Forum.Over.Net

Politični čvek

Temelj družine sta ženska in moški

Default avatar

ninej

hehehe, lepo da mislite name, ampak res ni ninej, ninej je le malokdaj ob tako pozni uri tule!!!!

mik, ne bi se mu opovedal, le počasi bi začel razumevati, da le ni vse tako kot ti sedaj vidiš!!!

ne najprej bi bila malo razočarana, pa ne nad odtrokom, apmak usodo ker mu je namenila življenje, katerega ljudje še ne sprejemajo, potem pa bi mu pomagala, brez skrbi!!!
Default avatar

boss

ninej je napisal/a:
hehehe, lepo da mislite name, ampak res ni ninej, ninej je le malokdaj ob tako pozni uri tule!!!!

mik, ne bi se mu opovedal, le počasi bi začel razumevati, da le ni vse tako kot ti sedaj vidiš!!!

ne najprej bi bila malo razočarana, pa ne nad odtrokom, apmak usodo ker mu je namenila življenje, katerega ljudje še ne sprejemajo, potem pa bi mu pomagala, brez skrbi!!!
A problem je drugačen . V tem primeru se dva odrasla lahko sprijaznita, sprejmeta, dejstvo o drugačnosti svojega otroka. V mojem pisanju pa je bilo mišljeno da homoseksualni par v to povleče otroka ki ne more o tem odločati. To pa je velika razlika.
Default avatar

tadej

Kaj je ninej, a si res alkoholik ali kaj? Malo višje pišeš da bi otroku rekla da je istospolna zveza čist vredu, tu bi bila pa razočarana, in pomagala bi mu? S čem bi mu pomagala? Ga pahnit v jamo še globje.

Ah, ni treba sploh odgovarjat. Nisi vredna besede.
Default avatar

en mal mem

Absolutno naravno je, da spadata skupaj moški in ženska. Da sem bolj konkreten, imata take organe, ki pašejo skupaj in ustvarjena sta tako, da eden brez drugega ne moreta ustvariti otroka, če zanemarim sodobno medicijo. Moški nosi seme, ženska jajčece. Mislim, da temu ne more nihče ugovarjati.

Se pa zgodi, da ob rojstvu včasih nekaj "zataji", kaj ne vem, in se kasneje v življenju tako rojenega otroka to lahko kaže z zelo hudimi in manj hudimi posledicami. Sam vidim eno tako "zmoto" v ljudeh, ki so nagnjeni k istemu spolu. Takoj povem, da nimam nič proti njim, kot nimam nič proti ljudem, pri katerih je tudi prišlo do "napake". Vsi smo ljudje in se moramo med seboj spoštovati.

Pri takih parih se naj zadeve uredijo. Imajo pravico živeti skupaj in se ljubiti. To je osnovna človekova potreba, da si ljubljen in da ljubiš.

NIMAJO PA PRAVICE POSVOJITI OTROKA. Ja, pristanem takoj na to, da ga posvojijo, vendar tak otrok mora v tem primeru biti polnoleten, da se sam tako odloči.

VSE MOREBITNE POSVOJITVE OTROK PRED TO STAROSTJO JE NASILJE NAD OTROKI IN KRŠITEV ČLOVEKOVIH PRAVIC.
Default avatar

en dvakrat mem

Za en mal mem: kaj pa takle hipotetičen primer. En partner/ka v istospolni zvezi ima SVOJEGA otroka. Pa npr. že 15 let srečno živijo skupaj, otrok ima rad oba, oba skrbita zanj. Pa se zgodi nesreča in biološki starš umre. Kam bi po tvojem mnenju moral otrok? V rejo, v popravni zavod na prevzgojo? A ne bi bilo najbolj normalno, da bi ga lahko še živeči parner POSVOJIL? A to bi bilo nasilje nad otrokom?
Default avatar

ninej

boss je napisal/a:
ninej je napisal/a:

A problem je drugačen . V tem primeru se dva odrasla lahko sprijaznita, sprejmeta, dejstvo o drugačnosti svojega otroka. V mojem pisanju pa je bilo mišljeno da homoseksualni par v to povleče otroka ki ne more o tem odločati. To pa je velika razlika.
boss, kot da otrok lahko odloča kdo bosta njegova starša?
Default avatar

ninej

tadej je napisal/a:
Kaj je ninej, a si res alkoholik ali kaj? Malo višje pišeš da bi otroku rekla da je istospolna zveza čist vredu, tu bi bila pa razočarana, in pomagala bi mu? S čem bi mu pomagala? Ga pahnit v jamo še globje.

Ah, ni treba sploh odgovarjat. Nisi vredna besede.
tedej zate itak nimam več besed, ampak vseeno si preberi še enkrat moj post, ne ti bom kar jaz pripopala, da boš še enkrat prebral kaj sem napisla:

*ne najprej bi bila malo razočarana, PA NE NAD OTROKOM, apmak USODO ker mu je namenila ŽIVLJENJE, KATEREGA LJUDJE ŠE NE SPREJEMAJO, potem pa bi mu pomagala, brez skrbi!!!*

a ti je sedaj kaj bolj jasno,?:)

ko berem tele vaše budalaščine me prime s***, še dobro da je WC blizu!!!

poskušaj upoštevati svoj zadnji stavek in se me izogni, prosim!!!
Default avatar

tadej

Ja, saj si brezhibna, kot vedno. Tudi če kaj napišeš to drugi narobe preberemo.

In vedno, znova.
Default avatar

en mal mem

en dvakrat mem:
Možen je tak primer. Otrok živi s svojim biološkim staršem 15 let, se pravi z lastno mamo/očetom, ki ga tako kliče in njeno partnerico/partnerjem, ki ga kliče verjetno po imenu, ne menda očka ali mami.Saj ne more imeti dve mame ali dva očeta. Ko pa biološki starš po 15 letih umre ostane otroku mamina/očetova partnerica/partner. In, ker je ta zanj lepo skrbel, ga ima otrok rad, bo tako verjetno še ostalo naprej. Mislim, da bi se ga v takem primeru moralo vprašati, če to želi ali ne. Lahko se bo odločil in odgovoril, ker mu bo dana možnost. Tak otrok dobi, če kaj vem tudi skrbnika.

Dojenčki in majhni otroci te možnosti nimajo in sploh ne vedo za kaj gre. Zato je storjeno nad njimi nasilje, pa je tak par lahko oh in sploh v redu. In v tem vidim KRŠENJE OTROKOVIH in ČLOVEKOVIH PRAVIC. Enostavno bodo posvojeni od dveh moških ali dveh žensk. Ne morejo se braniti, ker so premajhni.
Default avatar

Boom

en mal mem je napisal/a:
Dojenčki in majhni otroci te možnosti nimajo in sploh ne vedo za kaj gre. Zato je storjeno nad njimi nasilje, pa je tak par lahko oh in sploh v redu. In v tem vidim KRŠENJE OTROKOVIH in ČLOVEKOVIH PRAVIC. Enostavno bodo posvojeni od dveh moških ali dveh žensk. Ne morejo se braniti, ker so premajhni.
Podobno kot pri krstu?
Default avatar

en mal mem

Boom, dovoli vprašanje. Ali si ti krščen?
Default avatar

Blagor ubogim na duhu

tadej...

a na moji dve vprašanji pa nočeš odgovoriti?
Default avatar

boss

Ne ne more. zato pa naj bi družba z zakoni uredila neke norme. Če veljajo pravila da ni vsak par primeren za posvojitev otroka... po poje je tudi to ena izmed ovir.
Default avatar

tadej

Blagor ubogim na duhu je napisal/a:
tadej...

a na moji dve vprašanji pa nočeš odgovoriti?
Ti mene zmerjaš z zaplankacem in zagovedancem, pa bi rad še odgovor?
Default avatar

pa ja

@boom
Vero se da spremeniti, staršev pa ne. Dve mami? Dva očka? Seveda je možno. Je pa za otroka zelo konfuzno. A se ti ne zdi, da bo boš postavil otroka v veliko stisko? Da si homoseksualen ugotoviš šele, ko prideš v določena leta. Otroka pa bi posvojil kot dojenčka.
Ali kdo pomisli, kako bo otrok to dojemal. Pa ne spet začeti s tem koliko ljubezni bo imel... Seveda jo bo imel. Tako kot tudi pri heteroseksualnem paru. Samo da tam ne bi bil otrok stigmatiziran.

In ja. Poznam en homoseksualni par, ki ima otroka. In vse je super, samo otrok je pa zmeden (nima očita in mamice).

Morda bi lahko vsi pomislili kaj bi moralo biti na prvem mestu, njihova "pravica" ali otrok in njegovo doživljanje!
Default avatar

ninej

ma pajade, otroci se ne obremenjujejo s takimi blesavimi vprašanji, če jih ne bi tastari spraševali in ja pol so pa zmedeni, ko jim hočejo podtaknit svojo ideologijo o srečnem zakonu , do konca svojih dni in to le v primeru različnih spolov!!!

od koga pa je otok stigmatiziran???

strinjam se, da se staršev ne da spremenit, ampak to velja prav za vse!!!

ker že tako branite otroke pred homoseksualci, mi potem povejte, kako otrok prenaša ločitev staršev, pretepe, zmirjanje, pijančevanje enega ali celo obeh, a tak otrok ne potrebuje ljubezni a tak otrok nima svojih pravic in to le zato ker se je rodil po vašem v pravi družini!!!

otroka vedno zmedemo odrasli!!!
Default avatar

Boom

pa ja je napisal/a:
Samo da tam ne bi bil otrok stigmatiziran.
In kdo misliš, da je najbolj odgovren, da so ti otroci stigmatizirani? Homoseksualni pari, država ali družba?

Res je velika možnost, da bodo v naši družbi stigmatizirani in največja ironija je, da prav tisti, ki so proti, navajajo med razlogi stigmatizacijo, istočasno pa jo s svojimi nazori še vzpodbujajo in posredno podpirajo.

Od desnih politik(ant)ov in RKC je slišati kup razlogov proti, nikoli pa niti ene same besede proti stigmatizaciji.
Default avatar

en mal mem

"... nikoli pa niti ene same besede proti stigmatizaciji."

In to napiše Boom!
Default avatar

pa ja

Morda malo drugače: ta hip je otrok zmeden. Kdo je za to odgovoren niti ni tako pomembno za otroka. (Se pa strinjam z vama). Če je nekdo v goreči hiši ponavadi ne razpravljamo najprej kdo jo je zakuril, temveč rešujemo.

Vse stigmatizitane družene skupine se morajo boriti za svoje pravice, ro je dejstvo in to podpiram. Amapak ne s tem, da v to potisnete otroke! Homoseksualni pari se ne upate na ulici držati za roke, a svojega otroka bi pa vrgli v to situacijo. A imate morda pred očmi še kaj drugega kot le VAŠE pravice, da to naredite?

Ko bo družbena klima prijetna tudi za takšne otroke je čas za posvojitelje.

Glede primerjave glede tega ali je otroku boljše v nasilni družini ali pri homoseksualnem paru pa- kakšna je to primerjava. Vsi vemo, da otroku ni mesto v nasilni družini in da bi mu bilo bolje pri ljubečem paru. Vprašanje pa je ali bi mu bilo boljše pri homoseksualnem paru?

In če ja, zakaj?
Default avatar

ninej

otroku, ki ga imajo ljudje (ki ga obkrožajo) radi je povsod enako dobro!!!

če bomo pustili zadevo vnemer, ne bo družba nikoli dovolj zrela za karkoli drugačnega, kaj šele za istospolne zveze!!!

moja primerjava se je glasila na izbiro staršev in dojemanje otroka!!!