Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma ai prehrana vpliva?

ai prehrana vpliva?

vsi tisti ki imate revmo, povejte mi prosim, ali ste ugotovili,
ali hrana kaj vpliva na vašo bolezen, se poslabša, ob kateri hrani se izboljša itd..

Sama se z bolečinami v sklepih borim že 4 leta. Šele lani novembra sem pristala pri revmatologu, prej mi je samo moj zdravnik svetoval, naj “ne pomivam v mrzli vodi”. Kdo pa še to dela doma? Prišlo je tako daleč, da imam zatečene prste, zapestja skoraj negibna, levi kolk boli, vrat občasno, kolena zatečena kot buhteljčki (zdaj čakam na čiščenje kolenskih ovojnic), boleči gležnji.
Jemljem Methotrexat in Medrol in je bolje, ampak: samo če se strogo držim dijete, oz. ne jem nobenih stvari, na katere sem alergična. To pa so konzervansi in emulgatorji. Če tako npr. pojem samo 1 krof, kupljen v trgovini, drugi dan težko hodim, zapestja dobesedno “gorijo” ipd, kljub vsem vzetim zdravilom. Če pa sem pri hrani disciplinirana, moram reči, da zdravila zelo pomagajo. Glede alergij pa sem bila na bioresonanci, da so ugotovili alergije. Del so jih lahko odpravili (jabolka, hruške, živo srebro /morske ribe – npr. tunina je bila zame strup!, črne plombe v zobeh sem vse zamenjala za bele/, svinjina, govedina, oreščki vseh vrst – npr. arašidi, ki so povsod – tudi v hrenovkah npr.). Da je vsaj nekaj alergij odpravljenih. Zdaj jem samo doma kuhano hrano brez vsakih dodatkov iz vrečk, pečem si kruh doma, jem zdravila in sem kot nova! Se splača.

New Report

Close