Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Križanič: Do denarja za Grčijo prek kredita na svetovnem trgu

Križanič: Do denarja za Grčijo prek kredita na svetovnem trgu

“Slovenija bo sredstva za pomoč Grčiji kot kredit najela na svetovnem kapitalskem trgu in ga za približno točko dražje plasirala v Grčijo,” pojasnjuje finančni minister Franc Križanič

….http://www.finance.si/278672/Kri{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEani{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E8-Do-denarja-za-Gr{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E8ijo-prek-kredita-na-svetovnem-trgu
………………………………

no ja….en kredit gor al pa dol…….so what…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

))) zgodovina se res ponavlja…bogati sever financira veseljaški ( in revni) jug….no gledano iz avstrije smo mi tud južnjaki…pač ker se zna zgodit, da bomo mi čez par let v isti buli, kot so dans grki
ps.
in kot garancijo? bodo grki pri nas v trezor banke slovenije deponirali kip boginje Atene, da bo vsaj nas zaščitila pred lastno neumnostjo ko že grkov ni mogla…ker denarja itak ne bomo več videli
pps
in ameriški bankirji se spet smejijo evropskemu altruizmu; evropa gasi finančni požar, medtem ko so oni ( oprostite izrazu) spizdili z polnimi žepi ( ma kaj žepi, vrečami) dolarjev
jp, res smo kreteni, upam sam, da ne bo spet vse kriv tito in partija, ko e bomo spraševali, kje je denar)))

fleško….zgodovina nas uči, da kar se na silo združuje….se prej kot slej razdružuje…….razlike so samo v količini prelite krvi……..bad….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.
nova
Uredništvo priporoča


v evropo nas nihče ni silil,( silili so nas naši politiki ) tako kot nas ni nihče silil v Jugo ( ne leta 1918, ne leta 1945), so pa nas na silo (dobro ne nas, mene) spravili iz Juge leta 90…kakorkoli že. jaz vseeno upam da Evropska unija preživi naslednjih 1000 let,


v evropo nas nihče ni silil,( silili so nas naši politiki ) tako kot nas ni nihče silil v Jugo ( ne leta 1918, ne leta 1945), so pa nas na silo (dobro ne nas, mene) spravili iz Juge leta 90…kakorkoli že. jaz vseeno upam da Evropska unija preživi naslednjih 1000 let,[/quote]
optimist…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.


v evropo nas nihče ni silil,( silili so nas naši politiki ) tako kot nas ni nihče silil v Jugo ( ne leta 1918, ne leta 1945), so pa nas na silo (dobro ne nas, mene) spravili iz Juge leta 90…kakorkoli že. jaz vseeno upam da Evropska unija preživi naslednjih 1000 let,[/quote]
optimist…..[/quote]
500 let?))))


optimist…..[/quote]
500 let?))))[/quote]

ker nam napovedujejo konec sveta za 2012….rečmo 2 leti ;))))))

ajd, če sem optimist max 100 let

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.


500 let?))))[/quote]

ker nam napovedujejo konec sveta za 2012….rečmo 2 leti ;))))))

ajd, če sem optimist max 100 let[/quote]

p.s.: potem se bova pa iz oblačka na oblaček obkladala z : jaz sem imel/a prav …..:)))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

ne vem.
kreda pomeni, da jo dobiš vrnjeno. upam. ni tako?

po moje se bodo grki s svojimi 13-14 plačami, visokimi birokratskimi plačami, pokojninami in hitrimi odhodi v pokoj streznili. problem je, da bodo dosedanjo lagodnost plačevali SEDAJ zaposleni in še NEROJENI.

ne vem, kaj bi pomenil bankrot takšne države kot je grčija, upam, da to vedo nemci, ker pa je naša gospodarska naveza največja na nemčijo, nam ne ostane drugega, kot slediti nemcem . pri vsem tem lahko opazujemo grke, saj gremo pri nas s plačami iz proračuna po še slabši poti.

v to grško smer je naravnana in gre tudi naša politika. BRAVO, naši.
bomo krivili nemce?

je pa res, kreditirat grke pomeni tudi spreminjati denar v drek, odplavljen v lepo sredozemsko morje.
ta denar bi se lahko naložil v takšne investicije, ki bi ga vračale z dobičkom.
384 000 000 eur pri koštanju enega del. mesta 50.000 eur je okoli 8000 del. mest.


a) Pa kaj so grki neumni, da raje pri nas vzamejo dražji kredit, kot da bi vzeli cenejšega kar direktno na svetovnem kapitalskem trgu 🙂

b) Al pa Križanič misli da smo mi tolk neumni da vse verjamemo.


a) Pa kaj so grki neumni, da raje pri nas vzamejo dražji kredit, kot da bi vzeli cenejšega kar direktno na svetovnem kapitalskem trgu 🙂

b) Al pa Križanič misli da smo mi tolk neumni da vse verjamemo.[/quote]

verjetno ga slabi partnerji v tako veliki vrednosti ne dobijo. rizik je razpršen, vračilo pa zna biti vprašljivo.

>Pa kaj so grki neumni, da raje pri nas vzamejo dražji kredit, kot da bi vzeli cenejšega kar direktno na svetovnem kapitalskem trgu :-

Grčija ima od prešnjega tedna bonitetno oceno “junk”, zato kredita na svetovnem trgu ne morejo več dobiti. Če bi se že kdo našel, bi verjetno zahteval zelo visoke obresti. Je pa jasno, da tako kot Grki danes ne morejo vrniti 300 milijard € obstoječega dolga, tako ne bodo mogli v treh letih vrniti 420 milijard € dolga (pač dodatnih 120 milijard v obliki reševalnega paketa).

megaboy je še iz časov Yuge..
ko si vzel kredit za avto..hišo..
odplačeval pa za 2 bazooki..

zato pa tolk joškota hvaljo..
jst bi ga tud..

In tako bomo mi ta dolg odplačevali, grkom pa ga čez čas lepo odpisali hočeš rečt?


Očitno pojma nimaš, kako so se včasih delili stanovanjski krediti in od kje denar zanje, tudi o pogojih pridobitve, višini in odplačevanja pojma nimaš.

A ti bi joškota tud hvalil, če bi tebi kaj dal? hehe zakaj pa potem hvališ zdej tiste, ki ti nič ne dajo? Ampak samo jemljejo?

Ja joško je ljudem omogočil stanovanja, službe… ni blo pa kivija za jest. zdej je pa obratno.

nisem opazil, da bi kdo hvalil pahorja in njegovo zarukano ekipo !!

razen ninej in njej podobnih seveda

hehe..
te moram razočarat..
o višini vem prav dobr..
tud o komisijah ki so hodile naokrog vem marsikaj..
pa npr o devizah na katere si dobil kredit, …al pa so ti jih vzel

tak da sorči..jajca je treba plačat..

“A ti bi joškota tud hvalil, če bi tebi kaj dal? hehe zakaj pa potem hvališ zdej tiste, ki ti nič ne dajo? Ampak samo jemljejo?”

ker to kar je on “dajal” vodi tam.. kjer smo zdaj.. oz kjer so Grki..
..me zanima če si za tiste 384 MIO€ ki bodo šli tud iz tvojga žepa..če jih bodo vrnil???…eeeeh.. sej se je joško tud znajdu pa je kapitaliste.. gnile… nategnu…

če rezimiram..
za časa joškota smo se imel fajn, vsega je blo..
fajn šiht..več počitka kot dela..
vsi so imel vsega (????),… kaj res???
vsi smo mahal z zastavcam..
in hodil k “berti” po kavo in rajž..

navkljub vsem superlativom..
smo nekaj let kasnej dopisoval ničle na dinar na mesečni ravni..
in vsi kupoval marke gnilih kapitalistov
in mešetarli z čeki..
..
..
hm kje je tle JJ..
daj ninej,, pa megaboy… bosta že kaj našla..
…zakaj je bil JJ kriv da je stara YU propadla..

potem so prišli DEMOS i JJ in v dveh letih zajebal kar se je zjebat dalo..
to našo idilo in idealo joškotovih časov..(razbila državo, odcepla slovenijo..uvedli tolar)
ahhh.. kar solza mi spolzi..po teh lepih starih časih joškotovih..

in nato l 1992 pride dr. mr. ki “postavi” vse spet na svoje noge..
hvalabogu..
krvavo je garal in se izmikal pritlehnim korakom JJ & Co..

in glej ga zlomka.. ne glede na idealo, ki jo je ustvarjal v 12 letih l. 2004 zopet vojaki JJ zavzamejo prestol..
normalno….ljudje so se preobžrli belega kruha in so si zaželeli trde fevdalske roke..

nakar so ugotovili, da pa to ni to..da je JJ spet vse pahnil v predkambrij..
in l 2008 pride zopet edina prava opcija..najboljša..kjer je vse OK in dovoljeno..

in še malo…
.. pa bomo za Grčijo..al pa Burundi-jem..

hehehe simpl-pusti lava dok spava!!!

ne ćist zares, se mi ne da odgovarjat na take brezvezne poste, ko boš napisal kaj pametnega, pol pa morda bom!!!!:)))))

nisem opazil, da bi kdo hvalil pahorja in njegovo zarukano ekipo !![/quote]
Hvalite Janšo, ki pravtako ni nič dal, samo vzel, nam navadnim ljudem in državnemu premoženju.

Noja, če si pri koritu pa lahko dobiš kakšno podjetje po znižani ceni, ali kak preplačan posel, recimo državi prodaš stole po 1000€ 🙂 al pa gradiš avtoceste, kolk že predrage?

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Točno!

In tako bomo mi ta dolg odplačevali, grkom pa ga čez čas lepo odpisali hočeš rečt?[/quote]

Točno tako.

Obstaja sicer tudi opcija, ker so v tem sranju tudi recimo Nemci, da bo ECB čez nekaj let enostavno natisnila dodatne € in se bo vso nesnago zadnjih let prevalilo na inflacijo. In bomo spet odplačevali, samo na drugačen način …

Kolk se sekirate zaradi teh 100 mio, za letošnje 3 ali 4 miljarde primanjkljaja pa je vse ok. Da ne moremo v OECD ker imamo “para”državne sklade, ki jih v normalnem svetu ne poznajo je ok.

Počakajte torej da se razdeli plen “družbene” lastnine, pa proračuna raznim Pogačarjem, da bankrotiramo torej, potem bo bolje. Obnašate se kot da boste kaj dobili od tega in je vse ok. Grki so krivi!

Ni “teh 100 milijonov” temveč je teh 380 milijonov. In številka je za Slovenijo visoka, vlada je v svojem varčevalnem predlogu za javno upravo predvidela prihranek 150 milijonov v naslednjih 5 letih. Ironično, ko pomisliš na darilo Grčiji.

Seveda sta tisti dve milijardi, ki so jih samo letos Križaničevi uspeli naložiti prihodnjim rodovom na grbo, velik problem. Ampak to ne zmanjša pomembnosti tega dodatnega kredita za pomoč Grčiji.

New Report

Close