Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma SAKROILEITIS

SAKROILEITIS

PO DVEH LETIH BOLEČIN V KOLENU JE IZVID SLEDEČI
Povišana osteoblastna aktivnost v področju Th 8, intenzivneje v področju stranskih odrastkov – svetujem primerjavo z RTG sliko. Blag sakroileitis obojestransko. Blage degenerativne spremembe skeleta.

Torej ali je to “REVMA”?

Ne ankilozirajoči spondilitis?? Si Hla b27 pozitiven?

lep pozdrav vsem

Meni je osebni zdravnik v FR po dolgem času ugotovil ter diagnosticiral nekaj s podobnim imenom, kot je zgoraj napisano, pa ne vem ali je to to…in sicer SACRO – ILéITE, SACRO – ILIITE, pa ne vem ali je to naša sopomenka za SAKROILEITIS?
Meni v križu boli (že 2x sem operirala diskus hernio in imam še tretjo). lansko leto pa so se začele bolečine v petah, potem v členkih prstov, kolenih, kolku,
Zdravnik je naredil preiskave urina, ki je katastrofa ( bakterije imam v urinu), pri krvni preiskavi v Parizu pa so našli malček povišan parathormon intacte (1-84 (chimiluninescence).
Ne živim v SLo, vendar upam, da je kdo, ki zna latinsko ali pa vsaj, da mi potrdi da sem na pravi poti z prevodom diagnoze.
Od zdravil sem dobila antibiotike, nekaj za nevrološko vnetje in proti bolečinske, za vnetje sečnega kanala, kalcij….
Upam, da kdo kaj ve o tem, da bi ne iskala napačno, ker kar najdem, je vse povezano s spondiolitisom, tega me je pa strah – tudi mene zanima ali je to pri meni revma?
hvala na odgovoru in iskreno upam, da mi bo kdo znal pomagati.

Zdravnik mi je potrdil da je 100% da imam sakroiliitis. Zanima me, kako vi to doživljate. Pravijo da vsak po svoje in da ga je težko diagnosticirati. Vsaj pri meni je bilo tako…dolga leta sem imela težave, a izvidi dobri…..pokazalo mi je samo da imam zopet diskus hernio…a takšno vrsto bolečin ne povzroča hernia….vem, ker sem že 2x operirala nadlogo…ko sem imela 18 let.
Mene bolijo členki od prstov, zapestja, pete (od njih se je vse začelo), kolena, kolki, gležnji….trtica….predel ta zadnje je na dotik nemogoče boleč…kot da bi imela opekline…zdravnik pravi da imam zravevn še obojestranski išias….stopala pordijo, pečejo me…malček oteče okol pete oz. gležnja. Ne vem ali je značilno da me boli zadaj v hrbtu, ko vdihnem….suhi prsti na stopalu….lušči se koža…ne vem če je to normalno….ne morem sedeti, na hrbtu ležati…če ležim na hrbtu, se ne mroem na bok obrniti….če kaj delam, se ne smem usesti, ker ne morem več vstati..ali je to mogoče, da je to tako hudo, pa pravijo, da sem šele na začetku. pomagajte mi….

New Report

Close