Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Daktilitis in psoriatični artritis

Daktilitis in psoriatični artritis

Pozdravljeni,
pred kratkim sem prejela diagnozo daktilitis. predhodnik te bolezni pa naj bi bil psoriatični artritis. Prejemam inekicje medrol 120mg na vsakih 14 dni, hrati pa jemlem naprosyn 500mg 2x na dan. Glede na to, kakšne posledice ima medrol me zanima ali naj inekcije zavrnem? Zanima me tudi kakšni hrani naj se odpovem, da ne bom bolezen še poslabšala? Mogoče tudi vete, kako dolgo trajajo otekline? Otekle imam prste na obeh nogah, zelo težko hodim. vse skupaj pa se je pričelo s koncem novembra. stara sem 25 let.

LP, Petra

Pozdravljena,

kot sem že napisal v nekaj temah in velja za vse avtoimunske bolezni se striktno izogibaj zelenjavi iz družine razhudnikovk (krompir, paradižnik, paprika, razne pekoče paprike, čiliji, jajčevec, tobak (če kadiš)… Te rastline vsebujejo glikoalkaloide kot so solanin in chachonine (krompir, jajčevec), tomatin (paradižnik), capsaicin (čiliji in pekoče paprike), tobak (nikotin). Po domače se glikoalkaloidom v tej priljubljeni zelenjavi reče pesticid saj rastline varuje pred boleznimi in škodljivci.
Za tiste od nas, ki smo na te pesticide intoleranti se telo odzove z IgG protitelesi. Ta protitelesa pri ljudeh začnejo povzročati raznorazne avtoimunske bolezni.
Na žalost pa se spremembe na bolje začnejo kazati zelo počasi. Lahko traja mesec ali več, da opaziš sploh kakšno razliko. Ker pa je krompir dodan tudi v večini procesiranih izdelkov to pomeni, da se moraš izogibati tudi raznim krompirjevim škrobom v raznoraznih izdelkih in papriki, ki je v večini izdelkov najdeš pod “začimbami”. Sama dieta je na začetku zelo zahtevna, verjetno še bolj kot celiakija. S časom se navadiš in najdeš proizvode, ki jih lahko uživaš (kdaj moraš na žalost kontaktirati proizvajalca ali trgovca).
Skratka meni je dieta močno pomagala. To pomeni nekje 70-80% izboljšano stanje RA po cca. 9 mesecih in se še vedno počasi izboljšuje.
Kar se tiče zdravil vemo, da Medrol prav zdravilen ni. Prav tako pa ni zdravilno močno vnetje, ki ga omenjeno zdravilo blaži. Jaz bi ti svetoval, da ga po navodilih zdravnika vseeno jemlješ. Obvezno pa probaj z dieto in nato počasi zmanjšuj dozo Medrola, ko bo začelo vnetje popuščati.

Če te zanima kaj več piši na zasebno.

Lep pozdrav in čimprejšnje okrevanje!

Raziskava dr. Normana F. Childersa TU!

Lepo pozdravljeni, zanima me biolosko zdravilo simponi.Ali ga kdo uporablja in kaksni so ucinki.
Sem namrec dobila prvo injekcijo in me zanima.Ze 16 let imam psoriaticni revmatoidni artritis.Hvala’ Alenka

New Report

Close