Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Še kdo v diagnostiki za RA?

Še kdo v diagnostiki za RA?

Živijo,

a je še kdo v postopku na Revmatološki kliniki za diagnozo revmatoidni artritis?
Sama sem bila prejšnji teden na pregledu, dobila začasno diagnozo neopredeljeni poliartritis, dobila medrol in celebrex, bila na rentgenu, zdaj pa čakam laboratorijske izvide. Pa bi rada malo poklepetala s sotrpini…

Lp

Bom povprašala še malo drugače. Laboratorij ni pokazal popolnoma nič, rentgen ni pokazal direktnih znakov za RA, vendar spremembe na PiF in DIF sklepih lahko govorijo v smer perifernega spondilo artritisa. Zdravila pa so vnete sklepe ublažila. V avgustu še imam UZ perifernih sklepov in zapestja.

Da skrajšam-artritis zagotovo potrjen, katere vrste pa je, pa se bo še definiralo. Je med forumaši kdo, ki so mu diagnozo tudi dlje časa iskali oz potrjevali in kakšne izkušnje imate? Bom vesela izmenjave mnenja in opisa vaše poti.

Pozdravljena,

pred 8 leti se mi je začelo popolnoma isto, nikjer ni pokazalo nič, šele posebne laboratorijske preiskave so to potrdilei. Moram reči, da mi je zelo pomagalo to, da me je moja revmatologinja začela tokoj agresivno zdraviti, še preden so 100% potrdili diagnozo. Do zdaj mi je najbolj pomagal methotreksat, medrol je samo za “gašenje požara” tako da v prvi fazi in ob večjih zagonih priporočam..
Srečno

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,
dod. laboratorijski izvidi so pokazali vse Ig negativno, prav tako je negativen antigen HLA, tudi borelija in protin negativno. Edino RTG malih sklepov rok kaže na periferni spondilitis, v hrbtenici pa je poudarjena lordoza, zdravnik pa sumi tudi na psoriatični artritis, vendar v družini nimamo luskavice.

Ima kdo kakšno idejo, za kaj bi lahko šlo?

New Report

Close