Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Krvnik je spregovoril

Krvnik je spregovoril

(Ponatisnjeno v knjigi: Ivo Žajdela, Kočevski rog, Maribor, 1990)

V beograjski reviji Duga je bil 26. maja 1990 objavljen intervju, ki ga je s Simo Dubajićem naredil britanski publicist Nikolaj Tolstoj. Simo Dubajić velja za poveljnika (prve) ubijalske čete iz Kočevskega roga.

Objavljen je tisti del intervjuja, kjer Dubajić govori o nekaterih ključnih ljudeh jugoslovanskega komunizma, ki so glavni krivci za množične pokole tik po vojni.

Tolstoj: Kdaj ste se iz Avstrije vrnili v Ljubljano?

Dubajić: Petindvajsetega maja sem bil v Ljubljani in predal raport maršalu Titu. Šel sem v vilo k njemu, da sem mu poročal, kaj se je tam gori dogodilo.

Tolstoj: Od koga ste dobili ukaz za izvršitev likvidacije?

Dubajić: Meni niso nič rekli. Jaz sem samo predal raport. Nič več. Tri, štiri ure smo bili tam na pogovoru. Jaz sem odšel, nato pa so opolnoči v moj hotel v Šentvidu prišli: Maček, Maks Baće, še nekaj Črnogorcev, eden od Rankovićevih pomočnikov. Mislim, da je bil Jovo Kapičić. Ne vem natančno. Rekli so mi, da je treba vse (ujetnike) zgnati v Kočevski rog in jih tam pobiti.

Tolstoj: Je Tito med pogovorom sploh omenjal usodo ujetnikov, ki so vam jih predali Britanci?

Dubajić: Ne. On ni vedel, kaj smo mi zgoraj (v Avstriji) počeli. Razen če ga ni pred menoj Hočevar o čem obvestil. Jaz sem prvi predal raport. Tam so bili prisotni, zdi se mi, Tito, Hebrang, Ranković, Drapšin in jaz. Nihče drug. Pet nas je bilo.

Tolstoj: Kot ste opisali vso zadevo, je videti, da je ukaz za likvidacijo dal Tito?

Dubajić: Seveda. Razen Tita ni mogel nihče sprejeti takšne odločitve. Če je obstajala njegova depeša »Nikogar se dotakniti«, jo je lahko samo on preklical.

Tolstoj: Medtem so ujetniki prispeli v Kočevje in so jih zaprli v šole. Se je sprva mislilo, da jih boste zasliševali?

Dubajić: Oni so tako mislili. Milka Planinc je bila v XI. dalmatinski brigadi, ki je izvršila masaker. Ona je odločala, kdo bo to opravil.

Tolstoj: To pomeni, da je ona odločala, kdo bo izvrševal usmrtitve?

Dubajić: Da. Zahtevalo se je, naj bodo to izključno prostovoljci in komunisti. Ona je bila komisarka.

Tolstoj: Komu je prišlo na misel, da se pomorjeni spravijo v kraške jame?

Dubajić: Verjetno Ivanu Mačku, ker je dobro poznal teren. Tam se je skrival glavni štab Slovenije med vso vojno.

Tolstoj: Ste bili med likvidacijo tam fizično prisotni?

Dubajić: Ne. Sedel sem spodaj pred neko gostilno, sprejemal raporte in pil bakarsko vodico. Bil sem na mrtvo pijan, vendar ne izključujem možnosti, da sem prav jaz ukazal, naj po poboju vržejo v jame razstrelivo, da ne bi kdo prišel ven.

Ne vem, ali so naši ljudje v Kočevju streljali trezni. Ampak ko so se vrnili od zgoraj, od jam, so bili nori. Popolnoma! Meni in drugim so govorili: »Mama, daj, jaz sem lačen, jaz bi pil, jaz sem jedel!« Strašne stvari! Takoj smo jih morali poslati na zdravljenje, obsedla jih je nekakšna partizanska božjast. Po določenem času so se streznili, nazaj pa niso več mogli iti. Bili so tudi taki, ki so ostali do konca tam: opravljali ta posel. Eden od njih je bil nesrečni Štambuk. Ta je novinarjem povedal, kako je šel nad jamo, kako je vse videl in kako se je zgražal. V drugi številki časopisa je vse zanikal. Izpoved bi mu lahko pomagala, da bi se rešil zla.

Strelskemu vodu je poveljeval Periša. Klicali smo ga Dinko in Ljubo. Ne vem, kako mu je zares ime. Kako je sam končal?! Imel je dva sinova, ki ga nista poslušala. V začetku ju je razvajal, kasneje je skušal biti strog. Starejši mu je nekoč vzel džip in se odpeljal s svojo druščino. Vozaril se je naokoli. Ko je prišel domov, ga je Periša napadel. Nastal je prepir. Mali ga je udaril, nakar je Periša rekel: »Nikoli v življenju me ni nihče udaril in ostal živ« Šel je v pisarno, pištole ni imel doma (bal se je sebe). Takrat je bil podpolkovnik ali polkovnik. To je bilo v Novem Sadu. Pisalo je v časopisih … Šel je v pisarno, vzel pištolo in se vrnil domov. Mali mu je odprl in ubil ga je takoj pri vratih. Žena je prišla iz kopalnice, tudi njo je ubil. Drugi sin je skušal pobegniti s skokom skozi okno. Streljal je nanj in ga ranil. Nato je ubil še sebe!

Tako se je končno po nekaj desetletjih žalostno končal masaker, ki se je začel v Kočevskem rogu maja 1945 in ki mu je Periša poveljeval.

Tolstoj: Ste vi, partizani, v tej zmagovalni orgiji menili, da so ujetniki ljudje, ki jim je treba vzeti življenje?

Dubajić: Nikoli. Vedeli smo, da so ubijali, vendar ne vsi. Prej, leta 1943, ko sem ujel bando VI. in VII. antikomunistične milice, sem rekel. ‘Sami odločite, kateri ste zločinci in kateri niste.’ Imel sem že izkušnje z ujetniki. In vedel sem, da se z vsemi ne zgodi zmeraj enako. Enkrat nastradajo, drugič ne.

Tolstoj: Kje ste bili v Kočevju nameščeni?

Dubajić: Morda v šoli. Ne vem, blizu železniške postaje.

Zgodovina se ne začne s temi dogogki ampak VELIKOOOO Prej!!!
Vse to pa spada v vojni in povojni čas za keterag ap so izključno krivi okupatorji, še bolj pa domači izdajalci, ki so pobijali nedolžne Slovence! Zato so za te grozote krivi izključno tisti, ki so krivi za vojno, kar pa osvoboditelji zagotovo niso!!!
Poleg tega ukaza “POČISTITE PALUBO” ni dal Slovenec niti Jugoslovan ampak je bil to ukaz VSEH zavezniških sil, predvsem Angležev in Američanov!!! Zato ne zlorabljajte zgodovine v opravičilo holkavstva in vseh vojnih grozot!
Poleg tega pa vojne poboje 10. maja 1945 leta niso začeli partizani ampak okupator in njegovi služabniki izbrani v ti. “vaških stražah!!!”

JANEZ BIDON: mogoče se moraš malo pozanimati, zakaj so sploh nastale vaške straže. Mogoče se moraš tudi pozanimati, zakaj je v seznamu pobitih iz kake jame med vojno s strani partizanov kar nekaj deklet starih manj kot 18 let. Tako mladih moških pa praktično ni. Kako to? Ali se ljudje niso smeli braniti pred takimi “osvoboditelji”?

a dej ga no srat

kdo ima časa to brat, dol mi visi, ljudje SO DANES LAČNI.

Poglej, dovolj mi je tega vračanja v zgodovino kaj je bilo pred 70 leti , je morda kdo iz tvoje družine ali bližnji, morda sosed ali kdorkoli , ki je bil žrtev tega pobijanja , prav imaš da je potrebno zločince kaznovati , zadeva je čisto preprosta kot vidiš se je pojavilo cel kup prič in dokumentov , ki potrjujejo ta dogajanja , poberi izjave prič, naberi vse te dokumente in vloži tožbo proti tistemu , ki je storil zločin , ker meni je dovolj , da je 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev talcev posameznikov , ki vpijejo o teh zločinih ne storijo pa nič , vsako sodišče bo sprejelo tvojo obtožbo , če ne slovensko bo pa mednarodno samo stori že nekaj , ker tole kar se dogaja sedaj nima nobenega smisla .

Kdor zgodovino ignorira, ne razume zdajšnjega stanja. Potem pa jambra, kako je lačen. Vprašaj se, zakaj si lacen in kdo te ima na povodcu.

Nihče ni brez greha. Nihče. Toda dejstvo, je da so na našem ozemlju, v mirnem času pobili kar nekaj (10.000 do 100.000) ljudi. In to brez da bi jim točno dokazali, da so počeli to to in to.
Ali bolje rečeno, to je tako kot v Mehiki, ko ena tolpa likvidira drugo tolpo.


Kvazi zgodovinar in obsojeni prevarant Roman Leljak v svoji knjigi in filmu navaja, da je v Hudi jami vsaj 3100 trupel, ko so poleti leta 2016 izvlekli še zadnjih 647 okostij je komisija jamo preiskala in ugotovila, da v jami ni več trupel, jamo so 25. 10. 2017 zaprli, končni rezultat je skupno 1416 okostij torej niti približno ne število kot trdi Leljak, od tega 21 ženskih okostij in ne ogromno tako kot trdi novopečeni zgodovinar, ženska okostja predvidevajo da so od članic Ustaških žena, med okostji ni mladoletnih ali celo otrok tako kot trdi Srđan Cvetković o 334 pobitih otrocih v jami in Leljakovi resnici, da je v jami veliko pobitih otrok.
Na srečo v tem primeru ni prišlo do, če dolgo ponavljaš laž le ta postane resnica.


Kvazi zgodovinar in obsojeni prevarant Roman Leljak v svoji knjigi in filmu navaja, da je v Hudi jami vsaj 3100 trupel, ko so poleti leta 2016 izvlekli še zadnjih 647 okostij je komisija jamo preiskala in ugotovila, da v jami ni več trupel, jamo so 25. 10. 2017 zaprli, končni rezultat je skupno 1416 okostij torej niti približno ne število kot trdi Leljak, od tega 21 ženskih okostij in ne ogromno tako kot trdi novopečeni zgodovinar, ženska okostja predvidevajo da so od članic Ustaških žena, med okostji ni mladoletnih ali celo otrok tako kot trdi Srđan Cvetković o 334 pobitih otrocih v jami in Leljakovi resnici, da je v jami veliko pobitih otrok.
Na srečo v tem primeru ni prišlo do, če dolgo ponavljaš laž le ta postane resnica.
[/quote]

Očitno ti ne veš, kaj je raziskovanje. Če dokumentacije komunisti ne bi uničili, bi se natančno vedelo, koliko so jih pobili. Vse so imeli zabeleženo. Leljak je samo domneval. Jaz pa sem iz povsem drugega vira že pred leti slišal, da so tam ubili okoli 4000 ljudi.
Torej, ostanke pomorjenih so sedaj evidentirali, antropološko preučili in sestavili končni seznam.
Tudi ekipa, ki je začela z izkopavanjem, je domnevala, da je v jašku več pobitih, kot so jih našli.
kaj je tvoj namen? Sramotiti Leljaka. Si pač mentalni revček.

K zgornjemu še tole. Ker izviram iz tistega konca, vem, da se je dolga dolga leta govorilo, da leži v Krimski jami preko 100 pobitih ljudi. Seznamov ni bilo nobenih, samo govorice. Kako češ, potlej, vedeti natančno število ljudi? To se lahko ugotovi le z izkopavanjem in raziskovanjem. Iz Krimske jame so potegnili 28 pobitih ljudi, torej okostja 28 ljudi.
In ti se norčuješ iz Leljaka, ki je samo DOMNEVAL, na podlagi govoric, o številu pobitih ljudi. Celo pišeš o laži! Da Leljak laže! A si ti normalen? Zdaj, ko so raziskali, se ve točno število pobitih ljudi. Če bi Leljak danes zapisal, da je tam bilo pobitih preko 4000 ljudi, bi to bila laž, ker so raziskovanja pokazala da je bilo pobitih manj ljudi.
Zato ti svetujem, da začneš z obiskovanjem 1. razreda osnovne šole nekje v zahodni Evropi, saj očitno naše šole učencev niti logičnega razmišljanja ne naučijo.


Za Leljakove oboževalce je isto kot za plešastega, bolj laže raj ga majo, tebi ne predlagam obiskovanja OŠ ker kolikor si zaslepljen ti ni pomoči, vseeno pa malo spremljaj kako ga povsod postavijo na laž in to z dokazi ne z domnevami.


Za Leljakove oboževalce je isto kot za plešastega, bolj laže raj ga majo, tebi ne predlagam obiskovanja OŠ ker kolikor si zaslepljen ti ni pomoči, vseeno pa malo spremljaj kako ga povsod postavijo na laž in to z dokazi ne z domnevami.
[/quote]
Že spet pišeš dobesedno ke u tri dni. Kakšen odgovor pa je to????
Kakšen oboževalec pa naj bi bil? Jaz sem navedel samo DEJSTVA! Ne najdem točnih podatkov, kdaj je knjiga izšla. Tule https://www.google.si/search?client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&sa=1&ei=c-RwWt30IIPGwQKCxbCwBA&q=huda+jama+knjiga&oq=+knjiga+huda+jama&gs_l=psy-ab.1.0.0i8i30k1.10352.14894.0.22284.3.3.0.0.0.0.108.274.2j1.3.0….0…1c.1.64.psy-ab..0.2.192…0i8i7i30k1.0.aqcrrXCUlZA#imgrc=SDLjLodGSktnEM: pa je predstavitev knjige Huda jama 1. oktobra 2015. Leljak je verjetno pisal knjigo bolj v začetku leta 2015. Poleti leta 2016 so izvlekli še zadnjih 647 okostij . Torej je bilo poleti 2016 DOKONČNO znano, koliko ljudi so pobili v Hudi jami. Zgoraj imaš navedene datume, številke si sam navajal.
Torej, kdo laže? Podatki po končanem izkopavanju???
Kakšen primitivec pa si ti? Kje sem omenil “plešastega” v zvezi z Leljakom in Hudo jamo? Ne gre mi za Leljaka, marveč za RESNICO. Ti hočeš podtikati in ustvariti lažnive podatke zato, da boš osramotil nekega človeka. In tvoja NAMERNA LAŽ bo postala resnica, kakor si že prej zapisal. Ti si ustvarjalec “fake news” z namenom diskreditacije določenih ljudi.
POKVARJENEC!

PS
“…spremljaj kako ga povsod postavijo na laž in to z dokazi ne z domnevami.”

Kako znaš podtikati. Navedel sem dokaze. Leljak je spisal knjigo PREJ kot so bili znani uradni podatki o številu pomorjenih. In ti boš gonil svoje, ker si POKVARJEN OSEBEK!
Meni pa gre za resnico, ne za Leljaka.


Že spet pišeš dobesedno ke u tri dni. Kakšen odgovor pa je to????
Kakšen oboževalec pa naj bi bil? Jaz sem navedel samo DEJSTVA! Ne najdem točnih podatkov, kdaj je knjiga izšla. Tule https://www.google.si/search?client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&sa=1&ei=c-RwWt30IIPGwQKCxbCwBA&q=huda+jama+knjiga&oq=+knjiga+huda+jama&gs_l=psy-ab.1.0.0i8i30k1.10352.14894.0.22284.3.3.0.0.0.0.108.274.2j1.3.0….0…1c.1.64.psy-ab..0.2.192…0i8i7i30k1.0.aqcrrXCUlZA#imgrc=SDLjLodGSktnEM: pa je predstavitev knjige Huda jama 1. oktobra 2015. Leljak je verjetno pisal knjigo bolj v začetku leta 2015. Poleti leta 2016 so izvlekli še zadnjih 647 okostij . Torej je bilo poleti 2016 DOKONČNO znano, koliko ljudi so pobili v Hudi jami. Zgoraj imaš navedene datume, številke si sam navajal.
Torej, kdo laže? Podatki po končanem izkopavanju???
Kakšen primitivec pa si ti? Kje sem omenil “plešastega” v zvezi z Leljakom in Hudo jamo? Ne gre mi za Leljaka, marveč za RESNICO. Ti hočeš podtikati in ustvariti lažnive podatke zato, da boš osramotil nekega človeka. In tvoja NAMERNA LAŽ bo postala resnica, kakor si že prej zapisal. Ti si ustvarjalec “fake news” z namenom diskreditacije določenih ljudi.
POKVARJENEC!

PS
“…spremljaj kako ga povsod postavijo na laž in to z dokazi ne z domnevami.”

Kako znaš podtikati. Navedel sem dokaze. Leljak je spisal knjigo PREJ kot so bili znani uradni podatki o številu pomorjenih. In ti boš gonil svoje, ker si POKVARJEN OSEBEK!
Meni pa gre za resnico, ne za Leljaka.
[/quote]
Resnica je, da je trditev o številu žrtev močno pretiravanje, da je med žrtvami ogromno žensk je manipulacija, da so med žrtvami tudi otroci pa čista laž, da nek kvazi zgodovinar in obsojeni prevarant z lažmi zavaja javnost je podlo dejanje, ki ga lahko sproducira samo pokvarjena oseba!


Resnica je, da je trditev o številu žrtev močno pretiravanje, da je med žrtvami ogromno žensk je manipulacija, da so med žrtvami tudi otroci pa čista laž, da nek kvazi zgodovinar in obsojeni prevarant z lažmi zavaja javnost je podlo dejanje, ki ga lahko sproducira samo pokvarjena oseba!
[/quote]

https://siol.net/novice/slovenija/v-okolici-skofje-loke-po-vojni-pomorjenih-vec-sto-hrvaskih-otrok-404003

https://siol.net/novice/slovenija/v-okolici-skofje-loke-po-vojni-pomorjenih-vec-sto-hrvaskih-otrok-404003
[/quote]

Ne pomaga nič. On je agitator, ki mora širiti levičarsko agendo. Njemu dokazi ne pomenijo nič. Umazan človek!

Ne pomaga nič. On je agitator, ki mora širiti levičarsko agendo. Njemu dokazi ne pomenijo nič. Umazan človek!
[/quote]
Domnevno naj bi se to zgodilo, belčki spet širite neko svojo namišljeno resnico, če že lepite linke jih vsaj prej preberite in to tako kot piše in ne tako kot bi vi želeli, da piše.


Domnevno naj bi se to zgodilo, belčki spet širite neko svojo namišljeno resnico, če že lepite linke jih vsaj prej preberite in to tako kot piše in ne tako kot bi vi želeli, da piše.
[/quote]

Besedica ‘domnevno’ v članku ni omenjena, kot insinuiraš ti.

…so se pri Matjaževi jami pri Pevnem nad Škofjo Loko prvič spomnili več kot 250 hrvaških otrok, ki so bili po besedah pričevalcev v dneh po drugi svetovni vojni kruto pomorjeni in odvrženi v brezno.

Ti pa čisto verjamem, da te dejstva o komunističnih krvnikih iritirajo, samo resnice se na tvojo žalost ne da skrivati. Pred tremi desetletji je za vsako izmed 600 množičnih grobišč veljalo ‘domnevno naj bi se zgodilo’.

Besedica ‘domnevno’ v članku ni omenjena, kot insinuiraš ti.

…so se pri Matjaževi jami pri Pevnem nad Škofjo Loko prvič spomnili več kot 250 hrvaških otrok, ki so bili po besedah pričevalcev v dneh po drugi svetovni vojni kruto pomorjeni in odvrženi v brezno.

Ti pa čisto verjamem, da te dejstva o komunističnih krvnikih iritirajo, samo resnice se na tvojo žalost ne da skrivati. Pred tremi desetletji je za vsako izmed 600 množičnih grobišč veljalo ‘domnevno naj bi se zgodilo’.
[/quote]
naj bi bilo, je domneva in ne dokaz.


naj bi bilo, je domneva in ne dokaz.
[/quote]

Vidiš, ko si prebral samo naslov, kar, kako ironično, očitaš nam ostalim. Nižje pa piše:

…so se pri Matjaževi jami pri Pevnem nad Škofjo Loko prvič spomnili več kot 250 hrvaških otrok, ki so bili po besedah pričevalcev v dneh po drugi svetovni vojni kruto pomorjeni in odvrženi v brezno.

Preživeli otroci pričajo, da je bilo zaprtih od 250 do 300 otrok. Kam so jih odvedli v smrt, ne vedo, glede na zbrana dejstva in več deset pričevanj domačinov pa se je to zgodilo v Matjaževi jami.

New Report

Close