Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma biološka zdravila

biološka zdravila

lep pozdrav!!
zanima me če kdo izmed vas uporalja kakršnakoli biolška zdravila in kakšno je njegovo počutje??
jaz že eno leto uporabljam, biološko zdravilo Humira in zaenkrat se mi je vnetje ustavilo in bolezen omejilo v meje normale. čeprav je včasih stanje prav neznosno od bolečin!!!
uživajte karseda veliko dni brez bolečin!!!
LP K.K

Kakšno diagnozo pa imaš postavljeno?

hej lepo da ste se oglasila!! moja diagnoza je seronegativni revmatoidni artritis zdravim se že peto leto in imam zraven teh bioloških zdravil še olfen 100, medrol 4mg., ortanol 20mg., alfa d3, metotraxsat 14 mg 1x na teden kalcijev karbonat, vsa 4 leta sem se borila z anemijo kajti bila sem zelo slabokrvna in zdaj ima prvič v tej bolezni normalno kri(118 Hb)!!
pa mvi kakšno diagnozo imate in katera zdravila uporabljate??
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem tudi vesela,ko se lahko o tem s kom pogovarjam.
Imam pa sarkoidozo in se zdravim z medrolom.Začela sem z 32 mg,zdaj sem na 4 mg.Jemljem jih že pol leta in jih bom še najmanj leto in pol.Zraven imam še alfa d3 in kalcijev karbonat.Jaz imam hemoglobin vredu,je pa železa premalo(
Kako dolgo boš pa ti to jemala,a nimaš nobenih stranskih učinkov?Koliko si pa stara?
Sem vprašala revmatologinjo za biološka zdravila in je rekla,da to ni zame.Kako pa prideš do njih?
Lepo se imej:)

tudi meni prija če se lahko o tem s kom pogovarjam!je pa res da te vaše bolezni ne poznam tako dobro verjamem pa da vam ni lahko.zanima me kateri deli so pri vas najbolj izpostavljeni?kolikor vem je ta bolezen aktivna najbolj takrat ko kadar se simptomi znaki ali laboratorijski izvidi slabšajo ali vztrajajo na negativno.mislim pa da bi ta vaša bolezen morala “izginiti” v cca.2 letih z zdravljenjem z medrolom. upam da ga dobro prenašate. kajti medrol je ena najbolj močnih tablet a pomaga.
torej zdaj pa o meni; za revmatoidnim artritisom se zdravim že 5 leto kot sem navedla zgoraj imam kar zajeten kup zdravil. do bioloških zdravil je kar težko priti dobijo jih tisti kateri jih bolezen neusmiljeno tepta kljub določenim zdravilom, a vseeno moram priznati da je kar dosti odvisno od revmatologa,tu sem jaz imela srečo. jemati oz. pikati se moram vsakih 14dni in to naj bi trajalo vsaj 2.leti zaenkrat nimam stranskih učinkov čeprav jih je kar nekaj! a preden jih dobiš imaš milijon testov in preiskav da si sploh ustrezen za biološka.prenašam jih kar dobro. je zdaj pa moja leta stara sem 28.let in upanje da bi kdaj bolje me še edino drži pokonci. tu trpi psiha kajti veliko stvari je treba dat na stran….
če je še kakšno vprašanje mi kar javite vam z veseljem odgovorim.
LP Ksenija

gospa hermina dans sem bolj natačno prebrala forum na revmi in opazila kar nekaj vaših pošiljk in me zanima če ste po pogovoru z drugimi odločili za hemopatijo?? in če a lahko poveste kaj o tem??
Hvala

Hay!
Tri dni me ni bilo na forumu,pa sem te komaj zdaj prebrala:)
Ne,nisem se še odločila za homeopata,vendar vse več razmišljam o tem.Ti si že kdaj poskusila s čim podobnim?
Ne,medrola ne prenašam preveč dobro.Ne počutim se dobro in pogoste infekte imam:(A bo že!
Čao!

Še nekaj,spodaj sem opazila,da si napisala,da so pri medrolu najbolj na udaru dihala in kri.Kako to misliš,kako to vpliva na njih?Hvala!!

hej lep pozdrav, glej medrol je res da nekaj kar ti pomaga a vseeno stranskih učinkov je toliko da se ti srce para, najbolj so na udaru lasje-izpadanje, nato zabuhlost in otekanje nog ter občasno tresenje telesa ipd..z temi zdravili pridejo tudi nemirnost in nervoza kajti vplivajo na čustveno področje vsakega posameznika. z veliko mero pa so na udaru tudi notranji organi kar pomeni tudi dihala kajti jaz recimo se ne smem ukvarjati z šprtom nato kajenje se prepove, določenim se tudi postavi dieta. je pa res tudi to da ima medrol vpliv tudi na kosti zato imamo zraven še kalcijeve in alfa d3 tablete .obstaja pa tudi možnost da je medrol nekakšen faktor za slabokrvnost a to je potem že druga zgodba,..
z hemopatijo se nisem ubadala sem pa poskusila pri bioenergetiku a vam povem na koncu mi bodo pomagali le zdravniki vem da bi me kdo kritiziral a če komu kaj druga pomaga razen zdravnikov hvala bogu. meni ni!! in kako se, kaj počutite? uživajte v vikendu!! Lp Ksenija

Živjo!
Dobila sem biološko zdravilo Humira, moram si ga vbrizgati vsakih 14 dni. Zanima me kako vi prenašate to zdravilo? Imate kakšne stranske učinke?

Nekje sem brala, da Humira povzroča tudi nekaj vrst raka in to me zelo skrbi. Sicer pa upam, da se bo s temi zdravili moj artritis ustavil, ker takšne bolečnine me zeloooo izčrpavajo. Poleg Humire bom jemala še metotrexat enkrat na teden. Upamo na najboljše 🙂

Lep pozdravček vsem!

Imam 4 mesece Enbrel. Otekline so se res zmanjšale, mi je pa zadnji zagon pustil posledice na obeh ramenih in vratnem ter prsnem delu hrbtenice. Bolečine so vramenih sedaj znosnejše, ker sem prejel blokado kortikosteroida v sam sklep. Imam pa še prizadete male sklepe rok in nog, eno zapestje. Sedaj mi dela največ preglavic palec na nogi, ki ga vleče v valgus.

Hja, res je, vsa zdravila imajo škodljive vplive, tudi biološka. Vendar je brez te terapije življenje izredno nekvalitetno in težavno. Zato mora vsak pretehtati, kaj je zanj pomembnejše.

lep pozdrav
za mano je že kr dolga pot z biološkimi zdravili
najprej sem imela enbrel nato humiro a nobeno ni imelo kaj efekta..
a zdej sem na mabtheri to je najnovejše biološko zdravilo. res je tudi ta zdravila kakor vsa pustijo nekja slabega za seboj a hkrati so pa za nas revmatike ena izmed poti k boljšemu manj bolečemu življenju. meni pomagajo in se počutim po 5 letih bolje.. res je imam malo morje oemjitev zaradi teh zdravil a drugače pač ne gre.
kar se pa tiče tega da naj bi humira povzročala raka pa slišim prvič pa sem prebrala marsikaj, zato ne se ubadat z temis tavrmi ubadajte se z tem kako vam bodo pomagala.
želim vam življenje karseda z manj bolečin,,,
lp

Jaz sem imela najprej Enbrel, pa so me boleli zobje, sedaj imam Humiro, pa je ok.

Najpogostejši psihični vzroki za nastanek revme in revmatoidnih obolenj so:
1.Močno grajanje avtoritete in oblasti, osornost;
2.Stalni občutek, da smo prevarani:
3.Stalen ali pa zelo pogost občutek, da smo žrtve nekoga ali nečesa:
4.Kronično pomanjkanje ljubezni v življenju:
5.Kronična zagrenjenost, pomanjkanje radosti v življenju:
6.Zamerljivost, ustvarjanje zamer.

Vedno je na prizadetih delih telesa prisotna acidoza ali zakisanost telesa.

Zato je v vsakem primeru takih obolenj poleg samopomoči, zdravniške pomoči in pomoči naših bližnjih, dobrodošel še obisk pri usposobljenem terapevtu, ki opravi diagnostiko karmičnih vzrokov in nam pomaga pri restrukturiranju našega življenja.

Upam, da sem pomagal. LP

Miran Vučko

Pozdravljen Miran Vučko!

Nisem čisto prepričana, ali govoriš kot revmatik ali kot nekdo, ki dela reklamo za karmične terapevte.

Oprosti, vendar če bi sledila in popredalčkala ljudi po tvojih 6 točkah, bi morali biti po tvoje vsi Slovenci revmatiki.

Za tiste, ki smo že zboleli, je dejstvo in tega se moramo zavedati, da nas bo bolezen spremljala v grob. Zato nikar ljudi ne napeljuj,naj obiskujejo razne terapevte. Pomagamo si lahko le z lajšanjem bolečin in lajšanjem vsakodnevnika, zdravniki pa z zdravili in operacijskimi posegi.

Kaj privede do tega, da se nam je porušil imunski sistem, da , po domače povedano sami sebe žremo, tudi zdravniki ne vedo, ugibajo in z lajšanjem bilečin z zdravili, ki so vsakodnevno bolša in sodobnejša, ampak imajo tudi stranske učinke.
Če bi bilo tako kot ti praviš, bi nam dal zdravnik namesto medrola le nasvet, naj dobro mislimo v srcu in nikakor ne smemo sosedu zavidati mercedesa. Pa bomo zdravi! Sorry, malo karikiram, ampak (skoraj) vsi bioenergetiki in terapevti, ki delajo skupinsko: (z revmatiki, ločenke-ci, pravkar ovdovelimi, narkomani…) in krpajo naše karme, na koncu le poberejo zadnje cekinčke.
Vsi vemo, da bi dali za zdravje celo premoženje in prav na to karto igrajo ljudje, ki sem jih tudi sama srečala.
En primer: V znanih toplicah je imela gospa kozmetični salon. Njen prijatelj pa je bil klepar. In sta šla v Kranjsko goro k polagalcu rok na “šnel kurz” in sta postala samostojna polagalca rok. Naslednje leto sta že imela svojo ordinacijo. Ne bi verjela, če ne bi videla, saj sem vsak dan po hodniku hodila iz hotela v bazen mimo kozmetičnega salona, ki ga je razširila. “Zdravila” sta otroke, šepave, hrastave, rakave, ljudi pač, ki so upali na čudež.

če nas je že bolezen doletela, sem mnenja, da se je treba z zaupanjem prepustiti zdravniku, slediti njegovim navodilom. Ob vsem tem, pa živeti zdravo, ne piti, ne kaditi, po svojih zmožnostih se gibati in uživati čim bolj zdravo hrano. In biti optimist.

Dragi Miran Vučko, če sem te po krivici popredalčkala med polagalce rok in si v resnici revmatik, se ti iskreno opravičujem.
Naslednjič bom mogoče omenila še zgodbo o Vitalajf blazini. Koliko že stane? S popusti ali brez popustov? Pišite o tem!
Lep pozdrav in čimmanj bolečin v tem vlažnem vremenu! DMaxa

Spoštovani g. Miran Vučko,

do neke mere bi se lahko strinjala z vašimi ugotovitvami…vendar….

lahko bo to moje razmišljanje zvenelo nekoliko pavšalno…kako se človek ne bi počutil žrtev ali prevaran…zakaj?
ravno včeraj je na 24ur v dnevniku bil prispevek o bioloških zdravilih in (ne)dostopnosti le teh bolnikom z revmatoidnim artritisom…

po nekaterih ocenah je v sloveniji okrog 225.000 oseb z revmo, od tega 24.000 tistih, ki imajo vnetne revm. bolezni, ki so progresivne…lani so uspeli zagotoviti zdravljenje z biološkimi zdravili le 30 osebam…samo tridesetim!!!! in to najbrž le tistim, pri katerih je vse drugo zdravljenje neuspešno in neučinkovito….letos tudi za take denarja več ni….kaj šele, da bi do njih prišel nekdo, ki ni tako zelo hud primerek….da o čakalnih dobah niti ne govorimo….

naj med drugim omenim tudi to, da je med bolniki okrog 700 otrok, pri katerih teorije o zamerljivosti , ustvarjanju negativnega vzdušja in podbno odpade…da recimo tudi njim kratijo pravico do ustreznejšega zdravljenja….

tako, da žal sem nekako “alergična” na instant pripombe, ko nekdo kar pride z rešitvijo in misli, da je odkril toplo vodo…strinjam se pa, da sami lahko naredimo ogromno za svoje zdravje, vsemogočni pa tudi nismo…pa tudi ne vedno krivi za vse težave, ki jih imamo.

o razmetavanju našega denarja (na splošno, ne samo v zdravstvu) , pa raje ne bi…lahko, da biološka zdravila ne bi rešila vseh problemov pri vseh, samo tega pač ne bomo zvedeli nikoli, ker ni niti možnosti…

Soncna pozdravljena, ni me bilo en cas tu, ker nisem imela diagnoze, sedaj jo imam (spondioartritis, vretenca mi se zakostnjujejo), vendar imam to sreco, da zivim v drzavi kjer so zdravila dostopna vsem, in je bolje poskrbljeno za socialno in zdravstveno stanje…
Tudi meni gredo na zivce ljudje, ki uletijo z idejo, zdravilom, natvezi da ima bolanega oceta, mamo…..nalozi ti na ze tako velike tvoje bolecine, da si psiholosko si sam povzrocil vse….ja ljubi Bog, kdo danes ni pod strestom, kdo ni zrtev…..ce gres analizirati vsakega cloveka, je torej vsak clovek potencialni pacient oz. bolnik…..se huje je pa to, da mi te peljemo, verjamemo….
Ja, res je, da si si sam najvecji zdravnik a vem, da ni nihce toliko izprijen, da bi si zelel dozivljati taksne bolecine, kot jih dozivlja in bi vse naredil da se to konca…..pa tudi tisti, ki so financno dobro preskrbljeni, tudi oni imajo revme, pa jim nic ne pomaga razen bioloskih zdravil…. reklamirajo tudi totalni post, ki ni za vsakogar, potem pa ljudje se bolj zbolevajo…..treba je biti uravnotezen v prehrani in to je vse….

Sladkorček, a veš, da si velika srečnica kljub tvoji bolezni, ker si v državi (najbrž smo vsi v Evropi), ki imajo zdravstvo urejeno kot je treba.
Kljub vsemu ti želim čimmanj komplikacij pri bolezni in čimveč sončka.

Če pa se spotaknem še ob (jaz jim pravim ŠAMANI) njih, se pa ne čudim, da me bolezen tako tepe, saj sem ženska z težkimi psihičnimi težavami ki izvirajo od praprababice in dedka iz 6 kolena. In vse do danes nisem šla k nobenemu karmičnemu terapevtu, zato me vsake toliko časa zvija od bolečin. Samo čarovnice še manjkajo! ha,ha, ha, malo zlobe in malo humorja nikoli ne škodi.
Lep pozdrav! DMaxa

Ej, sladkorček….vesela sem, da si se oglasila….prav zares….

ajde, upam in želim ti, da kljub tej diagnozi storiš korak naprej in izkoristiš vse možnosti, ki jih imaš na voljo…da se to zakostnjenje vsaj konkretno upočasni, če ga že odpraviti ne more 🙁
jst sem tako-tako…februarja sem imela spet en močan zagon, zdej pa je že bolje.

Še ena majhna pripomba, že ki prihaja poletje. Saj več ali manj poznamo dobre in slabe strani sončenja, vendar previdno…pri nekaterih zdravilih je izpostavljanje sončnim žarkom-tudi tistim popoldanskim- še bolj tvegano, še posebej, če ima zdravilo stranske učinke za kožo, oči in podobno.

Ha, pa ga imamo… “biološko zdravilo”, ki je dostopno vsem…
DMaxa, seveda.

P.s: DMaxa, upam da je ok, ker sem se pošalila na tvoj račun…
lepo te je brat in čimmanj bolečin tudi tebi…

Sončna7,
prav vesela sem, da ste se zadnje dni razpisale. Sem šla vsake toliko časa pogledat na forum, pa se je bolj malo dogajalo. Skorajžila sem se in napisala nekaj odgovorov. Vidim, da vas je treba malo “pobezati”, pa gre.

Bila bi presrečna, če bi lahko pomagala ljudem. Je pa res, da včesih dobra beseda in dobronameren nasvet zaleže za vsaj pol tablete.
Nobene zamere ni in prav rada se pogovarjam, še posebno pohecam se rada.
Lep večer! DMaxa

New Report

Close