Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma so komu znani tile znaki

so komu znani tile znaki

Pred 10 dnevi sem občutilar deče izpuščaje-lise po telesu. Kakor me je kje zasrbelo, so se po srbenju rdečice sprehajale po telesu. Po izgledu je bilo kot koprivnica.
Čez par dni sem začutila bolečine v zgornjem sklepu palca desne roke. Zatečeno ni bilo, sklep je bil zelo boleč. Čez dva dni, ko je bolečina tu popustila, mi je zatekel zgornji sklep kazalca desne roke. Kjer je bila zateklina, sem čutila toploto in tudi na otip je bil ta del zelo topel. Prst je bil rahlo zatekel in trd, nisem ga mogla upogniti, ob poskusu, je postal bel. Bolečina se je raztezala do prstne blazine (nohta). Sedaj po 3 dneh je zateklina kar upadla, malo jo je še na spodnji strani sklepa, tudi toplota je še malo prisotna. Ob pregibu mezinca na levi roki tudi čutim bolečino, sicer ne tako močno kot je bila v kazalcu, vendar je prisotna.

Mogoče ima kdo podobne izkušnje, veste kaj bi to bilo? Ko sem šla na revma.net, me je kar zvilo ob pogledu na slike. K zdravniku nisem še šla.

Je to srbenje kože povezano z revmo. Sedaj me srbijo predvsem roke, prsti, dlani, nadlahti, stopala, gležnji in glava. Če zdržim, da se ne praskam, tudi rdečice ni, če pa se praskam, pa vse pordi.

Mislim pa si, če bom šla k zdravnici, saj ne bo nič za videti, kako naj ji dokažem, da me vse srbi in da me boli prstni sklep?!

vsem hvala za odgovore
lp

Lahko je alergija. Najlaže se boš posvetovala z zdravnico, če se oglasiš takrat, ko so še izpuščaji. Če jih ni in te še vedno srbi, je to še vedno dovolj dober razlog za obisk čeprav ni nič videti! Srbenje kože ima poleg alergij lahko še številne vzroke (in revma večinoma ni eden od njih). Lep pozdrav!

New Report

Close