Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Za vsako ceno do zmage?

Za vsako ceno do zmage?

Izgleda, da se Janša ne bo kar tako sprijaznil s porazom.
Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/v-ljubljani-se-enkrat-na-volisce.html

Enako velja za nasprotno stran…

Kaj pa če je vse res?

nova
Uredništvo priporoča

Tip se ne more sprijaznit.

Joj da bi bla ponovitev volitev ma za celo Slovenijo potem bi šele videl kako se je zastral ker bi popušu na polni črti. Tudi s tistim njegovim dopisom na njegovi spletni strani.

Ta tip ne more sprejet poraza.

Je g. Türk lepo povedal: Kdor ne sprejme poraza, si ne zasluži zmage!
Vsak dan znova bolj kažejo svoj pravi obraz. Meni gre na bruhanje!!!

Ma če bo treba še enkrat na volišče, potem gremo kajne?

Še enkrat na volišče, zakaj, ker so otročku vzeli igračko ? Bodo pa šteli.

Veš da gremo prav z veseljem. In obkrožim kontra njemu kot sem sedaj.

Sam če je treba gremo vsi bi blo bolj pošteno kot tako. Potem pa naj vidi kak lolek je.

Volili naj bi samo tisti, ki se niso vpisali v volilno knjigo. Sicer sem pa tudi jaz za to, da se še enkrat voli, če bo treba!

Luzer ostane luzer.

če je bilo vse pošteno in po pravilih , se ni za bat, da bi bilo ponovno treba na volišče, ne?

Zdej pa jaz ne razumem, kaj govorite o ponovnem obisku volišča. Saj so imeli v Ameriki tudi nekaj podobnega, pa so lepo še enkrat štel in je ustavno sodišče reklo, dovolj je. A mi smo na nad, al kaj? Ker se ne more sprijaznit, pa ves narod še enkrat na volišče. Ni keč v obisku volišča, ampak na tem, kako to ne more biti res. In bomo hodili dokler mu ne bo prišlo v glavo, da je popušil, al kaj. Pa kaj je kje v ustavi kakšen člen, na katerega se lahko sklicuje glede ponovnega obiska volišča, ali kaj? Če bi se to zgodilo, kar ne verjamem, da je možno, potem grem pa kar na Kubo. Tam vsaj velja, kar sem rekel, to drži. A pri nas je ta stavek ovit v demokracijo, al kaj? Saj se hecam, ampak je pa žalostno.

očitno nekateri še niso slišali za razveljavitev volitev in ponovovitev le-teh zaradi nepravilnosti na volišču. Saj bo, v komunizmu seveda tega ni bilo….

Drage moje, to je demokracija. In čisto vseeno je, kdo je zmagal in kdo izgubil, vsem bi moralo biti v interesu, da so volitve izpeljane pravilno.

Če so bile na voliščih oz. pri volitvah napake, zakaj ne bi zahteval ponovitve oz. še enkratnega štetja. Mislim, da bi to morala biti dolžnost vsakega državljana, da se volilne nepravilnosti prijavijo in odpravijo.
Na dveh voliščih na Viču niso ne preverjali identitete, niti niso zahtevali podpisov v volilni imenik. Kar praktično pomeni, da je lahko tam volil vsak, tudi po večkrat. Je to morda OK? Pa ne gre za tistih 2000 in še nekaj glasov, ki itak ne bodo spremenili zadeve, ampak, zato, da se ljudem, ki so na teh voliščih volili odvzame pravica, da izrazijo svojo voljo. Če bi sedaj samo zamahnili z roko in rekli, ah pa kaj pol, bo na naslednjih volitvah takih volišč še več in potem ni več daleč čas, za katerega smo vsi veseli, da je minil.

Če so bile nepravilnosti na določenih voliščih, naj se odpravijo, naj se volitve ponovijo, če je potrebno. Tako bo zmaga čista. Pa volilna komisija, ki je zamočila naj jih plača.

Slišali že, slišali. Ampak kaj je bilo pa tako groznega narobe, da bi se volitve razveljavile, smo vsi nekaj goljufal, al kaj, ali se samo eni ne morejo sprijazniti?! Jake nepravilnosti: so dal glasove od poraženca zmagovalcu? No, ko vse veste pa me še razsvetlite kakšne nepravilnosti. Ker je to zame ending story?! Jaz ne grem več. Ne ti meni o komunizmu, ker samo debatiramo, pa sem dala zajebantski primer. Kako odvzeli pravico do volitve, če pa so volil, po tvoje celo večkrat.Eni se pa res ne morejo sprijazniti.

preglej malo današnje cajtnge, ti boo kaj bolj jasno, kaj je bilo narobe. Mene niti ne zanima, samo če je bilo, je prav, da se razčisti. Saj tudi na dvmoljivi način pridobljena zmaga ni tista prava in je verjetno tudi v interesu zmagovalcev, da se zadeva razčisti, ali se pač motim.

Ma sej berem. Ampak ne morem verjeti na kake cake se lepijo.Zame ending story. Pika.

Mene pa zanima kje se bodo podpisali ti volilci iz tujine ki so jim poslali po pošti v Argentino na Hrvaško, v Bosno in še kam. Kje se bodo pa ti podpisali, tega pa Janše ne zanima.

Na take stvari bi se lahko na vsakih volitvah vpičili, če bi kdo želel, ker nikoli ni vseh podpisov, nikoli vsi ne pokažejo osebne. Meni je recimo ni bilo treba.

Tale kekec je edini do zdaj, ki se gre te finte raziskovat. Itak, da goljufanja ni bilo, vsak je dal svojemu favoritu glas. On računa na to, da bi si morda ljudje premislili, če bi šli še enkrat na volitve in obkrožili njega. Bedni poskus sicer, ampak ni problema, jaz grem še enkrat volit, če že hoče.

Janša je s pripombo, da je razlika med prvima dvema strankama manjša od števila neveljavnih glasovnic že takoj po razglasitvi rezultatov začel metati senco dvoma na volitve. Že tukaj je brcnil v temo, saj se je izkazalo, da je bilo leta 2004, ko je on zmagal, takšnih glasovnic še več, in da je število neveljavnih glasovnic ob vsakih volitvah manjše.
Sicer pa je njegova pravica, da se pritoži, če ima za to utemeljene razloge. Naj ponovno štejejo, naj pregledajo neveljavne glasovnice, naj ponovijo volitve tam, kjer so bile nepravilnosti, da na koncu res ne bo mogel ničesar več podtikati.

Jao, saj ne morem verjet. Daj si malce preberi o osnovah demokracije.
A po tvoje je OK, če lahko eni večkrat volijo, al kaj?

Vseh podpisov nikoli ne bo, ker vsi pač ne pridejo na volišče, a ne. Ampak, s podpisom potrdiš, da si ti že volil. Ker če tega ne narediš, potem greš mirno lahko večkrat na volišče in večkrat voliš. To je pa malce skregano z demokracijo, se ti ne zdi?

Janša je pač prvi, ki se je v to vpičil, žalibog, ima pravico in razlika je majhna. Dosegel itak ne bo nič, edino to, da bodo v bodoče volilne komisije malce bolj resno vzele svoje delo. Kar je pa tudi OK.

Jaz se tudi pred štirimi leti nisem podpisala. Pa je zmagal Janša. A takrat ni pa nikogar motilo? Takrat pa ni povzdignil glasu?

Ja, če bi zmagal, se v to gotovo ne bi ‘vpičil’ 😉

Se podpišem……pod tvoj post :-)!

Kdo pa preverja glasovnice iz tujine?

New Report

Close