Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Revmatoidni artritis

Revmatoidni artritis

Pozdravljeni vsi,

Star sem 24 let. Pred tremi leti torej pri 21 mi je čez noč izbruhnil revmatoidni artritis. Bil je kar hud zagon. Bolečine v vseh sklepih in otekline. Takoj sem odšel do svojega zdr. ki me je napotil k revmatologu. Kmalu sem dobil diagnozo seronegativni revmatoidni artritis. Sedimentacijo sem imel 1 CRP 6.6. Kaj kmalu sem prišel na biološka zdravila HUMIRA v kombinaciji z metoterexatom. Kasneje mi je revmatolog predlagal samo monoterapijo z humiro, katero sma izvajala do lani decembra. Po napotkih revmatologa sem naredil pavzo vendar je po 4 mesecih torej maja zopet čez noč izbruhnil artritis vendar nekoliko manj agresiven. Takoj sem si začel dajati nazaj humiro in metoterexat. Zdaj po 3 mesecih je šlo na bolje za 80 procentov. Ker ni šlo popovnoma mi je revmatolog predlagal zamenjavo biološkega zdravila humire za roactemre.

Ali je kdo naredil pavzo in po koliko časa je prvotno biološko zdravilo 100 procentov učinkovalo oziroma če je sploh prijelo kot je bilo prej?
Mogoče kdo prejema biološko zdravilo Roactemro? Zanima me kako zgleda in kakšni so kaj učinki? Ali hitro prime ?

Upam da se najde kak sotrpin. 😀
Tomaž

Pozdravljen,
tudi jaz imam to diagnozo in bolezen obvladujem z dieto. Bila sem že kandidat za biološka zdravila, zdaj pa mi je revmatolog predpisal najmanjšo dozo le enega zdravila in z menoj vedno debatira o moji dijeti, imam napisano o njej tudi izvidu.

Pozdravljeni,

mi prosim poveste kaj več o vaši dieti?

New Report

Close