Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek KAKŠNA DRŽAVA,TAKŠNI NJENI URADNIKI.GNILA/GNILI

KAKŠNA DRŽAVA,TAKŠNI NJENI URADNIKI.GNILA/GNILI

spoštovani bralci.pišem vam,ker ne morem verjeti da v taki državi živim,sploh pa to ugotovimo ko smo v stiski

Bil sem zaposlen v podjetju kakšno dobro leto,pogodbo sem imel do 10.01.2013 in mi je iz poslovnih razlogov niso podaljšali,ampak ok,glede na današnjo situacijo v državi,nič presenetljivega! Seveda sem se takoj prijavil na Zavod Za Zaposlovanje ki pa mi je pripadalo tudi denarno nadomestilo za 3mesece.Glede na to,da sem podnajemnik (14let) in dejansko sam skrbim zase,sem že s tem nadomestilom zelo težko preživel,ampak na srečo,sem se v življenju naučil biti skromen in se odrekati marsičemu.Seveda sem aktivno iskal službo,kar sem tudi na Zavodu Za Zaposlovanje tudi dokazoval!Minili so trije meseci in prav tako tudi pravica do denarnega nadomestila,ampak hvala bogu,se je začenjala sezona in s tem so se odprla priložnostna dela,kjer sem občasno (brusil;barval) skratka v marini (na črno) vzdrževal plovila in s tem zaslužil kakšen evro.Tudi občasno sem šel na barko (izletniško) kjer sem stregel ljudi na pikniku in s tem spet zaslužil minimalni zaslužek in da ne bo pomote,delo ni bilo vsak dan,recimo da sem na 30dni,uspel delati 7dni in si s tem nekako pokril najosnovnejše in najnujnejše stroške! Zavedal sem se,da bi lahko šel takrat na socialni zavod in zaprosil za socialno denarno pomoč,ampak v življenju nisem navajen sprejemati podarjenega ali nezasluženega denarja,saj sem samostojen že od 16leta in se naučil živeti tako!Sem deloven človek in verjemite mi,da sem v življenju že delal marsikaj (tudi ponižnega) ampak raje ponižno ZASLUŽIM denar,kot pa da mi ga kdo ponižno podari.Pri 17em letu,sem pristal na ulici,brez strehe nad glavo in spal pod milim nebom en teden in na kraj pameti mi ni prišlo,da bi koga vprašal za kak (tolar takrat) ampak sem hodil po hotelih in spraševal,če rabijo delavca,kar mi je seveda tud uspelo,ampak vrnimo se na sedanjost!Končevala se je sezona in s tem tudi priložnostna dela,posledično tudi dohodkov več nisem imel,začele so se skrbi,kako bom plačeval najemnino,položnice in hrana je bila zadnja skrb!vse prošnje za delo,ki sem pošiljal,so bile neuslišane in to ti dodatno pobere ves optimizem in upanje.Prišel sem do točke,ko mi je bilo jasno,da prvega v mesecu,ne bom mogel plačati najemnine,kaj šele položnic in ostale stroške.Takrat se mi je svet podrl,nisem mogel več pozitivno in optimistično razmišljati,ni bilo rešitve na vidiku in začel sem razmišljati v tej smeri,da nimam več kaj iskati na tem svetu,napisal sem poslovilno pismo ljudem (hvala bogu nisem poslal) ki so mi v življenju veliko pomenili,nisem se bal smrti,tudi danes se je ne bojim,ker enostavno bi končno našel svoj mir in hotel sem si tudi izpolniti ta cilj.Nepričakovano,mi je neka oseba ponudila,priložnostno delo v tujini,za dva tedna in takrat se mi je spet odprl svet,pozitiva optimizem in volja do življenja in prepričanje,da ni napočil moj čas,da zapustim ta svet.Prevoz je bil organiziran (plačan) za naprej in čez dva tedna za nazaj,nastal je pa problem,ker bi se vmes moral javiti na Zavod Za Zaposlovanje in sem moral pretehtati,kaj mi je narediti.ali izpustiti priložnost in se zglasiti na Zavodu,ki nebi imel nič od njega,saj mi neb plačal najemnine in položnice,ali pa enostavno oditi v tujino in si s tem podaljšam kak mesec življenja,upanja….!ko sem prišel nazaj,sem šel na Zavod Za Zaposlovanje in so mi rekli,da bom dobil po pošti,da so me vrgli iz Zavoda,ker se nisem zglasil dogovorjenega datuma in če sem iskren,ni me kaj preveč ganilo,saj od njih nisem imel koristi in sem si še naprej sam iskal službo in tudi prošnje za delo pošiljal po firmah! Spet je mineval čas,službe pa od nikoder,denarja pa seveda spet zmanjkalo,Mojim prijateljem nisem nikoli povedal v kakšni stiski sem,je pa to ugotovila moja prijateljica in so mi začeli pomagati,nositi hrano,celo zame je šla na (rdeči križ) in mi prinesla paket živil,ki pripada državljanu v stiski! toliko so mi pomagali,kolikor si sam nikoli nisem dovolil in sem raje bil lačen!Prišle so spet črne misli,spet ni bilo več izhoda in želel sem dvigniti roke nad sabo,ampak tokrat nisem mogel in ne zaradi sebe,ampak zaradi te prijateljice in njene družine,ki so mi tok pomagali,se žrtvovali zame in še danes se žrtvujejo!Po vsemu kar so naredili zame,nimam srca,jih razočarati,razžalostiti…s
tem,da bi dvignil roke nad sabo!Resnično si ne zaslužijo tega,sploh ker vem,kok bi se počutili krivo in živeli z občutkom,da mogoče niso naredili dovolj ali vse,ampak so,še več…preveč!Zaradi njih,sem se odločil,da se ponižam,in grem na socialno,zaprositi za kakršnokoli pomoč!

Šel sem takoj zjutraj na socialni zavod,sprejela me je svetovalka in sem ji rekel svojo zgodbo,da enostavno nimam več sredstev za preživeti in da mi grozi,da bom prvega v mesecu,pristal na ulici!Ugotovila sva,da ne morem zaprositi za redno denarno pomoč,ker nisem prijavljen na Zavodu Za Zaposlovanje iz krivdnega razloga, svet se mi je porušil v momentu,ampak sem ji skušal tudi to razložiti,tako kot sem zgoraj razložil tudi vam.Prišla sva do zaključka,da pa lahko zaprosim za izredno socialno pomoč,saj da je to izreden primer,ki ni nobene podlage,da bi ga zavrnili! Naročila mi je katere papirje in dokaze naj prinesem in da bova skupaj naredila vlogo,za pridobitev izredne socialne pomoči!Ker nisem več imel denarja,niti za avtobus,sem vse to sam naredil doma in poslal po pošti!Verjel sem,da mi bodo odobrili,že zaradi svetovalke,ker mi je dala upanje in tudi zato,ker si nisem mogel predstavljati,da bi me resnično zavrnili,saj bi me s tem poslali dejansko na ulico in iz mene naredili klošarja,v mojem primeru pa bi to bil dejansko samomor!Ker sem verjel,sem si tudi sposodil denar za najemnino,saj če si nebi,bi čez 3 dni,pristal na ulici!

čez en mesec,je prispela odločba,kjer sem prebral,da so mi zavrnili prošnjo za izredno socialno pomoč!Takoj sem poklical že omenjeno prijateljico,ki pa je diplomirana pravnica in temu primerno zaposlena! bila je zgrožena,v prvi vrsti,ker so mi zavrnili,v drugi vrsti,ker ni bilo nobenega socialnega čuta! Vse kar so napisali,je to da so zavrnili in ostalo je le zraven pisalo,kar piše v vsaki odločbi,se pravi univerzalen tekst!Kolegica je našla veliko nepravilnosti,celo nezakonitihl! Zgrožen sem,da SOCIALNIM DELAVKAM, SKRATKA USTANOVI ZA POMOČ LJUDEM poveš,da boš čez par dni postal klošar,da ti bodo vsak čas izklopili elektriko in vodo,da že par dni nisi jedel in za vse to priložiš dokazila,oni pa ti na koncu pošljejo le to,da so te zavrnili,niti omenijo ne, kam bi se lahko obrnil za pomoč,kam naj se obrnem,ko bom dejansko ostal brez strehe nad glavo,dejansko to noben ni nič omenil,se postavil zame!Noben me ni vprašal,ali rabim psihiatra,ali sem psihično na dnu,me usmeril kam bi se lahko obrnil za dobiti topli obrok ali vsaj kakšen kos kruha.Neverjetno,šokiran sem! In to so ljudje,ki delajo na socialni?to so ljudje,ki se pritožujejo,da imajo premajhne plače?? Res si želim,da pride v javnost, kako takšni ljudje ukrepajo,ko je človek v stiski in vam realno in odkrito povem,meni je tista odločba (zavrnjena) brez kakšnih usmeritev na kakšno pomoč,bila isto,kot da bi me poklicali in mi rekli naj CRKNEM!!!Res bi pričakoval,kljub zavrnjeni odločbi,da bi me poklicali na razgovor,da bi poskusili poiskati kakršnokoli rešitev in sam bi veliko lažje sprejel zavrnitev in vse,sam če bi kdo pokazal SOCIALNI ČUT! Če si ne zaslužim izredne pomoči bi razumel in bom razumel,ne morem pa razumeti,da te zavrnejo in ti ne povejo naslednje možnosti oziroma,da bi poskusili poiskati kakšno rešitev!Če bi neznanca ustavil na ulici in mu povedal svojo zgodbo,sem prepričan,da bi mi vsaj za sendvič dal ali skušal pomagati v svoji zmožnosti,pa čeprav bi to bil samo pogovor,ki bi temeljil na socialnem čutu in ja, o tistem socialnem čutu govorim,ki ga pričakujemo od ljudi,ki so plačani za to,se pravi od uslužbencev CSD!

Ko sem izvedel za zavrnjeno odločbo,sem poklical na CSD in sem v šoku vprašal,kako je to mogoče? Kako je mogoče,da mi grozi,da bom čez en teden pristal na ulici in mi pošljejo le kos papirja,ki ga večina manj pismenih nebi razumela in glede na to,da je odločba bila zavrnjena,ravno takrat tista oseba ki je v stiski,ki je socialno ogrožena, potrebuje OBVEZNO socialni čut,potrebuje optimistične besede,potrebuje in mora slišati,da se bo našla rešitev,kajti takrat izgubi še zadnje upanje, ki jo je imela!Skratka,socialna delavka me niti takrat ni skušala pomiriti,samo hladnokrvno mi je rekla naj se pritožim,ostal sem brez besed,ona pa tudi.Poklical sem takoj kolegico,ki pa je ona takoj poklicala svetovalko,ji je kot pravnica razložila o nepravilnostih,svetovalka pa ji je hladnokrvno odgovorila : “Poglejte,meni je računalnik zavrnil upravičenosti do izredne pomoči”,saj da imajo take programe tam!
Kot že omenjeno,moja vloga je bila zavrnjena,na podlagi napačnega zakonskega člena,saj za izredno pomoč,se upošteva posebni člen,kjer izrecno piše, da ne glede na prejšnji člen (tega ki so ga oni meni očitali ,oziroma zavrnili vlogo) da se osebi lahko dodeli izredna socialna denarna pomoč.Kako je možno,da pri takem primeru (da je nekdo socialno in življenjsko ogrožen) oni pošljejo nezakonito in malomarno odločbo?

Seveda je moja kolegica takoj napisala pritožbo in jo nemudoma poslala,jaz pa sem čez par dni šel osebno na CSD odnesel prošnjo za (urgentno reševanje moje pritožbe) seveda zato,ker sem resno življenjsko ogrožen in seveda zraven prinesel nove dokaze, nove položnice,ki so se nabrale že za tri mesece,opomini pa vztrajno prihajajo.Svetovalka me ni vprašala kako sem,svetovalka mi spet ni pokazala nobenega čuta,me usmerila po takšno ali drugačno pomoč,kljub temu da je vedela in ve za mojo situacijo,kljub temu, da sem 16 položnic držal v roki,kljub temu,da sem ji rekel,da nimam niti evra,plačati pa moram najemnino,samo me je zviška gledala in rekla,da bodo o moji pritožbi pač odločali, ko bodo imeli kolegij!Obnašala se je do mene kot da sem ena smet,kot da sem tam iz neke zarote,kot bi ji hotel kaj slabega in občutek,kot da sem tam vsako leto in me ima poln kufer! 15 let sem samostojen in podnajemnik,kadarkoli bi lahko zaprosil za subvencijo najemniškega stanovanja,pa je to bilo proti mojim načelom,ponosu in principu!Kaj so me naučili uslužbenci SDC? Naučili so me,da so brezsrčni ljudje,naučili so me sovražiti človeka, še najbolj pomembno je pa to,da so me naučili, da zaprosim za denarno pomoč vsakič,ko imam pogoje za to,tudi če nisem v stiski!Pričakoval sem,da bi cenili to,da nisem zaprosil za pomoč,ko sem imel pogoje,da bi me zato toliko bolj spoštovali in prisluhnili in dojeli,da če sem sedaj zaprosil,da sem resnično v socialni stiski.

Resnično sem socialno in življenjsko ogrožen,saj sem psihično na dnu in nimam se več kam obrniti po pomoč!Ostaja pa dejstvo,da če nebi imel te kolegice (pravnice) in mi nebi dala novega upanja,ker je opazila veliko nepravilnosti v odločbi,bi najbrž sedaj bil mrtev in največja zasluga za mojo smrt, bi bila od uslužbenke CSD in ne zato,ker so mi zavrnili odločbo,ampak zato,ker mi ni znala ali hotela ponuditi pravilno asistenco, katero bi, kot socialno ogrožena oseba nujno moral dobiti!A si predstavljate “zdravnika” da mu umre pacijent na operacijski mizi in pride družini sporočiti novico na nehuman način in brez vsakega čuta? zato mi je pa želja,razkrinkati te ljudi na socialnem zavodu,ker so nehumani in brez vsakršnega socialnega čuta in verjamem,da nisem osamljen primer in verjemite mi,ne delam to samo zase,ampak za vse ljudi v stiski,ker verjamem,da se je in se bo,veliko ljudi fentalo,v takem primeru,kot ga sedaj imam jaz,ampak jaz imam debelo kožo,in če že moram CRKNITI, pa naj bo vsaj ena korist od tega!Časi so težki in zgleda,da bodo sam še težji in toliko več ljudi bo v stiski in s takim načinom dela,kot ga imajo na socialnem zavodu,le porinejo človeka čez rob! verjemite meni,ni fajn,ko dejansko se obrneš, še na edino rešitev,ki ti ostane,na ljudi ki so plačani za to,z “mojim/našim” denarjem,da ti pomagajo,pahnejo te pa čez rob,na najgrši način!!! Berem po raznih forumih o uslužbencem CSD in dejansko vidim,da je povsod isto,ampak ljudje so “tiho” noben nima energije se boriti proti CSD oziroma proti državi,ampak temu je treba narediti konec!!!! Ljudje ki delajo na socialni in imajo opravka z socialno ogroženimi,potrebujejo ustrezno izobrazbo,dodatno usposabljanje,sploh pa socialni čut,če tega nimajo,tudi na tem delovnem mestu,nimajo kaj iskati!Pripravljen bi iti s skrito kamero na razgovor,pripravljen bi narediti vse,samo da bi pomagal ljudem, ki so in še bodo v socialni stiski.Želim temu priti do dna,ker to,da sem se znašel na samem dnu,mora imeti posledice,moram iz tega povleči ven kaj dobrega.

Boleča zadeva je tudi ta,da pol na CSD srečaš razne pijance,narkomane ali celo klošarje ki jih videvam vsak dan po ulici in na raznih klopcah kjer ga pijejo ali se pa drogirajo.Oni nimajo nobenih obveznosti do Zavoda Za Zaposlovanje,saj prinesejo samo od zdravnika potrdilo,kjer piše,da niso sposobni za delo in brez težav dobijo ustrezno asistenco,se pravi redno denarno pomoč,socialno stanovanje in razne bone za topli obrok.Ampak to traja leta in leta in s tem CSD podpira njihov način življenja medtem dok se drugi borimo pošteno delati,pošteno preživeti in ko se znajdemo v socialni stiski iz razlogov,na katere nismo mogli in ne moremo vplivati,pa dobiš nož v hrbet. od ljudi,ki naj bi ti pomagali! Če je krivdni razlog to,da po več mesecih,kljub aktivnemu sodelovanju z Zavodom Za Zaposlovanje,nisem dobil službe in sem se znašel v socialni stiski,da sem se enostavno sam moral znajdet (priložnostno delo),pol pa res ne vem,smisel tega življenja,smisla poštenosti in samostojnosti,saj CSD mi sporoča,da moram postati pijanec ali narkoman in pol ne bom imel nobenih težav in bom zlahka prišel do denarne pomoči!Najbolj žalostno je,da zaradi takih (nesposobnih za delo) zame ni ustrezne asistence in mene obravnava kot enega,ki bi rad cuzal državni denar in živel na račun države!Sprašujem se,kaj je tukaj krivdni razlog,to da sem jaz zagrabil za priložnostno delo (da bi preživel) in s tem izostal do obveznosti na Zavodu Za Zaposlovanje,ali to,da se ljudje drogirajo,pijejo in niti ne vedo, kje se nahaja stavba Zavoda Za Zaposlovanje!Očitno tudi zaradi takšnih ljudi,se Socialne delavke obnašajo do vseh isto,kajti meni je Svetovalka dala občutek, da sem se počutil,kot bi tam hodil vsako leto in bi me bila že naveličana!

Kako je možno,da zakon dopušča podaljševanje (leta in leta) vlog za socialno denarno pomoč (zaradi nesposobnosti do dela) taki ljudje ne spadajo na CSD, saj če so nesposobni,se jih upokoji,invalidsko ali kakorkoli!

Skrajni čas je,da se ta problematika začne reševati,le tako bodo ljudje v stiski lahko dobili pravo asistenco,pravo pomoč! Sicer moja pritožba je še v teku,ampak tudi če ji bo ugodeno in mi odobrijo “izredno socialno pomoč” to ne bo nič spremenilo,glede mojega razmišljanja in tega, da želim stvari priti do dna!Ker v glavi imam samo eno “dejstvo” da če nebi imel kolegice (pravnice)””(ali bi katera druga oseba bila na mojem mestu)”” , mene danes nebi bilo več,saj ona mi je dala novo upanje,ko je našla nepravilnosti v odločbi,ona mi je posodila denar za najemnino,kajti če mi nebi,bi sedaj bil na ulici oziroma bi se psihično zlomil in naredil samomor!Ko me nebi bilo več,nobeden nebi vedel, kaj se je dogajalo,nobeden nebi vedel za obnašanje uslužbenke CSD in nobeden nebi vedel,da so se malomarno in nestrokovno lotili moje vloge za SOCIALNO DENARNO IZREDNO POMOČ! Bil bi le še ena številka,ki je obupal nad življenjem.Ne vem.kako se bo naprej odvilo,vem pa, da bo zadeva šla do konca,ali z mano na tem svetu ali brez mene,ampak ne bom le še ena številka!!!

Še enkrat poudarjam, NE GRE SE ZA ZAVRNJENO ODLOČBO “””(čeprav je nezakonita in malomarna),kar potrjuje in dokazuje,da so moj primer obravnavali malomarno in površno oziroma da se niso in se ne zavedajo resničnosti moje stiske oziroma,da sem življenjsko ogrožen, kakor tudi dokazuje (površna in nezakonita odločba) da so le iskali zavrnitev moje vloge za izredno denarno pomoč,ne pa iskali rešitev v smeri kakršnekoli pomoči!””” GRE SE ZA TO,DA NISEM DOBIL USTREZNE ASISTENCE, ki pa mi v SKLADU Z EVROPSKO KONVENCIJO O ČLOVEKOVIH PRAVICAH PRIPADA!Čim sem vstopil na CSD sem začutil,da me že gledajo zviška oziroma tisti izraz : “eh, še en, ki bi rad cuzal državni denar!

23.10.2013 sem dal vlogo za “izredno denarno socialno pomoč” do danes me nobeden ni vprašal kako sem,ali imam še streho nad glavo, ali pa z menoj iskal rešitev,dokler čakam odgovor na vloženo pritožbo,ki pa je zakonski rok za odgovor na mojo pritožbo 60 kolendarskih dni! Seveda tok časa ima drugostopenjski organ (ministrstvo) in pol še CSD 15dni.In zakaj sedaj moram toliko časa čakati? Zaradi njihove nezakonite odločbe in ne govorim o mali napaki,ampak o OGROMNIMI NAPAKAMI,malomarnosti in neprofesionalnosti!

Je pa zaskrbljujoče to, da so v meni tok sovraštva obudili,s takim obnašanjem in brezsrčnostjo,kolikokrat sem pomislil da grem na CSD ubijem njih in sebe! Ampak na koncu se vprašaš,ali je vredno umazati svoje ime? Ne niso tega vredni,nikakor ne,to so NULA ljudje,ki sami cuzajo denar leta in leta od države…moj denar,naš denar,ki si ga nikakor ne prislužijo z delom,še manj pa z delom ki jim je naloženo in bi moralo biti njihovo poslanstvo ki bi ga opravljali s srcem in dušo!Skratka,danes sem sam,ostal sem sam…1x v življenju se obrnem po pomoč državi in dobim nož v hrbet….IN JA GNJUSI SE MI DRŽAVA V KATERI ŽIVIM! hvala da ste mi prisluhnili,se mogoče zamislili,kajti vsakega lahko to doleti VSAKEGA ! Ne vem,kok časa mi bo še net delal,tako da najbrž ne dolgo in posledično ne bom mogel odgovoriti,če bo kdo kaj napisal!

želim pa vam vso srečo sveta

Ko boš ta čreva skrajšal na nujnih 10cm besedila, bomo pa prebrali. Tako kot piše sedaj pa verjamem, da te nihče ne šmirgla.

Pa to je cela knjiga. 🙂

Niso problem uradniki, niti inštitucije,…ampak ljudje, ki ne naredijo nič, četudi vidijo, da se dogajajo neumnosti. Tako kot ta dva sporočila, ki zahtevata vse v skrajšani obliki, tako verjameta skrajšani obliki večnim obljubam naših politikov. Važno, da je obljuba z lepo mašnico, kaj se skriva gnilega v škatljici, nas ne zanima, kdo pa bo vse to bral.

Zato se tudi ničesar ne naredi.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož te vabi, da ga pokličeš na 090 30 41 in mu prebreš celotno svojo dolgo zgodbo,
rad ti bo prisluhnil :)))))))

Uradniki SO ljudje !!
Inštitucije SO NAREDILI Ljudje !!

Miselna lenoba ter površnost je pa na koncu le še češnjica na torti ….

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Uradniki SO ljudje !!
Inštitucije SO NAREDILI Ljudje !!

Miselna lenoba ter površnost je pa na koncu le še češnjica na torti ….[/quote]

To je res samo povečini so pa robotizirani avtomati brez trohice sočutja in posluha za soljudi. Vsa čast izjemam

Uradniki SO ljudje !!
Inštitucije SO NAREDILI Ljudje !!

Miselna lenoba ter površnost je pa na koncu le še češnjica na torti ….[/quote]

ti pa morš bit zatežen človk

Bolš da me ne srečaš :)))
Zamorim za eno leto v naprej ….

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Žal je v Sloveniji tako in očitno bo še slabše, ker se vladajočim fučka za nas. Zelo žalostno, človek se že sramuje svoje države.
Tudi CSD ne funkcionira kot bi moral. Čustev in prijaznosti ne poznajo. Mislim, da so tam naredili več škode ljudem, kot koristi. Seveda, pa tam zaposlenim ni hudega. Imajo službo, so na toplem, z verjetno lepo plačo.
Želim ti, da se ti stvari obrnejo v pravo smer, da ti bo posijalo sonce.

Jaz pa ne vem zakaj se vsi tisti, ki se kronično sramujete Slovenije ne odpravite raje v Indijo Koromandjo? Zakaj hudiča čepite tukaj in pizdite čez državo? Če bi bilo meni težko je ni sile, ki bi mi branila oditi na boljše. Ajaaaaa, tukaj imate socialne transferje, pa brezplačno vrhunsko zdravstveno oskrbo, pa brezplačno šolanje svojih družboslovnih sončkov, pa tukaj lahko goljufate na 100 načinov, ne da bi vam kdo kaj storil, pa tukaj lahko blatite kogarkoli, ne da bi se vam skrivil las. Torej Indija Koromandija je. Tukaj in sedaj. Le vi si ne morete kaj, da ne bi kar naprej pizdakali. Ker pač ste taki.

Vsak je svoje sreče kovač!
To je temeljno vodilo življenja in ne da mora neka vladajoča elita skrbeti za nas….

Jaz se edino sramujem vlade in volilcev, ki so jo izvolili. Vse ostalo se da podiskutirat …

eno so ŽELJE, drugo DEJANJA – razlika je OČITNA

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

BINGO !!!!

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Vsak je svoje sreče kovač!
To je temeljno vodilo življenja in ne da mora neka vladajoča elita skrbeti za nas….

Jaz se edino sramujem vlade in volilcev, ki so jo izvolili. Vse ostalo se da podiskutirat …

eno so ŽELJE, drugo DEJANJA – razlika je OČITNA[/quote]

Vladajoča elita naj nas neha ožemat, da bomo lahko kovali svojo srečo !!!

Vladajoči eliti vsake 4 let (celo manj) VI daste mandat, da vas ožemajo !!!
Sami od sebe ne bodo nehali – na nas je, da jih ustavimo (ali vsaj zmanšamo) ožemanje !!!
Kdaj boste to dojeli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

. . -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Vsa pokvarjenost aktivistov za "socialno pravičnost" v enem videu. https://www.youtube.com/watch?v=vWXZ-whusxY . . Ko se opranoglavost sooči z argumenti :-) https://www.youtube.com/watch?v=0e50fQLyebI

Si se pa res razpisal, vendar rad berem. Vem kako ti je, tudi sam sem v podobni stiski… Glej, ne jezi se na te socialne delavke, ker niso krive. Tako ti je, imel sem možnost, da sem videl, kako v drugih državah delujejo socialni delavci, no oni so res sočustveni do drugih. Pri nas so ti to navadne vezice, ki se bojijo lastne sence, in delajo vse kar jim te v Ljubljani naročijo, in ker so nastavljeni tam, morajo delat tako kakor se jim naroči (dejansko, da jim rečejo, skočite v savo, ti bi vsi po vrsti poskakal v savo). Verjemi, tu pri nas, se je že dvakrat zgodil incident, da je to isto socialno delavko, tip za vrat primu in jo mal bolj pritisnil, misliš da se je spremenila, hja malo morgen.

Država SLO je potonila, naj nam je dragi bog na pomoči. Vsi ki pa mislite, da se z volitvami da kaj narest, da mi dajemo mandat, ma dajte ne bit smešni, si oči zakrivate, zopet v mojem kraju, župan, nihče ne voli za njega, kljub temu, ta vedno zmaga. Samo vprašajte se zakaj država noče e-volitve (tu pa tam, bi se kak haker najdu, pa bi prikazal, kak goljufajo), pa računajte, koliko država porabi za volitve, koliko bi se privarčevalo z e-volitvami (milijoni), pa še zmeraj so takšne volitve…

dragi Sodržavljan.

Od kod tako sovraštvo?? zaposlen/a na CSDju? najbrž si,ker če bi prebral moje celo sporočilo,bi ugotovi/a , da sem prvič zaprosil za pomoč in to zaradi razmer v državi.Glede na tvoj sovražni govor in površno “branje” sem prepričan da izhajaš iz CSD!Nimam niti za kruh,tko da nimam pogojev,da grem iz te države,definitivno pa je to cilj,ali iz države ali pa na večni mir!Kar mi bo pač usojeno!
Nisem tuki,da bi se žalil ali kregal,hotel sem samo pokazati stanje v državi in če bi prebral celoten moj tex,bi razume/a marsikaj in tudi to,da sem v stiski ker je tak odraz v državi!
kljub tvojemu sovraštvu,ti želim velik sreče v tej “lepi” sloveniji,vse dok se ne znajdeš v moji situaciji.pa boš hitro drugače razmišljal/a

lep pozdrav

hmmm pametovati je najlažje…… pri tebi se vidi, da nimaš nobenega čuta do sočloveka ampak govoriš oz. pišeš kar nekaj na pamet, ker ti tako paše. Ne poznaš zgodbe ljudi, lahko bi se pa malo vživela. Najlažje je nekoga obtoževati in mu še tisto zrno upanja potolči. In ja za tebe se pa lahko reče, da bogi ljudje, ki morajo biti ob tebi.

A ti veš koliko takih primerov kot si ti ima dnevno ena uslužbenka na CSD??? A veš koliko ljudi dnevno na njo vliva vso gnojnico??? Se derejo na njo, ji grozijo in je vse drugo samo človek ne??? A veš ti, da ona ni kriva za tvojo situacijo, da je samo človek zaposlen na delovnem mestu, ki dnevno skuša opravljati svoje delo??? ZAPOSLENI TAM SO SAMO LJUDJE IN NISO KRIVI, VSI PA JIH OBRAVNAVATE KOT NAJVEČJE ZLOČINCE. A veš, da se tudi njim lahko vsak dan že meša, da so kot sence in trpijo oni, njihova družina in zdravje????? Me zanima kako dolgo, bi ti zdržal takšen pritisk od stotine ljudi vsak dan. Ti si sam, njo pa dnevno j…. sto ljudi.

Če prav vem, bi se avtor lahko oglasil na Zavodu za zaposlovanje pred odhodom v tujino ali pa pred odhodom javil, da odhajala na dopust in vse kolobocije ne bi bilo.

“a ti veš” – da si plačan/a za to, da če si v službi na CSD moraš z vsakim, ki pride do tvoje pisalne mizre ravnati kot s človekom in če si po profesiji vsaj malo sociologa oz. psihologa moraš razumeti in se pravilno ravnati tudi ob primerih, ki jih navajaš.
Sicer pa če ti je hudo, kot pišeš, pusti službo. Ni potrebe, da si ves/vsa nesrečen/nesrečna v službi. Mogoče pa bo kdo, ki bo to delo opravljal namesto tebe, srečen.
Pa 5. v mesecu si tudi nesrečen/nesrečna???
Za razliko od “smotkoo” imaš ti vsak mesec za plačilo položnic, hrane, bencina….Človek pa nima kaj jesti!

Dokler bodo takšni osebki na CSD, kot si ti, se ljudem, ki ne posvoji krivdi pristanejo na socialnem dnu, slabo piše. Pa škoda, ker nisi v gospodarstvu v službi. Že davno bi letel/letela s svojim odnosom do drugih!!!

Z vsem spoštovanjem,hvala za mnenje in če si prebral cel moj text,bi ugotovil, da se deloma strinjam s teboj in sem lepo napisal o tej problematiki.Res je,veliko je takih,ki se jim neda delati in bi radi cuzali državni denar.Ampak če so SOCIOLOGI bi morali ugotoviti,kdo je resnično v stiski.Seveda tega ne morejo ugotoviti če te že v štartu vržejo v isti koš,če že s tem,da se pojaviš tam,te obravnavajo,da le želiš državni denar.Verjamem,da po enem času postanejo uslužbenci HLADNOKRVNI IN IMUNI NA STISKE LJUDI ker imajo vsak dan take primere,ampak če je tako.pol je treba uslužbence menjati vsako leto.Tudi če so mi zavrnili odločbo in če sem sam kriv za to,sprejmem to odgovornost,ampak če je to socialna služba bi potreboval in pričakoval ustrezno asistenco.Noben me ni napotil na topli obrok.me napotil,kam naj se obrnem ko pristanem brez strehe na glavo.noben mi ni rekel,da mi lahko dajo potrdilo (socialno ogrožen) in s tem grem na elektro in zaprosim za odlog plačila,noben me ni vprašal,v kakšnem psihičnem stanju sem.Oprosti,baje so na CSD zaposleni ljudje ki niso nič krivi,ampak če nimajo socialnega čuta iz takšnega ali drugačnega razloga,enostavno nimajo tam kaj iskati.Po tvojem mnenju,če greš zobarju ki je že leta v temu in ima na stisoče pacijentov za seboj,ti lahko upravičeno grobo spuli zob? ker je že naveličan tega puljenja? Zdravniki,ko jim umre pacijent.upravičeno pride do družine in jim sporoči novico o smrti nasmejan? ZARADI TAKEGA RAZMIŠLJANJA PA SMO TAM KJER SMO
LP

Sicer pa,hvala vsem za mnenja,takšna ali drugačna.Vsak ima svoje razmišljanje in to treba spoštovati,jaz imam svoje upravičeno takšno kot imam,ker vem da se mi dela krivica.Ne želim nobenemu,da se znajde v moji situaciji,ampak očitno se bo to še in še dogajalo,dokler ljudje ne bodo sprevideli stanja v državi.Nikoli ne pozabite,da se lahko v momentu znajdete v moji situaciji,kajti sam tudi nikoli nisem verjel da bom na tej točki.

lep prisrčen pozdrav

Ne bi bilo potrebno biti brez sluzbe,krivi so komunisticni podrepni drek ki nam je ugrabil drzavo;ko bomo uspesno vdarili do konca komunisticni drek,ki misli da kahko vodi drzavo bo bolje to vam zagotavljam,proti komunizmu za boljsi jutri slaovenije -pozdravljeno clovestvo in zivel antikomunizem-drzava smo ljudhe,ne pa komunisticni tatinski laznivi morilci,ki so nam jo ukradli.

Odlicno5-bolje ne bi mogel napisati-tudi jaz menim da bi morali izvesti lustracijo komunistov-morilec tito in njegovi podrepni laznivi komunisticni gnoj ki se je zaredil tukaj(od komunizma smrdi celo cez mejo)nam se vedno krade in ustrahuje drzavljane-moje mneje je enako-smrt komunizmu-se pridruzujem borbi proti komunizmu-za boljsi jutri.

New Report

Close