Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma ana titer 1:640 REVMA IZVID MNENJE

ana titer 1:640 REVMA IZVID MNENJE

vljudno prosim za razlago izvida kaj pomeni?
Pozitivni so bili imunoserološki testi
DIAGNOZA
SISTEMSKA BOLEZEN VEZIVA (SYOGRENOV SINDROM TO IMAM 4.4.2017 PREISKAVO ŠE)
ANA TITER VEČ KOT 1:640
Ro 3
a CL IgG 16

Glede na to da imam kar dela s svojo splošno zdravnico sem prosila za magnetno resonanco kolkov ker me v bistvu skoz bolijo včasih tako da ne moram stopit tudi na noge in so bolečine neznosne prav tako iamm tudi bolečine v ramah imam manjšo kalcinacijo v desni rami itd… Skratka z bolečinami se borim in ne vem kaj še lahko storim oz da bi prepričala zdravnico za magnetno ker so bolečin skoz prisotne to se vleče ze 2 leti…kljub jemanju NALGESIN 500 ne pomaga vedno pri odpravi bolečine.

Prosim za nasvet. HVALA.

Osebna zdravnica te ne more poslati na MR, pač pa te lahko napoti na ortopeda ali fiziatra, ki te ali napotita na Mr ali pa to naročita osebni zdravnici. Torej rabiš napotnico za enega ali drugega. Glede izvidov ti ne znam svetovati (ali ti ni revmatolg napisal še mnenja k lab izvidom?), morda dobiš odgovor na forumu družinska medicina ali urgentna stanja dr Rebolj.

Lp

Pozdravljeni ja problem je v tem da sem bila samo pri ortopedu kar je rekel da on s tem nima nič da je to za revmatologa in da mi mora dati napotnico za MR samo osebna zdravnica ki mi pa niakor noče dati kljub izvidom da imam povišan Ana Titer in tisto kar sem napisala. Sumijo na syrgoneov sindrom vendar do 4.4.2017 je še dolga in glede na vse možne rentgene nič ne pokaže sem smatraa po pogovoru z zunanjimi ljudmi ki so začudeni kako to da nisem imela nobene magnetne. Bolečine so pa neznosne v obeh ramah sedaj me že toliko boli da se selijo bolečne na trtico da ne govorim o kolkih in pa zbadanje v predelu srca ko tudi tablete ne pomagajo 🙁 res več ne vem kam se obrniti vsi prelagajo en na druzga.

Hvala za odziv. IRANKA

nova
Uredništvo priporoča

Kot sem ti napisala, za mr vprašaj na forumu Urgenca dr.Rebolja. Mi tu nismo zdravstveno usposobljeni, smo le sotrpini z manj ali več izkušnjami s svojo boleznijo.
Kar se bolečin tiče, se meni osebno zdi, da je treba vzeti antirevmatike zlasti, da se noč kolikor toliko prespi, jih pa moraš jemati redno, da primejo, delujejo namreč protivnetno in protibolečinsko.
Ko boš prišla 4.4. na revmatološko kliniko, boš začela s preiskavami, tu očitno ni pomoči. To so skoraj najdaljše čakalne dobe v Sloveniji, samoplačniško pa – lahko greš na mr, samo kje boš našla strokovnjaka, ki ti ga bo pogledal?

Pojdi nazaj k zdravnici, povej da je nevzdržno in zahtevaj nujno napotnico za revmatologa. S to nujno napotnico moraš potem takoj naslednje jutro (najbolje zelo zgodaj) v bolnico Petra Držaja in te takoj vzamejo na pregled in takoj dobiš zdravila in ti končno odleže. Meni je zdravnica sama predlagala to nujno napotnico, ko mi je otekel drugi sklep. Do aprila imaš lahko že precej škode na sklepih. Drugače pa zahtevaj menjavo zdravnice.

Pozdravljena točno tako bom tudi storila in ji že skoz trobezlam pa nič in kot ste napisali ja do 4.4. se mi lahko bogvekaj stori že tako je na UZ pokazalo da imam na obeh kolkih tako obrabo na nivoju 80 letnice pa nič ne odreagira reče ja tko je halooo?? tako da ja očitno bom morala bolj na ostreje pa bo morda zaleglo res. Hvala za vzpodbudo 😀 lep dan želim .

Vem da niste usposobljeni samo zanimalo me je če ima kdo podobne težave in da samo izvem kako naj ravnam itd….Hvala za odgovore.

Pozdravljeni,
sicer ne vem, kaj pričakujete od zdravnikov glede obrabe ampak za obrabo ni prav nobenega zaresnega zdravila. Jaz bi na vašem mestu najprej iz prehrane izključil razhudnike (krompir, paradižnik, paprika, vse oblike pekoče paprike, jajčevec ter tobak (če kadite). Razhudnike pa zato, ker vsebujejo hormon calcitriol oziroma najbolj aktivno obliko vitamina D. Ta povzroča preveliko absorbcijo kalcija iz prehrane kot tudi iz kosti. Ker imate v krvi preveč kalcija in ga telo nekam mora odložiti se le-ta nalaga v vaše žile in sklepe. To, da rastline iz družine razhudnikovk pri živini povzročajo kalcinacijo sklepov so vedeli pastirji že stoletja nazaj. Na principu hiperkalcinacije deluje tudi ena od oblik strupa za podgane.
Drugi del vaših avtoimunskih težav pa se na naša na glikoalkaloide v razhudnikih. Ti glikoalkaloidi so pravzaprav pesticidi, ki jih proizvaja ta družina rastlin z namenom, da se zaščiti pred škodljivci. Po zaužitju se ti glikoalkaloidi absorbirajo v tankem črevesu in preidejo v kri. Pri nas, ki smo na te pesticide intolerantni se telo proti njimi začne boriti s protitelesi. Od tu izvirajo vaše avtoimunske težave. Vsekakor vam nebi popolnoma nič škodovalo, če jih za nekaj mesecev izključite iz prehrane in spremljate bolečine. Bolečine na dieti običajno pojenjajo precej hitro dočim je za umiritev imunskega sistema potrebnih več let.

http://www.westonaprice.org/health-topics/nightshades/
http://noarthritis.com/vitaminD3-problems.htm
http://noarthritis.com/vitaminD3-MercksManual.htm

Spoštovani kndd,

najlepša hvala za vaš izčrpen odgovor in bom upoštevala ta vaš nasvet nisem kadilka sicer.

Lep pozdrav. Iranka

New Report

Close