Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Nov prometni zakon že kaže rezultate

Nov prometni zakon že kaže rezultate

http://24ur.com/novice/crna-kronika/na-celjskem-umrle-tri-osebe.html

Policaji veselo kasirajo, priprli so že tm okol 800 ljudi, (tolk jih tud gestapo ni v takšnem času) in samo od njih pokasirali enih 800 miljončkov, pa so ti le vrh ledene gore. Pa verjetno smo opazili, da so policaji precej vneto delali zanji mesec.

Vedno sem trdil, da je zakon namenjen polnjenju proračuna in povečevanju represije, z namenom utrjevanja oblasti, In se je pokazalo, da se nisem zmotil.

Dokler bo država dobro služila na račun nesreč in prekrškov, ne bo zainteresirana za zmanjšanje le teh.

Še tako dober zakon, še tako dobre ceste ti ne pomagajo če za volanom sedi idiot.


Ni res zakon lahko pomaga, …proračunu mislim.

ups, tiskarska napaka. pokasitali 800 jurčkov, z zaplembo vozil pa žez miljon, kar je še vedno ogromno.

Ne vem kaj ima zakon pri tem, da si ti idiot in teraš avto ali motor do konca? Več ali manj je bil skupni imenovalec vzrokov nesreč ta vikend prevelika hitrost. Zakon človeka ne more spremeniti lahko mu da samo misliti. Kako se boš pa odločil je pa v tvojih rokah oz glavi.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.

Kolikor vem, je bilo objavljeno, da so pokasirali 10 mio €. Za obnovo cest pa ta denar menda ne bo šel, čeprav so kazni prav temu namenjene. Pred volitvami je treba plače v JU dvignit.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.

Moje mnenje je, da bi morale biti kazni nižje, a nadzor bolj temeljit. Torej, če bo verjetnost, da te ob prehitri vožnji ulovijo na radar recimo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, boš tudi, če je kazen samo 100€, trikrat premislil, kako hitro voziš. Zato pa večina ob hitrostnih kamerah vozi počasneje, ker je pač kamera ves čas tam – kot nekakšen 24 urni policaj.

Napačno razmišljanje.
Če boš vedel, da ti vseskozi nekdo gleda za ovratnik in grozi s 100€ boš živčen in boš kmalu naredil napako.
Treba bi bilo nadzor počasi opuščat in preiti na sistem zaupanja. To se da narest z vzgojo, nikakor pa ne s palico.

Ampak država zaenkrat še ne bo vzgajala, saj potrebuje kršitelje (tudi na dolgi rok), saj od njih dobro služi.

Tist otrok, ki ga skoz kontroliraš, bo naredu kaj narobe takoj, ko boš pogledal stran.

Napačno razmišljanje.
Če boš vedel, da ti vseskozi nekdo gleda za ovratnik in grozi s 100€ boš živčen in boš kmalu naredil napako.
Treba bi bilo nadzor počasi opuščat in preiti na sistem zaupanja. To se da narest z vzgojo, nikakor pa ne s palico.

Ampak država zaenkrat še ne bo vzgajala, saj potrebuje kršitelje (tudi na dolgi rok), saj od njih dobro služi.

Tist otrok, ki ga skoz kontroliraš, bo naredu kaj narobe takoj, ko boš pogledal stran.[/quote]

Rabiš obe varianti. Če ne gre zlepa pa zgrda. Sicer pa je tvoje pisanje lepa pravljica, ki pa se na naši okrogli zemljici ne obnese.

Ne bod naiven. Dobro se vedeli, da višje kazni ne bodo zmanjšale nesreč, kot jih tud prejšnje zvišanje ni.
So pa dobro vedli, da pa prineslo več €€€ v proračun, pa z represijo si bo vlada utrdila oblast.

Kolk bi pa morala bit kazen za izsiljevanje prednosti, da tist v Cirkovcih ne bi zapeljal pred vlak? sem to že večkrat vprašal tiste, ki zagovarjajo vse višje kazni, pa nikol dobil odgovora.

Kako visoka pa je kazen za telefoniranje med vožnjo? Toliko ljudi to počne, da se mi začenja dozdevat, da je to po novem dovoljeno.

Ne bod naiven. Dobro se vedeli, da višje kazni ne bodo zmanjšale nesreč, kot jih tud prejšnje zvišanje ni.
So pa dobro vedli, da pa prineslo več €€€ v proračun, pa z represijo si bo vlada utrdila oblast.

Kolk bi pa morala bit kazen za izsiljevanje prednosti, da tist v Cirkovcih ne bi zapeljal pred vlak? sem to že večkrat vprašal tiste, ki zagovarjajo vse višje kazni, pa nikol dobil odgovora.[/quote]

Če je zapeljal pred vlak je plačal visoko kazen, ki mu jo je odmerilo življenje.Spoštuj pravila pa ti ne bo treba plačati.


In kolk bi morala bit zagrožena kazen napisana v zakonu, da bi ga odvrnilo od tega, da je zapeljal pred vlak?
Saj nekateri pravijo, da vižje kazni preprečujejo nesreče? pa da bi morale bit še višje, da bi jih bilo manj???
Zdej me pa zanima, kolk €€€?

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.[/quote]

boss, ne deluješ mi tako naiven, da bi v to verjel.


In kolk bi morala bit zagrožena kazen napisana v zakonu, da bi ga odvrnilo od tega, da je zapeljal pred vlak?
Saj nekateri pravijo, da vižje kazni preprečujejo nesreče? pa da bi morale bit še višje, da bi jih bilo manj???
Zdej me pa zanima, kolk €€€?[/quote]

Ne vem kaj je cilj tvoje provokacije? Zakon je napisan z namenom, da bi promet potekal varno. Ker ga ljudje ne spoštujejo se hoče to doseči z restriktivno zakonodajo. Sprašuješ o višini kazni. Če si prišel živ čez je višina zapisana v zakonu. Če pa si podlegel poškodbam ob trku z vlakom si pa plačal enormno visoko kazen, se ti zdi mogoče prenizka? Če bi bilo že sedaj dovolj spoštovanja zakona ne bi bilo potrebno višati kazni.
Zelo radi se primerjamo z drugimi državami, pa se primerjajmo še v spoštovanju zakonodaje. Zato, da se v tujini, kot pravijo, bolj spoštuje zakone pa gre v glavnem zahvala popolnemu nadzoru nad njenim izvajanjem in tudi izterjavo plačinih nalogov.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.[/quote]

boss, ne deluješ mi tako naiven, da bi v to verjel.[/quote]

Ne vem sicer kateri del ti je šel v nos samo če nekaj napišem to tudi mislim oz. zagovarjam.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.[/quote]

boss, ne deluješ mi tako naiven, da bi v to verjel.[/quote]

Ne vem sicer kateri del ti je šel v nos samo če nekaj napišem to tudi mislim oz. zagovarjam.[/quote]

mislim, da oba namreč veva, da višanje kazni ne zmanjšuje prometnih nesreč, ampak je namenjen popolnoma nečem drugem in se niso popolnoma nič ušteli. (me prav zanima, če jih bodo sedaj znižali, ko so ugotovili da to ne pomaga) Saj nikoli ni pomagalo, pomagalo pa bi izobraževanje mladih in otrok, no ja morda pa bo padel kakšen cekinček iz te malhe tudi na plodna tla.

pomagalo bi tudi več policistov na cestah, pa kaj ko jih ni, ker nam vsi bežijo v druge branže, zaradi niskih plač.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.[/quote]

boss, ne deluješ mi tako naiven, da bi v to verjel.[/quote]

Ne vem sicer kateri del ti je šel v nos samo če nekaj napišem to tudi mislim oz. zagovarjam.[/quote]

mislim, da oba namreč veva, da višanje kazni ne zmanjšuje prometnih nesreč, ampak je namenjen popolnoma nečem drugem in se niso popolnoma nič ušteli. (me prav zanima, če jih bodo sedaj znižali, ko so ugotovili da to ne pomaga) Saj nikoli ni pomagalo, pomagalo pa bi izobraževanje mladih in otrok, no ja morda pa bo padel kakšen cekinček iz te malhe tudi na plodna tla.

pomagalo bi tudi več policistov na cestah, pa kaj ko jih ni, ker nam vsi bežijo v druge branže, zaradi niskih plač.[/quote]

Kadar smo na cesti videli več policistov na standardnih mestih smo vedno rekli, da zbirajo denar za plače saj se približuje izplačilni dan. Očitno premal, če imajo tako nizke plače.
Ne morem pa se strinjati z tvojim mnenjem, da je zakon oz. zvišanje kazni namenjeno za polnjenje proračuna. Res, da so politiki sposobni marsičesa, sam v to idejo pa ne morem verjeti.

ko mi bo kdo znal povedati, kam gre ta denar, naprimer za izobraževanje mladih in otrok, za plače policistov (samo njih)itd., bom pa tudi jaz verjela, da je to prava stvar.

veš kaj bi največ pomagalo, vse norce ki se podijo po cestah ali pijance, ki sedijo za volanom, poslati za mesec dni v kakšen rehabilitacijski zavod, kot prisilne prostovoljce, pa da jih vidim kako bodo še pritiskali na gas ali pili preden sedejo za volan. Dokler ne vidiš ne verjameš, kaj vse ti se lahko zgodi v primerjavi z nekaterimi primeri, je smrt le mačji kašel.

in nikakor ne verjamem, da tega pisalci zakona ne vedo, kar je očem skrito, tega ni, sploh za mlade.

Vzela si mi besede z jezika.

Pravzaprav me ne bi čudilo, če bi rekel, da še verjameš v božička.

ampak, ko je bil sprejet, so govorili, da nas bo ravno ta zakon vse spremenil.[/quote]

Ko so ga sprejemali so upali, da bodo visoke kazni pripomogle k umiritvi prometa, a kot sedaj kaže so se ušteli. Če so res že toliko denarja pobrali z novim zakonom pa so kazni očitno še prenizke. Žal preveč idiotov je na cesti.[/quote]
Torej se niso sedaj ušteli prvič praviš, kajti že po prejšnjem dvakratnem povečanju še je število mrtvih povečalo.

In ker misliš, da višje kazni preprečujejo nesreče še vedno čakam tvoj odgovor
koliko bi morala bit zagrožena kazen v zakonu za izsiljevanje prednosti, da un iz Cirkovcev ne bi zapeljal pod vlak (in se ubil).

Pravzaprav me ne bi čudilo, če bi rekel, da še verjameš v božička.[/quote]

Očitno verjameš le temu, da je zakon napisan le temu da zajebava tebe. Ti pa kar verjemi v božička in upaj, da ti bo prinesel kaj pameti.

New Report

Close