Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Poglejte si to bedno plačo in mi povejte, ali je to pravično.

Poglejte si to bedno plačo in mi povejte, ali je to pravično.

Primer plačilne liste delavcev v proizvodnji

”Poglejte si to bedno plačo in mi povejte, ali je to pravično. Za nedeljsko, popoldansko, nočno in tudi minulo delo je delavec v podjetju Odelo iz Prebolda prejel skupaj 481 evrov neto izplačila. S tem se ne da živeti,” pravi Mirko Hirci, predsednik območnega odbora Sindikata kovinske in elektroindustrije v celjski regiji.

Ljudem je stavka v Gorenju, kot kaže, odprla oči, in ker so, ko se primerjajo, skoraj na istem kot delavci Gorenja, svojih plačilnih list ne skrivajo več.

Odmora za malico ni bilo
V preboldski tovarni Odelo, kjer izdelujejo avtomobilske luči, je trenutno okoli 400 zaposlenih, in ko so se predstavniki sindikata zganili, so takoj sklicali zbor delavcev in na njem upravi sporočili svoje zahteve.

”Te zahteve so, da se takoj spet uvede polni, 40-urni delovni čas, da se znova uvedejo stimulacije in nagrajevanje, da se plača dvigne že s 1. septembrom in da je to izhodišče za pogajanje za naprej. Prav tako smo med zahteve uvrstili, da se s 1. oktobrom uvede 30-minutni odmor za malico in dva krajša odmora, saj tega zdaj zaposleni niso imeli,” pojasnjuje Hirci in dodaja, da so trenutno v fazi razgovorov, vendar upa, da bo uprava prisluhnila zahtevam delavcev.

Nič boljše naj ne bi bile razmere v štorskih Steelu in Valjih, kjer so delavci šele zdaj dosegli, da se jim bo v štirih delih izplačal letošnji regres. Višje plače prav tako zahtevajo zaposleni v žalskem Juteksu, kjer približno 90 delavcev v proizvodnji od uprave podjetja zahteva spremembo podjetniške kolektivne pogodbe in višje osnovne plače.

http://www.zurnal24.si/Zahtev-je-vse-vec/novice/slovenija/stajerska/129626

Delavci, če vas Mirko Herci zastopa mi se res smilite; Verjetno vas čaka podobna bodočnost kot delavke iz Vranske.

Glavno,da direktor kasira minimalno 10 Tisoč.
Hoteli smo kapitalizem,sedaj ga imamo,

nova
Uredništvo priporoča

Ne, imamo tovarisijski kleptomanski sistem z nedotakljivimi posamezniki, za katere ni potrebno, da jih nastevam. 😀

menažerji__________ Kako si lahko tako ZABIT ?!

Tukaj pa je nekaj zanimivega za nevedne !

Preberite še enkrat in spoznali boste, da je »osnovna pravica, (…) kot je denimo svoboda govora,« skrajno desničarska ideologija.

Priznam, sprva sem bil tudi sam rahlo zmeden, potem pa sem pomislil, da ima avtor prav. Levica se ni nikoli zavzemala za svobodo govora, levica je vedno želela svobodo govora omejiti, zatreti svobodno razmišljanje. Zakaj? Zato ker levica sploh ne ve, kaj so človekove pravice, čeprav so jih vedno polna usta, ker levica vedno uporablja prisilo, da nekaj svojega uveljavi, ker ne loči med negativnimi in pozitivnimi pravicami.

http://www.demokracija.si/fokus/kavarna-hayek-zakaj-imajo-levicarji-tezave-z-razumevanjem-clovekovih-pravic

menažerji__________ Kako si lahko tako ZABIT ?!

Tukaj pa je nekaj zanimivega za nevedne !

Preberite še enkrat in spoznali boste, da je »osnovna pravica, (…) kot je denimo svoboda govora,« skrajno desničarska ideologija.

Priznam, sprva sem bil tudi sam rahlo zmeden, potem pa sem pomislil, da ima avtor prav. Levica se ni nikoli zavzemala za svobodo govora, levica je vedno želela svobodo govora omejiti, zatreti svobodno razmišljanje. Zakaj? Zato ker levica sploh ne ve, kaj so človekove pravice, čeprav so jih vedno polna usta, ker levica vedno uporablja prisilo, da nekaj svojega uveljavi, ker ne loči med negativnimi in pozitivnimi pravicami.

http://www.demokracija.si/fokus/kavarna-hayek-zakaj-imajo-levicarji-tezave-z-razumevanjem-clovekovih-pravic%5B/quote%5D

Uf, kakšno zblojeno pisanje, pejt raje v senco.

“”Ne, imamo tovarisijski kleptomanski sistem z nedotakljivimi posamezniki, za katere ni potrebno, da jih nastevam.””
Tako se govori! Dokler bodo v parlamentu sedeli kriminalci s težkimi kaznivimi dejanji mednarodnih razsežnosti in morilci ne bo nikdar boljše, ampak le slabše. Zraven pa dodajte še četo umsko bolnih podrepnikov, ki to lopovščino do onemoglosti podpirajo in so zato z davkoplačevalskim denarjem veliko bolje plačani, kot delavec ki cel mesec gara ko živina!!!
To pa sploh še ni vse!

Seveda ni vse. Nedotakljiv je tisti, ki mu sodstvo niti blizu ne pride. Razumeš zdaj?

“”Lepa oznaka za nadprofesorske ‘podjetnike’ in zemljaričeve lobiste iz zdravstva.””

Kako se krivci hitro javijo in poskušajo s floskulami oprati svoje svinjarije, zraven pa še mislijo, da vam bo uspelo.
Ne ne bo šlo, čeprav vam je vaš pastir zabil v prazne betice, da ste nadobogovi in lahko delate kar hočete.
Kdo pa je Zemljarič? Je predsednik vlade, je minister??? Čisto nič od tega, to je le slama za neumne osle in avtorje zgoraj navedenega besedila!!!
Takšne bedarije kar prihranite za vaše politkomisarje! Le tam lahko trobiš kaj takšnega!
Danes je direktor KC odstopil!!! Se je kaj spremenilo, se bo spremenilo v prihodnje??? Ne ker to je daleč premalo! Dokler bodo norci in lenuhi zbrani v nekem odboru 2014 s svojo diktaturo vodili državo in vse ostalo ne bo nikdar boljše!!!

Ti deževnik, a danes imaš nagradni izhod?

“”Ti deževnik, a danes imaš nagradni izhod?
Že po vprašanju se vidi, kakšno teslo si! Pa kaj tebe briga ali ima on izhod ali ne!
Če ga ima mu ga je verjetno odobril tvoj pastir, ki ima s tem ogromne izkušnje!

Deževniku se slabo piše, ker je tako vroče, vlage pa premalo.

Deževniki bodo zagotovo preživeli brez težav, norci kot si ti pa zagotovo ne!

Dragi moj prijatelj, tudi v letu 2017 niso razmere za delo in “plače” nič boljše. Prideš k oni cinični kravi Bončini na razgovor za logistiko kjer ti skuša oprati možgane kako dobra firma so, kako boste zadovoljni z delom in razmerami ter stimulacijskim dohodkom, potem pa na pogodbi dobiš 723€ bruto z visokošolsko izobrazbo in si misliš globoko v sebi žalostno kako nizko lahko človek pade v življenju, da je na koncu prisiljen delati tudi za ušivi dohodek, ki je slabši kot si ga imel v letu 2000, samo da mu teče delovna doba. A za vsakim dežjem posije sonce, tudi meni je ta norišnica izkoriščevalska samo za določen čas tako kot mnogim drugim, ki pljuvajo še hujše od mene na vsaki pavzi in kosilu.

New Report

Close