Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma vprašanje

vprašanje

Na podlagi česa ti postavijo diagnozo revma?Kako izgledajo bolečine?Mene namreč že mesec in pol bolijo sklepi in mi nič ne najdejo.Revma faktor je bil 6,sedimentacija pa 26.To sigurno pomeni da nimam revme?Hvala in lp!

Največkrat na podlagi revma faktorja (jaz imam 72). Vsekakor diagnozo postavijo na podlagi krvnih izvidov, RTG slikanja in včasih tudi UZ … potem še stestirajo, če imaš protitelesa (ANA) ali ne.

Si zjutraj manj gibljiva kot čez dan?
Boleči sklepi so lahko tudi pokazatelj težav s ščitnico, ne revme.

Ja,res je,zjutraj sem veliko manj gibljiva,ko pa se malo razhodim je pa malo boljše.Ko pa vstanem,sem pa čisto neka trda.Kaj pa tebe boli in kdaj najbolj?

nova
Uredništvo priporoča

Vse 🙂

Začelo se je z malimi sklepi rok (prsti, zapestja), nato komolci, rame, kolki, kolena, gležnji.

Zjutraj sem čist trda, ko se razmigam je bolje (ne pa vedno). Če potrebuješ za razmiganje več kot 1 uro, bi lahko res šlo za revmatsko obolenje, ni pa nujno sploh.

Pri meni se je začelo z bolečinami v kolku, ko nisem več mogla vozit sem šla k zdravniku, ta me je poslal k revmatolog, ki je ugotovil revmo. Po tretjem porodu je bilo malo boljše, sedaj po četrtem pa se mi je poslabšalo(zatekanje rok, rama, koleno, gležnji) Telovadba in vroča voda mi pomagajo.

so te mogoče testirali za klopno boreliozo?

Mene pa bolijo sklepi (rama 3 leta, zapestje 2 leti, gleženj na nogi 2 leti z 2x prekinitvijo). A sklepi niso otečeni, le boleči na premike. Revmafaktor je bil v normali, sedimentacija nizka, mene pa sklepi še kar bolijo. Vmes me je bolel palčni sklep na roki, ta je pa po 6 mesecih nehal (zaenrkat)…

Nihče ne ve, kaj mi je 🙁

Miha

So te testirali na klopne bolezni-borelijo?

Valerija so ti mogoče vzeli vozniško dovoljenje, oz. poslali na medicino dela, prometa in športa, da ugotovijo, če si še sposobna upravljanja vozila?

New Report

Close