Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek RKC pozdravlja rezultate letošnjih volitev

RKC pozdravlja rezultate letošnjih volitev

RKC se veseli izida letošnjih državnozborskih volitev, saj je za stranke, ki nasprotujejo Cerkvi kot ustavnovi (SD, Zares, SNS, LDS), volilo preko 523.000 volilcev.

Glede na statističen podatek, da je v Sloveniji 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} katolikov in da je do včeraj bilo oddanih ca. 1.035.000 veljavnih glasovnic, je torej glasovalo približno 724.000 katolikov. Ob tezi, da noben nekatolik ni volil nobene od strank izven levega trojčka je očitno je za stranke, ki nasprotujejo Cerkvi kot ustanovi, volilo približno 210.000 volilk in volilcev, kar pomeni natančno toliko smrtnih grehov.

Sam cene odpustka, ki ga RKC za smrtni greh zaračuna svojim vernikom, sicer ne vem, vendar pa lahko predpostavljam, da ta ni poceni. Ob 200.000 prodanih odpustkih pa je veselje RKC nad rezultati volitev razumljivo. (zgolj za ilustracijo: če odpustek za smrtni greh stane 100 €, bo RKC iz tega naslova prejela 20 milijonov €, če pa odpustek stane samo 10 €, pa še vedno zelo lepa 2 milijona €)

tudi vse med 200.000m in 2 milj. je lep denar, pa rec kar ces

ene,

mal si zakompliciral s številkami, ampak verjetno bo res nekaj na temu: očitno je ogromno katolikov mislilo s svojo glavo in glasovalo za leve stranke, ne glede na zastraševanje s smrtnimi grehi in večnim cvrenjem v peklu.

Če se pa taki vseznalci začnejo z matematiko ubadat, je pa kriza. Še tega ne vedo, da je vsaj stoletje minilo, ko odpustki niso več kupljivi.

So so, samo danes se jim ne reče odpustek, ampak prostovoljen prispevek.

Noben prostovoljni prispevek te ne reši pred spovedjo, govorim za vernike. Je pa mnogim prehudo, da bi pogledali vase.

Se strinjam. In mnogi verjamejo v to, da bodo šli k spovedu, zmolili par zdravih marij, oče našev, navrgli kakšen evro in njihov greh bo pufnil v nič. Žal.

Tvoj zadnji stavek je bistven. In ne velja samo za vernike.

Če si bila kdaj pri spovedi, potem ti je jasno, da nobena odveza ni pogojena z denarjem. Če pa vernik sam misli, da mora še kaj dodati, potem pač ni vernik.

Ne govorim o spovedi, ampak o “celotnem kompletu” obiskovanja cerkev.

Odpustki so bili povezani izključno s spovedjo. Grehe si odkupil.
In odpustke se omenja v prvem postu.
Se pa je res debata razvila in to je dobro.

Mah saj je podoben šmorn, samo vrstni red je drugačen. Včasih si plačal, pa greha ni bilo več, danes pa greš brezplačno k spovedi, pa plačaš kasneje (pri maši, krstu,…). Bi resno rada spoznala človeka, ki je celo življenje prebil v cerkvi, brez, da bi kakšen cekin navrgel.
Sem že enkrat zapisala, da bi Jezusa v rekordnem času kap, če bi se samo v Vatikanu zbudil, sploh mu ne bi bilo treba kam drugam hodit. Pa vstal od mrtvih se verjetno nikoli ne bi več.

Po moje nimaš prav. Kajti ravno zaradi grešnikov (naj) bi vstal, pravični ga ne potrebujejo. Torej bi danes imel kar veliko razlogov za vstajenje.

Hmmm…..ker imaš tako podrobne informacije kaj je treba in koliko je treba plačati RKC, predvidevam, da vsak dan tam čemiš…….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Kaj pa vem. Lahko bi tudi tako sklepala, ampak njegovo vstajenje je v dveh tisočletjih tako nično, da mislim, da se mu ne bi več splačalo. Kakorkoli, žalosten bi bil.

No, ampak to je bil namen. Seveda bi bil žalosten. Menda pa ne bi obupal, čeprav so napovedi o naslednjem prihodu strašljive.

Najbrž sklepam po sebi, čeprav veljam za zelo vztrajnega človeka, tudi ko že kaže na nemogoče, sem jaz še vedno na znamenitem reku “upanje zadnje umre”. Trenutna situacija je grozljiva, tako da bi jaz že menda obupala.

Sicer sem hotela povedati to. Tip se je za nas žrtvoval, mi pa se na to kratko malo poserjemo.

New Report

Close