Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Bolečine v sklepih in otekanje

Bolečine v sklepih in otekanje

Pozdravljeni,

stara sem 47 let in imam že leta bolečine v sklepih, predvsem v komolcih, vratnem delu hrbtenice, kolkih in kolenih. Ponoči se mi bolečine stopnjujejo in preidejo v pekočo bolečino, ki se mi pojavlja predvsem v predelu rok in sicer od zapestja do prstov. Med spanjem mi celoten predel tudi oteče, pojavijo se mravljinci, večkrat rok od komolca navzdol niti ne čutim. Zaradi tega tudi zelo težko spim. Pred leti sem imela RTG vratnega dela hrbtenice in ostalih sklepov (kolki, kolena, komolci). Ugotovili so, da imam izrabljene sklepe in da imam vratni del hrbtenice ukrivljen, pri komolcih pa težav niso ugotovili. Kljub temu imam bolečine tudi v tem predelu. Pred leti so mi opravili artroskopijo desnega kolena, ki je za nekaj časa stanje izboljšala, že kmalu zatem pa so se mi ponovno pojavile bolečine v desnem kolenu, sedaj pa tudi v levem.

Zanima me, kje bi lahko bil vzrok bolečin v komolcih, čeprav fizične okvare niso ugotovili? Prav tako me zanima vzrok otekanja rok in mravljinčenja in kako bi lahko omenjene težave omilila. Prosim Vas za nasvet in mnenje, za oboje se Vam najlepše zahvaljujem!

Lep pozdrav, Marjana

Spoštovani,

edina stvar, ki bo pomagala je striktna dieta pa naj se sliši še tako nelogično. Dieta je sprobana in deluje. Prenehajte uživati zelenjavo iz družine razhudnikovk (paradižnik, krompir, jajčevec, paprika, pekoča paprika čiliji…). Za prve rezultate lahko traja kakšen mesec. Za popolno odpravo bolečin pa lahko tudi leto in več.
Tam, kjer imate obrabo ne pričakujte čudežev vendar stanje vsaj ne bo šlo na slabše.

Če želite več informacij sporočite…

Lep pozdrav!

New Report

Close