Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Forum za Nemsko manjsino.

Forum za Nemsko manjsino.

Sem bil pregnan z foromov, in so bile neke sovraznosti cez mene, ker sem dal neke komentarje na nek forum.
Tako da morem odpreti sedaj forum za Nemce ocitno.
Ker eni imajo ocitno hudo nekaj proti in nekaj napadajo, ce kak Nemec napise kaj na njihov forum.
Zalost.

Upan da se ostalin ni zgodilo tudi to.
Vbistvu pa se mi zdi da je kar napad ce vse nas sedaj. Jao, zalost pa taka spet.

Pa kaj ti si pravi Nemec. Kaj ti živiš in pišeš iz Nemčije? Ali si otrok naših staršev rojen v Nemčiji?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem pravi Nemec. Rojen Nemskim starsem na Spodnjem Stajerskem(Untersteiermark). V Mariboru (Marburg an der Drau).

Moji stari starsi so ostali brez drzavjanstva ko so po “drugi svetovni” vojni ukinili Nemcijo in Avstrijo.
In so bili tudi izkljuceni iz Jugoslvije oz. iz pravic v Jugoslaviji.

Samo, ko je bilo vojne konec so potem vsi sli domov, in oni so tudi sli domov na spodnjo Stajersko. Ki pa je potem spet postala del Jugoslavije. Tako da moja starsa sta potem, avtomatsko z rojstvon na Spodnjem Stajerskem dobila spet Jugoslovansko drzavjanstvo, po zakonu, ce je otrok rojen na ozemlju Jugoslavije starsem brez drzavjanstva ali neznanega drzavjanstva. In sta mogla iti potem v Slovenske sole, ker druge sole so bile prepovedane tam po 1945.
Nemcija in Avstrija dobita potem neodvisnost nazaj v danasnjih mejah leta 1955.

Tako, da jaz sem bil potem tudi rojen na Spodnjem Stajerskem.
Do leta 1991 smo mi imeli delavske pravice tam, po letu 1991, smo izgubili se delavske pravice, in nismo dobili manjsinjkih opravic. Tako, da smo ostali po letu 1991 brez vseh pravic. Ta oblast nam niti ne priznava, da smo mi avtohtono prebivalstvo tam.
Tak da niso kaj dobri casi za nas tukaj.

Tako da bi jaz sedaj rad tukaj za Nemce tukaj dal nekaj linkov, da bi vedela kako si pridobiti kaksne clovekove pravice kje v EU (seveda tudi za druge ce imate tezave z clovekovimi pravicami):

Prvo. Infrormacije za: kaksna je unverzalna deklaracija o Clovekovih pravicah od zdruzenih narodov in njeni cleni (linki):
Splosna deklaracija o Clovekovih pravicah (Slovenscina).
http://www.varuh-rs.si/index.php?id=102

V Anglescini: Universal declaration of Human rights.
http://www.un.org/en/documents/udhr/

V Nemscini: Die Allgemeine Erklärung der Menschenrechte
http://www.udhr.de/ger.html

!!!Pozor! Slovenska verzija, v Sloveskem jeziku je v enih clenih drugancna kot v Anglescini in ali Nemscini. Clen 15. Je drugacen kot v drugih jezikih.Seveda s tem Slovenija krsi 30. clen in druge clene iz univerzalne deklaracije clovekovih pravic. Ker si prikraja v svojem jeziku po svoje, clovekove pravice.

Drugo. Nekaj clenov is Splosne deklaracije o clovekovih pravicah, :

29. člen

1. Vsakdo ima dolžnosti do skupnosti, v kateri je edino mogoč svoboden in popoln razvoj njegove osebnosti.

2. Pri izvajanju svojih pravic in svoboščin je vsakdo podvržen samo takšnim omejitvam, ki so določene z zakonom, katerih izključni namen je zavarovati obvezno priznanje in spoštovanje pravic in svoboščin drugih ter izpolnjevanje pravičnih zahtev morale, javnega reda in splošne blaginje v demokratični družbi.

3. Te pravice in svoboščine se v nobenem primeru ne smejo izvajati v nasprotju s cilji in načeli Združenih narodov.

Cleni 26,27,28 (se zanimivi).

20. člen

1. Vsakdo ima pravico do svobodnega in mirnega zbiranja in združevanja.

2. Nikogar se ne sme prisiliti k članstvu v katerokoli društvo.

3. člen

Vsakdo ima pravico do življenja, do prostosti in do osebne varnosti.

4. člen

Nihče ne sme biti držan ne v suženjstvu ne v tlačanski odvisnosti; suženjstvo in trgovina s sužnji v kakršnikoli obliki sta prepovedana

Cleni 1,2,do 6. (Se zanimivi)..

Neki linki kam se da obrniti v primeru krsenja clovekov pravic:

Varuh clovekovih pravic v Sloveniji.
http://www.varuh-rs.si/

Amnesty international:
V Nemscini
http://www.amnesty.de/kontakt
V Anglescini
http://www.amnesty.org/en/contact
v Slovenscini.
http://www.amnesty.si/j7/kontaktirajte-nas.html

Europsko sodisce Clovekov pravic, linki:
http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=home
http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=applicants&c=#n1365511865464_pointer

Večina Nemcev je prostovoljno zapuščala sp. Štajersko 8. in 9. maja 1945.
Nekaj nedolžnih so pobili in ti naj bi bili odpeljani iz Šterntala v rov Barbara in tam živi nagnani v rudniška brezna.
Mislim, da je ostanek pravih Nemcev v Mariboru, po devetem maju 1945 praktično nič in teoretično skoraj nič.
V kolikor pa je to druga decimalka za procentom, je to zopet nič.

V vojni in v vojno smo bili Slovenci izzvani in vsi dogodki po vojni so se izvajali: zob-za-zob.
Vse to je potrebno obsodit in obžalovat.

Kam pa te vi mislite potemtakem gospod Prlek , da so po 8 in 9. Maju sli pravi Nemci od tod potem?
Nemcije in Avstrije po tem datumu ni bilo vec. Na Dunaju je bila Rdeca armada, v Berlinu tudi.
Na Koroskem so bili Britanci, ki so se nazaj posiljali ljudi. Po letu 1945 so obstajale somo “okupacijske zone”. Lahko si samo sel iz ene okupaciske zone na drugo, ce ti je seveda policija in vojska tam dovolila, ki pa ni bila Nemska. Vsepovsot so te lahko vstrili ali pa te treansportirali drugam. Kam mislis, da naj bi Nemci sli od tod leta 1945 potem? Mislis, da so Britanci in Francozi in Sovjeti bili kaj bolj prijazni do Nemcev?
Potem pa so se tako in tako se postravili se zelezno zaveso.

In druga stvar:
Je pa res da po letu 1945 doben Nemec ni bil drzavljan novo nastale Republike Slovenije vtedaj potem drugi Jugoslaviji to je res. To pa se ne pomeni, da ni bilo vec Nemcev tukaj, so bili , ampak niso bili vec drzavljani tukaj so bili v bistvo brez drzavjanstev po 1945.

Tako da leta 1945 je obstajalo 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pravih Nemcev drzvajanov novo ustanovljene Republike Slovenije tukaj, ampak Slovenija je imela zakon, da otrok rojen na tem ozemlju te drzave potem starsem brez drzavjanstva ali z neznanim drzavjanstvom, je automatsko dobil drzavjanstvo Slovenije potem z rojstvom tukaj.
Tako da potem vsak popis prebivalstva zacne narascati potem procent Neslovankega prebivalstva Drzvajanov Slovenije.
Tako da je danes ze 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsaj po urandih statistikah. In to niso ljudje ki so prisli iz drugih Republik.
Slovenija je bila po 1945 in je se danes zaprta za imigracijo Neslovanov na to ozemlje. To je neslovansko autohtono prebivastvo tukaj. Rojeno po 1945 tukaj.

So pa bile po 1945 tukaj delavske pravice. Rdeca armada in Titovi partizani so bili dovzni scititi delavske pravice, ki smo jih pa mi izgubili potem tukaj leta 1991. Tako da so bili in so se pravi Nemci tukaj in to se kar relativno precej, samo da so potem dobili avtomatsko drzvjanstvo tukaj njihovi otroci ker so bili njihovi strasi brez njega ali je bilo neznano kaksnega imajo.

Mi Nemci se soocamo po prvi in se posebej po drugi svetovni vojni z problemom, da smo brezdrzvajanstva oz. apatridni.

Recimo bom napisal sedaj tukaj en primer, mislim da od Huterja, ki je imal v lasti Tovarno in stanovasnki blok v Mariboru. Po 1945, je izgubil lastnistvo nad tovatrno in blokom, je pa dobil v njem stanovanje in ponujemu mesto kot direktor v prej njegovi tovarni. Vsaj tako sem slisal.

Drugace pa je bilo potem samoopravjenje, in mi Nemci smo potem somoopravjali kaksne tovarne sami.

Je pa res, da po letu 1945 nikjer ni vec Nemske policije in vojske. In tukaj postane uradni jezik samo Slovenscina, in Slovensko visoko solstvo. V ostalih sluzbah v industriji, kmetijtvu itd, pa Nemci tukaj delajo dalje, se celo jih ne pustijo od tod, ker bi naj delali za vojne reparacije zastojn. Njihovi otroci, so pa potem z rojstvom dobili Slovensko drzvajnastvo in sli v Slovenske sole. Kaj prevec uspesni niso bli tam. pogovorno znajo slovnesko, so pa dobili delo spet v tovarnah itd , kjer so delali njihovi starsi ali kaj takega, na kmetijah in obrtniiki. Tako je tu zivjenje nekako Nemcev po vojni.

Danes je pa tako, da ce kot Nemec tukaj, bi rad kaj vec pravic, nimas manjsinskih pravic tu kot Nemec, po zakonu ti torej drzava ne sciti pravic., lahko pa gres drugam, v danasnjo Avstrijo in Nemcijo. Ampak leta 1945 nisi mogel to ker ni bilo Avstrije in Nemcije vec.

Jaz si te”necivilizirane zadeve” maj-avgust 45 predstavljam kot neko vztrajnost predhodnih dogodkov, ki se s teoretičnim mirom v praksi niso mogle ustaviti in tako več ali manj niso merodajne.
napake so delali vsi, verjetno še največ vaši novi okupatorji, mislim pa da s točno določenimi interesi.

Tako kot sem že pisal, pravih Nemcev je tukaj ostalo praktično nič. Več pa je (nas) ostalo, 3/4, polovičnih, četrtinskih in sličnih manj Nemcev, ki v bistvu niso Nemci.
Res je, ostali so tudi vojni ujetniki, tudi razgledani, izobraženi, ki so delali in prenašali svoje tehniško znanje v mariborsko industrijo. Živeli so popolnoma civilno življenje (tudi s Slovenkami) in se nekje po letu 50 vračali, kot praviš, ne v Nemčijo, ampak v okupirane cone.

V Nemčijo so odhajali tudi Slovenci, ki so služili nemško vojsko in so v vojni postali vojaški invalidi.
Kakšne papirje so dobili ne vem.

V RS je sedaj dana možnost in za vse žrtve po maju 45 se lahko uredi mrliški list in s tem povezane zadeve.

Ja mogoce zato tako mislis ker ne poznas kakih pravih Nemcev na Stajerskem , ali dosti njih.
Se jaz sem tudi odrascal na spodnjem Stajerskem, pa skoraj ne poznam dobenega pravega Slovenca.
To pa za to ne, ker ne poznam dobenega na policiji, v vojski, v visokem solstvo na sodstvu v politiki itd, in nimam dobenih sorodnikom tam.

Moji starsi in sorodniki in ljudje ki so jih oni poznali in tudi jaz. Vecino imajo samo poklicno solo, in so zaposleni v kaki tovarni, so kmetje ali obrtniki itd. to je pa tudi vse kaj jih jaz poznam.

Res, da ce gledas sistem v Sloveniji, recimo ko gres v solo, pa ti Slovensina ne gre , pa mas slabe ocene pri zgodovini ali te kak ucitelj ne mara. pa pustis solo. In se tudi nemores kvalificirati za naprej, ker nimas pri slovenscini oz. ne vem kje dobroih ocen itd.

Pa potem tak ves kako je v Sloveniji, veze in poznansvta, in sorodnjiki in dobis delo v kaki tovarni za tekocim trakom.
Ker pa oblast ne sciti pravic nam Nemcem pa se tudi ne mores nikjer pritoziti.
Tudi vse na spodnji stajerskem kaj sem jih poznal so bli v Nemski vojski v drugi svetovni vojni.
Res da po 1991 so se vrata dugam za prave Slovence odprla, Za nas Nemce pa se bolj zaprla.
In tudi ker mediji in v soli niso kaj prijazni do nas, nas to bilj izolira potem od ostalih. Dugace pa ce se ne gibas v teh krogih vem da ne mores poznati Nemcev.
Ce si Nemec ne mores nikam v Drzacnih institucijah tukaj, kar po zakonu ti ne scitijo pravice da bi lahko. Tako da v tistih krogih Nemcev nebos nasel.

Gospod Prlek.
mi pa locimo med ljudmi Nemske dediscine, ki imajo neko Nemsko dediscino so pa Slovenske narodnosti.
In med ljudmi ki so Nemske Narodnosti, in mogese imajo tudi neko slovasnko dediscino.
So pa se Nemci v Slovenbiji samo se ne upostav tega.
Ker eni so delni nemci eni imajo nekaj nemskih prednikov eni veliko. itd eni nic.
Ne mores davati vse v isti kos. Ker se potem dela krivica ljudem. Je se Nemcev tukaj, ne mores ti druge cenite po sebi recimo gospod Prlek.

In tudi Nemci ki so vecinoma zaposleni v industriji, obrtniskih deljavnostih, kmetistvu. Nimajo dobenega zastopnika in glasa, ne delajo v medijih, ali na univerzah ali na statisticnih uradih itd.
Ce delas v tovarni ali na kmetiji mores ti misliti kaj bos delav naslednji dam tam , da dobro opravis delo.
In siser, tudi ce imas kmetijo in gres iz kmetije in si Nemec tukaj, nimas dobene prihodnosti tukaj, si kvecjemu ignoriran ali pa da te sploh ni. moras iti po kako prihodnost potem v danasnjo Avstrijo ali Nemcijo. Vsaj glede an to kasen je odnos danes do nas, in kaksnega imas tudi ti sedaj tukaj.

To sedaj govoris tako, kot da bi rekli, na avstriskem koroskem ni pravih slovencev , torej ne rabijo manjsinskih pravic. Nemores ti kar tako dolocit.
Ker ce tukaj nam niso dali manjsinskih pravic, niso povedlai drugega te oblasti, da smo nedobrodosli na tem ozemlju. To se ne pomeni da nas ni. To samo pomeni, da nimamo zascite dobenih pravic od oblasti tukaj.

Tako kot je v Slovenki ustavi. Italijani recimo imajo mansinske pravice v Kopru, ne glede na to koliko Italijanov je tam.(autohtonih tam), tak je v Slovenko ustavi.
Torej te manjsinske pravice nimajo dobene veze koliko kirih ljudi dejanski zivi kje. Ampak je kot neko plansko planiranje prebivalstva ali kaj takega.

Tako ko sem jaz hodo v solo nikjer nisem slisal nikoli, da se kocevski Nemci ziviji na dolenskem, pa tudi v medijih nimas omenjeno to nic. To je ko tabu tema. PA sem bil enkrat na dolenskem, pa vidim Nemce tam. Potem pa sem zacel malo zgodobina gledati nazaj tma, kaj te Nemci nelajo tam.
Seveda tega niams niti z eno besedo omenjeno v solskoh ucbenikih ali v Slovenskih medijih.

Tako pridejo Slovenci v Maribor, ves kako sem jaz bil obravnavan, ko da sem neki turist tam oz ali neki stdent, ko bom po studije sel nazaj v mojo dezelo. Mi je policaj enkrat gledal dokument. pa sem imel Slovenko osebno. pa debelo gledal, osebna izdana na upravni enoti Maribor. PA mo nic ni bilo jasno.
Ker ni bil od tod, je bil is drugage konca slovenije, in v soli in v medijih nikjer ni bilo omenjeno ali nikjer da so Nemci autohtoni tam.
Se tak ko ti pravis. Jaz bom sedaj obravnavan kot tujez v Sloveniji, kot da nisem iz slovenije.
In se res je da nisem, ker sem bil rojen na Stajerkem in sem zivel celo zivljenje na stajerkem in sem oimel vse prijatelje na Stajerskem. Doben pa ni bil del, kakih Slovenskih institucij. Je ko neka dva svetova.
Ker ko gres v Slovensko solo, ali zavrnes to ali sprejmes. Ce zavrnas pac nisi del Slovenije in ne njenih institucij. Seveda ce nam niso dali manjsinskih pravic. pac so nam zaprli vrata v drzavih institucije te drzave.

Dugace pa gospod Prlek, tako kot bi vi sedaj radi posplosevli, ne mores tako posplosevati.
Osebno jaz ne poznam dobene Slovenke, in tudi ne ljudi ki bi jih. Mi tudi niso privlacne. In to je tudi eni velik razlog zakaj se nebi moral nikoli poslovenit recimo. Samo ljudje kot jaz smo pa potem postali izolitrani od slovenke druzbe na Stajerskem. In postanes potem neka izolirana manjsina.

Res da so ljudje neke Nemske dediscine, ki so imeli punce Slovenke in se zenijo z njimi. Ampak oni se imajo za Slovsnko narodnost. Mores lociti med temi stvarmi in ljudmi. Mogoce so ti, ki jih ti poznas oz. majbrz so oz. si tudi ti, ne vem jaz. tiso vkljuceni v Slovenko druzbo in so vcasih se pocutijo diskriminirani zaradi Nemcke dediscine.

Mi se ne pocutimo diskriminirani zaradi Nemske dediscine. ce nas ne obravnavajo kort Slovence ali smo izkjuceni iz Slovenke ustanov je nam ok. Ker nismo slovenci in tudi nimamo kaj poceti tam in ni tam nic za nas. Je pa res da najbrz tudi kaki pravi Nemci ce imajo fajn prihodek lahko normalno zivijo se danes tukaj ko je Slovenija. Recimo ce mas Kmetijo. ali kak tak fajn biznis, ce znas kuhad Avstrisko hrano fajn. Samo ko pa mores z drzavnimi instucijamo imeti opravka je pa hudo, ker po zakonu ti ne scitijo pravic.
Tako ne tako posplosevat gospod Prlek. Ker is takih poslosevanj se potem delajo kivice.
Bi tu en rad zivel v Nemski drzavi pa bi potem radi vse druge ponemciji tukaj. pa se ze prituzijejo. Bi tu en rad zivel v slovenki drzvai, pa bi potem radi vse po Slovenili. Iz zgodovine bi se lahko kaj naucili tukaj. Je pa vsak pozameznik skoraj svet za sebe. Sto ludi sto cudi.

Jaz si te”necivilizirane zadeve” maj-avgust 45 predstavljam kot neko vztrajnost predhodnih dogodkov, ki se s teoretičnim mirom v praksi niso mogle ustaviti in tako več ali manj niso merodajne.
napake so delali vsi, verjetno še največ vaši novi okupatorji, mislim pa da s točno določenimi interesi.

Tako kot sem že pisal, pravih Nemcev je tukaj ostalo praktično nič. Več pa je (nas) ostalo, 3/4, polovičnih, četrtinskih in sličnih manj Nemcev, ki v bistvu niso Nemci.
Res je, ostali so tudi vojni ujetniki, tudi razgledani, izobraženi, ki so delali in prenašali svoje tehniško znanje v mariborsko industrijo. Živeli so popolnoma civilno življenje (tudi s Slovenkami) in se nekje po letu 50 vračali, kot praviš, ne v Nemčijo, ampak v okupirane cone.

V Nemčijo so odhajali tudi Slovenci, ki so služili nemško vojsko in so v vojni postali vojaški invalidi.
Kakšne papirje so dobili ne vem.

V RS je sedaj dana možnost in za vse žrtve po maju 45 se lahko uredi mrliški list in s tem povezane zadeve.[/quote]

Niso se po 1950 nikam vracali.
1955 ustanovjena vzhodna in zahodna Nemcija, je dobila komaj leta 1955 policijo in neko vojsko sestavjeno iz Nemcev. Ampak ostale vojske so se do danes tam.
Nemci so bili in so avtohtono prebivastvo tukaj. Americani so imeli se sploh politiko, vracanje ljudi na svoje domove. In Nemci so bili avtohtono previvalstvo tukaj.
seveda ce so se vracali kam mislis da so se vracali?
Na Stajersko ne v Slovenija. In v svoje sluzbe nazaj kjer so delali pred vojno.

Ce je nekdo emigriral od tod kjer je je danes Slovenija pred 1866, je emigriral iz Nemcije, ker je bila takrat tu Nemcija. Ce je emigriral kdo od tukaj pred 1919 je emigriral od tod iz Avstrije. Ce danes je tu Slovenije.
To ozemlje je bilo komaj leta 1919 mednarodno priznano kot del kake Slovanske drzave. In na podlagi mirovne pogodbe in prve svetovne vojne , se je sklicevalo da bi Nemska voska bila potem tukaj okupator na Slovankem ozmlju leta 1941.
Tako da avtohtono Nemsko prbivalstvo tukaj se zivi tukaj od casov se od pred 1800, in 1866.

Nemci pa danes tukaj ne hodijo okrok v Wehrmacht uniformah so oleceni kot vsi ostali,(mogoce imajo bolj delavske in obrtniske obleke) in govorijo splosno pogovorni Slovenski jezik . Tako da ne vem kako si ti predstavjas Nemce da izgledajo.

En dober link tukaj glede te teme:
http://med.over.net/forum5/read.php?186,8829723,8829723#msg-8829723

Ah daj no. Nemcev na sp. Štajerskem danes ni, bili pa včasih in to ne v zaledju mest. Sedaj po vojni pa so bili tisti preživeli, v treh generacijah po naravni poti mešanja krvi zdesetkani v Slovane. Tako to pač je.
Slično se dogaja na A Koroškem in v Italiji s Slovenci.

Od kot pa tako lepi koreni mest:
Trieste, Gorizia, Graz
Trst Gorica Gradec

Kdo je tam živel in kako je danes tam?

Oprosti no, jaz si ne predstavljam Nemca, ki govori in piše samo Slovensko (Nemško nič) . Ne samo, da si ga ne predstavljam, tudi v živo ga še nisem videl in ne slišal, da to obstaja.

Moram te bolje prebrati in ti kaj odgovoriti.

Verjamem, da je veliko državo in krizo v njej težko krmariti, saj se mali v nekem smislu naslanjamo na velike. Odgovornost, da je Nemčija danes 1 x manjša kot pred 100 leti, da so se območja avtohtonih Nemcev v Evropi skrčila, pa je le vaša (ne od teh generacij)

Ja po drugi svetovni vojno so se vsi v solah ucili tudi kak Slovanski jezik ali Anglscino, nekje tudi Frzncoscino.
V bivsi vzhodni Nemciji in tudi drugje v vzhodni Evropi so se vsi ucili Ruscino. Tak da ogromno Nemcev danes zna Rusko. Ali Anglescko.
Tudi tukaj je za kratek cas bla obvezna ruscina v solah potem srbihrvascino. Seevda pa Slovensina do danes. Tu glih ne mores kaj izbirat.

Kar mislim da tudi ni Slabo. Ker Sveto Rimsko cesarstvo Nemske narosnodti in Potem Avstro-Ogrska niso imele kolonij.
Zato so postale v primerjavi z Ruskim cesarstvom, in Britanskim in Frnacoskim , nekoliko zaostale in nerazgledane.
Nemski jezik in drzave kjer se je govorila Nemscina, niso bile kolonialne sile. Tako da je v Nemscino bili ves nerazgledanega in zaostalega materijala recimo, kot v Anglescini ali Reuscini.
Ker le Britanski imperi in Angleski jezik ali pa Ruski. So potovali in odkrivali planed kot celoto.
Pri tem ko Nemska druzba je ostala nekako zazrta v svojo staro zgodovino, in stacionalno pozicijo, in zazrta v nek tradicionalisem. Ker pac nismo imeli kolonij in nismo bili nikjer. Za razliko od Britancev , Frncozev in Rusov. Ki so imeli tudi informacije iz prve roke glede teh stvari.
In se sedaj Anglesko govoreca Amerika in Rusko govoreca Sovjetska zveza potem sta bili vodilni v raziskovanju vesolja , in sta se vedno.

Kako te mislis, da danes Indijanci izgledajo v Ameriki. Ce nimajo vec perjanic v glavi in ne hodijo okrog z lokom in sulico, to se ne pomeni da jih ni vec.
Danes znajo spansko ali Anglesko, imajo univerzitetno izobrazbo, in se oblacijo v kavbojke in obleke.
Kakorkoli, da so kavbojke iz Amerike sem prisle in ne obratno.

In jaz vseekokor nicem biti, ko kaksen zadnje neodkrito izolirano pleme iz Amazonskih pragozdov.
Ker se hoces ali ne. Recimo Hitler. Rojen v Nemski vasici v Alpah, najdlaje kam je sel v Zivljenju, Dunaj ali Berlin. nikoli ni bil ven iz kakega Nemskega prostora , tudi ni znal dobenega druggega jezika.
In ko se beres, da je rad bral vinetuja od Karla Maja. Kjer oseba ki tudi ni nikoli zivela izven Nemcije opisuje zivljenje Ameriskih Indijancev. To je samo neke fantazije neke refleksije nekega plemenskega zivjenja nekih plemen.

Kot Srbija. ko neko izolirano neotkrito pleme na Balkanu. Se izolirajo v svoj Slovanski jezik in svojo Srbsko ortodoksno cerkev. Mogoce jim je prijetno tako, samo se vedno zgodovina in tradiciopnalizem, jih nekako samo odmika od nekega modernega sveta in modernega poznnavanja sveta in odkritij.
Za ene je Rusja samo neki njihovi Slovanski bratje, namesto da bi se malo poglobili v Rusko znanost in Ruska geografska in astronomska odkritja itd. In panslovaski nacionalisem jih odmika in oddujuje od prave moderne Rusije Recimo in prave zgodovine tam in tudi drugje.

Seveda je tudi, utvare,da je bil kdaj neki Evropski kolonianise. Ker centralno evropske drzave in ljudje tukaj niso Imeli nobenih kolonij in niso bili nikjer.
in se posebej ce imas nek svoj njezik tako kot mi Nemci ali tako kot Srbohrvascina. Si potme nekam odrezan od sposnajn in odkritij in tako dalje, v Rusiji, Frnciji , Britaniji in njihovih globalnih imerijih.

Kakorkoli, jaz se ne grem nekega izolializma. Rad pa bi tudi Nemce v Nemciji priblizal malo bilj modernemu svetu, da nebi zasli v kako Evrocentrisem ali kaj takega…In spet v kaki izgubljeno izolirano pleme oz ljudstvo iz Amazonskih pragozdov. Iz zgodovine se je treba uciti.

In tudi gospod Prlek, ne obstaja taka stvar kot naravna pot mesanja krve. Ljudje se selijo v daljne kraje zaradi ljubezni in poroke.
Mislim da take stvari ne obstajajo, da se ljudje rzmnozijejo z vsem kar je pac najbljizje.
Vsaj jaz nikoli nisem bil del taksne druzbe ali druzb in tudi nimam namena biti.
So pa bile take stvai v Svetem pismu, Sodoma in Gomora, kaj bi vi mogoce imenovali” naravno mesanje kravi”
Teraj prosim, ce spet ne posplosujete gospod Prlek. Vsak pa kaj najvec ve , ve o sebi top pa je tudi res.
Drugace pa za cloveka je zadosti samo ena zenska v zivljenju,. ena izmed tisocih in miljonih.

Dobro pišeš, ti kar potrjujem in rad te bom bral in marsikaj mi da misliti.

Tudi tisto, ko pišeš o Štajerski in Krajnski deželi v času monarhije. Vedno bolj mislim, povedano res malo v humorju, da je imel bivši gotoffi mariborski župan praff, ko je govoril o meji na Trojanah.
Tista poznojesenska mariborska ulična energija bi se morala izliti po birokratski prestolnici in jo postaviti v dejstvo zamišljenosti.
V globalo Kranjci jebejo (oprosti izrazu) celotno Slovenijo (del svojih Krajncev, Primorce in nas Štajerce) danes in so jo zjebali po letu 1918 (s svojimi narod. sveti in neaktivnostjo) in 1945 (s svojim Kardeljem, domobranci, Dražgoščani in danes Janezom Janšo)

Slovenska svetla točka 20 stol. general Maister, ki ga pozabljamo in nas zanima vse drugo, ki je dokazano neuspešno in neproduktivno.

Danes mu grem prižgat svečko, sam pa čakam na napad forumskih Krajncev nate.

l.p.

Prlek____ Vas Prleke in takoj prek Mure Prekmurce so jebali ( oprosti na izrazu ) vsi po vrsti, ker ste poniglavi tako kot je poniglav vaš rojak zadrti boljševik in udbaš Kučan, ki ga pa ti niti ne omenjaš, ker se bojiš , zato raje omeniš Janeza Janšo, ker veš, da se ti njega ni treba bati ! A ne ?!

Prdiš u fenjer i pričaš o ribi dok riba u vodi !

Da te obvestim gospod Perlek____, kje ste vi sedaj.

Vi ste sedaj na forumu prave Nemske manjsine v Sloveniji.

In da te obvestim. Da jaz osebno nimam dobenega od svojih, ki bi bil ubit v povojnih pobojih tukaj, in tudi ne poznam dobenega , za katerega bi vedel da ima koga. Ok?
In moji in tiste ki jih jaz poznam niso bili ne med vojno in ne takoj po njej na Sponjem Stajerskem,.
Tako da je bilo nemogoce, da bi lahko 8.9 maja zapustili spodnjo Stajersko, ker jih ni bilo tukaj.

Prav tako Noben od mojih, in tistih , ki jih jaz poznam ni bil tudi ne pri Domobrancih, ne pri Belogardistih in ne pri Partizanih, in ne pri Drazkosah itd.

Tako da ti bom moral malo razjastnti in te obvestiti malo o zgodovini nas pravih Nemcev s Spodnje Stajerske.:

Sponja stajerska je postala del Nemcije leta 1941 in vsi za boj sposobni Nemci so prostovoljno ali neprosotvoljno sli v Nemsko vojsko, in se borili na frontah kjer se je borila Nemcija, na Ruski , Italijanski, Frncoski fronti itd. Tu kjer je pa Slovenija danes tu pa ni bilo neke fronte.
In se to so bili tu okrok zavezniki, Ustasi, Domobranci, Belogardisti, Italijan, tako da tukaj je bilo bolj malo Nemskih vojakov.

Moj en dedek je bil na Ruski fronti, in leta 1945 bil ranjen na Ceskem, in potem po vojni se bil v bolnici, kot tudi drugi dedek, ki je bil ranjen na fronti v Italiji, moja babica je delala v bolnici.
Dobenega ni bilo tukaj ne med vojno in ne takoj po njej. in dobenega na maj 9.8 ob kapitulaciji Nemcije.
Ko pa je bilo vojne konec in ko se se pa pozdravli pa so potem sli vsak na svoje domove.
In ker so bili s sponje Stajerske so prisli sem, in so sli nazaj v svoje sluzbe, kjer so delali pred vojno.
Nova oblast jim je scitila delavske pravice. in tako so potem ziveli naprej.
Seevd aso vojno izgubili.
In med tem casom pa je bila tukaj ustanovjena Republika Slovenija.

Tako da vasi komentarji, so skrajno ne vmesni sedaj tukaj na forumu Nemske manjsine. Sedaj ste na forumu nekega drugega naroda gospod Perlek.
Za nas mores poznati zgodovino Nemcije in Nemcev. Mi nismo napisani nikjer pod in v Zgodovini Sloveniji oz. Slovencev. Ker tudi nimamo nic z zgodovino te drzave Slovenije oz vasega Naroda.
Ok?

Tako da kaj je bilo tukaj med in po vojni, jaz nimam pojma, ker ne poznam dobenega, ki bi bil tukaj med in takoj po vojni.

Tako kot so bili tu begunci iz Bosne zaradi vojn v 1990tih, in so po vojni sli nazaj, pa so jim rekli potem tam, kaj te vi veste kak je bilo tukaj, ko pa vas ni bilo tukaj.

Tako, da od ljudi, ki jih jaz poznam in moji stari starsi in oni, jaz vem pripovadovanja kako je bilo na Ruskih fronti, in Italiji in Franciji in tako dalje , tu pa ne, in kako so nas Letala bombadirala to vedo bolj Babice povedati. itd. Tako da kako pa je bilo tukaj pa jaz ne vem ker dobenga ne poznam, da bi bil takrat tukaj. Je samo kaj berem v javnih obcilih in pac od ljudi, ki bi naj bili tukaj.

In se enkrat ti povem gospod Perlek. Da te obvestim kje si sedaj: Tu si na forumu drugega naroda sedaj, na forumu Nemske narodne manjsine.
In tukaj ni zaj kaj za priterjevati, ce bi rad kaj pritrjeval si na napacnem forumu.

Tukaj lahko samo izves kaj o zgodovini Nemcev, oz kakih drugih narodov, ali kaj takega.
In tudi jaz nikjer nisem pisal o kaki Stajerksi oz. Krajnski v casu monarhije.
Naj ti se enkrat povem, jaz nisem Slovenec in me kaj malo briga ta vasa drzava tukaj, ker tako in tako nima dobenih pravic v njej. In me tudi kaj malo brigajo vasi zupani, oz kdo, kdo kako ki tu.ali kaj.
Za taksne svari mores iti na Slovenski forum ne na forum Nemske narodne manjsine.(pa si poglej malo naslov teme tukaj).

In da ti se enkrat povem. Noben od mojih in ljudi ki jih jaz poznam ni bil ne pri Drazgosah, ne pri Partizanih, ne pri Domobrancih ne pri Jansi itd. ok?
Ker so bli v Wehrmacht.

Kar se pa tice Majstra, pa bi ti sedaj prizigal svecke osebi, ki naj bi ukazal steljati na neoborozene Nemske civiste?

Te doben ne sili gospod Perlek, da mores hoditi na ta forum.
Seveda lahko, da tudi nimas pojma, kdo je sploh bil general Majster. Ker iz sledecega tukaj vidim da prakticno, ne veste(ves) nic o nicem kaj prida. oz. samo tako kaj vam servira dnevno danasnjo casopisje v Slovescini.

Mogoce sedaj ne omenjajo Majstra vec tolko, ker ste sedaj v Evropski uniji, pa bi bilo neprimerno povzdigovati osebe sedaj vec, ki bi naj streljala Nemske civiliste. Oz civiliste nasplosno. Ze to je nehumano dejanje.

Zakaj bi pa naj Kranjci Nemce napadali pa mi je se manj jasno.
Nemec je lahko tudi Kranjec, ce ne ves.

KAJ SPLOH JE MANJSINA (in zakaj je ta forum):

Manjsina, je moderen koncept v sistemih demokracij.
Ker pri volitvah zmeraj vecina lahko zbere vec glasov kot manjsina. In po demokraticno potem volja vecine se uzakoni. Po demokraticnem izvajanju uzakonodajanja.

Seveda v takih sistemih potem vedno nastane rasna, verska, narodna itd, Vecina in manjsine.
In zadnjih 22 let prakticno vecina Slovanov tukaj ker so vecina, skoz preglasuje ostale.
Recimo primer Slovenska drzva tukaj.
Tako da mi Nemska manjsina v tej drzavi, smo odvisni od izglasovanja za pravice za nas od Slovanske vecine. Seveda mi nimamo dobenih pravic sedaj. Pad zakonom v tej drzavi nimamo zascitenih pravic kot Nemska mansina. Zato si pac moramo prihodnost iskati drugje v nekih stavreh, Kjer so nam kot Nemcem scitene pravice.

Ta forum je namenjen sedaj predvsem, za infromacije za Nemce tukaj, kje in kako se lahko obrnejo in kje v EU ali drugje lahko uveljavjajo svoje pravice, kot Nemci. Clovekove pravice in druge.
In mogoce s kaksnimi problemi in izkusnjami se s tem soocajo.
Seveda je napisano v Slovenscini, da ste tudi Slovenci seznanjeni s tem, in tisti Nemci ki ne znajo mogoce dobro Nemsko, Ker imate vi v upravi to ozemlje sedaj. In da lahko veste, kje so mogoce kaksni problemi, in da vidite kje in kako lahko mogoce kaj pomagate ali kaj izbolsate, ce bi bilo potrebno in ce je volja in da je mogoce boljsa komunikacija.
In se lahko tudi kaj prediskutira.

Vsekakor pa na zdajsno situacijo za nas je sledeca, da prakticno nimamo scitene dobene pravice z zakonom tukaj. In zato Nemci tukaj rabijo informacije, kam se obrniti na kake Evropske institucije in drzave, in kje lahko uveljavjajo kake pravice. In kasne so izkusnje recimo v Sloveniji itd.

Se pa pricakuje spostljiv odnos tukaj do vseh in medsebojnem obcevanju. In ej zazeljeni ce se bi medsebojno vikali, in se nazivali z G. in Go. ce je mogoce ali primerno.

Hvala za razumevanje v naprej.

nemec 1-8 piše:

Naj ti se enkrat povem, jaz nisem Slovenec in me kaj malo briga ta vasa drzava tukaj, ker tako in tako nima dobenih pravic v njej…..

….”mene pa” in hvaležen sem, da je general Maister pravočasno uredil severno mejo, ne pozabi pa, da jo je uredil pred podpisom Versajske mirovne pogodbe.

Na tvoji temi se ne bom več oglašal in ti delal napote, ker nekaterih zadev ne razumeš, prav pa je, da poveš svoje,
da iščeš svoje
in
pomagaš svojim.

Tikam te čisto iz “tu-forumske” prakse, mimogrede pa ti povem, da je tudi v meni polnih 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sledi
nemških prednikov.
.
.
še resnirezu:
SDS da, Janša ne, jer on stvarno prdi u fenjer i priča o ribi i bjeloj knjigi, dok je riba u vodi !

Prlek_____ Sedaj pa nisi prdnil , temveč samo spezdel ! Mali napredek pa je vendarle !>))

Jaz nisem stevilka 8, jaz imam ocala gor. Jaz brez ocal ne vidim brati. Drugace sem jaz stevilka 2.

Vecina ljudi na teh forumih je Slovenske narodnosti ja.
Mi smo narodnostna manjsina tukaj. In ni nikjer napisano kiri forumi so za mednarodno udelezbo. Ker ce mi pridemo na kak forum tukaj, je potem ze mendarodni forum potem ja.
Se pa ponekod najbrz kar predpostavja, da je forum recimo samo za Slovensko narodnost.(ni pa nikjer napisano), potem pa se eni obrgneje kot ces kdo je te tebe vabo sedaj na kak Slovenski forum.
Eni Slovenci nimajo obcutka, da Slovenski jezik znamo tudi marsikateri Neslovenci.
Vsi, ki smo odrascali kjer je danes drzava Slovenija po 1945, smo se morali obvezno v soli uciti tudi Slovenscino.
To pa se ne pomeni, da smo Slovenske narodnosti, rodu itd.
Morali pa bi botem napisati kateri forumi so za mednarodno udelezbo, kateri pa ne. Oz kateri so samo Slovenski forumi. ali kaj ze pac.

Ja se tudi to ne mores vedeti, se ne da vedeti, ce so vsi Nemci leta 1941, bili mobilizirani v Nemsko vojsko, oz so prostovoljno ali ne prostovojlno.
Vsak posameznik ima lastno politicno prepricanje in lastno vero. Tako, da je tezko vedeti pot posameznih usod ljudi. Samo Bog pozna srca in poti ljudi.

Midva se ne razumeva. Prav je, da pišeš na tem forumu o svojih problemih in vesel sem, da govoriš in pišeš slovensko.
Mogoče bi lahko to povedal bolj jedrnato.

l.p.
by


A vi ste Nemska narodna manjsina Gospod Perlek? Jaz vas nic ne razumem gospod Perlek.
Mislim v cem je smisel da hodite na forum Nemske mansine in nam razlagate v nevem kolkih postih da ni Nemske mansine.
Gospod Perlek, to ni forum , z kako mnenje ima nekdo o Nemski mansini. To je forum, za Nemce.
Za tiste ki so Nemska manjsina. Za ljudi Nemske narodnosti.
A ste vi gospod Perlek Nemska Narodnost?

Ne, jaz nisem nemška manjšina, je pa v meni manjšina nemške krvi:)
Procent sem ti že povedal.

Nemec8 pravi Prleku:
Mislim v čem je smisel da hodite na forum Nemške manjšine ?

……pomagam ti, da se sam ne bi sprehajal po tem forumu:)
in
zanima me odziv pravih starih Nemcev v SLO, za katere sem ti že povedal, da jih tu ni.
in če jih najdeš 20, kar je še vedno nič, vam častim eno lepo in prijetno večerjo.
in
tudi sam sem stopil v akcijo, da ti najdem in katerega pripeljem sem na forum. Žal še nimam uspeha.

New Report

Close