stupi pa gredo ven. Skratka, razkisa ga.
Preberite knjigo Alkalize or die Theodoreja A Baroodyja. Zakisanost telesa je vir vseh bolezni. V zakisanem telesu (telesu s porušenim ph, kar se zgodi zaradi neustrezne prehrane) tudi zelo dobro uspevajo razni mikroorganizmi, tudi tisti, ki povzročajo revmo. Alkalizirate se lahko predvsem s pomočjo diete, ki izključuje meso, mleko, sladkor, belo moko…, pri tem vam pomagajo alkalni minerali kalcij, magnezij, bor, fosfor …, s pomočjo magnetne resonance, veliko gibanja na svežem zraku. Kot rečeno tudi ekstrakt grenivk deluje protimikrobno, mislim, da bi bila uporabna tudi raztopina srebra, ki je tudi močan antiseptik, vendar sama tega še nisem poskusila, sem pa slišala za primere uspešnih ozdravitev s srebrom.
Prepričana sem, da je vaša revma ozdravljiva, vendar le, če se boste vzeli v roke, se izobrazili o revmi (recimo na spletu) in nato zadeve tudi izvedli.

Lp, Julija

sladkorcek,

tako kot sem napisala…leta je trajalo, da so potrdili diagnozo….
dokler je obstajal samo “sum na ” RA, se ni dogajalo nič, pa čeprav so rtg posnetki kazali deformacije mali sklepov.ključno pri vsem tem je bilo, da se v krvi morajo -vsaj takrat je bilo tako, ampak govorim o času izpred dvajset let!!!!- pokazat revma faktorji v krvi….ker kot češ, drugače niso imeli otipljivih dokazov za začetek zdravljenja….se pravi, mora bit črno na belem, če ne ni nič….

bi pa rekla, da vseeno probaj upoštevat nasvete “revme”…zdravniki večinoma res zamahnejo z roko, če začneš temo o prehrani in podobnih zadevah….
farmacija je res ena ogromna mašinerija…enkrat sem vprašala enega znanca, kako je kaj s temi zadevami in raziskavami na področju, ki nas zadeva….zaposlen je v eni naši farmacevtski firmi, da ne bo pomote….me je pogledal in rekel….”ja kaj si pa ti misliš….saj se dela tudi na tem….res, da proizvede ogromno število invalidov, je pa premalo smrtna…” tako, da temu nimam niti kaj dodati….

Jaz malo raziskujem kaj naj bi pomagalo razen zdravil. In sem prišla do naslednjih ugotovitev: veliko, če ne že največ, se da narediti s prehrano. Baje je strup za revmatike mleko in pa ogljikovi hidrati. Toda, če sem prav razumela lahko ješ predelano mleko kot so sir, jogurti, skuta, …
Torej lahko ješ oreščke, zelenjavo, sadje in pa meso.
Priporočjivo je tudi ribje olje in pa arganovo olje.
Prosim, če si kdo pomaga s čim drugim naj prosim napiše. Saj veste, več glav več ve.
Moja revma je in upam, da bo ostala v začetni in dokaj lahko fazi. Bolijo me sklepi na levi dlani in pa prsti. Nekaj so me začeli pečt tudi podplati, toda upam, da je to posledica česa drugaga in da ni začetek revme.
: )

Jaz ne uporabljam sladkorja, moke zelo, zelo malo, pojem ogromno jabolk, ne pijem mleka, ne jem mesa razen ribe in piščančjega fileja….pijem vodo….jem zelenjavo….ne vem kaj delam narobe…nisem si kriva, če moram uporabljati katettre, oni pa povzročajo vnetje, vnetje se taloži na sklepih in sedaj imam….Ne vem kaj pomeni zjutraj normalno hoditi, takšne bolečine prenašam. Vstanem se ob 5 zjutraj da vzamem tablete in da lahko potem okol 8 vsaj nekak vstanem….pa vztrajajo da imam nevrološko okvaro, in sum na revmatološko…..sklepi me bolijo za crknet, zjutraj ne morem paste stisniti….pa se nimam nikamor za obrniti….edino tukaj na tem forumu sem že eno 10 postvo napisalsa in redkokdaj kdo odgovori kako se je pri njem začelo…men kri zaenkrat ne kaže revme, kaže premal kalcija in d asem anemična….to je pa vse….v urinu pa ogromno bakterije streptokok…Čakam 27 feb. da grem na to kliniko, ki je namenjena zbijanju oz. blažitvi bolečin, pa bomo videli kaj bo…želim vam ogromno, ogromno moči in veselja….kakorkoli da je, ne pustite se, borite se da ne podležete monotonosti kronične bolezni….lp

Sladkorček, niti ne predstavljam si kaj preživljaš in prestajaš.
Mene je že zdaj groza, Ker me trga le v dlani. Toda se mi zdi, da se mi počasi kaže bolečina tudi v stopalih. Kar na enkrat me začne bolet, nekaj časa drži in potem kot da ne bi bilo nič. Toda bolečina je enaka tej na dlani. Zato me je toliko bolj strah.
Zato pa sem rekla, da bom začela z vsemi temi mažami in prehrano kar zdaj in ne bom čakala do zadnjega.
Meni je osebna zdravnica dala le naprosyn tablete, ki naj bi zavirale revmatično vnetje. Se mi zdi, da je malce boljše, saj me ne boli 24 ur na dan. Zdaj npr. je vse ok, toda že naslednjo minute me lahko trga. Ko že mislim, da bo vse v redu, zopet začutim bolečino.
Imam kar srečo, ker me je moj nevrolog dal na te krvne teste, ki jih delajo v bolnici Petra D. Toda mislim, da je vse skupaj še prezgodaj. Kajti na krvi se baje pozna takrat, ko je resnično hudo. A žal tudi prepozno! : (

Sladkorček, četudi imaš take neznosne bolečine ti ne dajo kakih močnejših tablet? Kaj pa rečejo? Da moraš stisnit zobe in to je to?
Ko bi vrag od revme napadel samo en sklep -recimo roko. Da imaš vsaj noge ki ti delajo in so neboleče ali obratno.
Jaz verjamem, da ti bodo našli ustrezna zdravila in da boš kmalu kot nova.

Ko tukaj berem, se mi zdi, da če imaš revmo (pa ne mislim tisto, ko te malce boli ob spremembi vremena) si avtomatsko skoraj nepokreten zaradi bolečin. Ali pa tisti, ki imajo občasne bolečine ne jamrajo in ne iščejo rešitev.

Mene zanima, kako hitro napreduje bolečina? Vem, da je čisto odvisno od posameznika. Toda je to par let, je to nekaj mescev od prvih malce hujših bolečin oz. od zavedanja da imaš lahko revmo?

Prestica, hvala za odgovor, sem vesela, da sodeluješ.Gledam te angleške in francoske forume, ma to imaš vse živo notri, kaj pa imamo mi? Imamo stran REVMa, in to tukaj na MON…..sploh ne veš kje bi se lahko posvetoval. Ker sem sama že 2x operirala hrbtenico, pr men ne vedo kaj bi bilo. jemljem morfij v majhni količini, (ni to tisti morfij na inekcije, v tabletah ga jemljem, 2x dnevno),to je proti bolečinah, potem imam neke nove tablete Lyrica, ki so za nevrološke okvare (tudi epileptiki ga jemljejo)…to mi pomaga da me ne peče in boli v bedrih…proti ishiasu…in pa še ene nevrološke, Anafranil, ki bolj globinsko zdravijo vnetja… skoraj vsak mesec dobim še antibiotik, ker imam večno vnet mehur. Noge mi otekajo, pa roke tud (roke samo zjutraj) in sem vse poslikala in jim pokazala. Pa so me dal slikat vene, pa ledvice, da vidijo od kod otekline….in ni nič. Jaz pa VEM da se nekaj dogaja v mojem telesu, utrujena sem, vročine imam…a take notranje, vsa sem spraskana po rokah in vratu…A jaz se ne predam…začela sem plesti, učim se francoščine, rada kuham, imam 2 psa…saj ti ne preostane drugo…življenje je prelepo, da ga preležimo, ali še huje, da ga ne vidimo. Lp

sladkorcek,

ne vem, kaj naj rečem….toliko težav na kupu…ampak vesela sem, da si zadnji post tako zaključila…kljub vsem težavam in bolečinam je treba svetlo gledat naprej, čeprav dobro vem, da to ni vse…je pa veliko….ne vem, kaj bi ti lahko svetovala…naslednji mesec, ko boš odšla na kliniko pa upam, da boš vsaj kakšen odgovor na svoje vprašanja razrešila…
kar se tiče pa vročin in tega, da veš , da se nekaj v telesu dogaja…verjamem, da je občutek pravi…spomnim se, da sem tudi sama imela vedno povišano sedimentacijo, za vročino, ki je trajala več kot leto dni pa so mi na koncu rekli, da je to pri meni normalno….ja, kaj pa še….v bistvu sem imela občutek, da ni hotel v to nihče “zagrizt”.
in tudi odgovor, da ne vejo , kaj z mano nareditI,mi je bil serviran več kot enkrat….

v glavnem, kot si rekla….predaja ne pride v poštev…

Hvala na odgovoru. Veš že od 15 leta se borim, da mi verjamejo. Bistvo vsega je, da moraš znati in verjeti poslušati govorico telesa in duše. Meni niso verjeli, češ da želi opravičilo za šolo itd….potem me je začelo naenkrat ščipat v križu…pa sem še naprej ples, gimnastika, dokler nisem padla..oeririrali so me, ravno ko sem bila stara 18 let. in potem čez 9 mesecev ponovno…Da se ti zmeša, kakšne so imeli, s čim so me vse futrali (na tablete mislim)..So rekli da je neka senca na Mielografiji, da to ni nič posebnega in potem naenkrat mi stopalo odpove, noga je imela mrtvaško barvo…se sploh ne upam pomisliti, kaj sem vse skoz dala…in se naučila vztrajat…to je kot tek čez ovire…Kljub bolezni sem vztrajal s šolo…iz redne so me izpisali, češ da nisem zdr. sposobna…ko padeš na dno, nimaš več kam kot pa gor in gor….naredila sem srednjo ekonomsko med prvimi…delala na upravi 2 leti in ko se je zdr. poslabšal dobila odpoved…sem se vpisala na visoko upravno in dobro mi je šlo…ko sem bila v 2. letniku pa nisem več bila sposobna sedeti…starši so me vozil v šolo, na izpite…vsa drogirana sem se učila in vztrajala, a mi ni ratalo, ker moraš pač biti sposoben presedeti 3-4 ure predavanj…nisem uspela…a vendarle sem vsem dokazala da sem nekdo, in da mi lahko uspe vse kar hočem.
Potem sem spoznala svojo ljubezen življenja, ki me je sprejel tako kt pač sem….z vsem kar imam….tukaj v FR imam preglede, samo dokler so se oni obrnili in me malo spoznali, pa jezik je bil ovira… se je men poslabšal…dobila sem trombozo a kljub temu sama, brez staršev (tukaj nimam nikogar), uspela narediti južno…moj dragi je pač delal cel dan….Hočem povedati, da tudi ko je ful hudo, misliš da zmoreš še, da to ni nič takega…a verjemite mi…nogo sem imela tako ogromno….za 3 noge in niti dneva v bolnišnici…dajali so mi inekcije za razredčevanje krvi (med. sestra je hodila na dom)…Bolelo me je, a jaz sem si mislila, kako naj kaj skuham…imela sem srečo da nisem dobila vročine, ker drugače me ne bi bilo več tu, ker sem zaradi kontracepcijskih tabletk dobila trombozo.
oprostite ker sem se razpisala…včasih dobim tak nagon da se moram izpovedati in mi je potem lažje…a sigurno vas zanima kaj je bilo naprej? Če koga zanima naj napiše, da si ne delam tu sramote, ker namen mi je da vas spodbudim, da vztrajate, ker morate vedeti, da so še hujše stvari na svetu in pomembno se je zavedati tistega kar imate, in ne tistega kar nimate..zato em zjezajo reklame, zato me zjezajo ljudje ki me hočejo prepričati da sem v otroštvu trpela po avtoriteti in kaj pa vem kaj še vse….Poslušajte sebe…samo to…lp

spoštovane…se pridružujem temi o revmi…sem prebrala nekaj zadnjih vpisov, in res je…pri nas vsakega, dokler nima v krvi r faktorja, kar ignorirajo..moja mama je tri leta jamrala okrog zdravnika…pa ji ni bilo kao nič, dokler je ni začelo zvijat..zdaj, po 7 letih, je invalid, na podpazdušnih berglah, nesposobna skrbet zase, iznakažena…noge, roke, vse zvito, zaoteklo, da se človek zjoka..ampak, voljo še ima..metatraxat, to se spomnem, da ima..pa aravo, pa ni da ni…in od vsega tega uničen želodec, v glavnem, obup..in tudi jaz že 4 leta opažam na sebi spremembe…hodim k zdravniku, slikali so mi sklepe, a spet nič..samo sindrom karpalnega kanala…pa zdravnik je rekel, naj shujšam pa me ne bo več bolelo..ja, seveda, videl me je z 80 kg, ampak, meni se je začelo, ko sem jih imela 60…ker ni v krvi, ni nikjer..imam pa oba sredinca ukrivljena, rok ne morem iztegnit brez bolečin-niti ne gre do kraja, sklepi debeli, kolena zaotekajo, ponoči redkokdaj spim brez bolečin…mi je pa en drug starejši zdravnik povedal da ni obvezno, da je to ra, da je lahko psoriazni, in ker je v družini luskavica bila pri moških prednikih, je rekel, da je čisto mogoče, da se pa po ženski veji prenaša luskavični artritis..in tam se revma faktor ne pokaže v krvi..oz. vsaj ne takoj..in me je pregledal z uz, in tudi napisal, da so vidne spremembe na sklepih okončin, prsti, zapestje, kolena, rame…in potem naj človek bo vedež…rada bi pri sebi preprečila napredek lahko rečem samo hvala bogu, da nisem v službi(sem doma z otroci), ker bi se mi od boja za bolniško, kadar so bolečine neznosne, verjetno zmešalo..izvidi kao negativni, človeka pa zvija in boli…bom vse na netu prečekirala, kar je gospa zgoraj napisala, in spremenila prehrano, da vsaj to sranje približno ostane na mestu, da ne gre hitro naprej…vse lepo pozdrav, M.

Mama4 to kar ste napisala me je ful ganilo, ker vem kaj ste in kaj je vaša mama prenašala…na žalost moram reči, da imajo “srečo” tisti, ki jim takoj kri pokaže, mi ostali pa naj čakamo. Tudi jaz imam otekle sredince in kazalce…te najbolj, pa gležnji mi otekajo, vsa sem spraskana…iz 57 sem sedaj v 1 letu pri 80 kg……pa imej volj….saj jo moraš imeti…kaj naj bi drugega. Pri meni je edino vidna venomer streptokok bakterija, in s tem tudi boleči sklepi….prekelet kateter, vem da sem to od njega fasalsa…valda, porivaj nmot pa vn, ja se moraš okužit, saj ne moreš venomer zadeti sečnice…

mama4 kar piši kako ti je,…rada bi ta forum malo oživila, da si ljudje povedo kaj jim pomaga…evo jaz zjutraj ko vstanem….imam roke kot balone…ne morem pesti narediti in dam roke POD TOPLO VODO in jih razgibavam….z nogami je pa težje…cvilim pa jamram pa ko se razgibam je potlej bolje…vse bi dala da vsaj eden dan vstanem, in d ane čutim bolečin in otrdlin….upam da bodo kmalu našli pravo diagnozo…sedaj 27. februarja grem na preiskave pa bom videla…lp

Še enkrat se opravičujem nad mojimi dolgimi posti…

New Report

Close