Najdi forum

DESUS

Pustimo licemerstvo in obračanje za vetrom te stranke in se vprašajmo malo po prihodnosti te stranke. Prepričan sem, da ta stranka vstaja od mrtvih – zakaj: preprosto zaradi tega, ker je upokojnecev vedno več, njihova socialna šibkost pa vedno hujša. Žal prihaja generacija, ki s pokojninami enostavno ne bo več preživela – kaj jim še preostane? Priti na volišče in voliti tistega, ki misli požreti še zadnje drobtinice denarja delovnih ljudi in zabiti žebelj na krsto slovenske popuilacije.

Čez 4 do 9 let računam torej na vsaj tak delež DESUSa, kot ga je pravkar dobil Pahor. Takrat pa … bog se nas umisli…

aja, upokojenci pa niso slovenska populacija?

seveda bodo spremembe, ampak na socialo ne gre pozabiti!

Desus mora biti v vladi, da zagotovi svojim volivcem vsaj nekaj predvolilnih obljub.

Seveda upokojence in pa tiste , tik pred upokojitvijo je treba odstranit ( pobiti ) !!!! kaj se pa to pravi , da po 40-tih letih dela zahtevajo pokojnino !!!! kaj potem če so 40 let garali ???? ko jih hebe parazite stare ????? na mladih svet stoji , mladi so naša bodočnost , mladi ki se ne bodo nikoli postarali , nikoli zahtevali pokojnine , nikoli zboleli .
g. minister !!!! meni so včasih rekli ; če nočeš biti star moraš mlad umret , imaš še vse možnosti da ne dočakaš obdobja čez 4-9 let katerega te je groza .
Upam da bom v časnikih kmalu bral : mladenič z sliko JJ v roki skočil pod vlak , g. minister ; korajža velja !!!!!

Seveda upokojence in pa tiste , tik pred upokojitvijo je treba odstranit ( pobiti ) !!!! kaj se pa to pravi , da po 40-tih letih dela zahtevajo pokojnino !!!! kaj potem če so 40 let garali ???? ko jih hebe parazite stare ????? na mladih svet stoji , mladi so naša bodočnost , mladi ki se ne bodo nikoli postarali , nikoli zahtevali pokojnine , nikoli zboleli .
g. minister !!!! meni so včasih rekli ; če nočeš biti star moraš mlad umret , imaš še vse možnosti da ne dočakaš obdobja čez 4-9 let katerega te je groza .
Upam da bom v časnikih kmalu bral : mladenič z sliko JJ v roki skočil pod vlak , g. minister ; korajža velja !!!!![/quote]

Pozabljaš ali pa nočeš pomisliti na to, da jim je treba pokojnine zaslužiti, prigarati, dobiti! Nemoreš pa tega naredit, če nas je vedno manj, se ti ne zdi???

Seveda upokojence in pa tiste , tik pred upokojitvijo je treba odstranit ( pobiti ) !!!! kaj se pa to pravi , da po 40-tih letih dela zahtevajo pokojnino !!!! kaj potem če so 40 let garali ???? ko jih hebe parazite stare ????? na mladih svet stoji , mladi so naša bodočnost , mladi ki se ne bodo nikoli postarali , nikoli zahtevali pokojnine , nikoli zboleli .
g. minister !!!! meni so včasih rekli ; če nočeš biti star moraš mlad umret , imaš še vse možnosti da ne dočakaš obdobja čez 4-9 let katerega te je groza .
Upam da bom v časnikih kmalu bral : mladenič z sliko JJ v roki skočil pod vlak , g. minister ; korajža velja !!!!![/quote]

Pozabljaš ali pa nočeš pomisliti na to, da jim je treba pokojnine zaslužiti, prigarati, dobiti! Nemoreš pa tega naredit, če nas je vedno manj, se ti ne zdi???[/quote]

ma sedaj te pa res ne razumem, obesil si se na pokojnine, in ravno vlada JJ jih je vrnila na prejšnjo ravan (vsaj tulil je vseskozi, kako so bili upokojenci opeharjeni in jim je zato vrnil dve pokojnini), LDS je šel v reforme, ki nas prav gotovo čakajo, JJ-a vlada je te reforme pretrgala in začeli bomo znova, seveda v socialnem smislu in smislu vzajemnosti.

pa kaj je sedaj se strinjaš s reformami pokojninskega sistema ali ne???

precej denarja je še v KAD-u in SOD-u, precej so ga pokradli tajkuni, še več pa tajkunčki, precej nacionaliziranega premoženja (gozdovi)se neodgovorno vrača in nekontrolirano se kupčuje z zemljišči in se jih mafijozno spreminja v gradbena zamljišča z astronomskimi cenami.

za vse to nosijo odgovornost vse minule in prihajajoča vlada
“pokaži mi pošteno stranko ?”, poštenje pregori in res, za pokoj se počasi pripravlja najštevilčnejša generacija (1955) v slo in z njo bo zavladal Desus.

Ta problem je jasen vsakomur, ki nima megle med ušesi. Zato je potrebno poleg obveznega prispevka od plače varčevati še zasebno.

Tisti pa, ki venomer gobcajo o sociali, morajo spredvideti, da lahko vzameš samo tam, kjer se kaj ustvari. In več kot boš jemal, manj bodo imeli “stvaritelji” volje za ustvarjanje. Začaran krog, ki ga je vzpostavila komunistična oblast pred 40 leti in dokler je bila nataliteta visoka, je zadeva špilala, sedaj pa bo potrebno sprejeti drugačen sistem – pač nekako upokojence odklopiti iz državnih jasli, pa naj vsak vardčuje za svojo penzijo, kot v čaish Marije Terezije 🙂

manj problemov bi bilo, da vsak “popapa” tudi svoje nepremičnine in da te ne grejo v dedodovanje, kar danes rešuje stanovanjski problem sledeče generacije…

primer:
ena “vsrana hiša” 100.000 € je 250 obrokov po 400 €, to je skoraj za 21 let mesečnih prejemkov po 400 €.

Meni je čisto kul, da upokojenci dobijo 1000€, ali pa magari 2000, ampak samo tako dolgo, dokler mi lahko nekdo jamči (ampak prosim, ne le z besedo), da bom takšno penzijo dobil tudi jaz čez 20 let, ko se bom upokojil.

Dokler pa mene prepričuijejo, da moram varčevati, če hočem računati na 500 € penzije (skupaj z mojimi prirhanki, da ne bo pomote), hkrati pa trenutna populacija upokojencev zahteva 1000€ (ki si jih, mimogrede, iz svojih zaslužkov niso mogli privarčevati), pa prosim lepo, naj gredo nekam, skupaj s Korlom na čelu.

Seveda upokojence in pa tiste , tik pred upokojitvijo je treba odstranit ( pobiti ) !!!! kaj se pa to pravi , da po 40-tih letih dela zahtevajo pokojnino !!!! kaj potem če so 40 let garali ???? ko jih hebe parazite stare ????? na mladih svet stoji , mladi so naša bodočnost , mladi ki se ne bodo nikoli postarali , nikoli zahtevali pokojnine , nikoli zboleli .
g. minister !!!! meni so včasih rekli ; če nočeš biti star moraš mlad umret , imaš še vse možnosti da ne dočakaš obdobja čez 4-9 let katerega te je groza .
Upam da bom v časnikih kmalu bral : mladenič z sliko JJ v roki skočil pod vlak , g. minister ; korajža velja !!!!![/quote]

Pozabljaš ali pa nočeš pomisliti na to, da jim je treba pokojnine zaslužiti, prigarati, dobiti! Nemoreš pa tega naredit, če nas je vedno manj, se ti ne zdi???[/quote]

Ni res , da nas je čedalje manj , vlada se je hvalila , da nas je čedalje več!!!!!!
Svojo pokojnino sem prekleto zaslužil !!!!! samo , da me vsaka reforma pok. sistema zajebe in ne morem nikakor v penzijo !!!!!
Delovne dobe imam skoraj 41 let ( začel z 15 letom ) ampak sem premlad (57 let )??????? zanimivo da sem za penzijo premlad , ko pa sem začel delati pa nisem bil premlad ?????
Reforma leta 99 je predvidevala , da se mi leta , ko sem delal kot mladoleten prenesejo v starost , ampak zajebi miško to so po dveh letih ukinili in kdo mora delati dlje od potrebnih 40 let ; bedaki moje sorte na katerih so testirali vse mogoče reforme in zakone da o sortah denarja , ki smo ga zamenjali v mojem življenju v tej jebeni državi sploh ne pomislim .
Ravno moja generacija roj. 50-55 leta najbolj najebe , ko smo šli v službo je bilo v prejšnji državi (yu) odrekanja in solidarnosti za vsako pizdarijo , nerazviti , neuvrščeni , vrtci , šole , ceste , vse sorte sranja smo morali *prostovoljno* financirat ,temu so rekli samoprispevki !!!! samoprispevki moj qurac morali smo dati !!!! v tej novi državi pa mi vsi grozijo , da ne bo penzije ker sem premalo delal oz. se sedaj premalo dela in ustvarja .
Do kdaj naj bi delal ???? naslednje leto , ko naj bi šel v penzijo bom imel 42 let delovne dobe od tega 3 leta kot mladoleten .
Če to ni dovolj potem pa naj , ko se bom stegnil mojo žaro še 5 let nosijo v službo kjer sem delal .

Se podpišem pod tole.

Kdo ti je rekel , da upokojenci zahtevajo 1000€ ??????
Očitno si gluh pa še tup povrhu !!!!!
Erjavc je rekel ; zakaj ne bi upokojenec dobil 1000€ če se da !!!!!
Nihče ni rekel da upokojenci to zahtevajo , niti nihče ni tega obljubil .
Normalno pa je , da za 40 let dela človek zahteva primerno pokojnino saj je v pokojninski sklad tudi plačeval .
Tebi danes vsaj povedo , da moraš varčevati za starost in imaš tudi cel kup skladov in stebrov kamor lahko vlagaš za starost .
V mojem času pa tega ni bilo in edino varčevanje je bilo preko banke ali pa nakup deviz za črne dni .

ma tole o KAD-u in SOD-u bi bilo treba preveriti.

stranke so vse poštene, vprašanje pa je kaj je z ljudmi, ki jih vodijo!

kaj je pol, a si za reforme al ne???

E Minister nekaj palamudiš pa ne veš kaj !!!
Upokojenci NE ŽIVIJO OD DENARJA KOT SI TI PREDSTAVLJAŠ, AMPAK SO ZA TO PLAČEVALI IN TO POŠTENO!!!!!!! Ne razumem kako ste lahko tako kratke pameti.
Sedaj pa mi nekaj povejte: Pred nekaj leti je bil upokojenec na tri delavce, sedaj pa je skoraj ena proti ena! Vlada JJ in seveda BAJUK so se na vse pretege hvalili, kako je trenutno najmanjša zaposlenost v Sloveniji, največji bruto proivod itd. Torej kako je mogoče, da se je to razmerje tako spremenilo??? Upokojencev nismo uvažali, delavcev nismo izvažali, ne enih ne drugih se ni rodilo najmanj petsto tisoč v nekaj mesecih??? Tukaj nekaj močno smrdi!
V zvezi z denarjem SPIZa se še spomnimo ko so ga pred leti delili in razmetavali okrog na veliko in ni bil nikdar vrnjen !!!

Jon, so pri nas res VSI prejemniki pokojnine dejansko PLAČEVALI zanjo? In to dovolj? Občutek imam, da so se včasih penzije dajale praktično vsem dovolj starim ali dovolj v sorodu z nekom umrlim – na vplačevanje se pa ni gledalo.

Erjavec ima velike apetite, sveto trojico bo zelo izsiljeval……če se bodo vdali njegovemu izsiljevanju, bo ok…če pa ne, pa ga bo njegovo članstvo odrezalo kot predsednika….če se to zgodi pa sledi podobna zgodba kot pri LDS…….Desus brez njega ni nič……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ne vem za vse ampak , jaz sem plačeval in to ne malo !!!!!
Po osamosvojitvi in v tranziciji pa je desetisoče ljudi odšlo predčasno v penzijo kar jim je omogočila takratna oblast in to vseeno kdo je bil na oblasti , beli , vijolčni , rumeni , rdeči ali črni važno da so se neželjenih znebili in najlažje je bilo da so odšli v penzijo in to z višino zadnje plače ( spomnite se Mitja Klavora na notranjem ministerstvu , upokojili so ga z 34 leti in penzijo dobiva v višini zadnje plače )
Takih upokojitev je bilo na tisoče zato so sedaj problemi s pokojninsko blagajno , ali pa teli naši jebeni poslanci in državni funkcionarji po dveh mandatih se lahko upokojijo in pripada jim posebna pokojnina v višini tromesečnega povprečja .
Vsakič ko se zamenja vlada gre nekaj sto vodilnih uslužbencev paravladnih firm raje v penzijo kot pa da bi jih odstavili in novi oblastniki jim to omogočijo samo da se jih potiho znebijo , tako je bilo ko je JJ prevzel oblast in tako bo tudi sedaj , to se dogaja po vsakih volitvah in to je tisto kar izčrpava pokojninsko blagajno .

ja,vse to državo izčrpava in vse vlade se obnašajo neodgovorno, predvsem zato, da imajo od teh kraj koristi.
vlado v bistvu volimo mi in si izvoljeno pač zaslužimo, namesto da bi jo jeb*li, ji večina zagriženo ploska.
menjava uprav in nadzornikov “guta” denar in tega ne more nihče plačati razen nas samih.
žalostno je, da so nebroj ljudi starih malo nad 30 let doživljensko upokojili (na naš račun), namesto da bi jih nasuvali v rit. komunist bo vedno komunist in bo zaščitil komunista. komunista pa sta JJ in gospod Pahor.

dobro razmišljaš,
mislim pa, da je Erjavec dovolj “lukav” in se tega zaveda, elastiko bo nategoval do, do, do polovice, saj se v primeru padca vlade vsi bojijo za svoje riti.

[/quote]

Ni res , da nas je čedalje manj , vlada se je hvalila , da nas je čedalje več!!!!!!
Svojo pokojnino sem prekleto zaslužil !!!!! samo , da me vsaka reforma pok. sistema zajebe in ne morem nikakor v penzijo !!!!!
Delovne dobe imam skoraj 41 let ( začel z 15 letom ) ampak sem premlad (57 let )??????? zanimivo da sem za penzijo premlad , ko pa sem začel delati pa nisem bil premlad ?????
Reforma leta 99 je predvidevala , da se mi leta , ko sem delal kot mladoleten prenesejo v starost , ampak zajebi miško to so po dveh letih ukinili in kdo mora delati dlje od potrebnih 40 let ; bedaki moje sorte na katerih so testirali vse mogoče reforme in zakone da o sortah denarja , ki smo ga zamenjali v mojem življenju v tej jebeni državi sploh ne pomislim .
Ravno moja generacija roj. 50-55 leta najbolj najebe , ko smo šli v službo je bilo v prejšnji državi (yu) odrekanja in solidarnosti za vsako pizdarijo , nerazviti , neuvrščeni , vrtci , šole , ceste , vse sorte sranja smo morali *prostovoljno* financirat ,temu so rekli samoprispevki !!!! samoprispevki moj qurac morali smo dati !!!! v tej novi državi pa mi vsi grozijo , da ne bo penzije ker sem premalo delal oz. se sedaj premalo dela in ustvarja .
Do kdaj naj bi delal ???? naslednje leto , ko naj bi šel v penzijo bom imel 42 let delovne dobe od tega 3 leta kot mladoleten .
Če to ni dovolj potem pa naj , ko se bom stegnil mojo žaro še 5 let nosijo v službo kjer sem delal .[/quote]

Napisal si enega najbolj super postov na tem forumu in shranila ga bom v priljubljenih. Zlasti zadnji stavek mi je nadvse všeč:-)))))
Lepo pozdravljen in čimprej in čimboljšo penzijo ti želim!

Hvala za tvoje dobre želje !!
Čeprav mislim , da mi bo naslednje leto uspelo oditi v penzijo , ker bom ispolnil vse yebene pogoje , ki so si jih v teh letih izmislili za odhod v penzijo .
Računam pa tudi na to , da se nova vlada ne bo spravila v pravni red vsaj do marca 2009 !!! Zakaj ??? ker bodo imeli sami z sabo dovolj dela ; formirati vlado , pa razne komisije pa odbore in pododbore in potem najbolj poglavitno ??? poslanske in ministerske plače !!!! saj so gospodje novoizvoljena oblast ljudstva in jim pripada tudi višja plača kod dosedanjim oblastnikom ( no vsaj do sedaj je bilo vedno tako ) .
Ko vse to seštejem mislim da nobena komisija za reforme pokojninskega sistema naslednje leto ne bo pričela z delom tako , da jaaaaaaaaaaaa grem v penzijo kooooončnooooooooooo po 42 letih dela !!!!

New Report

Close