Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Je tu kdo z antifosfolipidnim sindromom

Je tu kdo z antifosfolipidnim sindromom

Zanima me če je tu kdo ki ima antifosfolipidni sindrom ?

Ja jaz ga imam, če kaj želiš vprašaj. Sedaj jemljem aspirin v nosečnosti pa sem si dajala inekcije.

Pa je nosečnost potekala brez zapletov ? Jaz imam enega otroka, pa se za drugega kar ne morem odločiti. Revmatologinja in ginekologinja nista nič kaj navdušeni nad tem.

Tudi jaz sedaj jemljem Aspirin. Preden sem rodila sem že imela en spontan splav.

So mi pa to bolezen odkrili šele konec nosečnosti, tako da sploh nisem vedela da jo imam. Imela pa sem v 36.tednju eklampsijo in sem rodila s carskim rezom.

nova
Uredništvo priporoča

Prva dva otroka sem rodila brez komplikacij, samo takrat še nisem vedela, nato sem imela 2 spon. splava takrat so mi tudi odkrili AFS. Ko sem zanosila tretjič in četrtič sem takoj, ko mi je prvi mesec izostala menst. odšla k G in R, začela sem si dajati inekcije za rečenje krvi, s tem da sem si v tretji nosečnosti dajala skozi razen zadnja dva dni ne (porod so mi obakrat sprožili 3 tedne prej) v četrti pa sem v 4 mesecu dobila alergijo na ta zdravila en mesec sva z R še menjavala inekcije, nato pa aspirin ker je bilo tveganje mimo. Sem pa morala si zopet začeti dajati zadnje 3 tedne(6 tednov pred porodom). R ni nič kompliciral glede nosečnosti, je pa bolj kom. med. sestra pri G. Po porodu je bilo vse vredu in sedaj jemljem aspirin. Eklamsijo je imela sestra v 28 tednu sedaj je pa rodila v 40 tednu ampak držala se je pa diete. Mene je bilo najbolj strah, da ne bi bilo kaj narobe zaradi inkcij, samo višji utrip in hitrejši pretok krvi sta imela ob ultrazvokih otroka.

Vidim da si zelo poguma, jaz sem bolj “zajec”. No samo da se je vse srečno končalo.

Midva bova ostala kar pri enem (imava deklico staro 6 let in pol). Vsaj to da je ona zdrava in da je vse OK.

Pa srečno !

New Report

Close