Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek evo sem vedla

evo sem vedla

da bo sral in si poskušal podaljšati mandat še za kak mesec, hm le zakaj če mu je toliko do Slovncev?

težko se je sprijazniti!!!

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042209080

Konec koncev je bil izvoljen za štiri leta!!!

veš kaj prav nič me ne briga, oktobra mu poteče rok uporabnosti in takrat ga nečemo več videt na čelu.

še bolj mi gre na kozlanje, sem mislila, da zna bolj pokončno prenesti poraz, pa vidim da sem se tudi tu o njem motila.

nova
Uredništvo priporoča

Od kdaj pa je POP TV tiskovni predstavnik SDS-a?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

no .. ninej tud meni je šlo na kozlanje ko je POHTRČ začel s tisto staro o ustavnosti glasovanja ljudi iz tujine, in da bi vse preverli ali pa razveljavli…
ko ga je novinar vprašal o tem če bi se slučajno rezultat spremenil..

imam posneto..tak da ne oponirat, da je kje kaj iz konteksta ali kake druge budalaštine..

tako da hvala enako..

pa za JJ to ni čudno, kajne ko je pač ruralc iz Grosupelj..pohtrč je pa ja mestni človk..pokončnež..

Za pozabljivce kopiram prispevek iz sosednje teme :

——–
Napisal: pozabljivost
Datum: 23.09.2008 13:38

Hmm, ali ste nekateri mogoče pozabili na mešetarjenje v Izoli iz strani tovarišice Pečanove ? In tožarjenje na sodiščih, da volitve niso bile regularne ? Pa kar o nekih glasovnicah, veljavniha, neveljavnih … skratka veliko megle so napihali takrat vrli SD-jevci. Zakaj ? Ker se niso mogli sprijazniti s porazom.
——–

Tole nezaupanje v štetje glasovnic je čisto pravilno. Če sami o sebi dvomijo, je res nekaj narobe. Ker so bili v vseh volilnih odborih tudi člani SDS-a, je prav, da se ponovno šteje! Verjetno so takoj, ko so bili narejeni seštevki tudi poročali šefom in vprašanje, kaj so sporočili. Očitno se jim podatki ne ujemajo in so zaradi hitrosti vse zbrkljali.

Včasih je bil pogoj, da smo člani odborov tisti, ki nismo v nobeni stranki. Po sprejetju zakona pa so lahko tam tudi tisti, ki so člani strank. Za moje pojme to ni prav.

samo na tole ti bom odgovorila.

upam da bo nova vlada spremenila tole glasovanje iz tujina.

tu se res lahko goljufa in poslati 47.000 glasovnic kar po nekem imeniku ljudem ki niti ne želijo glasovati in z navodili koga naj glasujejo, ma daj bodi realen.

komu koristi to glasovanje in kakšno pravico glasovanja ima nekdo, ki nikoli ni bil v sloveniji in tudi nikoli ne bo.

itak pa se pričakuje vrnjenih le 10.000 volilnic, pa še te niso vse iz Argentine, tako da bistvenih razlik ne bo.

in Potrču dam še kako prav, da tole glasovanje z zakonom spremenijo, če pa bo kaj sumljivega pa ja, naj vpostavijo spor.

Ali misliš, da simpatizer stranke pa ne more narediti nobene škode? Počakajmo na odgovor DVK na prijavo o nepravilnosti v enoti LJ.center, ki naj bi ga podala neka volilka. Glede na izkušnje iz lokalnih volitev je možno vse. Sicer pa se je pred volitvami na čveku pisalo o goljufijah, ki da bodo prišle na volitvah s strani SDS. Pa naj se preveri, mogoče pa bo SD dobila še kakšnega poslanca na račun SDS.

boos “Pa naj se preveri, mogoče pa bo SD dobila še kakšnega poslanca na račun SDS.”

Se strinjam.

Je pa zadeva takšna. Če svojim najbližjim ne verjameš, potem je nekaj hudo narobe. Ali s stranko SDS ali pa z njihovim članstvom. Kot je napisala Nynan v vseh volilnih odborih so sodelovali člani oz. simpatizerji stranke SDS (in seveda tudi drugih). Čisto mogoče je, da ima stranka SDS v svojih vrstah skrite sovražnike, ali pa jih JJ samo vidi. Tako kot je to videl v vsaki stvari doslej, ki njemu ni bila všeč.

Torej naj se kar šteje.

Nekaj me pa zanima, če mi lahko odgovoriš. Pišeš, da naj bi v vseh odborih bili člani ali simpatizerji SDS. Pa me zanima, ali so morali člani volilnih odborov izpolniti kakšne vprašalnike da se to ve? Ali druge stranke niso bile zastopane v odborih?

sicer tudi sam menim, da bi si Potrč lahko prihranil takšne “grošnje” za čas, ko in če bi bile potrebne, ampak zgolj v pojasnilo (ne v obrambo) ker vidim, da ne veš, v kakšnem kontekstu je bilo to izrečeno: Če ne veš, je ena od strank vladajoče koalicije izkoristila podatke o volilcih iz tujine iz volilnega imenika in je vsem po vrsti poslala svoje propagandne materiale. Seveda druge stranke (niti iz koalicije niti tiste iz opozicije) niso imele dostopa do naslovov volilcev, zato le-ti niso bili sezanjeni z njihovo “ponudbo”, kar predstavlja kršitev zakona o volitvah (morda kakšnega drugega zakona, ne me držati za besedo), ki pravi približno tako, da morajo imeti vse stranke enake možnost predstavitve svojih programov vsem volilcem.

Če pa se tebi ne zdi, da je stranka, ki je ukradal podatke o volilcih iz volilnega imenika, ravnala pravilno, pa si verjetno manjkal v mali šoli demokracije.

Tole pošiljanje volilnih lističev kar na ene naslove v tujino je en velik šmorn. Sam imam stalno prebivališče v Sloveniji, ampak sem trenutno v tujini. Če hočem volit, moram vsaj 1 mesec pred volitvami poslat izpolnjen obrazec z vsemi mojimi podatki in kopijo osebnega dokumenta na DVK in šele potem lahko volim po pošti ali pa grem na tukajšnje veleposlaništvo.
Tukaj pa pošiljajo tone volilnih lističev ljudem, ki sploh niso izrazili nobene volje da bi volili (da ne omenjamo tega, da marsikdo sploh še ni bil v Sloveniji oz. se niti ne namerava vrniti). Če niti toliko niso zainteresirani za volitve, da bi se sami prijavili in/ali šli na slovensko veleposlaništvo, jih pa res ni treba volit. Še v Sloveniji, kjer so volilni imeniki zelo posodobljeni in se za vsakega volivca ve, kje stanuje, je potrebno osebno priti na volišče, pokazat osebno in se podpisat. To je res čudn.

Nekaj me pa zanima, če mi lahko odgovoriš. Pišeš, da naj bi v vseh odborih bili člani ali simpatizerji SDS. Pa me zanima, ali so morali člani volilnih odborov izpolniti kakšne vprašalnike da se to ve? Ali druge stranke niso bile zastopane v odborih?[/quote]

ma me res čudi, da ne veš kako se spremlja volitve. Ob zaprtju volišč in preštevanju je prisotna komisija, ki je sestavljena iz strankarskih ljudi, torej je nemogoče, da bi kdorkoli goljufal, tudi zapisnik se podpiše s strani te strankarske komisije. No ja morda so pa kakšnega SDS-ovca podkupili, kaj praviš???

Nekaj me pa zanima, če mi lahko odgovoriš. Pišeš, da naj bi v vseh odborih bili člani ali simpatizerji SDS. Pa me zanima, ali so morali člani volilnih odborov izpolniti kakšne vprašalnike da se to ve? Ali druge stranke niso bile zastopane v odborih?[/quote]

ma me res čudi, da ne veš kako se spremlja volitve. Ob zaprtju volišč in preštevanju je prisotna komisija, ki je sestavljena iz strankarskih ljudi, torej je nemogoče, da bi kdorkoli goljufal, tudi zapisnik se podpiše s strani te strankarske komisije. No ja morda so pa kakšnega SDS-ovca podkupili, kaj praviš???[/quote]

Vsaka stranka ima po zakonu pravico na vsako volišče poslati zaupnika, ki je lahko prisoten od priprav za odprtje volilnega mesta do končnega pisanja zapisnika. Lahko pride in preveri, da so skrinjice pred začetkom res prazne, lahko preverja, kako ljudi identificirajo, ima pravico do vpogleda v volilni imenik, lahko prisostvuje štetju in preveri, da je prav prešteto in da je prav vpisano v zapisnike…

In ja, v zapisnik se vpiše tudi stranka, katero je zastopal kot zaupnik. Poleg tega pa mora imeti tudi posebno potrdilo DVK in je tudi tam vpisan v register. Brez potrdila je lahko na volišču samo kot volilec.

Vem, kaj lahko, ker sem si dobro prebrala, kaj smem – sem bila prisotna kot zaupnik (pa ne SDS-ov). Nisem pa članica nobene stranke, niti registrirana kot simpatizer.

Nekaj me pa zanima, če mi lahko odgovoriš. Pišeš, da naj bi v vseh odborih bili člani ali simpatizerji SDS. Pa me zanima, ali so morali člani volilnih odborov izpolniti kakšne vprašalnike da se to ve? Ali druge stranke niso bile zastopane v odborih?[/quote]

ma me res čudi, da ne veš kako se spremlja volitve. Ob zaprtju volišč in preštevanju je prisotna komisija, ki je sestavljena iz strankarskih ljudi, torej je nemogoče, da bi kdorkoli goljufal, tudi zapisnik se podpiše s strani te strankarske komisije. No ja morda so pa kakšnega SDS-ovca podkupili, kaj praviš???[/quote]

Ninej, govorila si o volilnih odborih, to kar si pa opisala pa ni volilni odbor. So samo ljudje ki so v komisiji ki nadzira delo odborov ob štetju. To je razlika.

pa kaj mi spet potikaš, pisala sem tole:

>>>

kje vidiš kakšen odbor?

sicer pa ja, stranke imajo pravico do sorazmerne zastopanosti v odborih, če jih izkoristijo je pa njihov problem!

New Report

Close