Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek plače v TUŠU in MERCATORJU

plače v TUŠU in MERCATORJU

bruto plača v tušu za 167 delovnih ur-487,30€, kar znese neto 340€

bruto plača v Mercatorju za 174 ur dela 540€, kar znese neto malo pod 400€.

če vemo, kakšne so marže, koliko dobička ustvarijo te trgovke, nam je lahko jasno, kako podcenjene so, pa vseeno delajo, sobote, nedelje, praznike, da zadostijo potrebam po dobičku svojih delodajalcev.

pa naj še kdo reče, da so lene!

Ninej za neke posameznike tu, se te trgovke štejejo že za bogate…Žal…

Ker si privoščijo enotednske počitnice na morju na Hrvaškem, čeprav vzamejo na trajnik na 12 mesecev….aneda Sarah…

nova
Uredništvo priporoča

Nevem kako je v Tušu, vem pa da je podatek za plačo v Mercatorju čista laž.

Je pa vseeno dobra prodajalka tudi v Mercatorju preslabo plačana.

Nevem kako je v Tušu, vem pa da je podatek za plačo v Mercatorju čista laž.

Je pa vseeno dobra prodajalka tudi v Mercatorju preslabo plačana.[/quote]

dragi moj, to so plače brez dodatkov za malico in vožnjo, torej osnovna plača, ki jo prejme mlada prodajalka za določeno (obvezno) število ur, ki so napisane zgoraj.

ne pripisuj nekomu laži če ne veš, ja in se raje pozanimaj.

40.000 prodajalcev prejema plače od 380-545€ neto, dejavnost trgovine se je zaradi kršitev uvrstila na 2 mesto, takoj za gradbeništvom.

si pa lahko celo zgodbo prebereš v zurnal24.si, pa branje z razumevanjem ti želim, boš še kaj izvedel.

če je to res, je to katastrofa.
skoraj ne morem verjeti.

s primerjavo nemških in naših trgovskih marž, bi lahko hitro ugotovil produktivnost naših trgovcev.

produktivnost v nekaterih branžah lahko hitro ugotoviš, gradbeništvo, železnice, trgovina, mislim da tudi v zdravstvu….kaj vem

Kar verjemi prijatelj, sestrična je zaposlena v merkatorju in je dejansko osnovna plača, taka kot pravi ninej!Katastrofa ja, sej o tem tu nabijamo že dva meseca, pa smo za vas idioti leni….

Plače v trgovini so slabe, laž je pa laž.

Regres za malico in povračilo stroškov za vožnjo nikjer ne šteje v plačo in nevem zakaj naj bi bilo v trgovini drugače.

So pa plače v Mercatorju veliko boljše, kot so bile v zlatih časih pred dvajsetimi in več leti. Oziroma, plače SO, takrat jih ni bilo. Vsaj rednih ne.

zame je vsak ki zasluži okoli 400 eur nesposoben.
nesposoben je tudi, ker si ne zrihta večje plače in nesposoben je ker ne napreduje in ostaja tam.
po moje nekaterim to tudi paše, vprašaj pa njih.

Ok, praviš da je trgovka , ki je stara okoli 40 let zate nesposobna, zato, ker dela za 400 eurov neto? Povej mi katero podjetje bo pa financiralo šolanje taki delavki? Pri nas, če si nad 40 let, te nihče ne želi na novo zaposliti? Kaj tako trgovki preostane drugega kot delati za 400 eurov? Lahko te je sram, da taki delovni ženski lahko rečeš da je nesposobna! Lahko gre samo na zavod in s tam čistiti javne wcje, ker ji ima zavod pravico ponuditi dve stopnje nižje, kot je njena izobrazba in če tega ne sprejme je ob socialno podporo….To je plod Janševe vlade…Nima druge izbire, kot da dela še naprej za 400 eurov neto in je tiho…To delodajalci vidijo in s pridom izkoriščajo sistem, katerega je napeljal sam Janša!

če si pameten se izobražuj na svoje stroške.
pri nas prideš do uni izobrazbe brez plačil, jebi ba

kaj čeva modrovat, če si v lj. prižgi svečko E. Kardelju.

jaz trdim, da so plače male, meni je žal in naj si uredijo večje.
zaradi mene, lahko jutri zaprejo štacune, ker jih je tako preveč.
trg dela.

V današnji številki priljubljenega časopisa Slovenske novice objavlja Hofer razpis za prodajalke in ponuja plačo 927 ojrov. Ni veliko, pa vendar več kot je navedeno v gornjih postih. Dobre prodajalke se pri ne bodo branili, še zlasti, ker ji bodo dali pol manj kot ji dajo v Avstriji.

Še dobro, da je Janša pripeljal konkurenco v Slovenijo.

Če dela za 400 eurov neto pri 40-ih letih, nima denarja da si izredno plačuje šolanje, ker od tega dohodka plačuje šolanje otrokom, cunje otrokom, bukle, kakšne avtobusne karte in še položnice domače, pa verjetno še kak trajnik za morje vzet, ker tudi ona rada pele svoje otroke na morje za tedn dni kot ti….Meni je tudi žal takih, vendar taki delavci z isto plačo pred letom 2004 niso spadali med revščino, do tega jih je pripeljala Janševa vladavina in neuspešno krotenje inflacije na domači ravni, torej Janševe institucije niso delovale, očitno je preslabo pritiskal na njih in postavljal na vodilna mesta teh inštitucij nesposobn kader, nekam je pa tudi svoje prijatlje moral postaviti ane…

tebi svet ni jasen.
naj si izborijo večje plače, pa saj Mirko, pa novi Jankovič, ne moreta brez njih.
jaz sem s svojo plačo zadovoljen.

ti sedaj mene jebe*, kakor da jaz želim, da imajo nekateri plače 400.
jaz želim in hočem več, v odvisnosti od produktivnosti.
vprašaj, koliko je Merca. izgubil prometa, zaradi lidlov, hoferjev, spinov, šparov, koliko so odpustili ljudi in koliko prodajo po “zaposleni glavi”

Janša ne dovoli štrajka!

koji kurac je janša

Na nekaterih področjih očitno bog v sloveniji, vsaj tako on misli!

ti ne vidiš dalje kot 400

ti ne bi smel biti moj šef

by

ej norTON preberi si članek v zurnal24.si, pa boš videl kolikšen delež ima še vedno Mercator.

imaš pa prav, delovci si ne znajo izboriti plač, pač to je dejstvo, zraven slabih sindikatov imajo še socialne pomisleke, sploh tisti, ki so zaposleni za določen čas, teh je pa veliko v Tušu skoraj vsi, pa še prejšnji sistem se nam pozna v katerem smo bili navajeni na solidarno delo, čeprav smo tudi zaslužili zase, danes pač ne zaslužimo dovolj in preden bo to ljudem kapnilo, bo preteklo še nekaj vode, nihče drug jim ne bo priskrbel dobre plače kot sami, ampak ne z menjanjem služ, kar po tekočem traku, ampak z zahtevanjem svojih človeških pravic. Če Tuš ali Mercator nista sposobna ob takšnem dobičku bolje plačati delavke, naj prodajajo sami, a kaj ko se ljudje ne upajo niti na malico, kaj šele zaustaviti delo in zahtevati več.

ja pritisniti bi bilo potrebno na vse vpletene, vlado, delodajalce in zaustaviti delo, ker to nikamor več ne pelje, pa si naj sami velekapitalisti služijo dobiček.

Kot prvo bi Janša moral priznati sebi, da taka revščina res obstaja v sloveniji v tolikšnem številu in da delavci(raja) nimajo nobenih pravic, te so jim kršene v velikem številu in bi moral javno sam Janša podpreti delavce h štrajku in jih sam pozvati naj štrajkajo! Vsi bi mu sledili! Zakaj pa bi? Povejte kako bi to uplivalo na državni proračun? Torej ga boli k… za rajo navadno, glavno je da je presežek! Upam na bolšega mandatarja na volitvah to je vse!
Predsednik vlade bi moral držati z rajo, ki ga je volila in ne z gospodarstveniki in menedžerji!

še nisi čul rek:

denar je sveta vladar.

Trenutno se odpravljam spat in imam prižgan televizor.
.24 ur.
in že 1000 krat poslušam kako se naši in hrvaški politiki prepirajo o vinjetah in o stranskih poteh, da se rešijo vinjet.. itd. in zdaj me je to totalno razp******.
mislim… vsak si lahko izbere svojo pot, ne vem zakaj bi plačevali vinjeto brezveze če pa lahko grejo po drugi poti, sploh zato ker so naše avtoceste…KRIZA, da o navadnih regionalnih cestah sploh ne govorimo… mogoče bi jih lahko uvedli, ko bi imeli več avtocest, predvsem v severovzhodni slo…kjer so odprli… nekaj kilometrov avtoceste…
lahko pa bi naprimer imeli tedensko al pa mesečno vinjeto.. al pa karkoli… ne pa da se samo preprirajo, naj se raje radi majo.. ne pa da iščejo napake.
in da se v opravičilo za naše vinjete navaja, da pot na morje pa nazaj stane 43 €, je bedno opravičilo, niti ni nujno saj je to povprečno zračunano po moje, al pa gremo tud mi gremo po drugi poti. sami se odločamo. Vsaka stvar nekaj stane 🙂
sicer je res da je mogoče moje mnenje zgrešeno (kr me politika niti ne zanima, in ne vem nič kaj o njej) ampak ljudje-samo kregati se pa napake iskati… to ne bo nič rešilo ….
uživajte:)

SAMA DELAM V MERCATORJU OD 6URE DO 13 TUDI SOBOTE ENO NEDELJO SEM PROSTA VSE ZA PLAČO ZA 168 UR OZ. 174 BRUTO OSNOVA 560.08 EUR.SKUPAJ S PREVOZOM 50 EUR IN MALICO 85 EUR IN VSEMI DODATKI DOBIM 680 EUR ALI MANJ.SEM ZADOVOLJNA, KER JE TO REDNA ZAPOSLITEV. MOJ NAZIV PA SI RAZLAGAJTE SAMI. GLEDE RAZMER PA DRUGIČ…

New Report

Close