Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vse več ljudi potrebuje hrano in denarno pomoč, največja stiska je v Pomurju

Vse več ljudi potrebuje hrano in denarno pomoč, največja stiska je v Pomurju

Vse več je takšnih, ki prosijo za denarno pomoč za plačilo najnujnejših stroškov

Na Rdeči križ Slovenije se je letos za pomoč obrnilo že približno 135.000 prosilcev, ki se zaradi prenizkih dohodkov ali zaradi izgube zaposlitve sami ne morejo več preživljati. Zato so na RKS količino hrane, ki so jo in jo še bodo razdelili, od lani povečali za tisoč ton na približno 2300 ton. Vse več je tudi takšnih prosilcev, ki na katerem od 56 območnih združenj prosijo za denarno pomoč za plačilo najnujnejših stroškov. S hrano za zdaj ta organizacija še lahko pomaga, denarja za položnice pa ni dovolj, so včeraj v Ljutomeru povedali generalni sekretar RKS Janez Pezelj in območne sekretarke in sekretar za Pomurje Maja Germšek iz Ljutomera, Davorka Makovec iz Gornje Radgone, Albina Knapp iz Murske Sobote in Štefan Šinko iz Lendave.

Po besedah Janeza Pezlja opažajo največje poglabljanje revščine in pomanjkanje prav v Pomurju, kjer je k temu precej pripomogel stečaj družb Mure, druga najbolj prizadeta regija pa je Bela krajina, kjer pa je za zdaj še razmeroma mirno. Tudi zato je Rdeči križ Slovenije letos iz raznih virov dobil večje količine hrane in denarja za nakup živil.

Iz ukrepa dobave iz državnih intervencijskih zalog so tako dobili 1891 ton hrane in skoraj 660.000 litrov trajnega mleka. Pomurska območna združenja so od tega dobila skoraj 186 ton hrane in 13.000 litrov mleka

http://www.delo.si

Čudno, če pa vladni ritolizniki pravijo, da delajo dobro?!

prebiram koliko ton se je zbralo oblek in hrane za pomoči potrebnim kako je možno da vedno ko prideš v beli krajini po pomoč nikoli ni nič razen oblek iz 80 h let.in in to samo makaroni in moka graham ter kakšno olje in riž vse iz eu donacij kje je tista hrana ki jo ljudje dajejo za revne tone omenjajo in po tvju govorijo da jo bojo podeljevali po centrih rk.tisti ki to hrano delijo pobirajo zase obleke in hrano ko prideš po obleke na karitas ali rk ti reče da nemoreš po vrečah gledat če je kaj zate ker one še niso preglledale kaj je not halo kaj maš pa ti za gledat če deliš pomoč.kdo ima tu kak nadzor kam in kako se to deli .ker jaz ne dobim enh čevljev za zimo nikoli nič ni v beli krajini ni mi jasno kam gredo sredstva za pomoč ljudem v stiski.dobivajo pomoč tisti ki jo delijo in njihove družine na tvju kažejo kaj je v paketu jaz v življenju nisem dobil druzga kot riž pa makarone .dobivajo pa v centre osd praškov in razne hrane ki si jo podelijo med sabo pa za kaj se namenja denar iz rk .KJE JE KAK NADZOR uslužbenke skrivajo hoblačila pred pomoči potrebnim videno na lastne oči.kdo tu koga ni mi jasno rdeči križ in karitas v bk je očitno privat samo za VIP ČLANE KI PRIDEJ Z MERCEDESOM PO PAKETE .

New Report

Close