Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma mezenhimopatija

mezenhimopatija

Ali ima kdo postavljeno diagnozo sistemska mezenhimopatija? To je bolezen vezivnega tkiva. Več o tem ne vem. Kje bi lahko več izvedela o tej bolezni? Mi lahko priporočite kakšno knjigo.
Hvala!

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...

Pozdravljena! Jst mam tud sistemsko bolezen vezivnega tkiva, pa prvič slišim za to vrsto. Ali jo imaš ti? Dej če kej zveš povej, ker me res zanima kej več o tej vrsti bolezni. Mogoče sta si pa ta vrsta in moja kaj podobni!
Lep pozdrav!

Pri meni je zaenkrat postavljen samo sum. Sem pa grozno utrujena, vseskozi se počutim zelo slabo. Bolečine imam po vsem telesu- od krčev do pekoče kože (kot, da je opečena), bolečina ki sega v globino (kakor pri virozi, vendar močnejša).
Bila sem dolga leta slabokrvna, imam avtoimuno obolenje ščitnice, kontaktni dermatitis, sum na multiplo sklerozo…
Toliko o meni. Kakšne težave pa imaš ti?

Zmaga je nagrada za tistega, ki vztraja toliko časa, da premaga bolečino...
nova
Uredništvo priporoča

Živjo!

Jst sama zdej nimam nekih problemov, sem mela pa pred 7 leti vnetje osrčnika, tud že 7 let imam avtoimuno trombocitopenijo (vrednost trombocitov mam skos od 10-20, normalno je nad 140), 5x na leto me bolijo sklepi – kar močno in to je to. 2x sem bla na kortikosteroidih, zaradi omenjenih težav, in pa 2x sem že izgubila sinčka v 6 mesecu nosečnosti – lahko zaradi bolezni ali pa zaradi trombofilije katero so mi šele zdaj ugotovili. Imam mešano bolezen vezivnega tkiva. Že od leta 2001 sem brez terapije in upam da bo tako tud ostalo – na terapijo bom mogla eedino če se še enkrat odločim za nosečnost, stara sem 27 let, diagnozo imam že 14 let!
Lep pozdrav!

Jasminka,a jemlješ kakšna zdravila za trombofilijo?Jaz jo imam tudi,enkrat sem prebolela GVT in imam znižan protein c.En čas sem jemala plaviks,zdaj pa nič.N a podlagi česa pa so ti postavili diagnozo trombofilija?
Hvala in lepo se imej!

Za trombofilijo nimam nobene terapije, napisal so mi edino da bom šla na terapijo ob ponovni nosečnosti – na nizkomolekularni Fragmin( sej ne vem kaj to pomen). Bolezen so mi odkril na podlagi dodatnih preizkav za mojo osnovno bolezen – zaradi neodzivnosti na aktiviran protein C. Sama moja revmatologinja mi je sicer rekla, da ta trombifilija naj ne bi osebno name nič vplivala, ampak vpliva na posteljice! Dej povej prosim kej o svojih izkušnjah?!

Lep pozdrav!

New Report

Close