Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma mišične bolečine

mišične bolečine

Pozdravljeni,
imam težave z bolečinami v mišicah in sklepih nog ter križem zaradi diskus hernije. Ker se mi je stanje v zadnjih dveh letih zelo poslabšalo in je po operaciji kolena izbruhnila še huda nevropatska bolečina v tem kolenu in celotni nogi, gre verjetno za nevropatijo ali pa fibromialgijo. Nobena protibolečinska tableta ne zmanjša bolečin od oploidov do NSAR, ker za tako vrsto bolečine ne delujejo. Ali ima kdo izkušnje, kaj narediti, ker se ne morem niti več gibati, vse boli in peče, torej je še vnetje? Ali bi lidokainske infuzije pomagale? Ali kdo jemlje NEURONTIN IN V KAKŠNIH DOZAH? Kaj pa medicinska konoplja THC v kapljicah? Jemljem CBD 10%, zdaj že 20%, pa po enem mesecu in pol mesecih že nič ne čutim?

Hvala za odgovore, če bi kdo kaj vedel mi pomagati.

Spoštovani,

ni ga zdravila na tem svetu in ni ga zdravnika na tem svetu, ki bi vam lahko pomagal, dokler boste jedli napačno hrano. Sicer ne navajate na katerem disku je imate hernijo, vendar so težave z bolečinami v nogah verjetno povezane s tem, da hernija diska pritiska na živec v vratni hrbtenici. Boljše vprašanje pa je zakaj imate hernijo in verjetno tudi obrabe sklepov. Ker glede na težave sklepam, da niste več rosno mladi vam bodo zdravniki verjetno rekli, da take težave pridejo s starostjo. Po njihovi logiki že, vendar potem bi imeli vsi ljudje pri tej starosti enake težave, vendar jih nimajo.
Tukaj seveda precejšnjo vlogo igra tudi genetika, glavno pa hrana. Vse življenje ste uživali hrano iz družine razhudnikovk (krompir, paradižnik, paprika, pekoča paprika, čiliji, jajčevec, tobak…) misleč, da je ta priljubljena zelenjava zdrava. Upam, da niste tudi kadilka. Vsa ta zelenjava je v tesnem sorodu s tobakom (ja tobak je karcinogen, maši žile…) Tudi vsa ta zelenjava zaradi glikoalkaloidov, ki jih vsebuje (solanin, chaconin, tomatin, capsaicin, nikotin…) dolgoročno povzroča hude težave pri ljudeh. Vsebuje tudi calcitriol (1,25-dihydroxy vitamin D), kar je najbolj aktivna oblika vitamina D. Pri ljudeh je calcitriol končni produkt metabolizma vitamina D in zaradi prevelike absorbcije kalcija povzroča nabiranje kalcija v žilah, sklepih, mišicah in drugih mehkih tkivih kot tudi osteoporozo. Obraba sklepov je pravzaprav osteoartritis ta pa je v osnovi avtoimunskega izvora. Ker se vaše telo bori proti tujkom, ki jih vnašate s prehrano začne napadati določen organ ali del telesa. Pri vas so to sklepi in mišice.
Seveda bi vam lahko napisal še cel roman okoli tega. Vendar dejstvo je, da hitrih rešitev ne bo. V kolikor boste šli na dieto brez omenjene zelenjave in kajenja lahko dolgoročno v nekaj letih striktne diete pričakujete postopno lajšanje bolečin in simptomov. Verjetno pa bi že po kakšnem mesecu ali dveh občutili malenkostno izboljšanje. Rad bi vam rekel da obstaja kakšna druga lažja ali hitrejša pot vendar jo na žalost ni.

Če znate angleško pa še nekaj povezav:

http://noarthritis.com/chiropractic.htm
http://www.noarthritis.com/research.htm
http://www.westonaprice.org/health-topics/nightshades/

Tudi jaz jemljem, sicer šele en teden, CBD pa še ni učinka, bolečine neznosne. Ali ima kdo pozitivne rezultate s CBD kapljicami?

nova
Uredništvo priporoča

ga. Katarina,
tudi sama jemljem poleg THC, še CBD kapljice. CBD sem začela jemati že konec junija kot 5%, nato 10, zdaj pa 20% v injekciji, pa ni rezultatov, bolečine ne pojenjajo, zato sem zraven kupila še THC na beli recept, ki mi ga je dala protibolečinska. THC jemljem slabe 3 tedne, pa tudi nič še ne čutim, edino bolj sproščene mišice.
Kakšno diagnozo imate vi? Sama imam spondilartrozo, spondilozo hrbtenice, išjas, operirano desno koleno, sum na revmo? Artritis in ali še zraven pridružen zunajsklepni revmatizem? Zaenkrat kri ne pokaže, zato zdravniki čakajo, ker desno koleno je spet vneto po operaciji v sklepni ovojnici?

Napišite mi kaj, kako je zdaj z vašimi bolečinami in kakšno koncentracijo jemljete? Kaj pa od zdravil jemljete proti bolečinam in ali vam kaj pomaga?

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljena, imam diagnozo, da gre verjetno za psoriatični artitis, niso pa sigurni. Tudi z UZ ugotovljeno vnetje obeh ram, zapestij. Bolečine trpim že 10 mesecev. Res pa je, da odklanjam Medrol, metotreksat, sulfasalazin in podobna zdravila. Enkrat spomladi sem prejela injekcijo Depo Medrola, pa se mi je skoraj odpeljalo, obupni stranski učinki, pomagalo pa nič. Bolita obe rami, zapestji, vsi prsti na rokah, občasno koleno in gleženj, res je zelo, zelo hudo. Ker pa imam tudi gastritis si ne upam vzeti nobenega zdravila proti bolečinam. Lekadol bolj malo pomaga, po analginu mi je bilo slabo, tako, da je en začaran krog. Veliko upanja sem polagala na CBD kapljice, zdaj jemljem 5-6% ampak je verjetno še prekmalu za rezultate, boljše naj bi bilo po enem mesecu. Me pa zelo preseneča, da vam THC ne pomaga, pravijo, da ima takojšen učinek. Jaz si ga ne upam jemati zaradi psihotropnih učinkov. Kako pa na vas deluje? Sicer sem pa tudi hrbteničar, že trikrat operirana, ampak že dolgo nazaj. Skušam doumeti od kod se je vzel artritis, nihče v družini ga ni imel. Sem pa prebolela dvakrat borelijo, pa herpes zoster. Zanimivo bi bilo slišati še druge sotrpine
ali je kdo morda preboleval te bolezni. Malo sem bila dolga, ampak še bi se dalo pisati.
Upam, da vam bo kaj pomagalo, ker vem kaj prestajate.
Vse dobro vam želim in lp

Pozdravljeni,
ga. Katarina, zaenkrat THC dobro prenašam, nič ne čutim psihotropnih učinkov, jemljem ga en mesec, po 20 kapljic dnevno. Bolečine nič ne popuščajo, še nasprotno, ko sem sama začela razgibavati koleno, so se bolečine še ojačale. Tudi meni tablete delajo težave, ker sem tudi jaz prebolela kronični gastritis, slabost, vrtoglavice, hude alergije po NSAR tabletah ( prizadeta koža po goleni in nekaj po obrazu, ki jo tudi antihistaminik še ni pozdravil ), čeprav bi jih morala jemati zaradi vnetij.

Zelo bi bila vesela, če se slišiva zasebno po mailu, kjer si lahko zaupava kaj več.

Hvala in lep pozdrav

Kasire, že dvakrat sem vam poslala zasebno sporočilo. Ali ju niste dobili?

Pozdravljeni, sem dobila, vendar potem sem imela računalnik na servisu.
Se slišiva.

New Report

Close