Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kje je dobil todorovič denar za advokata

Kje je dobil todorovič denar za advokata

to mene zanima toliko krivic mu je bilo stotjenih nobvenih pravic nima v sloveniji pa ima vseeno denar

ne vem, ampak za takšno stvar bi ga mu tudi jaz posodil, tako, kot vsakemu, ki se bori za svojo pravico. no ja, seveda le v okviru mojih (dokaj skromnih) finančnih zmožnosti.

kresalova mu je posodila hehe

nova
Uredništvo priporoča

Ne sprašuješ se, od kod raznim denar, da so pokupili velika slovenska podjetja, se pa sprašuješ, kako je en primerek zbral za advokata. Jaz sem mu ga plačala. V redu?

Domnevam, da se je z odvetnikom dogovoril za plačilo iz iztožene odškodnine. To ni tako neobičajen način plačila. Sicer pa morda niti ne veš, da Todorovič odškodnine ni dobil zaradi izbrisa, ampak zato, ker mu država potem, ko si je uredil stalno prebivališče, nezakonito ni izdala delovnega dovoljenja.

to se pa strinjam tako bodo izbrisani v večini tožili slogvenijo in to bi jaz povedal krivicu ki je tako zagovarjal izbisane češ da denarja nimajo vsak odvetnik jih bo zastonj vzel vzameno za iztoženo

no vidiš denar za odškodnine je, moja teta, ki je čistokrvna Slovenka in ima pokojnino 390 eurov, bi morala Januarja dobiti 150 eurov od države pomoči, kot vsi upokojenci… Vendar tega ni dobila, ker država špara, mislim da ga ni dobila, ker država špara za izbrisane, če bi vedel da bo politika šla v tej smeri, bi volil Janeza Janšo in žalostno je že to, da mi je po 100 dneh vladavine Pahorja, žal…Hvala bogu da ima vlada mandat samo štiri leta!

svinjarija kaj češ

Vedno več ga ima, saj sedaj poučuje in ščuva druge in drugi mu plačujejo na roke. Dela na črno in tako je delal ves čas po vojni. Sami pa si lahko izračunate, koliko je dolžen za plačilo davščin in dohodnine.

Kaj pa naj bi delal, če legalno ni mogel delati? Mogoče kradel? Če bi meni država vzela vse pravice in mi onemogočila, da bi delala legalno, bi delala pa na črno. Naj bi mar crknila od lakote ali kaj? Raje se ukvarjaj s tem, koliko ljudi dela na črno, pa niso brez papirjev in bi lahko delali zakonito, s tem, koliko velikih patriotov vsak dan goljufa državo in nas, ki pošteno prijavimo vse svoje dohodke.

Kisla smetana kaj pa dejansko tisti , ki so se borili v Bosni in na Hrvaškem(Srbi) in pobijali druge, kaj pa ti izbrisani in so prišli dejansko v Slovenijo leta 97.98 šele, vendar so pred letom 91 imeli tu stalno prebivališče, kaj z njimi? Bi jih dala v Hag ali bi tudi njim dala odškodnine? Me prav zanima kaj kisla smetana kot zagovornica izbrisanih misli o takih izbrisanih? Majo po Kresalo seveda pravico do odškodnine, vendar po vsej evropski ustavi po evropskem pravi bi jih poslali v Hag! Na se ti zdi Slovenija pravna država in vse ostale članice euja ne?

Kaj si za en kravt? Pa kaj imaš kislo zelje v glavi, očitno.

Ja mogli bi imeti zagotovilo,dokazilo, da so dejansko bivali v Sloveniji vsak dan od leta91, kdo bo to dokazal?To je zahteval Janša, Kresalova pa ne… Torej smo edina država v EU, ki bo nagradila zločine namesto jih obsodila! Ja taka pa pravna država!

No to osebo ne bom imenoval, ker je bil nekajkrat na televiziji, če bo potrebno jo bom s polnim imenom in priimkom!

Leta 91 je v Sloveniji obstajala stranka SDA viden čla te stranke je živel na Jesenicah, pred letom 91 je vozil avtobus na sedaj integralu na Jesenicah, vozil je lokalca, odločil se je da leta 91 odločno nastopi proti osamosvojitvi Slovenije, celo sestanek je bil na Jesenicah na sedanjem trgu pri šoli prežihovega Voranca, ta človek je obsojal Slovenijo zaradi tega, odšel se je boriti najprej na Hrvaško, nato v Bosno, kjer se je boril na strani Srbije do leta 96, leta 97 je prišel v Slovenijo nazaj in je med izbrisanimi in zahteva povračilo škode, ter vse pravice domnevne za nazaj, videl sem ga tudi parkrat po televiziji in tudi vseh protestov se redno in pridno udeležuje.

No da nadaljujem zgodbo, ta človek je tu pustil ženo in otroke, njegova žena je enako imela pač stanovansjko pravico in odkupila stanovanje za nekaj tisoč mark, sevda vzela je državljanstvo, denar za odkup stanovanja ji je on poslal, otroke smo tej osebi šolali mi Slovenci itd….Ta oseba danes zahteva še odškodnino?

Potem tu je še ena oseba Božič(Srb) z jesenic, oče ni želel državljanstva in se je leta 91 celo ločil od žene, ker je bila žena Slovenka, ta se je odločil da se bo šel boriti v Hrvaško najprej za slavno Srbijo, nekega dne, okoli leta 94 se mi zdi , se je njegov sin, ki je želel po dovgem času videti očeta, odločil da gre za njim in ga spametuje, ter ga privleče nazaj v Slovenijo, ga je želel prepričati, na poti proti očetu Božiču je bil njegov sin ubit….

Pametne odločitve, zločincev za slavo srbijo…
Ljudje , ki so bili izbrisani…
Zakaj? Zaradi politike in lastne volje…
Kdo je kriv? Sami…

To so bili vsi moji prijatelji nekoč… Dokler se ni začela vojna…
Danes jih pa gledam po televiziji in si želijo odškodnine…
Kdo bo dal odškodnine ljudem, družinam, ki so jih ti izbrisani pobili?

Ne rečem da so bili vsi taki, vendar te je potrebno ločiti, ker take jaz ne bom nagrajeval z odškodninami!!!

Bravo! Kako je lepo ko lupate na forumu, namesto glave ljudem. Kar kušnil bi vas, partizanke. 😉

Partizančica Svetilnik in partizančica Dolskresalko. ;)))

Tadej, ne lupamo, sem član neke skupnosti,iniacitive , kjer se dejansko aktivno ukvarjamo z izbrisanimi in delamo isključno na izbrisanih, ki so se borili med letom 91-96 na Hrvaškem in v Bosni, po podatkih je 76 Slovenskih izbrisanih sodelovalo v napadu na Bihač kjer je bilo ubito 1000 bošnjakov, 14 Slovenskih izbrisanih je sodelovalo v Poboju v Srebrenici, 9 jih je bilo v prvem napadu na Sarajevu itd itd… Imamo dokazila imamo dokumente v katerih so imena in priimki izbrisanih Slovencev, ki se vodijo kot vojaki/dobrovoljci med letom 92 in 95 in so se borili na trani Srbije, torej ti niso dejansko živeli V Sloveniji in nimajo pravice do stalnega prebivališča. Dejansko čakamo z dokazili na odločbe katere pošilja Kresalova, da jih tudi te osebe dobijo in da naša dokazila lahko pošljemo v Brusel in razglasimo Slovenijo za zatočišče zločincev in še huje bo če bojo te osebe dobile državljanstvo, tako se bo Slovenija sama razglasila za nekega okupatorja bivših republik Jugoslavije saj so njeni državlani ( če bojo to nekateri izbrisani postlai) sodelovali v genocidu na Hrvaškem in v Bosni… In nas dejansko zanim odziv kakšn bo iz Bruslja upamo na višjo denarno kazen Sloveniji iz Brusla kot bojo znašale odškodnine, ter seveda ponovno ureditev sistema izbrisani, kar pomeni in mi bomo to zahtevali preklic odločb nekaterim takoimenovanim izbrisanim!
Včasih se mi zdi, da Kresalova dejansko nima pojma s čim se sploh ubada in verjamem da jo bo to drago stalo in Slovenijo tudi oz. nas davkoplačevalce in seveda sramoto za Slovenijo, kot zatočišče zločincev…

Polne riti imate da se ukvarjate s stvarmi za katere nimate interesa razen obrekovanja.

ti si en skrajno čuden tip

Ali kdo pozna kakšno državo ki je tako butasta kot naša?
Pride tujec in izsiljuje državljanstvo pravice in denar – ne verjamem.

v ameriki moraš sto pogojev izpolniti da postaneš državljan


Pride tujec si zrihta stalno prebivališče, potem ga čez čas pa brez odločb izbrišejo, vzamejo dokumente….

Dol s kresalko, nimaš pojma o pojmu o pojmu. To je vse, kar ti lahko povem. Pravzaprav se bom potrudil in ti na kratko poskušal narisati, kaj in kako je s temi famoznimi odškodninami.

Ta tvoj Božič, pa tisti šofer avtobusa iz Jesenic, ki ga nočeš imenovati, in prav tako vseh 25.000 izbrisanih oz. vsak izmed njih, ki bo hotel od države dobiti kakšno odškodnino, bo moral najprej dokazati škodo, ki jo je utrpel. Nihče, prav nihče ne bo dobil odškodnine samo zaradi izbrisa, če izbris zanj ni imel tudi nekih posledic.
Če človek med letoma 91 in 97 ni živel v Sloveniji, pač ni mogel imeti zaradi statusa tujca brez stalnega bivališče (=izbrisani) nobene škode, torej odškodnine pač ne bo. Razen, če bo sodišču dokazal nasprotno, to je, da je živel v Sloveniji in zaradi izbrisa ni bil zavarovan, zaradi česar si je zdravljenje moral plačevati sam, prav tako šolanje otrok, pa ni mogel dobiti službe ipd. In če mu bo sodišče verjelo, mu bom tudi jaz. Nočem se namreč tako, kot mnogi v tej državi, postavljati nad sodišče.

Komu pa potem sploh lahko še verjamemo, če ne sodiščem??? Ali pa je dovoljeno napraviti selekcijo in sodiščem verjeti le tisto, kar nam je všeč? In upoštevati le tiste zakone in predpise, ki so nam všeč in nam prinašajo koristi, ostalih pa ne, ker so butasti?

Te dni smo po TV slišali, da se je končal proces zaradi napada na noinarja in sedanjea poslana Mirana Petka, in sicer z oprostitvijo vseh petih obdolženih, ker jim krivda ni bila dokazana. Vseh pet je v en glas zavpilo, da bodo zahtevali odškodnine, in to vsak v višini preko 100.000€, pa se nihče ne buni. Podobno je s koprskim županom Popovićem, in takšnih primerov je v Sloveniji še pa še. In se strinjam z vsakim: če mu je država, dražavni organ, državni uslužbenec, podjetje, fizična osleba ali kdrokoli že povzorčil škodo, naj povrnitev te škode od upravičenca zahteva. In če mu jo noče prostovoljno dati, jo bo moral izterjati preko sodišča. Tako in prav nič drugače je tudi v primeru izbrisanih. In pika.

In ti, dol s kresalko, se lahko na zobe mečeš ali pa na trepalnice postaviš, niti ljubljeni Janša tu ne more nič, dokler živimo v vsaj približno pravni državi. In odločbe, ki jih sedaj izdaja MNZ, nimajo prav nič skupnega z odškodninami. Če ne verjameš, pa pogled prvo prisojeno odškodnino, ki jo je dobil Todorović. Sodni postopek se je vlekel leta in leta (tako, kot žal vsi v tej državi), in soba je bila izrečena preden je MNZ izdal eno samo odločbo.

kaj pa goniš kozlarije no vsaj tako je moje mnenje da to počneš. tisti obtoženi naj kar zahtevajo odškodnine kaj pa je za vse skupaj pol milijona evrov pa še vemo kdo je kriv nasposobni policaji pa kriminalisti ki niso uspšeli dokazo v zbrat ali pa so zaprli napačne saj menda vsi vedo kdo je kriv zaprli so pa ene druge. kar se pa tiče izbrisanih pa je večina od njih špekulantov in srbov jaz jim rečem črnuharska banda ki so se leta 91 na vse pretege trudili da bi nas pobili in da slovenije na bi bilo v naši dolini so bile tri take postojanke ena v predstrugah druga na vidmu in tretja v podpeški jami kjer so srbijanci in ostala protislovenska golazen delali načrte kako nas bodo likvidirali in sedaj tudi taki zahtevajo odškodnine jaz bi jih dal na vislice

Tebe bi bilo treba tjale v Barbarin rov poslat odkopavat…


Pride tujec si zrihta stalno prebivališče, potem ga čez čas pa brez odločb izbrišejo, vzamejo dokumente….[/quote]
…in samo v sloveniji nato nemoteno naprej živi, čez leta pa izsili odškodnino, ki je domači delavec ne prišpara v celem življenju.

New Report

Close