Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Jankoviću je vzor Beograd

Jankoviću je vzor Beograd

Poglejte, kakšen intervju je dal poleti Janković za en srbski časopis:

http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=15401

Ja in kaj je s tem narobe.Pojdi enkrat v BEOGRAD pa boš videl kakšna vas je LJUBLJANA.

a si ti od dol??
če že tolk dol hodiš lahko tam tud ostaneš, če ti je tko všeč..

nova
Uredništvo priporoča

Ti za kak teden je prav fajn, da si malo spočiješ ušesa od naše kurčeve politike.

zakaj pa je potem Ljubljana polna Srbov.Naj gredo v svoje velemesto beograd.

Tudi njihova je kurčeva: http://www.youtube.com/watch?v=pAmFtqGRUtc, da o tem ne bo kakšne pomote.

Sicer pa je Beograd velemesto, kar Ljubljana žal ni. Prestolnica v pravem pomenu besede, kar Ljubljana žal ni. In je kar nekaj stvari, ki jih Beograd ima in Ljubljani ne bi škodovalo. Vse trgovine so v centru odprte do devetih zvečer. Ob vsaki uri dneva ali noči v vsakem delu Beograda najdeš več odprtih lekarn. Javni promet, tramvaji in avtobusi, je neprimerno boljši od našega. Kjerkoli se turist pojavi sredi noči, bo na ulici dobil za jesti karkoli. Ne samo v centru, kjerkoli. Pri nas se je šele v času Jankovića začelo odpirati te hitr hrane na ulici, prej sta bila samo dva Šiptarja. Turist brez težav v Beogradu najde ob dveh zjutraj odprto restavracijo, kjer ne samo da bo dobil hrano, jedel bo ob živi glasbi. Pri nas ti ob polnoči posreže samo še mehiška restvracija Kantina. Najmanj pet stadionov, ki so boljši od ljubljanskega. Arena, pred katero se Tivoli lahko samo skrije. Beogradski sajam, ob katerem je Gospodarsko rastavišče smešno. In še bi se dalo naštevati …

In redko kdo ima Ljubljano tako zelo rad kot jaz.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Zato ko Ljubljančani nočete sami smetja pobirat pa dreka spucat, pa jarkov kopat itd.No malo je šale nekaj pa tudi resnice. Tudi v mojem kraju smo SLOVENCI skoraj manjšina.

Lepo, upam, da si tudi svoje otroke naučil ksenofobije in nacionalizma. Da generacija pelje idejo naprej. Pravkar si mi vrgel kost, da ti pojasnim zakaj ne maram Janše, zelo pa je zanimivo, da je med njegovimi privrženci ogromno ksenofobov in nacionalistov. Naključje?

Nisem iz Ljubljane, zakaj vprašaš.Samo še vedno s emi zdi Ljubljana precej lepša od Beograda.Nekdo mi je priporočil ogled Beograda.Sem si ogledal.Nič presenetljivega, pač eno veliko mesto.V primerjavi z drugimi mesti podobne velikosti precej nezanimivo ( recimo v priemrjavi z Dunajem, Budimpešto, Prago..)

jst sicer ne hodim dol..
sm pa bil pred desetletji tam..
celo leto.. brezplačno..

tako da vam kak je tam..
pa kako treba da se doteraš..
i da se provodiš..

pač, zgodbice prihrante za tiste, ki se jih da okrog prsta navijat..

Tudi njihova je kurčeva: http://www.youtube.com/watch?v=pAmFtqGRUtc, da o tem ne bo kakšne pomote.

Sicer pa je Beograd velemesto, kar Ljubljana žal ni. Prestolnica v pravem pomenu besede, kar Ljubljana žal ni. In je kar nekaj stvari, ki jih Beograd ima in Ljubljani ne bi škodovalo. Vse trgovine so v centru odprte do devetih zvečer. Ob vsaki uri dneva ali noči v vsakem delu Beograda najdeš več odprtih lekarn. Javni promet, tramvaji in avtobusi, je neprimerno boljši od našega. Kjerkoli se turist pojavi sredi noči, bo na ulici dobil za jesti karkoli. Ne samo v centru, kjerkoli. Pri nas se je šele v času Jankovića začelo odpirati te hitr hrane na ulici, prej sta bila samo dva Šiptarja. Turist brez težav v Beogradu najde ob dveh zjutraj odprto restavracijo, kjer ne samo da bo dobil hrano, jedel bo ob živi glasbi. Pri nas ti ob polnoči posreže samo še mehiška restvracija Kantina. Najmanj pet stadionov, ki so boljši od ljubljanskega. Arena, pred katero se Tivoli lahko samo skrije. Beogradski sajam, ob katerem je Gospodarsko rastavišče smešno. In še bi se dalo naštevati …

In redko kdo ima Ljubljano tako zelo rad kot jaz.[/quote]

To je tvoje idealizirano videnje Beograda, ker ga pač obiskuješ samo turistično.Pojdi si kdaj prebrat na kakšen srbski forum, recimo krstarica ali b92 (ne na serbiancafe, tam je samo srbska dijaspora, ki o0 Srbiji modruje iz varne distance ), kaj si Beograjčani mislijo o stanju v Beogradu.Glavna ugotovitev je, da je Beograd pred letom 90 bil mesto, zdaj je pa selendra.Na tisoče srbskih seljakov se je preselilo v Beograd, mesto, ki ima infrastrukturo za ene 900 tisoč prebivalcev,d ejanskih prebivalcev pa dvakrat toliko..Srbiji se dogaja beogradizacija, to je, Beograd nenormalno raste, ostala mesta pa crkujejo na ta račun.

Ne vem, zakaj bi se Ljubljana zgledovala po Beogradu, po čem? zakaj se ne bi raje zgledovala po Dunaju?

Zakaj ne? Jaz zase povem … Če bi kdaj morala živeti kje drugje kot v Ljubljani, bi najraje živela na Dunaju. Ne v Beogradu, ampak na Dunaju. Ker tudi Beograd ima tisoč in eno težavo. Kar pa ne spremeni dejstva, da je vse tisto, kar sem jaz napisala, res. Kajti oprosti, jaz v Beogradu nisem bila turist, ki si ogleda Dedinje in Kalemegdan ter se spoka domov. Če sodim po tvojem pisanju, ti Beograd poznaš na takšen način. Jaz sem vsako leto v Beogradu preživela po dva meseca in nekaj o tem mestu vseeno vem. Kakorkoli že, Janković se trudi, da bi iz Ljubljane nekaj naredil. Če bi bilo po Janševo, bi Ljubljani pobral ves denar. In veliko denarja ji je že pobral. Vzemi Ljubljani in daj svojim volivcem, je bilo njegovo vodilo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

“Vzemi Ljubljani in daj svojim volivcem, je bilo njegovo vodilo”

mislite ali veste??

morda je pa misli..

Vzemi Ljubljani in daj v Beograd!

Žogca vsak cigan svojga konja hvali:-)

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Kaj pa naj bi se pričakovalo od kulturnega politika (ali pa gospodarstvenika ali pa navadnega človeka), kot da pohvali glavno meste in državo tistega, s katerim se pogovarja.

Dajte se ne malce spomniti, kako nam slovenceljnom gode, ko kakšen tuj državnik, politik, turist… pohvali lepote naše slovenije, prisrčnost naše Ljubljane… Pa res mislite, da so vsi tako zelooo iskreni? Kaj pa naj rečejo, da je Ljubljana v bistvu en vas in je en sam dolgčas pa da jim je bil najbolj všeč lokalna specialiteta burek?

prepričana sem, da je Ljubljana, v primerjavi z BG, mala vasica vendar ne
gre pozabiti, da je ravno Ljubljani Beograd ogromno let kradel denar,
da je lahko postal kakršen je.

Nekateri imate kratek spomin ali pa ste premladi, da bi to vedeli.

prepričana sem, da je Ljubljana, v primerjavi z BG, mala vasica vendar ne
gre pozabiti, da je ravno Ljubljani Beograd ogromno let kradel denar,
da je lahko postal kakršen je.

Nekateri imate kratek spomin ali pa ste premladi, da bi to vedeli.[/quote]

Kdo pa zdaj krade nam, ki nismo Ljubljana, pa opažam, da se Ljubljana vedno bolj širi, mi se pa krčimo kot stare cunje. Tale izgovor, da je vse šlo v Beograd je že zdaj prežvečen, ker že 18 let vse ostaja v Sloveniji, pa smo še v večjem dreku. Ljubljana ti je še skoraj edina opcija, da kaj narediš. Kaj je še zmeraj Beograd kriv?

prepričana sem, da je Ljubljana, v primerjavi z BG, mala vasica vendar ne
gre pozabiti, da je ravno Ljubljani Beograd ogromno let kradel denar,
da je lahko postal kakršen je.

Nekateri imate kratek spomin ali pa ste premladi, da bi to vedeli.[/quote]

Slovenija in Hrvaška sta plačevali ko zmešani, da so si Beograjčani postavili Terazije in druge avenije in da s elahko zdaj bahajo, kako imajo “velemesto”.

Kaj takšnega pa lahko napiše samo zelo hudo omejen Slovenec. Terazije niti pod točko razno niso “novogradnja” in se po drugi svetovni vojni skorajda niso spremenile. Vse pomembnejše zgradbe na Terazijah so veliko starejšega veka. Zadnja večja rekonstrukcija se je na Terazijah zgodila leta 1947.

Kar pa se avenij tiče … Beograd ima avenijo mode, ki se nahaja v Mercatorjevem nakupovalnem središču. Kot tudi Avenijo 19, ki jo zdaj končujejo. Avenija 19 pa je, tako mimogrede, poslovni center in ne ulica. Potem pa je z avenijami nekje konec. Ima pa Beograd bulevarje.

Če že slepo ponavljaš, kar si slišal od svoje zakmetene babice ali dedka, potem vsaj poslušaj, kaj ti govorijo. Slovenci Srbom očitajo, da so iz njihovega denarja zgradili Novi Beograd. Vendar so Srbi tudi po odhodu Slovenije veselo gradili naprej. Samo kot primer, v zadnjih petnajstih letih so popolnoma pogradili Bežanijsko koso (med Novim Beogradom in Surčinom), ki je dvakrat večja od, na primer, našega Bežigrada. Najmanj 300 blokov in 5000 hiš je nastalo tam, cel kup šol, vrtcev, nakupovalnih središč. In vse to, zanimivo, brez slovenskega denarja.

Ne, niti najhujši Srbomrzec v Sloveniji ne bo kvazil, da so Srbi Terazije zgradili s slovenskim denarjem. Lahko pa zanemariš vsa zgodovinska dejstva in veselo trdiš, da so Srbi tudi Kalemegdan zgradili s slovenskim denarjem.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Oni so ga samo zgradili još starijeg – kot so stolkli Dubrovnik, Mostar in se hvalili s tem, kako bodo zgradili još ……

Ma kaj prepričujete prepričane (SRBE), ti bodo vedno našli izgovor!

Vse je šlo v Beograd, oni so pa potem razdeljevali in ugotavljali kdo ima prednost. In tako je Slovenija vedno izvisela:-(

Na koncu pa z naropanim (našim) denarjem gradijo po Sloveniji cerkve in trgovske centre…

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Ja, ja seveda. Tako so komunisti videli neke zunanje sovražnike in krivce, sami v sebe pa so se pozabili ozret. No, sedaj imamo enako obliko v drugačnem paketu. Bravo!

franček, tebe bo potrebno vpisati v šolo podjetništva.
prva lekcija bo: imeti denar.

naučili te bodo, da vedno tisti, ki ima denar izkorišča onega, ki ga nima.

preneseno:
na severu je več denarja kakor na jugu in sever vedno izkorišča jug.
Slovenija je izkoriščala jug, saj je tja prodala vso svinjarijo, ki je ni bilo možno prodati na sever.

Za BALKAN kamor tudi mi Slovenčki spadamo je Beograd ZAKON.

ni mi za brati, s svojimi besedami mi-nam povej kaj hočeš in kaj ti ni všeč?

New Report

Close