Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma APS in nosečnost

APS in nosečnost

Pozdravljeni, po dveh spontanih splavih v prejšnjem letu sem zopet noseča. V letu 2011 sem normalno zanosila, donosila in brez težav v noselnosti rodila. Po drugem splavu lani me je ginekologinja poslala na laboratorijske preiskave, katerih izvidi so bili sledeči:
Ugotovili so blago hipotirozo (trenutno jemljem Eutirox 50ug dnevno – v naslednjem tednu imam pregled, da določimo morebitno novo dozo) in pri revmatologu so ugotovili, da izpolnjujem laboratorijska merila za antifosfolipidni sindrom.
LAboratorij z dne 20.10.2016 je sledeč: aCLIgG18, IgM 5; IgA aCl<5.

Po treh mesecih so ponovili teste in izvidi so bili: aCLIgG 12 IgM <5; IgA <5. antibeta 2 GPI: igG<2, igM<2; IgA<2. Protitelesa proti protrombinu:
IgG<5
igM<5
IgA<5
Revmatologinja je svetovala, da se ukrepa, kot da gre za potrjen APS z zapleti v nosečnosti in naj jemljem že v obdobju načrtovanja Aspirin 100mg, 1×1 dnevno (to počnem že od junija letos); ko bo nosečnost potrjena, pa se uvede še Fragmin 5000 IE s.c. Če bi nosečnost potekala normalno, bi naj jemala Aspirin do 37 tedna (v odgovorihna forumu ginekologije zasledim do 34 tedna); Fragmin pa tja do 6 tednov po porodu.

Ginekolog na forumu ginekologije je svetoval drugo mnenje pri revmatologu (ni revmatolog, pravi), kajti kot sem ga razumela, ni APS praktično nikoli kriv za splav pred 10t, zato se obračam na vas in vas prosim, da mi vi poveste, kaj si vi mislite o moji zadevi.

Prosila bi vas za vaše mnenje glede postavljene diagnoze glede mojih lab.izvidov in mnenje kot ravmatologa glede na postavljeno diagnozo in terapijo.
Če povem po resnici, me predvsem skrbi Fragmin (dajanje injekcij vsakodnevno) – ali ima lahko dajanje kakšen vpliv na stanje, če ni nujno potrebno?
Najlepša hvala že vnaprej za vaš odgovor.

New Report

Close