Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma razlaga izvida – revmatološka ambulanta

razlaga izvida – revmatološka ambulanta

Pozdravljeni!

Sicer ne vem, če sodi moje vprašanje na Vaš forum, pa vseeno upam na pomoč, oziroma odgovor.
Pred letom dni so mi v revmatološki ambulanti pri preiskavah ugotovili povišan titer ANA (1:1640 in rahlo povišana telesa aCL igG) – na revmatološko so me napotili zaradi neuspelih umetnih oploditev (imam tudi endometriozo in neprehoden desen jajcevod) – oz. dvakrat od tega ss.

Dva meseca nazaj sem imela zopet pregled in zdravnica mi je rekla, da sumi na Sjogrenov sindrom. Nekaj dni nazaj sem dobila izvide: od imunskih testov prisoten RO (2), ANA (1:1640) in tudi nespecifična precitipacija v citoplazmi (NSP 1). Ponovno je prisoten tudi aCL IgG, vendar v nizkem titru (7).

V mesecu oktobru sem sedaj naročena še na preiskave zaradi Sjogrenovega sindroma. Zanima pa me, kaj pomenijo zapisani rezultati izvida – je vse to kakorkoli povezano z neuspelimi nosečnostmi?

Zahvaljujem se za odgovor in Vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni,

od leta 2012 imam potrjen Sjogrenov sindrom. Kakor vi imam pozitivne naslednje teste: ANA (sicer nizja, 1:160) in RO SSA (2), ter IgG (7 in 10). Lani sem imela prvi IVF postopek in sem celo nosecnost jemala Feagmin, Aspirin in Medrol. Imamo zdravsga fantka, rojenega 3 dni ored PDP.

Srecno.

Vam pisem iz telefona in sem videla, da je naredilo par napak… Zdravilo za redcenje krvi je Fragmin.

Ja, pozitivni imunoloski testi, katere zal imamo tudi midve, lahko povzrocajo zavracanje ploda. Telo lahko napade ze semenceca, lahko kasneje zarodek, lahko pride do odmrtja ploda kadarkoli v nosecnosti. Ker imate pozitivna Ro protitelesa, boste morali na 4 tedne na kontrolo plodovega srca k dr. Veselu; ker obstaja majhna moznost, da prititelesa poskodujejo plodovo srce in pride do AV bloka. Nekoliko visji odstotek moznosti je, da dobi otrok neonatalni lupus (flekce po telesu). Slednji hvala Bogu postopoma izginejo.

Ampak se da! Pogumno. Mi imamo doma zdravega 7 mesecnega navihancka.

Pozdravcek.

New Report

Close