Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 70 let OSVOBODILNE FRONTE SLOVENSKEGA NARODA

70 let OSVOBODILNE FRONTE SLOVENSKEGA NARODA

27. APRILA 1941,
JE BILA USTANOVLJENA OSVOBODILNA FRONTA SLOVENSKEGA NARODA

Letos praznujemo 70. obletnico ustanovitve Osvobodilne fronte, ki je tisto pomlad leta 1941 združila vse napredne domoljube v skupnem boju proti okupatorju. Da bi tedanji čas in zgodovinski pomen odločitve približali tudi mlajšim ljudem, je v začetku leta začela delovati spletna stran www.70letof.si , na kateri je mogoče najti vse potrebne podatke o nastanku, razvoju in vsebini Osvobodilne fronte slovenskega naroda. Na spletni strani je objavljena spomenica, ki je bila sprejeta na seji predsedstva ZZB za vrednote NOB Slovenije 1. februarja letos. OF pa je predstavljena vsebinsko s povdarjenimi temeljnimi mejniki v njenem delovanju, naštete so temeljne točke OF, in poglavitni dosežki. Da bi si mlajši lažje predstavljali, kaj je vojna pomenila za majhen slovenski narod, so na spletni strani objavljeni podatki o smrtnih žrtvah med Slovenci v 2. svetovni vojni in nekaj osnovnih podatkov o ozemlju republike Slovenije med 2. svetovno vojno. Predstavitev zaključuje poudarek iz govora predsednika Danila Türka na proslavi maja lani v Ljubljani ob 65. obletnici konca 2. svetovne vojne.

Klikni še:
Več o osvobodočni fronti

http://www.70letof.si/

dej nehaj Prababi……ko so pa komunisti po Trbovljah paradirali skupaj z nemci za 1. maja ’41 pa ni blo nobene panike?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

PRABABI se spet fuzla. =)

nova
Uredništvo priporoča

pokukala na link…….. Prababi……..ti nisi resna, a to je nova razlaga zgodovine slobvenskega naroda?….da te ni sram……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kdo bo komunističnim indoktrinirancem enkrat končno nastavil ogledalo?
To, kar piše PRABABI presega vse meje dobrega okusa. Leta 2011 se slavi NOB kot, da bi bila to nekakšna vrednota? Taisti, ki pišejo te provokacije se nikakor ne spomnijo, da bi dali težo letu 1991, ko se je Slovenija (vsaj formalno) odpovedala komunizmu. Nisem še zasledil, da bi uporabnik PRABABI pohvalil TO. Je bila tudi teritorialna obramba v službi Hitlerja, da jo ortokomunisti ne priznavate? Sram naj vas bo. Letos praznujemo 20. obletnico osamosvojitve, vi se pa še vedno šlepate s komunisti in NOB?!

Dobesedno zastrupljate slovensko mladino s svojimi lažmi in potvarjanji. Namesto, da bi bili ponosni na samostojno Slovenijo, se vračate v leto 1945.

Človeku gre na kozlanje, ko bere te vaše sprevržene in prikrojene zgodovinske nebuloze!

Evropa je javno obsodila komunizem, fašizem in nacizem. V Sloveniji, ki je del EU je še vedno dovoljeno poveličevati totalitarni sistem, ki se imenuje komunizem?

Še dodaten razlog, da vlada odide, saj ne spada v to stoletje.

WildWind,

hahaha, nehaj Prababi …… Pa nehaj ti!!!
Če so paradirali v Trbovljah, so bili gotovo tvojega mnenja. Tebi podobni!!!

Pa ti tudi, brez škode!:-!!

Če bi s tem rešila Slovenijo, bi šla. Kaj pa vlada?

WildWind!
Že dolgo vem, da je tvoj firbec zelo hud, pri vsaki pasji procesiji si zraven!
Že dolgo vem, da nisi resna in da si zelo nesramna!
Tvoje nesramno žaljenje me ne prizadene več!

Ja, mene nima biti za kaj sram!
Tebe, pa je lahko zelo sram, ker se žalostnim medvojnim dogodkom posmehuješ in žališ.
Kaj takega si “špogajo” samo taki, ko obožujejo in odobravajo izdajstvo slovenskega naroda.
Pa še pravijo, da jim je za resnico.
Le kje bi ti bila, če se zavedni Slovenci ne bi uprli okupatorju? Kje bi iskala “korenine”?
Aja, saj jih imaš po vsej Evropi! Si nekoč nedolgo nazaj naštela. 🙂
Nimaš sočutja do teh ljudi, ko so dali svoje življenje za svobodo.
Meni si napisala, naj me bo sram, le zakaj!? TEBE JE LAHKO SRAM!!!

ohoho, kako se je povzpela na prstke in laja…

PO zaslugi OF nismo po WWII imeli svobodne države Slovenije………na kar namiguje pamflet katerega link si prilepila…………Slovenija kot država je nastala, ker je bilo slovencem končno dovolj Jugoslavije in komunistične diktature……..ne pa po zaslugi OF

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

morda so res komunisti paradirali z njimi enkrat leta ’41.. Vaši vzorniki pa kar cela štiri leta.

in kaj naj bi bilo s to razlago narobe?

morda so res komunisti paradirali z njimi enkrat leta ’41.. Vaši vzorniki pa kar cela štiri leta.[/quote]

kjut, torej priznaš, da so paradirali v letu 41 za 1. maj?….le zakaj če pa Prababi v svojih linkih trdi kako so takrat že ustanavljali samostojno Slovenijo?….Se boš potrudil in razjasnil tale misterij?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

morda so res komunisti paradirali z njimi enkrat leta ’41.. Vaši vzorniki pa kar cela štiri leta.[/quote]

kjut, torej priznaš, da so paradirali v letu 41 za 1. maj?….le zakaj če pa Prababi v svojih linkih trdi kako so takrat že ustanavljali samostojno Slovenijo?….Se boš potrudil in razjasnil tale misterij?[/quote]

Kje sem kaj priznal? Poznaš pomen besede MORDA? O teh paradiranjih slišim samo od vas. Sicer pa je cvetober današnje desnice tudi paradiral (in to še kako zavzeto) s komunisti ves čas obstoja povojne juge.

kjut, torej priznaš, da so paradirali v letu 41 za 1. maj?….le zakaj če pa Prababi v svojih linkih trdi kako so takrat že ustanavljali samostojno Slovenijo?….Se boš potrudil in razjasnil tale misterij?[/quote]

Kje sem kaj priznal? Poznaš pomen besede MORDA? O teh paradiranjih slišim samo od vas. Sicer pa je cvetober današnje desnice tudi paradiral (in to še kako zavzeto) s komunisti ves čas obstoja povojne juge.[/quote]

Trbovlje 1. maj 1941…….skupaj so korakali……….
kdo je je ta cvetober današnje desnice, ki je po tvoje paradiral s komunisti?

tudi jaz sem bila prisiljena sodelovati in paradirati v marsikateri komunistični manifestaciji neprostovoljno….pa ne mi nabijat, da smo takrat lahko izbirali…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

a si morala z zastavicami mahat? ja, ti boga revca :-)))))

kdo je pa paradiral in zagrizeno branil bratstvo in enotnost ter tekovine, se itak ve. Nekateri so celo moledovali za ponoven vstop, če so jih slučajno ven vrgli.


Boomči…potegnil si me v osebno sfero kaj smo morali……ja, morali smo, drugače so padale slabe ocene in priporočila za onemogočanje nadaljnega šolanja (sem imela čast videti nekaj takih poročil osebno, tako, da mi ne nabijat)…..kat se tiče politikov pa…I rest my case………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.


Boomči…potegnil si me v osebno sfero kaj smo morali……ja, morali smo, drugače so padale slabe ocene in priporočila za onemogočanje nadaljnega šolanja (sem imela čast videti nekaj takih poročil osebno, tako, da mi ne nabijat)…..kat se tiče politikov pa…I rest my case………[/quote]

Tudi jaz sem marsikaj videl. Med drugim tudi to, kako so to prakso, ki so jo prakticirali takrat, nekateri poskušali nadaljevat po 91-tem na desni (= spiske o nazoru posameznikov). In ti ljudje so še vedno člani teh strank.


Boomči…potegnil si me v osebno sfero kaj smo morali……ja, morali smo, drugače so padale slabe ocene in priporočila za onemogočanje nadaljnega šolanja (sem imela čast videti nekaj takih poročil osebno, tako, da mi ne nabijat)…..kat se tiče politikov pa…I rest my case………[/quote]

Tudi jaz sem marsikaj videl. Med drugim tudi to, kako so to prakso, ki so jo prakticirali takrat, nekateri poskušali nadaljevat po 91-tem na desni (= spiske o nazoru posameznikov). In ti ljudje so še vedno člani teh strank.[/quote]

lahko mi tudi na ZS…ampak zašla sva iz teme……kaj ima OF s sedanjo demokratično državo Slovenijo….NIČ…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Neosredno ne veliko (če odmislimo glaven razlog: upor proti okupatorju, ki pa je tudi najpomembnejši) Drugače pa: si si kdaj prebrala temeljne točke? Še posebej proti kateri so bili njeni nasprotniki?

Moj oče je bil v partizanih,nikoli ni bil komunist,nikoli ni civilistu naredil nič žalega,v partizane je šel zaradi tega ker ni trpel švabov in je bil Slovenec-ponosen sem na njega!!!!

Neosredno ne veliko (če odmislimo glaven razlog: upor proti okupatorju, ki pa je tudi najpomembnejši) Drugače pa: si si kdaj prebrala temeljne točke? Še posebej proti kateri so bili njeni nasprotniki?[/quote]

no razsvetli mene nevednico in jih prilimaj kle….pa da vidim, če sem kaj spregledala……si upaš ali me boš pač napadel na osebni ravni?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

New Report

Close