Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Fibromialgija – razočaranje

Fibromialgija – razočaranje

Pozdravljeni!

Pred časom so mi v revmatološki ambulanti diagnosticirali fibromialgijo. Hvala bogu, da je moje konstantno slabo počutje dobilo ime. Nikoli se nisem pritoževala, čeprav je bilo dostikrat nevzdržno. Samo moj mož vidi moje tiho trpljenje, nikoli nisem zaradi bolniške izostala od dela… Zjutraj, ko je najtežje, ko včasih ne pridem k sebi po par ur, ko ne morem v roke vzet fena, kaj šele se fenirat, vzamem tri ure dopusta. še sreča, da so v službi tolerantni. tako sem skurila skoraj cel letni dopust.
Včeraj pa sem šla s postavljeno diagnozo k svoji osebni zdravnici. Po nekaj trenutkih zavijanja z očmi s strani zdravnice, se je mož opogumil in vprašal, če mi pripada kdaj pa kdaj bolniška zaradi moje situacije, je le-ta odgovorila: “Zjutraj tableto v usta in delat!” Jaz sem mislila, da se mi bo srce zaustavilo! Poleg tega, da sploh nisem pričakovala, da bo mož sploh spraševal o bolniški, jaz pa itak nisem niti tip človeka, da bi bolniški stalež izkoriščala, sem doživela pravi šok.
Prosim za vaše izkušnje s fibromialgijo in razumevanjem svojega zdravnika, prosim! ker jaz sem razočarana do konca…

Lp,
Lilu32

Žalostno, vendar resnično …sama imam fibro diagnosticirano od leta 2010 vendar je bila prisotna že mnogo prej ….hodila sem od poncijata do…. se reče in dognala, da te nihče zdrav ne razume 🙂 …Zgledaš lepo, zdravo …notri si pa gnil 🙂 …jaz imam tole srečo, da delam doma v moževem podjetju in lahko ostanem doma, če mi je hudo….tebi bi pa kot prvo svetovala, da takoj zamenjaš zdravnico …sicer ne vem kako hudo je pri tebi, meni je zelo pomagal Dr. Popovič z kapsulami za fibromialgijo….vsaj v posteljo me ne vrže več in sprejela sem tole mojo prijateljico Fibro, ki jo včasih kar ignoriram ampak vsake toliko me opomni, da je močnejša ;-)….dokler migamo in je volja, ter upanje je vse 🙂 Želim ti vse dobro…Nataša

Kaj pravite na izdelek, ki ga nudi podjetje Panakea (tole je njihova stran http://www.bolec-hrbet.si/[/url]), kjer pravijo, da se lahko fibromialgija zdravi tudi z izdelkom Neuronal. Tukaj je še povezava direktno do izdelka http://www.bolec-hrbet.si/fibromialgija

nova
Uredništvo priporoča

Nekako ne morem priznati in se sprijazniti z diagnozo fibromialgija.
( imam občutek, da se ta diagnoza postavi, ker se ničesar drugega ne najde )
Težave v hrbtenici imam že kar nekaj časa. Že, ko sem bila stara 20 let so se mi težave začele in so vse hujše in vse obširnejše. Naredila sem že ogromno pregledov,…nenehni obiski pri ortopedu, v zadnjih dveh letih sem naredila kolonoskopijo, bp., gastroskopijo, bp., ultrazvok trebuha bp.
Enkrat letno hodim na fizioterapije v toplice, redno hodim, se razgibavam. Težavam pa ni konca, le še slabše je. Opustila sem tudi aerobiko, ker mi to telo enostavno ni dovolilo, kar me zelo obremenjuje, saj sem stara šele 40 let. Največjo bolečino, vsak dan imam v predelu vrata, ram in zadnjem delu hrbtenice v torakalnem delu. Nato se mi kakšen teden pojavi bolečina v kolenu, potem kakšen teden mravljinčenje na zadnji plati ali mravljinčenje po roki,po glavi….itd, itd.,….včasih se mi tudi kakšen teden v glavi vrti in imam občutek nesigurnosti.
Sem aktivna, zaposlena, kot poslovna sekretarka, kjer pretežno sedim. Rada hodim v službo, tudi družino in status imam dokaj urejeno.
Ker se mi vse to dogaja, sem v decembru 2015 začela jemati antidepresive, ker naj bi po zdravnikovih besedah bilo bolje. Toda bolečina je enaka,le še vse se stopnjuje. Bojim se, da nimam kakšne druge bolezni, kot je multipla skleroza ali kaj drugega. Moja osebna zdravnica pravi, da obisk pri nevrologu ni potreben. Imam občutek, da mi zdravnica nekako ne verjame in zato mi je še huje.
V septembru se nameravam vključiti tudi v program za obvladovanje bolečin na Soči.
VAŠE IZKUŠNJE???

New Report

Close