Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma izvid revmatološke klinike

izvid revmatološke klinike

Pozdrav, stara se, 29 let in se soočam z občutki okorelosti, bolečinami v križu oziroma v celem hrbtu. Imam tudi artrozo kolka.
Zaradi nepojasnene artroze glede na leta sem bila večkrat pri ortopedu, sum je bil tudi na vrsto revme, kateri je glede na izvide krvi na revmatološki kliniki ovržen.

Pravkar sem dobila izvid RTG slikanja hrbta iz revmatološke ambulante, kateri pa mi je kot laiku POPOLNOMA nerazumljiv. Lepo bi vas prosila za razlago korak za korakom: ali je vse normalno in kaj ni, če ni – kam naj se obrnem, kaj mi svetujete.

najlepša vam hvala in želim vam vse dobro

Torej izvid:

RTG vratne hrbtenice AP in stransko:
Izravnana vratna lordoza. I.V. hondroza od C3-5. l.v. osteohondroza in spondiloza s prominentnimi sprednjimi in zadnjimi spondilofiti v višini C5-6.

RTG torakalne hrbtenice AP in stransko:
Zmerna dekstrokonveksna skolioza torakalne hrbtenice. Začetna spondiloza od TH5-10.

RTG lumbosakralne hrbtenice AP in stransko:
Sinistrokonveksna deviacija lumbalne hrbtenice. Izrazit sacrum acutum in premik težiščnice navzpred. Spondiloartroza L/S prehoda.
Klinasta oblika korpusa L1 z konkavno zgornjo terminalno ploščo po stari travmi. Imprimirana je tudi zgornja terminalna plošča korpusa TH12.

Pozdravljeni, prosil bi, ce bi mi lahko razlozili izvid. Na revmatološki sem se zdravil za sklepno revmo in jemal zdravilo Resochin. Terapija je bila ukinjena marca zaradi primerno umirjene bolezni. Imam pa stalno kontrolo zaradi nižjih dušičnih retentov, zaradi povišanega encima mišičnega razpada, ledvična funkcija – ob ustrajanju eventualno še izvid preiskav za izključitev ponaneoplastičnega ozadja. DIAGNOZA: serološko in ACPA negativno. RA- umirjen, MO6.O. MIOPATIJA, neopredeljena. Ledvična insuficienca. Lezija rotatorne manšete leve rame. Današnji izvid: S-CK 3.19. BIOKEMIČNE PREISKAVE: S-sečnina: 7,3 S-kreatinin:111 S-ast: 0,36

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close