Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Izbrisani bodo ‘težki 425 milijonov evrov’

Izbrisani bodo ‘težki 425 milijonov evrov’

No pa se je začelo :-)))

http://www.zurnal24.si/izbrisani-odskodnine-ristanovic/novice/slovenija/117285

Če bi ta denar razdelili brezposlenim, bi vsak dobil reci in piši tam okrog 5.000€.

Bo pač država plačala za svoje protipravno dejanje. So what? Toliko se ponavadi zavzemamo za pravno državo in za to, da je treba plačati tisto, kar zagrešiš, a državi naj se pa pogleda skozi prste? Zakaj že? Aja, zato ker ti ljudje niso vaši, ker niso vaše krvi?

nekomunistka kdo pa je po tvoje država, ki bo pač plačala za svoje “protipravno dejanje”?

Eh, tam ena provinca na Marsu!

komu se moramo za tole zahvaliti, hmmmm!!!:))(ker pa nikoli ni kriv posameznik, bomo pač morali napako plačati vsi!!!)

Izbrisani naj bi od Republike Slovenije zahtevali odškodnino v višini vrednosti izgubljenega premoženja, plač, socialnih ugodnosti, brez katerih so ostali potem, ko so jih februarja 1992 izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v Sloveniji.

sicer pa država bo izplačevala le dosojene odškodnine, bomo videli koliko in za koliko!!!

zopet se greš populista in si poln strahov.
krivice se bodo poplačale, tega pa je kot vsega ološa cca 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Trdim, da bo prišel čas, ko bo moral ta monolitni politični blok bivših komunistov, ki je sedaj na oblasti in počenja vse to kar se dogaja, polagati račune pred narodom !!!

So what!

Sicer pa si že sama odgovorila. Seveda naj se tudi državi pogleda pod prste – tako kot nekaterim posameznikom. Bo že precednik rekel, da ja državi lahko damo še eno priložnost, saj je vendar priznala, da je storila napako.

PS: Ko se boš vsaj približno toliko zavzemala za poravnavo krivic vsem žrtvam komunističnega sistema od 1946-1991 (namenoma sem izpustil leto 1945 in povojne poboje), kot za poravnavo krivic “tvojim”, bom verjel, da je tvoje zavzemanje za pravno državo iskreno in ne samo egoistično-oportunistično.

Teh 425 milijonov evrov bo plačala država, torej MI DAVKOPLAČEVALCI.
Osebno mislim, da bi morali najprej poskrbeti za SVOJE državljane. To pa so upokojenci, ki so 40 let plačevali v državno blagajno, danes pa z mizernimi pokojninami (300 evrov) ne morejo preživeti. Potem so tu delavci in delavke, ki prejemajo mizernih 380 evrov plače, pa socialna denarna pomoč, ki znaša mizernih 211 evrov. Da ne govorim o otroških dodatkih…….

Koliko ljudi je pa podprlo verižno izdajanje odločb izbrisanim, ki jim sledijo odškodnine?
Upam, da ne boš zopet s prstom kazala na SDS, SLS, NSi, SNS?
Opozicija je predlagala, da se problem izbrisanih rešuje INDIVIDUALNO, kar je vlada gladko zavrnila. Tako bodo odškodnino dobili vsi, tudi preračunljivci, ki so bili v času vojne za Slovenijo proti osamosvojitvi in podpirali ukopatorja. Potem, ko je pa Slovenija dosegla svoj cilj in postala samostojna država so pa kot po tekočem traku zatrjevali in še zatrjujejo, da se jim je zgodila krivica.

ninej vse bolj sem prepričan, da si bil(a) eden izmed tistih, ki so glasovali proti temu, da se Slovenija osamosvoji!

Plačali bomo seveda mi državljani. Kot vedno plačamo. Za vse grehe gospode zgoraj. Kdo bo pa plačal, kar so naredili z Mercatorjem, NLB, Istra Benzom itn? Za vse na koncu plačamo mi, pa je vsakemu bedaku jasno, kdo je naredil škodo. Tako se tudi zelo dobro ve, kdo je naročil, da se izvaja ta protipravnost, zelo dobro. Izvolite enkrat zahtevati, da gospoda odgovarja za protipravno storjeno škodo, da pa ne bo šlo iz vašega žepa.

Kako bi ti skočil v luft, če bi Nemčija danes objavila, da je pač recesija in da ne kani izpolniti obveznosti, ki jih ima do slovenskih državljanov, ki delajo v Nemčiji. Oja, bi Nemčiji danes bilo veliko laže, če bi lahko rekla, da s Turki, Slovenci, Srbi, Bosanci in drugimi, ki v tej državi živijo že 30 let, nima nič. Ampak Bog ne daj, da bi kdo stopil na prst Slovencu v tujini, tukaj pa lahko …

Poglej, zame je en Šiptar, ki živi v Sloveniji, bolj Slovenec od Slovenca, ki živi v Hamburgu. In me njegove pravice zanimajo bolj. Vam pa pač pomeni največ kri. Je pa v bistvu od vseh nas rdeča in v principu enaka, razlikuje se samo po krvnih skupinah, številu levkocitov itn.

Osebno sem poznala človeka, zdaj je že pokojen, ki je po vojni zbežal v Argentino, od tam pa šel v Ameriko, ker je pač sodeloval z Nemci, in je njemu, njegovi sestri ter drugim sorodnikom slovenska država izplačala več kot deset milijonov dolarjev. Zanj vem, da je dobil dva, enako njegova sestra. Kot sem napisala, je on v tem času umrl, njegove tri hčere pa so kupile nekaj stanovanj na Floridi in jih zdaj oddajajo. Vse to v imenu denacionalizacije. Pa da ne bi šli zdaj ugotavljat, kako točno je on prišel do tistih gozdov, ki mu jih je država tako drago plačala.

Če so zate bolj tvoje tiste tri ženske, ki so z našim denarjem kupovale stanovanja po Floridi, nikoli v živjenju niso bile v Sloveniji in ne znajo ene slovenske besede, če so one tebi bolj tvoje kot otrok bosanske narodnosti, ki se je rodil v Sloveniji, hodil v slovensko šolo in tukaj zdaj živi in plačuje davke … Če so one tebi bolj tvoje … Prav, meni niso.

Kako bi ti skočil v luft, če bi Nemčija danes objavila, da je pač recesija in da ne kani izpolniti obveznosti, ki jih ima do slovenskih državljanov, ki delajo v Nemčiji. Oja, bi Nemčiji danes bilo veliko laže, če bi lahko rekla, da s Turki, Slovenci, Srbi, Bosanci in drugimi, ki v tej državi živijo že 30 let, nima nič. Ampak Bog ne daj, da bi kdo stopil na prst Slovencu v tujini, tukaj pa lahko …

Poglej, zame je en Šiptar, ki živi v Sloveniji, bolj Slovenec od Slovenca, ki živi v Hamburgu. In me njegove pravice zanimajo bolj. Vam pa pač pomeni največ kri. Je pa v bistvu od vseh nas rdeča in v principu enaka, razlikuje se samo po krvnih skupinah, številu levkocitov itn.[/quote]

nekomunistka eno je biti tujec z začasnim prebivališčem v Sloveniji, druga pa DRŽAVLJAN REPUBLIKE SLOVENIJE z vsemi slovenskimi dokumenti.

Saj dosojene odškodnine pa res niso stvar šekulacij “jaz bi plačal jaz pa ne bi”… Kaj res ste vsi še pod šokom revolucije, kjer sodba nekaj kar nekomu paše? In vam ne paše plačat odškodnino, torej ni treba?! Ma joj, da vas nekomunistka uči, ste pa res cifre!

In še posebej teli “pravični desničarji”. Poprava krivic komunističnega sistema je vredu, izbrisanim pa ni vredu. A sistem isti!

TUKAJ NE GOVORIMO O LJUDEH Z ZAČASNIM PREBIVALIŠČEM, AMPAK TISTIH, KI SO IMELI STALNO PREBIVALIŠČE, PA JIM GA JE DRŽAVA KAR LEPO VZELA, DOKAZANO PROTIZAKONITO. Če ne poznaš problema, potem pišeš napamet in se zaman pogovarjava. In če si napisal začasno prebivališče, potem problema gotovo ne poznaš. Niti približno, kaj šele podrobno.

Koliko ljudi je pa podprlo verižno izdajanje odločb izbrisanim, ki jim sledijo odškodnine?
Upam, da ne boš zopet s prstom kazala na SDS, SLS, NSi, SNS?
Opozicija je predlagala, da se problem izbrisanih rešuje INDIVIDUALNO, kar je vlada gladko zavrnila. Tako bodo odškodnino dobili vsi, tudi preračunljivci, ki so bili v času vojne za Slovenijo proti osamosvojitvi in podpirali ukopatorja. Potem, ko je pa Slovenija dosegla svoj cilj in postala samostojna država so pa kot po tekočem traku zatrjevali in še zatrjujejo, da se jim je zgodila krivica.

ninej vse bolj sem prepričan, da si bil(a) eden izmed tistih, ki so glasovali proti temu, da se Slovenija osamosvoji![/quote]

me ne zanima kaj ti misliš, pika!!!!:)

še enkrat, kdo je napako naredil se točno ve, če ne veš pojdi na brskalnik in odkrij, kdo je takrat vodil vlado in kdo je bil notranji minister, odgovor boš dobil na dlani!!!Torej takratni ministri in predsednik vlade priznavajo napako, zakaj je ne še ti, hmmm občutek imam da tistega kar nočeš slišat enostavno ne slišiš, kar pa je žalostno!!!

krivica se je zgodila in naj jo popravijo-mo (žal jo bom morala tudi jaz, pa čeprav nisem kriva za napako takratnega vodstva).

Kaj ima osamosvojitev Slovenije skupnega z izbrisanimi, no ja morda le to, da je tudi kakšen izbrisani glasoval za njeno samostojnost!!!

hmmm, a nismo takrat glasovali za pravno in samostojno državo, al jaz kaj narobe vem!!!:)

Ni problem plačilo odškodnine tistim, ki jim JE BILA V RESNICI STORJENA KRIVICA!!!
Želimo samo INVIDUALNO obravnavo zahtevkov. Kresalka pa je uvedla “splošno amnestijo” tudi za tiste, ki so takrat špekulirali in so v resnici bili nastrojeni proti slovenski osamosvojitvi.
Prosim, da ne posplošuješ in mi ne pdtikaš neke svoje spekulacije!!!

ma hudiča SNRPJ, a res ne razumeš, da bo moral vsak posameznik na sodišču dokazovati svoje zahteve!!!

v čem je potem problem, če ti je prav!!?:)

Kakšno amnestijo? A kdo kaj očita izbrisanim? Kje je kaka amnestija? Ali je izbris kaka kazen komu? Madonca! Saj ni za verjet!

Država ne more kar brisat svoje prebivalce. Zato je bila storjena krivica VSEM!

Ni problem plačilo odškodnine tistim, ki jim JE BILA V RESNICI STORJENA KRIVICA!!!
Želimo samo INVIDUALNO obravnavo zahtevkov. Kresalka pa je uvedla “splošno amnestijo” tudi za tiste, ki so takrat špekulirali in so v resnici bili nastrojeni proti slovenski osamosvojitvi.

Prosim, da ne posplošuješ in mi ne pdtikaš neke svoje spekulacije!!![/quote]

Ah SNRP saj vidiš, da so gluhi in slepi. Ko hočeš levim lažnivcem nekaj dokazati se pa sprenevedajo. Nima smisla, da jim kaj razlagaš, saj ne razumejo!

jasno, sodišče bo odločalo.
pa saj Kresalova ni priplavala po kisli juhi in ve kaj dela.

za brzino sodstva pa tako vemo, imamo abnormalno mnogo sodnikov na št. prebivalcev z eno najnižjih storilnosti v Evropi. teh nekaj malo jih bo čakalo še 45 let.

Ni problem plačilo odškodnine tistim, ki jim JE BILA V RESNICI STORJENA KRIVICA!!!
Želimo samo INVIDUALNO obravnavo zahtevkov. Kresalka pa je uvedla “splošno amnestijo” tudi za tiste, ki so takrat špekulirali in so v resnici bili nastrojeni proti slovenski osamosvojitvi.
Prosim, da ne posplošuješ in mi ne pdtikaš neke svoje spekulacije!!![/quote]

S tem bi se strinjala večina prebivalcev, ki nasprotuje izplačilu odškodnine vsepovprek brez razlik. Dejstvo je, da niti 2 primera nista enaka in s tem ne enako upravičena do česarkoli. Mene osebno najbolj moti, da se je po tolikih letih pod taktirko ženske ministrice številka potencialnih upravičencev povečala kar za 150{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od kje, zakaj? Njeni odgovori so nekako medli, puhli, neprepričljivi, naučeni. Me pa tudi kot ministrica ne prepriča, ker imam občutek, da se s svojim ravnanjem obnaša kot amazonka v svetu moških. Njeni odgovori velikokrat zvenijo v stilu: “sem najpametnejša, najlepša, vsi okoli pa ste butasti in grdi”. Škoda, pa sem upala, da bo ženski populaciji v ponos. Sprašujem pa se, zakaj moje znanke rečejo: Ah, pusti jo blondinko!

Osebno sem poznala človeka, zdaj je že pokojen, ki je po vojni zbežal v Argentino, od tam pa šel v Ameriko, ker je pač sodeloval z Nemci, in je njemu, njegovi sestri ter drugim sorodnikom slovenska država izplačala več kot deset milijonov dolarjev. Zanj vem, da je dobil dva, enako njegova sestra. Kot sem napisala, je on v tem času umrl, njegove tri hčere pa so kupile nekaj stanovanj na Floridi in jih zdaj oddajajo. Vse to v imenu denacionalizacije. Pa da ne bi šli zdaj ugotavljat, kako točno je on prišel do tistih gozdov, ki mu jih je država tako drago plačala.

Če so zate bolj tvoje tiste tri ženske, ki so z našim denarjem kupovale stanovanja po Floridi, nikoli v živjenju niso bile v Sloveniji in ne znajo ene slovenske besede, če so one tebi bolj tvoje kot otrok bosanske narodnosti, ki se je rodil v Sloveniji, hodil v slovensko šolo in tukaj zdaj živi in plačuje davke … Če so one tebi bolj tvoje … Prav, meni niso.[/quote]

Glej najprej da razčistiva in ne primerjava jabolke in hruške!

Ti na eni strani navajaš primer denacionalizacije in povračilo odškodnine nekomu, ki zaradi svojih dejanj med WW2 do tega “ni upravičen” in na drugi strani primer bosanskega otroka brez kakršne koli “krivde”, ki je bil z izbrisom oškodovan.
Kot nasprotni primer napram tvojem je znanih en kup oseb, ki so takrat odkrito nasprotovale slovenisnki osamosvojitvi in svoji okolici grozile z JNA in še čim. Prav tako so poznani primeri “vikend” prostovoljcev, ki so se borili na SRBSKI strani v Vukovarju in pozneje v Bosni, pa so sedaj upravičeni do odškodnine v istem paketu kot PONAVLJAM ŠE ENKRAT tisti resnično upravičeni, ki takrat žal niso mogli PRAVOČASNO urediti svoj status. Toliko o “jabolkih in hruškah”!
Sam sem mnenja, da takratni špekuklanti in nasprotniki osamosvojitve (ti so ravno z brezbrižnostjio do ureditve svojega statusa izkazovali svoj protest) NISO UPRAVIČENI do oškodnin. In edini način, da se to presodi je INVIDUALNA obravnava. Ti se očitno tako kot ga. ministrica zavzemaš za neselektivno presojanje upravičenosti. Kako je to podobno enem drugem času, ko so nekateri podobno kar počez presodili, kdo je kriv in kdo ni ter zapolnili opuščene rudniške rove.

PS: Ker navajaš svoje osebno poznanstvo očitno “neupravičenega” primera denacionalizacije bi te prosil za konkretnejše podatke. Glede na to, da je upravičenec že pod rušo in so dedinje tam daleč na Floridi, mislim, da ne bo kake resne škode “klevetanje dobrega imena”, če poveš kaj več.

Pa še to. Čeprav je čisto človeško emocionalno gledano ta gospod “neupravičen” do povračila odškodnine, pa bi že kot pravnica morala vedeti (posebej pa še zaradi tvojega zavzemanja za pravno državo), da je kljub zločinom, ki jih je zagrešil, popolnoma enako upravičen do odškodnine kot tisti otrok bosanske narodnosti, ki si ga omenila.
V kolikor pa je v zakonu o denacionalizaciji člen, ki izniči pravico do povračila, vojnim zločincem, krivda na uradniku, ki je stvar spravil skozi pa tudi na tebi, ker “prikrivala” tebi poznan zločin (vojni zločini nikoli ne zastarajo) in na ta način “omogočila”, da se zmuzne skozi presojo o upravičenosti.

Kresalka se je odločila drugače!!
To da bodo primeri obravnavali invidualno je bila že zahteva opozicije, ki pa ni bila sprejeta! Zakaj že???

New Report

Close