Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Diklofenak ali naproksen? Reaktivni artritis

Diklofenak ali naproksen? Reaktivni artritis

Pozdravljeni,
Pred 4 mesci sem zbolela za reaktivnim artritisom. Sedaj se že 2 mesca zdravim z sulfasalazinom in naprosynom. Moji sklepi so še vedno trdi, šepam… to je res ena posebna bolečina, ki mi onemogoča normalno življenje… Mi je pa za vikend zmanjkalo naprosyna in eno stopalo je bilo čisto trdo in močno me je bolelo. Hoditi skoraj nisem mogla. Doma sem našla diclo duo 75mg in morem reči, da so mi zdravila pomagala skoraj takoj. Hoja je bila normalna, bolečina skoraj izginila… morem poudariti, da mi diklofenak res omilil vse bolečine in trdost sklepov, kar naproksen ni. Sedaj sem pri revmatologinji naročena šale konec maja. Ali naj počakam do maja in jemlem naprosyn dalje ali naj grem pod nujno napotnico k njej in ji povem to ugotovitev in prosim za redno jemanje diclo dua?
Sem pa brala, da je diklofenak bolj rizičen kot naprosyn. Ampak mi je dal občutek kakor, da je vse normalno, da je vse kot prej. To je res težko opisati. Sem bila pa ta 2 dni, ko sem jemala diclo duo mogoče malce bolj utrujena in izčrpana kot pa sicer. In mogoče sem imela občutek, da mi šumi v ušesih…
Lepo prosim za kakšen nasvet. Lp

New Report

Close