Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek 27. JANUAR, v Evropi in po vsem svetu se spominjamo žrtev holokavsta – AUSCHWITZ

27. JANUAR, v Evropi in po vsem svetu se spominjamo žrtev holokavsta – AUSCHWITZ

žRTVAM HOLOKAVSTA NI BILO DANO DOČAKATI SVOBODE IN POMLADI LETA 1945 IN VSTAJENJA NOVE EVROPE, JE POVDARIL JANŠA

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20080127_3115930.php

žRTVAM HOLOKAVSTA NI BILO DANO DOČAKATI SVOBODE IN POMLADI LETA 1945 IN VSTAJENJA NOVE EVROPE, JE POVDARIL JANŠA

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20080127_3115930.php%5B/quote%5D

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=163616

Slava in lep spomin žrtvam holokavsta.

Seveda enako želim tudi žrtvam vseh ostalih totalitarizmov.

nova
Uredništvo priporoča

na srečo pri nas po 9.maju 1945 ni bil na oblasti totalitarni režim:-)

ma daj, vsaj tu v tej temi pokaži malo spoštovanja in se ne smej.

Frančišek, a si ti tisti iz Pliberka. Če me spomin ne vara, so tvoji pošiljali nearijsko raso v taborišča. Tvojih sokrajanov so pristaši totalitarnega nacističnega sistema v 4 letih pokurili več, kot vsi totalitarni sistemi v tem okolju po letu 1945.

Da te ni sram !! Ostani na oni strani Karavank in strešaj neumnosti po Avstrijskih blogih. Takih pisarij si tam verjetno ne upaš privoščiti.


Khm, kam so pa tvoji pošiljali tiste, ki se niso hoteli absolutno podrediti komunizmu in dikcijam iz Rusije? Nikamor – kar takoj šus v tilnik.


Khm, kam so pa tvoji pošiljali tiste, ki se niso hoteli absolutno podrediti komunizmu in dikcijam iz Rusije? Nikamor – kar takoj šus v tilnik.[/quote]

Ah daj ne pretiravaj. Ne vem kako je moj dedek doživel 85 let starosti, pa je bil velik kritik komunizma. Sploh pa me čudi, kako so potem Janša in pripadniki Slovenske pomladi preživeli. Dikcijam iz Rusije pa se je odločno uprl tudi sam Tito že v 50-ih.


Khm, kam so pa tvoji pošiljali tiste, ki se niso hoteli absolutno podrediti komunizmu in dikcijam iz Rusije? Nikamor – kar takoj šus v tilnik.[/quote]

ej, to je tema žrtve holokavsta, ki jih obžaluje cel svet, pa kaj vam je ljudje.

Zdi se mi zanimivo naslednje, opazil sem da vse več debatnikov začne temo s tem da navrže kost, kot tule, brez svojega mnenja in uvoda, da se potem ostali začno “pretepat”, kar se mi ne zdi korektno. Če je mišljeno kot novica, le-to lahko spremljamo v dnevnem časopisju, ali TV medijih, če je pa mišljena provokacija..

lp

Ni potreben moj komentar, niti se pretepat, tudi provokacija to ni.
Kosti so pa vidne, videle so se na tistih, ko so se takrat vrnili iz Auschwitza, jaz sem jih videla na svoji mami in sestri, ko sta prišli domov od tam.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=2&c_id=163605

Frančišek, sramuj se!

Ne vem kaj se razburjate!!!! In to za prazen nič…

Pa še nekaj bi dodal:

ŽRTVAM POVOJNIH POBOJEV PRAV TAKO NI BILO DANO DOČAKATI SVOBODE IN POMLADI LETA 1991.

HITLER JE ŽIDE, KOMUNISTI PA POLITIČNE NASPROTNIKE!

ma ti si pa res bolan.

S takimi kot je Frančišek se sploh nimaš kaj za menit… Brezupen primer;)

Ste pa čudni!

Človek napiše resnico vi pa v zrak!!!!

le poglejte tabeli na čigavi strani ste se borili banda izdajaslka

..na tisti, katerih ste cel čas do € prečunaval kolk košta..

..avto..
..pa pralni stroj..
.. pa stanovanje..
..
..
.. in ne morš verjet, vse to v jošk otovih cajtih, ki se je proti takim boril…

lp

No, hvala za zgoraj napisano nespoštljivo pieteto do žrtev holokavsta.

Ves svet, se spoštljivo spominja teh groznih dogodkov, ki so jih doživljali nedolžni ljudje, samo zato, ker so bili Judje, Romi in zavedni ljudje, ki so se uprli nacizmu in fašizmu.

Ko bi vojno doživeli, bi imeli drugačno mnenje.
Jaz sem jo. Moja kolegica vaščanka, je bila osvobojena, na svoj rojstni dan, takrat stara 20 let, ni je več med živimi. Srečanja sva se udeleževali skupaj. Tudi mojih staršev ni več.

Generalna skupščine Združenih narodov je resolucijo dneva spomina na žrtve holokavsta sprejela šele leta 2005. Leta 2007 pa resolucijo o obsojanju zanikanja holokavsta.

Slovenija še vedno ni sprejela 27. januarja kot dneva spomina na žrtve holokavsta, tako kot druge države, kljub pobudi SD.

Predsednica taboriščnega odbora Auschwitza Sonja Vrščaj je dejala, da so v Auschwitzu ploščam v 21 jezikih dodali tudi ploščo v slovenskem jeziku.

V Auschvwitz je bilo interniranih 2.346 Slovencev, od katerih jih je 1.221 umrlo. V Sloveniji je živelo pred letom 1941, 4.500 Judov, večina jih je umrlo v Auschawitzu.

“Živečih prič kmalu ne bo več, spomin pa mora ostati”, je še dodala Vrščajeva.

“27. januar se v Evropi in po vsem svetu spominjamo žrtev holokavsta, ene največjih tragedij v evropski zgodovini.
S spoštovanjem in pieteto stojimo pred pomniki tistih, ki so morali umreti, samo zato, ker so bili Judje”, je v pisni izjavi za javnost ob dnevu spomina na žrtve holokavsta poudaril predsednik vlade Janez Janša.

Taborišče Auschwitz, je 27. januarja 1945.leta osvobodila ruska RDEČA ARMADA.

27. januar pa so Združeni narodi izbrali za dan spomina na žrtve holokavsta.

Sistematični genocid se je začel leta 1941 in trajal vse do 27. januarja 1945. leta.
Nacisti so v tem času ubili šest milijonov Judov.

Predsednik RS dr. Danilo Türk je v izjavi za javnost zapisal, da trplenje milijonov ljudi, ki so bili žrtve nacističnega in fašističnega nasilja v uničevalnih taboriščih, ne sme biti in ne bo nikoli pozabljeno.

Z vsem spoštovanjem, do vseh nedolžnih žrtev zaradi II. svetovne vojne.

Z žrtvami holokavsta v Auschwitzu, prav tako tudi z žrtvami v italijanskih taboriščih, ne “moremo” primerjati žrtve, ki so bili pomagači nacistom in fašistom, ker je prav zaradi njihovega izdajstva končalo v Auschwitzu ogromno ljudi.
Padlo mnogo borcev, ativistov OF, zavednih Slovencev, ki so se borili za Slovenijo, če se ne bi Slovenije ne bi bilo, saj si bi jo razdelila Mussolini in Hitler s pomočjo domačih izdajalcev in RKC.

Enačenje si je privoščil v letu 2006, še vedno tukaj prisotni forumaš “mik” in me s tem izzivanjem pripeljal na politični čvek.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,3184228,3187871#msg-3187871

Pa mater zdaj vas imam pa dovolj. Ma kakšni zavedni Slovenci so se borili za Slovenijo!? Tem se je tako zmešalo, ko so dojeli, da jih je komunistična partija žejne prepeljala čez vodo!

Hitler in Mussolini sta vojno izgubila, nas pa sta osvobodila rdeča armada na čelu s Stalinom in zavezniška vojska, ki nam je vzela Trst in Celovec:-( … za Stalina pa tako vemo, kaj je počel…

Ma kakšni belčki in partizani….to je vse larifari in se zato naprej meče, da smo Slovenci še danes skregani med sabo in nič drugega…vse to pa počne KPJ s palčkom iz Murgl na čelu, ki še do dandanašnjega dne ne priznava, da se je po vojni tiste, ki niso bili v partiji mučilo in pobijalo…

SRAMOTA

..upam da uvodni stavek ni bil namenjen meni oz. kar samo meni..

..pa ne bom o tem..

..tudi o sami WW2 ne morem nič reči, ker res nisem bil osebno udeležen..
..kot vsak državljan pa imam tudi korenine, katerih ljudi so bili udeleženi (na žalost ali srečo) na obeh straneh, tako da sem iz prve roke lahko primerjal zgodbe njih in “neke prave usmeritve”..
..in lahko mi verjameš, da so osebne zgodbe povsem drugačne, kot “vaše” (ne tvoje) interpretacije…

.podal bi pa eno zanimivost za vse fane ruske armade..

.. ob prodiranju v Berlin, je “ne vem kateri” general te vele armade, ukazal svojemu topništvu, da useka po drugi njihovi armadi, ki je prodirala vzporedno, da ne bi slučajno bili tisti taprvi..

..in ta isti, je nagnal pešake, na utrjen hrib pred berlinom, ker se mu ni dalo čakat topništva in je padlo v enem dnevu -usedte se- 40 000 vojakov…

..obe armadi naj bi imeli skupaj cca 5MIO ljudi, tako, da 40 000 ni igral neke vloge..

..toliko ni blo ne internirancev +ne mrtvih, + partizanov pri nas!!..

lp

simpl nč bat tebe js ne obravnavam:-)

meni gre na živce sprenevedanje “levičarjev”, kakšen je bil Hitler, to vedo vsi, kakšna je bila pa KPJ!? Glavo v pesek in napad na “belčke”!?

Za belčka še zdaj ne vem, kaj sploh pomeni in kdo to je ali pa je bil?

Pri nas je bil med vojno v glavnem Hitler, tistih nekaj partizančkov so delali samo zdraho, so bili pa na koncu vojne zelo pogumni, ko so na Poljani pri Prevaljah, mejni prehod Holmec streljali na nedolžne ljudi, ki so se umikali iz države. So bili že takrat dovolj pametni kdo prihaja na oblast!

…Enačenje si je privoščil v letu 2006, še vedno tukaj prisotni forumaš “mik” in me s tem izzivanjem pripeljal na politični čvek.

http://med.over.net/forum5/read.php?151,3184228,3187871#msg-3187871%5B/quote%5D

Ne vem, ali si naj to štejem v čast ali kazen?

Stila najinega čvekanja midva nisva spremenila, oba pa seveda veva kdo ima bolj prav.

ne, frančišek, nisem imel tebe v mislih, pomota. Navezoval sem se na “prababi”,Če prebereš njen post, se referencira na mojega, vsaj tako je napisano.
Sva na isti strani.

lp

mik za tebe vem, da maš prav…pri prababi se je pa za vprašat!? če to ve…

New Report

Close