Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma sakroilitis

sakroilitis

Po več mesecih preiskav sem dobila diagnozo sakroilitis-revmatično vnetje križno medeničnih sklepov. Zaradi slabih jetrnih testov sem dobila steroidno zdravilo PREDNIZOLON, nesteroidni antirevmatik proti bolečinam, kalcij in vitamin D3.

lp

Revmatologinja me je poslala v zdravilišče, pa me zanima ali je komu od Vas uspelo preko socialnega priti v zdravilišče, ali ste morali kaj plačati, oz. kako gre ta postopek?

Vsem lepe pozdrave in hvala za odgovor!

Pozdravljena,
mene pa zanima ali te je na podlagi te diagnoze kar poslala v zdravilišče. Tudi sama imam isto diagnozo, po četrtem porodu sem mi je poslabšalo vendar me moj revmatolog ne pošlje nikamor(Maribor), predpisal mi je Movalis naročili so me pa čez 10 mesecev. Sedaj pa ne vem kaj naj še naredim, ker je včasih zelo hudo. Prosim, če mi lahko napišeš kaj več, ko kaj zveš.
Hvala že vnaprej!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Valerija!

Moja diagnoza je nova, vnetje je akutno in bila sem skoraj nepokretna (vsaki premik mi je povzročal neznosne bolečine). Sedaj je precej bolje, ne vem pa ti odgovoriti zakaj me je revmatologinja takoj pod nujno napotila v zdravilišče (sem iz MB).
Seveda je tukaj še postopek moje splošne zdravnice, ki mora tole zdravilišče urediti in sama nisem ravno prepričana, da bom tja sploh prišla (razen če si sama plačam).
Stara sem 46 let in sem nosilka gena HLB27 (gen za obolenje hrbtenice9

Lep pozdrav!

Kaj to pomeni in kako se ti je bolezen začela kazati?

Pozdravljene,

sem stara 31 let in prav v torek odhajam v zdravilišče Čatež zaradi sakroiliitisa in seronegativnega spondilartritisa. S to boleznijo živim že skoraj 10 let, ugotovljena mi je bila pa šele lani januarja in tudi zdravljenje v zdravilišču mi je bilo zavrnjeno. Revmatologinja je letos ponovno podala predlog – kar sprovede osebni zdravnik – in juhu, v torek grem za 2 tedna. Tam naj bi se naučila predvsem vaj, ki jih bom morala redno izvajati. Sicer sem se jih že nekaj naučila pri fizioterapevtih na revmatološkem oddelku.
Sedaj tale moja bolezen nekako potuhnjeno miruje, bilo je že veliko huje, pa sploh nismo vedeli kaj je to. Imela sem le visoko sedimentacijo (okrog 50 in jo imam še vedno) in občasno zelo hude bolečine v kolkih, ki so po analgetikih popustile. Sčasoma sem ugotovila, da mi bolečino v kolkih povzroča mraz – kadar me je ful zeblo v noge oz. stopala in mi zelo gode topla voda.

Torej, predlog mora revmatolog podati oz. omeniti v njegovem izvidu, nakar osebni zdravnik predlog pošlje na ZZZS.

Upam, da uspe še kateri oz. kateremu.

Ali je katera včlanjena v Društvo revmatikov?

L.P.

Janja

Ali lahko katera s to diagnozo napiše, kaj narediti, da bolezen ne napreduje…
Kkao se je vam začela bolezen kazati? Pri meni s ej začelo s križem in bolečine v petah…potem gležnji, kolena, prsti, zapestja…sed sem imela čez 50…še kar čakam da odidem na revmatološko kliniko?

stara sem 28 let in imam že eno leto diagnozo sakroilitis,jemljem movalis ter sulfazin, vendar ne cutim nobenega posebnega izboljšanja. Zanima me če katera ve ali imamo pravico se prijavit na invalidsko komisijo in če jo katera že ima. Morala bi delati v projizvodnji za trakom, stojece delo. jaz pa tega ne zmorem in vsakič v službi zdržim le nekaj dni.
prosim, če mi lahko kdor koli napise kam naj se obrnem po vec informACIJ.
SAMO še to moje težave trajajo že 10 let, a zdravnica me je šele lani dala na priskave za revmo.

Kolikor jaz sklepam, mislim da imaš pravico vložiti za invalidsko komisijo, ker si v bistvu omejena….ne moreš delati. Tudi za toplice lahko zaprosiš – so punce pisale..

Naj vam še jaz napišem svojo izkušnjo. Stara sem 32 let in imam sacroileitis že 7 let (otroka sta stara 11 in 8 let). Kaj vse sem pretrpela predno so mi postavili diagnozo, ne bom pisala. Zadnje leto in pol jemljem homeopatska zdravila in mi zelo pomagajo. Obiskujem pa dr. Krevla v Šiški. Me pa nekaj zanima. Kdaj vas najbolj boli. Podnevi, ponoči, ali ko hodite. Mene namreč ponoči in ko mirujem nič ne boli. Ko pa hodim, me pa zelo boli. Kar je za revmo malo čudno, ampak pri meni je tako. No, ampak hvala bogu se zadnje mesece kar dobro počutim.

Pri meni še kar ne vedo kaj je….ne vedo lai je revmatološko, ali nevrološko…Jaz imam težave ko zaštartam….npr, hoja, delo karkoli…ko se vsedem in se zopet hočem dvigniti, me tako zaštiha v predelu trtice, in malo bolj v stran, blizu kolka….je čudna bolečina. Ko se vležem na hrbet in se poskušam obrniti, moram vpiti kot nora, da mi to uspe……bolj sem delala, huje je….Meni je najhuje zjutraj, pa preden grem spat in ko se vležem…otekajo mi stopala okoli pete, gležnjev in pa prsti na rokah….Jemljem tablete za nevrološko vnetje, pa ni nič bolj….Imam občutek vroče, pekoče bolečine..to je delček od vsega, kar še preživljam….da ne govorim o slabem urinu.

Sakro, tudi jaz sem 32, pa ib te prosila da napišeš, kaj si vse dala skoz, preden so ugotovili kaj ti je….ker mislim, da ravno to se išče na portalu – podobne izkušnje, puncce pa večinoma napišejo samo diagnzo in pa katere tablete pijejo…tako d atisti, ki je še v dvomih kaj mu je, ne ve nič. Nekateri tuji portali pišejo ravno o tem kaj so vse preživeli, preden so jim dali diagnozo, pri nas pa tega manjka…..pa mislim da je ravno revmatološke bolezni težje prepoznati….

New Report

Close