Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Heberdenovi vozliči, artroza

Heberdenovi vozliči, artroza

Spoštovani!

Dobila sem izvid od RTG slikanja:

1. prstov in zapestij obeh rok v treh projek.:

Napotna dg.: Heberdenovi vozliči.
Mnenje: Nativno radiološko znaki deformantne osteoartroze tipa Heberden na distalnih interfalang. sklepih prstov obeh rok. Pridruženi znaki tudi karpometakarpalne artroze (rizartroze palca obeh rok).

Gornji členki na rokah so zadebeljeni in me bolijo na dotik, razen palca na levi roki, ki me boli neprekinjeno, če se slučajno zadanem z njim, me v njem sunkovito zaboli, z njim tudi ne morem nič več delati, spodnji del palca, ki je del dlani, je tudi ves čas otečen. Moja osebna zdravnica je rekla, da so to starostne spremembe, in da se ne da nič pomagati. Ker pa prsti bolijo, v poklicu sem pa ves čas za računalnikom, vas lepo prosim, če bi mi svetovali, kako si naj lajšam bolečine, in ali je mogoče kakšno zdravljenje.

Na izvidu pa je še:

2. RTG slika obeh kolen v dveh projek. – AP in stranski posnetek:

Mnenje: Rahlo zožena sklepna špranja s poudarjeno subhondralno sklerozo na sklepni strani patele kot pri začetni femoropatelarni artrozi obojenstransko.

Lepo prosim, če mi lahko poljubno poveste kaj pomeni izvid. Če je mogoče zdravljenje in na kakšen način.

Stara sem 51 let.

Za vaše mnenje se vam iskreno zahvaljujem

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnež,

3

New Report

Close