Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek rdeča luč

rdeča luč

Včeraj je bila predstavljena nova naprava, ki ugotavlja če prevoziš rdečo luč v semaforju in ti izmeri še hitrost. Nek policijski inšpektor je izjavil, da bodo kaznovali če bo časovna prekoračitev vožnje v rdečo luč dolga, rekel je 10 ali 20 minut. Danes po radiu pa je bilo rečeno, da dobi položnico vsak, ki vozi v rdečo luč že samo 1 sekundo. Kdo je tu s kom skregan?

najprej ukinejo utripajočo želeno, zdej bodo pa ražunali vožnjo v rmeno in rdečo. No zadnjič je Žlender povedal, da smo Slovenci počasni vozniki, (počasno reagirajo) in da se pogosto zgodi, da ko se prižge zelena, se ene sekunde nič ne zgodi.

A zdej še kdo lahko trdi, da ukinitev utripajoče zelene ni bila namenjena polnjenju proračuna?

Voženj v rumeno in rdečo je po uvedbi tega ukrepa neprimerno več kot prej, naša varnost pa je zaradi tega zmanjšana.

naj kaznujejo tudi tiste, ki rabijo za speljat celo večnost, ko posveti zelena. in še pol tako počasi, da je groza.

Da človek zapelje v rumeno, če se mu prižge tik pred nosom, še razumem. Za rdečo pa ni opravičila.

Neboš verjela ampak jaz sem dal prav zaradi takih vgraditi 2 troblji!

Kolkr vem, tudi vožnja v rumeno ni dovoljena. Zame bi lahko bilo tudi 0 s.

In kolk hitrej zarad tega speleš v križišče?

Kolikor vem, je včasih veljalo, da v rumeno lahko zapelješ, če vozila ne moreš varno ustaviti pred semaforjem, kar je popolnoma logično. Kako je sedaj s tem?

Sama se sprašujem, kdaj nam bodo namontirali GPS naprave, ki bodo seštevale vse naše prekoračitve hitrosti, vožnje v rumeno, hupanje dostavnim vozilom, ki se jim v dopoldanskem času nikamor ne mudi …

Konec leta, pa bomo te naprave ponižno odnesli na najbližjo policijsko postajo, kjer bodo podatke prečitali in nam odmeriuli naš davek na prekrške :)) po vzoru davka na dohodnino. :))

Upam, da bodo policaji uresničili grožnjo in bodo začeli štrajkat. Tako bodo vsaj imeli čas opravljati delo, ki naj bi bilo njihova resnična prioriteta :)) Lovljenje objestnežev, kriminaliteta … Trenutno imajo več kot očitno toliko dela z nepomembnimi stvarmi, da jim zmanjka časa za pomembne, skratka tiste za katere jih davkoplačevalci plačujemo.

Boom napisal:

> Kolikor vem, je včasih veljalo, da v rumeno lahko zapelješ, če
> vozila ne moreš varno ustaviti pred semaforjem, kar je
> popolnoma logično. Kako je sedaj s tem?
>

To še vedno velja.

Drugače pa bi rekel le to, da je zadnji čas, da se posatvijo takšne naprave, saj se je po mojih izkušnjah število norcev, ki vozijo skozi rdečo, v zadnjem času nenormalno povečalo.

Primer:
– Se ustavim pred rdečo, voznik za mano pa me obide po pasu za zavijanje v levo in z nezmanjšano hitrostjo zapelje skozi križišče.

Megaboy, v Mariboru zelena ni nikoli utripala, pa ni bilo zato tu nič več nesreč, kot v Ljubljani in drugod, kjer je utripala.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ne vem kako je blo prej v Mariboru in kolk je blo tam voženj v rumeno in rdečo, pri nas vem, da se je od ukinitve utripajoče zelene število voženj v rdečo in rumeno močno povečalo. (tudi pri meni).
Toliko vožen v rdečo kot sem videl v zadnjem tednu, nisi prej videl v parih letih. In za to je kriv zakon, ki povečuje državni proračun in zmanjšuje našo varnost. In povečuje represijo nad nami.

policija je dobro vedela, da se bo z ukinitvijo utripajoče zelene varnost poslabšala, zato je ta ukrep tudi predlagala. Cel postopek pa gre v več stopnjah. Najprej ukinejo utripajočo luč, nato ugotovijo, kako ni nesreč nič več, in kako je ukrep dober, mirijo ljudi s figo v roki, da bodo ukrep popravili, nato ugotovijo povečanje kršitev, zahtevajo avtomatske fotoaparate, nato jih kupijo in kasirajo. Pa so prislužili državi miljone.
Poleg kazni so tle tud prometne nesreče, ki pa ravnotako državi prinesejo $$$.

Lahko zdej vsak moralizira, kako imaš dovolj časa, da zaustaviš in podobne bedarije. Dejstvo je, da se je od trenutka uvedbe zakona število voženj v rdečo močno povečalo, pa temu niso krivi ljudje temveč slab (kakor za koga) zakon.

Tudi časi GPS naprav, kakor govori klementina bodo še prišli.

******Drugače pa bi rekel le to, da je zadnji čas, da se posatvijo takšne naprave, saj se je po mojih izkušnjah število norcev, ki vozijo skozi rdečo, v zadnjem času nenormalno povečalo. ******

Če pa bi ponovno uvedli utripajočo zeleno, bi se pa števelo norcev spet kar naenkrat zmanjšalo.

Ampak ne bodo, ker se jim denarno ne izplača.

Ampak čas gps je že tu, saj imajo itak vse posneto. Ampak, a ni to poseganje v zasebnost?

Spider napisal:

> Megaboy, v Mariboru zelena ni nikoli utripala, pa ni bilo zato
> tu nič več nesreč, kot v Ljubljani in drugod, kjer je utripala.

Ja, seveda. Pri vas je bilo vse drugače. In na štajerskem je alko meja 0,8 promila, ker ga imate 0,3 že v luftu.

Če se ne motim so ukinitev utripajoče zele luči utemeljevali s tem, da tega v nobeni drugi državi EU ni. To pa ni res. V Avstriji zelena še vedno utripa, v Italiji pa namesto utripajoče zelene nekaj časa hkrati gorita zelena in rumena. Torej so nas spet nategnili.

jasno, da so nas nategnili – zato, da bodo sedaj več pokasirali od bolj pogostih voženj v rumeno in rdečo.
Lagali so nam, da je taka evropska direktiva, vendar se je izkazalo, da to ni res. Mate je sicer nekaj blefiral in rekel (s figo v žepu), da razmišlja o ponovni uvedbi utripajoče zelene, toliko, da je pomiril folk, zdej so pa itak že pozabili.

Pa tudi če bi bilo povsod tako, če ni treba, da slabe ukrepe sprejmejo tud pri nas. Sicer pa policaji tudi drugje radi zaslužijo, v tem primeru tokrat na žalost na račun naše varnosti.
V Angliju tud vozijo po levi, pa n Nemčiji ponekod tudi ni hitrostnih omejitev, pa se noben ne spomni, da bi kaj takega uvedel tudi pri nas.

Boom, samo resnico sem povedal, nič drugega.Utripajoča zelena luč je pogruntavščina Ljubljane in mogoče Gorenjske, drugod po Evropitega ne poznajo, tudi na našem koncu tega nikoli ni bilo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

V Celovcu je še prejšnji mesec veselo utripala, pa marsikje drugje po svetu tudi.

Ukinili so jo pa tisti, ki želijo več voženj v rumeno – rdečo. To je rezultat tega ukrepa. Utripala je pa odkar pomnim, uvedli so jo pa ravno zaradi povečanja varnosti v križišču.

Utripajoča zelena je bila neumnost, saj je velika večina voznikov pritisnila na plin, da je še prišla skozi križišče, namesto da bi se počasi ustavili pred semaforjem.

To kar pišeš je neumnost, velika večina voznikov je ob utripajoči zeleni dala nogo s gasa in pri rumeni varno in nesunkovito ustavila.

Tistih nekaj, ki so pa pohodili gas, pa je prišlo skozi križišče še pred rumeno, (no to ni nič narobe) ali pa vsaj še v trajanju rumene (tudi pogojno dovoljeno) . Sedaj pa ti isti vozniki pohodijo gas pri rumeni, skozi križišče pa peljejo že ko je rdeča.

Kako si pa ti razlagaš dejstvo, da je od ukinitve utripajoče dalje število voženj v rdečo neprimerno več, kot pa prej. Toliko voženj v rdečo, kot jih vidim sedaj v enem tednu nisem prej videl v parih letih. To je posledica zakona, vozniki so sedaj isti kot prej.

GPS, to si res srčno želim. Dovolj mi je, kako nesramni ste vozniki do moje vprege; trobite, preklinjate, pljuvate, kažete osle in sredinec, prehitevate, me izrivate, grozite s pretepom (no, na to pa sem zmeri pripravljen)!

Janez Kranjski

V Kanadi je vožnja v rdečo luč v enem primeru celo dovoljena in to se dogaja v vseh križiščih. Ta primer je, ko zavijaš desno in seveda pri tem nikogar ne oviraš. Ampak kje smo še mi v kulturi vožnje za njimi.

Prvo spoštuj CPP pol se pa usaji nad kulturo vožnje.Nobe ta star ne bo vozu tko objestn kot ta mlad ko mislite da ste boga za j.. priml če mate avto.Prehitevate kjer mate mal prostora, vozte po pasu za levo pol pa naravnost skoz križišče ipd. Ne obtožuj zakone če ti ne znaš vozit.Verjetno pa je tko spet JJ kriv kot za vse na tem svetu.

No ne morem reči, da poznaš moje vozne navade! Jaz pa vem, da je tvoja slovenščina na čisti ničli, na način pisanja pa tudi osnovnega obnašanja je poznaš, o tvojih voznih sposobnostih, pa tako kot ti o mojih ne morem govoriti.

New Report

Close