Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša-Pahor

Janša-Pahor

če kaj, me zanima, kaj bo pokazala Pahorjeva vlada, ko folk toliko pričakuje od nje.

mmmmmh. plače in penzije bodo super, inflacija bo izničena, sindikatom bo vse zadovoljeno, dovoljeno in oproščeno.
stvarno me zanima in veselim se uspehov Pahorčkov in primerjav z minulimi štirimi leti, čez 4 srečna leta.

ploskal, veselil in verjel še nisem nobeni vladi, najmanj tej, ki prihaja.

Ja verjetno 400 strani programa VISOKE RAZVOJNE PRIHODNOSTI(tj. znanstvene fantastike), vasj upam ne bo šla pisati.
Ima pa velike možnosti, da uresniči refome, ki jih desnica ni imela možnosti, KER NI IMELA NA SVOJI STRANI SINDIKATOV.
No levi imajo možnost reformirat socialne izdatke, pokojninsko reformo itd.,
in mislim, če bodo pametni(in seveda če so se kaj iz svoje in desne zgodovine vladajočih kaj naučili) jim bo tudi uspelo.

Pa tud če ne bo nič od tega, še vedno ne bo slabše kot Janševa vlada, ki tud ni nič od tega naredila.

je pa sprejela zakone, ki nam omejujejo osebno svobodo in praznijo žepe. A je Janši blo treba sprejet.
-kadilski zakon
-prometni zakon
-uvest nekatere nove davke
-oprostit rožmana
-ustvarit tajkune
-ustvarjat afere
-ukinjat protikorupcijsko komisijo,
-vračat Cerkvi……

nova
Uredništvo priporoča

Re: Janša-Pahor
Napisal: cliomen ()
Datum: 24.09.2008 13:03

Ja verjetno 400 strani programa VISOKE RAZVOJNE PRIHODNOSTI(tj. znanstvene fantastike), vasj upam ne bo šla pisati.
Ima pa velike možnosti, da uresniči refome, ki jih desnica ni imela možnosti, KER NI IMELA NA SVOJI STRANI SINDIKATOV.
No levi imajo možnost reformirat socialne izdatke, pokojninsko reformo itd.,
in mislim, če bodo pametni(in seveda če so se kaj iz svoje in desne zgodovine vladajočih kaj naučili) jim bo tudi uspelo.

uuuuuuuuuuu raj bo

Megaboy, tajkuni so bili ustvarjeni že prej, tudi cerkvi se je vračalo že prej.

Ampak ti se tega pač nočeš spomniti.

Slabše ne bo. Meni bo plus že to, da ne bomo več tako skregani med sabo, tako razdeljeni in v vsaki mravlji videli sovražnika. Pa da se gleda naprej, ne pa ukvarja s preteklostjo. Dejstvo je, da je vlada precej zgubila tudi na račun medijev, ker se je skregala z njimi. ZAdnja 4 leta smo bili vsi že določeni, kam kdo spada. Nevtralen ni mogel več biti nihče. Če si bil, so te pa določili, kam spadaš!

to je možno in tudi jaz to pričakujem.
sicer pa sta ključna dva ministra, finančni in gospodarski, za ostale je tako “en vuršt”.

JJ je naredil marsikaj koristnega, občutno znižal notarske tarife, nam dal poceni cestnine..

res me zanima, ali bo SD tudi naredila kaj takega, ali pa nas bo samo opalila po žepu.

Seveda ne bomo več skregani.
Par taužent tahujših se bo pometalo v jame, ostali pa naslednjih 40 let tud pisnit ne bodo upali.

deja-vu

Nagradno vprašanje pa se glasi:

Katerega leta bodo naslednje volitve?

a) še letos
b) 2012
c) 2057

Glavna nagrada: All inclusive počitnice na lepem jadranskem otoku za vso družino, do naslednjih volitev.

http://www.dmmedia.com/izleti/pics/goli.otok.jpg

ja, Janši je bilo treba sprejet in zato mu čestitam:

-kadilski zakon
-delodajalce razbremenit davkov
-omogočil brezplačni vrtec za drugega in vsakega naslednjega otroka
-izogibajoče se delu najagat delat, ustvaril večji nadzor pri dodeljevanju denarnih soc.pomoči
-omogočil brezpl.topel obrok mladim
-ob naravnih ujmah ažurno (gotovo ažurneje kot prej) pomagati prizadetim…

-o vračanju cerkvi se strinjam s tabo

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)

-izogibajoče se delu najagat delat, ustvaril večji nadzor pri dodeljevanju denarnih soc.pomoči

Pri tem se ne strinjam. Tisti ki so se izogibali delu jih je samo črtal z zavoda in to je blo to.

Glede večjega nazora nad dodeljevanjem denarnih soc.pomoči se tudi ne strinjam ker še zmeraj vidim kako nekateri ki niso potrebni dobijo socialno pomoč.

“Glede večjega nazora nad dodeljevanjem denarnih soc.pomoči se tudi ne strinjam ker še zmeraj vidim kako nekateri ki niso potrebni dobijo socialno pomoč.”

kle se pa jaz s tabo strinjam – še bo treba, še… a vsaj nekaj jih je “odpadlo”, v prejšnjih sistemih pa se s tem sploh niso ubadali

**************************************** V resnici mi nisi mar ti, ampak vznemirjenje, ki ga občutim ob tem ko te ljubim. (Anthony de Mello)


Naredili bodo naslednje:
– ukinili brezplačne vrtce za drugega otroka, da bodo lahko dali izbrisanim odškodnine
– ukinili rast penzij, ker sedanji sistem ni vzdržen
– zamenjali ljudi na tožilstvu in policiji, da se ne bo več ugotavljalo kdo je kriv za afero patria, gradbeno afero, Penko…
.
.
.
Najbolj bodo nastradali mali ljudje, delavci z že tako malimi plačami, ker Semolič, Rebolj, Mišič in ostali ne bodo pljuvali po svojih in zato ne bo zvišanja plač kot bi bilo če bi bila SDS na oblasti.

ja, Janši je bilo treba sprejet in zato mu čestitam:

-kadilski zakon
-delodajalce razbremenit davkov
-omogočil brezplačni vrtec za drugega in vsakega naslednjega otroka
-izogibajoče se delu najagat delat, ustvaril večji nadzor pri dodeljevanju denarnih soc.pomoči
-omogočil brezpl.topel obrok mladim
-ob naravnih ujmah ažurno (gotovo ažurneje kot prej) pomagati prizadetim…

-o vračanju cerkvi se strinjam s tabo[/quote]
In kaj imam jaz od tega?
-Sem sicer nekadilec, ampak se z zakonom ne strinjam, saj posega v svobodo posameznika.
– nisem delodajalec, in se mi plača zaradi te razbremenitve ni pobečala. No mogoče se je le delodajalcu, kdo bi vedel
– Brezplačni vrtci? zakon nepravičen, če imaš otroke z malo več razlike morš plačat vse, al pa če drugi ne dobi mesta v istem vrtcu.
– izogibajoče delu žal NI nagnal delat, (ni nič več zaposlenih kot prej), le iz spiska brezposelnih jih je dal.
– kako bo s toplim obrokom bomo še vidli, khmm le zakaj ni tega uvedel pred štirimi leti
– ob naravnih ujmah je pomagal selektivno. Ko je bla ujma v Kamniku, ko je odkrivalo strehe država vsem oškodovanim skupaj pomagala le z 10x višjim zneskom, kot je pomagala otrokom (po lastni neumnosti) utopljenih v Savi. ki roko na srce niso ptrebovali materialne pomoči, saj starši niso bili revni. Drugim otrokom, ki izgubijo starše pa nič…..


Najbolj odmevni (Bavčar, Kordež, Šrot..) so obogateli ravno pod Janševo vlado.
Ja res je, tud prej so že nastajali tajkuni, od zakona o privatizaciji podjetij dalje, ki ga je sporejela demosova vlada. In ker je bil Janša v tisti vladi, nosi tudi krivdo za posledice.


Notarskih uslug nisem rabil tko da me ne brigajo.
Za vinjeto sem pa dal več, kot za cestnine v lanskem drugem polletju.
No saj ne rečem, nekaterim so se cestnine zelo znižali, večini pa nekoliko povišale, kar je nujno, da bo dars pokasiral enako kot lani. Sicer bomo konec leta vidli, a je bil ukrep dobro premišljen in ali bo ta cena vzdržala.
Ampak bolj me skrbi, ker je uvedel vinjete kot ZAČASNI ukrep pred uvedbo satelitskega cestninjenja (in z nekim podjetjem celo podpisal neko pogodbo) – kar ni nič drugega kot vohunjenje za državljani.

Vsem, ki pravite, da vlada ni naredila nič, se motite, ker ji celo pahor izrekel priznanje.

Glede dosežkov se bi pa megaboy lahko malo potrudil. Se vidi, da spremljaš samo sd medije, ki so o delu vlade molčali ali pa zelo slabo govorili ali celo lažnivo.

SD vlada ne more nič narediti, ker so vsi pahor,golobič,dženkovič zatrjevali, da kako se bo življenje 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izboljšalo za vse. To jim celo verjamem, saj so tajkuni in manjši direktorji večinoma iz sd, ki dajejo delavcem slabe plače, sami pa živijo na veliki nogi. Vse kar je treba je, da ti gospodje malo bolj pošteno porazdelijo dobičke in malo bolj sledili zakonitostim svojega prepričanja. Bomo videli, če so tega sposobni.


Notarskih uslug nisem rabil tko da me ne brigajo.
Za vinjeto sem pa dal več, kot za cestnine v lanskem drugem polletju.
No saj ne rečem, nekaterim so se cestnine zelo znižali, večini pa nekoliko povišale, kar je nujno, da bo dars pokasiral enako kot lani. Sicer bomo konec leta vidli, a je bil ukrep dobro premišljen in ali bo ta cena vzdržala.
Ampak bolj me skrbi, ker je uvedel vinjete kot ZAČASNI ukrep pred uvedbo satelitskega cestninjenja (in z nekim podjetjem celo podpisal neko pogodbo) – kar ni nič drugega kot vohunjenje za državljani.[/quote]

Ti jih nisi rabil, na tisoče Slovencev, pa?

Kaj misliš, da si edini v državi, al kaj..smešne izjave imaš.

Prihaja obdobje, ko se bosta cedila med in mleko.


Nas je dva miljona, no pri teh notarskih tarifaj ne gre za nek velik denar. Pozdravljam pa da so se znižale.

Kaj te briga če ce je cena ladijskih vijakov znižala za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če se je pa krug povečal za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}


Nas je dva miljona, no pri teh notarskih tarifaj ne gre za nek velik denar. Pozdravljam pa da so se znižale.

Kaj te briga če ce je cena ladijskih vijakov znižala za 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če se je pa krug povečal za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}[/quote]

Če bi bil uporabnik ladijskih vijakov bi me to zelo brigalo, saj bi kar nekaj prihranil in s tem lažje kupil kruh.
Veš, ni vse za vse.

[/quote]

O vsaki posamezni omenjeni potezi prejšnje vlade bi se dalo diskutirati, meni se zdi večina pametnih, še posebej protikadilski zakon. Me pa moti predvsem nekaj: zakaj je Janša brezplačen vrtec, brezplačen topel obrok dijakom, ažurna pomoč ob naravnih ujmah, znižanje cestnin (čeprav samo za nekatere!) uvedel šele tik pred volitvami????? Če se ne motim, je vladal 4 leta, našteti uspehi pa segajo največ nekaj mesecev nazaj (z izjemo protikadilskega zakona). Mi vse preveč smrdi po podkupovanju uvolilcev na eni strani in gnilo jajce, ki ga je zapustil naslednji vladi.

hahaha, sami napovedovlaci prihodnosti, dobri ste res.

he he he ninej, eni pač gledajo v kroglo, drugi v karte, tretji v zvezde.
V vsej godlji zna priti celo do tega, da nekdo pogleda v oči.

Če mene vprašaš (vendar me nisi) bo, na naslednjih volitvah zmagal Jelinčič.
Pogledala v vse zgoraj našteto.:)

hehehe, če ti tako praviš bo pa že držalo!!!:)

New Report

Close