Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma bolečine v sklepih po porodu

bolečine v sklepih po porodu

Spoštovani. 18.3.2016 sem rodila. stara 41 let. nosečnost, porod vse ok. Pred nosečnostjo aktivno tekla do 5x na teden, tudi po 10 km. niakakršnih težav. živim zelo aktivno življenje. 2 tedna po porodu so se mi začele pojavljati bolečine, najprej v medeničnem predelu, nato v nogah. nekako sem ti pripisovala stanju po porodu, ko “mora vse na mesto”. bolečine so se stropnjevale in širile na sklepe. nakar so mi sklepi začeli zatekati, en dan bolj, en dan manj. najbolj vidni na stopalih, prstih, kolena. bolečina je topa, včasih ostra, kot bi me trgalo. ene dni je situacija boljše, druge je zelo moteča in boleča. če čepim in previjam otroka, mi morajo pomagati vstati, ker enostavno ne morem. najbolj bolijo nožni sklepi, kot bi bili čisto trdi. včasih se pojaviljai tudi rdečina na sklepih. bila sem pri svoji osebni dr. ki me je poslala na odvzem krvi, ki je bil bp. pogledala ščitnične hormone, kalcij, kalij…vse bp. ter mi zabrusila, da nekatere imajo pač po porodu tovrstne težavice. da mogoče je kakšna virozica. traja že več kot 4 mesece in zadeva se slabša. jemljem lekadol, ker drugega ne smem ker polno dojim. ker nimam posluha od svoje dr, ne vem kako naprej. sumim na artritis, to sem ji tudi omenila,pa je rekla, da morajo biti gležnji tako zečetečeni, da niso vidni??? da to že ni artiritis. da če hočem mi napiše kak buskopanček…mene pa ta buskopanček ne zanima, temveč me zanima diagnoza in kdaj bosm spet lahko normalno aktivna, kdaj bom spet lahko tekla, kaj se z mano dogaja…prosim za nasvet.
srčna hvala, l.

Pozdravljena,

se mi zdi, da na ta forum hodijo le gledat, piše pa le malokdo. Sama sem šla na Revmatološko kliniko letos junija z napotnico pod nujno z bolečimi, vendar ne zelo oteklimi sklepi in dr. Tomšič je takoj povedal, da je to artritis (no, še sedaj ne vemo čisto dobro kateri, ker so vse krvne preiskave negativne). Svetujem ti, da pri zdravnici vztrajaš, verjetno pa ti bo dala napotnico pod redno, kar pomeni čakalna doba cca 15-18 mesecev, velja za Ljubljano.
Imaš pa možnost, da greš samoplačniško, stane cca 80 eurov, na vrsto prideš v 2-3 tednih, dogovori se, da ti opravijo tudi UZ (npr. V Tehnološkem parku), ker bo to dokaz, da imaš revmo oziroma da je nimaš. Kolikor sem prebrala literature v slo in ang, je stres eden izmed velikih sprožilcev in porod za telo prav gotovo predstavlja velik stres.
Imaš pa seveda tudi možnost, da zamenjaš zdravnika.
lp

hvala za odgovor. ja vem da imam možnost zamenjat zdr. pa žal pri nas ni neke izbire. sedaj grem samoplačniško v Strunjan k dr. Hero. potem pa dalje. bom pa z zdr. razčistila, ker to ni prvič, da ignorira moje težave in se obnaša kot da sem jaz hipohonder, sem daleč od tega.
imaš morda kak kontakt revmatologa?
hvala,

nova
Uredništvo priporoča

Artros v tehnološkem parku ljubljana 01 518 70 63 – pregled in UZ
Cardial lj, dvorec selo, 041 779 057 – pregled in UZ
Ultralab, peričeva, lj, 041 347 444.- uz dela izjemno dober revmatolog dr. Dušan Logar z revmatološke klinike ljubljana.

Ti pa ne znam svetovati glede kakovosti/zadovoljstva/… ker sem šla direktno na kliniko. Sama bi šla k dr. Logarju, prej pa preverila ali opravi poleg UZ tudi pregled.

Pri zasebnikih ne moreš opraviti laboratorija (revma testi, crp, igg, hla gen, itd…), vendar obstajajo artritisi, kjer so vse te raziskave negativne.

Kar pogumno, pa javi se še kaj.

Lp

New Report

Close