Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma FIBROMIALGIJA

FIBROMIALGIJA

Nekako ne morem priznati in se sprijazniti z diagnozo fibromialgija.
( imam občutek, da se ta diagnoza postavi, ker se ničesar drugega ne najde )
Težave v hrbtenici imam že kar nekaj časa. Že, ko sem bila stara 20 let so se mi težave začele in so vse hujše in vse obširnejše. Naredila sem že ogromno pregledov,…nenehni obiski pri ortopedu, v zadnjih dveh letih sem naredila kolonoskopijo, bp., gastroskopijo, bp., ultrazvok trebuha bp.
Enkrat letno hodim na fizioterapije v toplice, redno hodim, se razgibavam. Težavam pa ni konca, le še slabše je. Opustila sem tudi aerobiko, ker mi to telo enostavno ni dovolilo, kar me zelo obremenjuje, saj sem stara šele 40 let. Največjo bolečino, vsak dan imam v predelu vrata, ram in zadnjem delu hrbtenice v torakalnem delu. Nato se mi kakšen teden pojavi bolečina v kolenu, potem kakšen teden mravljinčenje na zadnji plati ali mravljinčenje po roki,po glavi….itd, itd.,….včasih se mi tudi kakšen teden v glavi vrti in imam občutek nesigurnosti.
Sem aktivna, zaposlena, kot poslovna sekretarka, kjer pretežno sedim. Rada hodim v službo, tudi družino in status imam dokaj urejeno.
Ker se mi vse to dogaja, sem v decembru 2015 začela jemati antidepresive, ker naj bi po zdravnikovih besedah bilo bolje. Toda bolečina je enaka,le še vse se stopnjuje. Bojim se, da nimam kakšne druge bolezni, kot je multipla skleroza ali kaj drugega. Moja osebna zdravnica pravi, da obisk pri nevrologu ni potreben. Imam občutek, da mi zdravnica nekako ne verjame in zato mi je še huje.
V septembru se nameravam vključiti tudi v program za obvladovanje bolečin na Soči.
VAŠE IZKUŠNJE???

New Report

Close