Forum.Over.Net

Politični čvek

Kaj se dogaja na politični sceni? Če so že naši voditelji, se lahko o njih in njihovem delu tudi pogovarjamo, saj je politika del našega vsakdana in zaradi nje smo tam, kjer smo. Skupaj smo v dobrem in slabem.
Forum je nemoderiran in uredništvo ne odgovarja za komentarje, si pa pridržuje ppravico tudi do izbrisa tem brez obrazložitve.

OBVESTILO VSEM UDELEŽENCEM POLITIČNEGA ČVEKA

Default avatar

Boom

valovi je napisal/a:
ninej-------kar se vas tiče, imate veliko sreče, da ni šlo iz enega enoumlja v drogo enoumlje, ker bi v tem primeru lahko dobili edino zasluženo kazen in to takšno, kot ste vi storili takoj po vojni.
No, lepo, da priznaš kdo ste in kakšni v resnici ste ter kakšen režim vam diši.
Default avatar

valovi

boom------zgleda, da si se našel med temi srečneži, kaneda !!!
Default avatar

Boom

valovi je napisal/a:
boom------zgleda, da si se našel med temi srečneži, kaneda !!!
nope! mi na misel ne pride, da bi bil med takimi kot si ti.
Default avatar

Povojni.poboji

Aleluja - Zares in LDS vršita nepredstavljiv pritisk na ta provladni forum.
Default avatar

ninej

a res, mislim , da ga nekdo drug!!!!

lastniki so že obveščeni!!!!!!1
Default avatar

frančišek

ninej je napisal/a:
a res, mislim , da ga nekdo drug!!!!

lastniki so že obveščeni!!!!!!1
Pozabila si se smejati ko nora poleg, a misliš da je to že znak za obisk zdravilca Zicherla;-)
AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)
Default avatar

PRABABI

Spoštovani gospod Primož!

Kam ste pa temo "PRABABI" spravili??? Gledam, gledam, teme ni!:-)

No, v redu, lepa reč, sem prišla, da pogledam, kaj je novega, teme ni!

No, prav, prosim pa, da me obvestite zakaj je vsa tema zbrisana.

L.p. PRABABI
Default avatar

ninej

PRABABI prav je da je izbrisana, ker ni služila drugemu, kot pucanju budal na tvoj račun!!!!

še katera druga bi morala bit!!!!:))))
Default avatar

PRABABI

ninej je napisal/a:
PRABABI prav je da je izbrisana, ker ni služila drugemu, kot pucanju budal na tvoj račun!!!!

še katera druga bi morala bit!!!!:))))
Ninej,
imaš prav, samo pucanje. Saj lahko napišeš, še pa še. Nekatere budale itak ne razumejo, terajo samo svoj prav.

Ampak, "izdajalec ostane izdajalec!" Kdo je bil v WWII. poraženec je zapisano v zgodovini.

Ampak, linka, pa še vedno ni posredoval gospod "******", da bi dokazal, da jaz lažem in zavajam tukaj forumaše.
"Kje se jaz predstavljam, ne vem, zakaj že vse, nekje, kje???" Čas je, da to stori!

Gorje SLOVENCEM, če dobijo takale budala oblast.
WWII., je lepo ogledalo njihovega dela.
Default avatar

ninej

bojim se, da nas ravno ta GORJE čaka!!!:)))))
Default avatar

Borat_Pohar

PRABABI je napisal/a:
Nekatere budale itak ne razumejo, terajo samo svoj prav.
Tudi takšni imate pravico živeti.
Default avatar

PRABABI

PRABABI je napisal/a:

L.p. PRABABI

Teme "PRABABI" ni! Niti obvestila, zakaj je bila zbrisan!???
Hja, mislim si lahko kar hočem, več odgovorov je!

Ja, jaz sem pa še tukaj, mnogi pa bi radi vedeli, da me ne bi bilo več! :-) Da bi še mene zbrisali.
Ti šment, ti, "Kozlarjevi gošči" sem ušla, pa še nekim drugim kritičnim dogodkom v življenju tudi.

Videti je, da še nisem opravila vseh dolžnosti, :-) v tem zemeljskem raju.
Še bom morala kaj napisati!?
Default avatar

PRABABI

Borat_Pohar je napisal/a:
PRABABI je napisal/a:
Nekatere budale itak ne razumejo, terajo samo svoj prav.
Tudi takšni imate pravico živeti.
Borat_Pahor,
sem ti že enkrat napisala, da ne vem kdo se skriva za raznimi nicki. Niti me ne briga!

Seveda, da imamo pravico živeti! Tudi pravico povedati in zavračati vam, da vse kar pišete, ni res!
Nekateri, pač imate samo svoj prav! Potrebno je vedeti obe plati zgodbe, med WWII.
Vedeti tudi, kdo se je boril za obstoj slovenskega naroda in kdo je bil kolaborant, sodelavec okupatorja.

Pravzaprav, zakaj pa ne bi smeli živeti taki, ko tebi ugovarjamo?
Kje si pa ti živel do sedaj? Upam, da niste vsi potomci domobrancev iz Argentine?
Jih kar veliko poznam, ko so ves čas živeli tukaj, pa še na dobro plačanih delovnih mestih so bili v službi, vseh 45 let.
Zgleda, da ti tega ne veš! Malo poglej, kakšno izbrazbo imajo, kje so jo pridobili. Hja, mogoče ima kdo tudi "kumrovško" šolo? Jaz nimam, ne "kumrovšeke" ne "Teološke fakultete".
Default avatar

prcofukl

PRABABI je napisal/a:
PRABABI je napisal/a:

L.p. PRABABI

Ja, jaz sem pa še tukaj, mnogi pa bi radi vedeli, da me ne bi bilo več! :-) Da bi še mene zbrisali.
Ti šment, ti, "Kozlarjevi gošči" sem ušla, pa še nekim drugim kritičnim dogodkom v življenju tudi.

Ti le nadaljuj s kozlarijami, se vsaj imamo doma čemu smejati;-)
Default avatar

PRABABI

prcofukl je napisal/a:
PRABABI je napisal/a:
PRABABI je napisal/a:

L.p. PRABABI

Ti le nadaljuj s kozlarijami, se vsaj imamo doma čemu smejati;-)
prcofukl,
takemu nicku, ko ga imaš ti, je vse prfuknjeno, vse "kozlarija", takim zgodbam se ti smejiš,
pa tele:, zgoraj "Borat_Pohar, se tudi hinavsko smeji! Ja, taki ste, Bog, se naj vas usmili.

Takih zgodb, ko jo bom napisala, je nešteto, po naši lepi Sloveniji. In takim prfuknjencem, kot si ti,
se takim zgodbam smeji!!

"" Matija Prepeluh, po domače Kodrovčev, eden najbolj sadističnih urhovskih morilcev, je že dalje časa zasledoval 37-letno gospodinjo Antonijo A l i č iz Sostrega. Njen mož Janez Alič, delavec v Kemični tovarni v Ljubljani, med NOV kurir glavnega štaba POS, je padel že v roški ofenzivi avgusta 1942. Za očetom je odšel v patizane tudi sin Ljubo, za njim pa je odšla še hčerka Ivanka. Pri materi je ostal le 11-letni sin Edo.
Po moževem odhodu v partizane je Aličeva težko preživljala družino. Na skrbi je imela tudi ranjence, ki so jih partizani prevažali in prenašali v bližnje bunkerje. Zato je pogosto odhajala v okoliške hribe po živež in se večkrat sešla s partizani. Z živežem je prenašala tudi razna obvestila na teren in nazaj v gozdove. Urhovci so zvedeli za njena pota in sklenili, da jo bodo počakali v zasedi. Precej časa jo niso mogli izslediti. Aličeva je bila previdna in je dobro poznala vsa pota in steze po bližnjih hribih.
Prve dni maja 1944 je odšla s sinom Edom na Vnajnarje in se sestala s partizani. Opozorili so jo, da jo zasledujejo urhovci in da se po nepotrebnem izpostavlja smrtni nevarnosti. Svetovali so ji, naj ostane pri njih, kjer sta že sin in hčerka. Aličeva je vedela, da ji svetujejo prav, zato je sklenila, da pojde v partizane. Le toliko mora še domov, da vzame s seboj, kar bosta z otrokom nujno potrebovala v gozdovih.
Izdajalci iz vasi so obvestili domobrance na Sv. Urhu, da se je Aličeva vrnila in se naslednje jutro, 5. maja 1944, odpravila s polnim nahrbtnikom nazaj v hribe. Urhovci so odhiteli za njo in jo došli v dolinici pod Javorom. Zgrabili so jo in jo po strahovitem mučenju pobili.
Ljudje, ko so hodili na Javor, so kmalu našli truplo umorjene Aličeve. Ležalo je brez glave v plitvi jami. Domobranci so sami širili govorice, da jo je ubil Matija Prepeluh, ki se je tiste dni hvalil, da je ni slajše pijače od človeške krvi.
Po osvoboditvi so svojci pokopali obglavljeno truplo na sostrškem pokopališču. Ko se je hčerka Ivanka Alič vrnila od partizanov, je hotela videti kraj, kjer so mučili in umorili mater. Brat Edo ji je pokazal samotno globačo. Vznemirjena je tavala sem in tja in tako zagledala sprhnele ostanke materine obleke. Iskala in grebla je vse naokrog in našla še materino glavo. Odnesla jo je s hriba in zakopala v zemljo na materinem grobu.
Default avatar

PRABABI

Vir: Sv. Urh, knjiga, Štefanija Ravnikar Podbevšek

Zgodba Antonije Alič,
je napisana na strani 555, in 556
Default avatar

Borat_Pohar

. stara plošča ... khhrrr... stara plošča .... khhrrr... stara plošča .. khhrrr... stara plošča ...... khhrrr.
Default avatar

ninej

hahaha, kaj ti para živce!!!:)))))))))