Najdi forum

revma?

pozdravljeni
ze vec let imam tezave z rokami. Ze dolgo nazaj so mi sicer na rtg roke potrdili kalcinacijo vendar ne verjamem da je ta vzrok mojim tezavam. obcasno me trga po rokah predvsem po kaksnih preobremenitvah rok… nesem zakelj peska npr. Obcasno trga tudi pred dezjem oz. spremembi vremena. Po masazi hrbta se mi bolecina se pojaca… spim ze dolgo ne na boku vec kot eno uro, obracam se celo noc. Kaj mi svetujete. kateri pregled samoplacniski ker zdravnica trdi da je to kalcinacija ker so jo pac pred leti videli na rtg.

če skoz tako trdi vaša zdravnica, potem pa se prosite na terapijo, ne da vas pusti samo mučiti. če ne, pa jo zamenjajte ali pa se pogovorite z zastopnikom pacientovih pravic.

Težave se lajšajo s protibolečinskimi zdravili (analgetik in protivnetno zdravilo), z lokalnim protivnetnim zdravljenjem (na fizioterapiji), s terapijo globinskih (udarnih) valov, blokado ter artroskopsko operacijo. Da lahko določi najprimernejše zdravljenje, zdravnik bolnika napoti na rentgensko slikanje in ultrazvočni pregled, ki natančno pokažeta, kje in kolikšna je kalcinacija, kako poteka vnetni proces na mehkih tkivih, morebitno prisotnost tekočina, razdraženost ali natrganost kite …

Kalcinacijo navadno zdravijo z ultrazvočnim obsevanjem, s terapijo z udarnimi valovi ali s fizioterapijo. Terapija z udarnimi valovi pomaga razbijati kalcinacijo in nekoliko spominja na odstranjevanje ledvičnih kamnov. Pomaga tudi fizikalna terapija, ki je prilagojena težavam: če bolečina ni prehuda, sta primerni masaža z ultrazvokom in terapija z različnimi tokovi. Strokovnjaki lahko bolniku pomagajo tudi z blokado, pri čemer z lokalnim anestetikom in s kortikosteroidom hkrati olajšajo bolečino in omilijo vnetje.

Kdo ve, kje opravljajo samoplačniseke revma teste,,,ANA IN ENA?
LP

New Report

Close