Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Demokracija samo letos dobila 200.000€

Demokracija samo letos dobila 200.000€

Ministrstvo za kulturo z javnim denarjem financira svoje počitične somišljenike?vir:24ur

Demokracija samo letos dobila 200.000 evrov nepovratnih sredstev

Na rezultate razpisa s področja programskih vsebin tiskanih, radijskih in TV programov ter elektronskih komunikacij se je danes odzval poslanec LDS Jožef Školč. V pismu ministru za kulturo Vasku Simonitiju je zapisal, da le-ti “zelo jasno” kažejo to, na kar so v LDS že ves mandat opozarjali, to je, “da na ministrstvu za kulturo ne razumejo vidika enakopravne dostopnosti do javnih sredstev in da svoj položaj izkoriščajo za podpiranje svojih političnih somišljenikov”.

“Očitno ni naključje, da je tednik Demokracija, katerega solastnica je vaša stranka SDS, samo letos dobila 200.000 evrov nepovratnih sredstev, sledi ji Nova revija, ob kateri stoji Zbor za republiko, ki se je ravno v teh dneh odločil, da bo javno podprl vašo vlado. V LDS se strinjamo, da so omenjene revije pomembne za določen krog bralcev in so prav tako upravičene do finančne pomoči države. Sporen pa je način razdeljevanja teh sredstev, saj mediji, ki vam ne pišejo hvalnic in ne sodelujejo v vaši volilni kampanji, niso prejemniki državnih subvencij,” je zapisal v pismu.

Školč od ministra zahteva, da v svojem odgovoru tako slovenski javnosti kot tudi opoziciji podrobno obrazloži, na podlagi katerih kriterijev, strokovnih analiz in argumentov se je odločil, da državne subvencije nameni prej omenjenim medijem. “Glede na to, da ti mediji izkazujejo predvsem in najprej izrazito naklonjenost stranki, kateri pripadate, se nikakor ne moremo otresti občutka, da gre tudi v tem primeru za izrazito politično favoriziranje, ki temelji na klientelizmu,” je še zapisal opozicijski poslanec.

popravljam napako: POLITIČNE SOMIŠLJENIKE!:)

Do kdaj mislijo brezplačniki izhajat?

Slišala sem, da samo do 17. septembra. Upam, da res, čeprav sem danes dobila novo darilo – Reporter. V Financah menda piše, da nihče od teh časopisov ne izda vira financiranja.

nova
Uredništvo priporoča

V oktobru bo časopis Komunist dobil 200.000 € nepovratnih sredstev. Preverjeno. Vir: (ne povem, a sem v prekršku?)

A to mu boš ti nakazal? Malo čuden boš izpadel, denar ti bodo nakazali nazaj in začela se bo preiskava. Raje nakaži na račun, ki obstaja. Mutna posla khmmm… Edino če bi bil rad na televiziji. 😉

Malo pregleda, še drugih novosti, če koga zanima

Ministrstvo za kulturo z javnim razpisom financira politične somišljenike
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042205292

pa še to:
Ni naključje, da je tednik Demokracija, katerega solastnica je SDS, samo letos dobila 200.000 € nepovratnih sredstev, sledi ji Nova revija ….. itd., in ostali …. glej link
http://www.indirekt.si/novice/slovenija/sredsdtva_iz_medijskega_razpisa_za_141_projektov/111930

še nekaj drugih zanimivosti..

ni naključje da je KPJ gradila Gotenico..
davkoplačevalci še danes ne vemo od kje jim denar..
no ..od kje jim delavna sila pa vemo..

http://www.KPJ.yu.49

še nekaj drugih zanimivosti..

ni naključje da je KPJ gradila Gotenico..
davkoplačevalci še danes ne vemo od kje jim denar..
no ..od kje jim delavna sila pa vemo..

http://www.KPJ.yu.49[/quote%5D

simpl, vse ve …:-))))

no..
tolk kot “broj jedan” ne..

Dragi Simpl, “dol mi visi” s čigavim denarjem je KPJ gradila Gotenico, vem samo, da z mojim ne, ker takrat še nisem bila davkoplačevalec, zelo pa mi ni vseeno, kaj se dogaja s tistim davkoplačevalskim denarjem v katerega tudi jaz prispevam svoj delček.
Ne razumem zakaj se mora tukaj skoraj vsaka razprava preusmeriti na bivšo Jugo ali pa še bolj nazaj, velika večina današnjih prebivalcev Slovenije s tem nima nič, niti takrat ni imela nič, nas pač zanima sedanjost in prihodnost.

motite se.. cilka..

PRABABI vse ve in je bla zraven…

no veste, men pa gor visi, če je ta vlada dobila provizijo….

pač gledam že naprej v prihodnost..

kaj vas ta preteklost tolk zdej zanima, to je že tri mesce nazaj..

simp,

kaj ima Gotenica opraviti v tej temi, po mojem NIČ! Nekaj si pač moral napisati v opravičilo razdelitvi sredstev.

Pišeš: === “PRABABI vse ve in je bila zraven …” ===

Hahaha :-))
Ja, seveda, bila sem zraven in komando držala, pa ti menda tudi, ker zatruješ, da sem bila zraven.:-)

Pa menda nisi ti tisti “simpl” mulc, ki je tam kar naprej cvilu in drisku za grmom??
Še dobro, da si si zapomnil, da lahko tukaj sedaj kar naprej driskaš!

Mogoče ti bo pa Gotenica še prav prišla, da boš lahko skril svojo “rit”, če bo potrebno.

Ninej, vaši LDS/SD trobili Delo in Dnevnik dobijo od botrov toliko vsak mesec.

pa kakšni naši, sicer pa od bratov tudi če, le da ne gre za davkoplačevalski denar!

New Report

Close